Простоваля• 20 сентября 2022
Дратує, коли мні відповідають російською. Як спокійно реагувати?
Змушена багато спілкуватися по роботі з нашими у різних сферах обслуговування: десь когось записати, комусь щось забронювати.
Тобто фактично людина мала б відповідати мені українською, вона ж мене наче обслуговує, хай і в інтернеті, але найчастіше люди на мій укр текст відповідають рос навіть письмово.
Це безмежно дратує, намагаюсь далі не спілкуватися, по можливості обираю постачальників україномовних .
Але не можу зрозуміти, чому це так дратує, як спокійно реагувати на таке?
Мої російськомовні друзі-знайому ну хоча б вітаються зі мною українською у відповідь на моє привітання і я це сприймаю ок.
А от чути Здравствуйте! у відповідь на Вітаю це якось дуже неприємно мені..
Распутница• 20 сентября 2022
Ну так і пишіть одразу, що передумали продати-купити через мовне питання та неприязнь. І все.
Артура Пирожкова• 20 сентября 2022
Мене теж дратує. Особливо всілякі Укрпошти, Новуси, де їхні працівники вперто використовують російську, незважаючи на те, що порушуть цим закон.
Уходя дверю не хлопать• 20 сентября 2022
Не может русский язык вмиг исчезнуть! Люди старшего поколения особенно многие говорят на нем. А вы значит непрофессионал,раз вас хтось дратує . Шукайте іншу роботу
Ms. Доброта• 20 сентября 2022
я таких как вы вижу часто. На днях зашла в кофейню, они очень патриотичны, военным нашим собирают на авто плюс военным напитки бесплатно. Зайду, думаю, именно к ним, помогу на сбор и куплю кофе. Конечно на украинском владелец говорит, а я на русском. Неприязнь была такая ощутимая, что я заулыбалась, принципиально не перешла на украинский, но на авто деньги дала. Буду и дальше приходить помогать, на русском)
КучМала• 20 сентября 2022
Ответ дляАртура Пирожкова
Ви проживаєте в російськомовному регіоні?
КвартираЧья• 20 сентября 2022
Вы действительно ждёте от чужих людей ответа, почему вас что-то раздражает?
fruhling007• 20 сентября 2022
Ответ дляКучМала
Ні. В російськомовному регіоні в магазині до нас звернулись українською тільки 1 раз.
Автор, просто пригадайте, скільки російськомовних повбивали в Маріуполі і що війна НЕ через мову, а через те, щоб присвоїти територію України. А горомадян повбивати всіх, незалежно від того, якою мовою вони спілкуються, головне, щоб знищити ВСІХ громадян України і заселити своїх громадян рашки.
І вам полегшає.
Parabellka• 20 сентября 2022
Ответ дляali_kat
І вам полегшає.
Удалено администрацией...
Loveandstyle• 20 сентября 2022
Ответ дляMs. Доброта
Вот та же проблема. Я пока только пишу на украинском, говорить сложно, особенно, если к врачу пришла, например, или ремонтировать что-то. Ну знаю я эти термины на украинском, но быстро не вспомню, и буду виснуть. Так на меня такая реакция, будто я нацию предала и самый главный враг. Сразу меняется уровень подачи информации. Обидно. Дайте время или так и скажите, что вам мерзко со мной общаться. Главное, понимаю, что никакого зла не делаю, кроме того, что все еще не говорю
ПЛЮС-МИНУС• 20 сентября 2022
искали чехол на планшет. в магазине обращаюсь к консультанту на русском. тот мне отвечает на мове (бо так по закону). потом он начинает уточнять у девочки-сотрудницы на русском. она ему отвечает на русском. он мне отвечает на мове.
3 русскоязычных человека по закону общаются не так как им удобно.
Ответ дляali_kat
І вам полегшає.
а сколько русскоязычных воюет...может экзамен перед фронтом сдавать
Ой, пробачте. Я також автоматично часто відповідаю російською. Бо я зі сходу, розмовляла нею з народження, виїхала в 2014.
А на якій мові звертаються - останнім часом не розрізняю. Тобто мені органічно звучить українська, так само, як і російська. Для мене це прогрес, бо раніше українська для спілкування була незвичною, відразу звертала увагу.
Думаю, з часом перейду повністю на українську.
Татья-1ef9• 20 сентября 2022
Ви не одна така, теж відмовляюсь часто від купівлі у російськомовних.
klaraneill• 20 сентября 2022
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
потому что этот закон полнейший маразм!
Ответ дляali_kat
І вам полегшає.
Я не вважаю, что війна взагалі через мову.
Просто на мою думку це хамство - відповідати російською коли до тебе кажуть українською.
Ну може це саме я так реагую, припускаю і таке.