Простоваля• 20 сентября 2022

Дратує, коли мні відповідають російською. Як спокійно реагувати?

Змушена багато спілкуватися по роботі з нашими у різних сферах обслуговування: десь когось записати, комусь щось забронювати.
Тобто фактично людина мала б відповідати мені українською, вона ж мене наче обслуговує, хай і в інтернеті, але найчастіше люди на мій укр текст відповідають рос навіть письмово.
Це безмежно дратує, намагаюсь далі не спілкуватися, по можливості обираю постачальників україномовних .

Але не можу зрозуміти, чому це так дратує, як спокійно реагувати на таке?
Мої російськомовні друзі-знайому ну хоча б вітаються зі мною українською у відповідь на моє привітання і я це сприймаю ок.
А от чути Здравствуйте! у відповідь на Вітаю це якось дуже неприємно мені..
Brovalia• 20 сентября 2022
Я вообще не обращаю внимание на каком языке общаются люди, главное, чтоб это были люди, а не твари- убийцы. У нас, в Одессе, раньше общались, наверное на всех языках мира))) сейчас, многие уехали, но все равно говорят и на том и на том. Часто хожу в кофейню, девочка говорит на русском и очень переживает за мужа, который тоже говорит на русском, при этом служит на передовой.....
Oleksandr S• 20 сентября 2022
Поставити на рінгтон ’Убий у собі м@zкаля’ у виконанні Ореста Лютого - дехто із абонентів щось запідозрять.
ПЛЮС-МИНУС• 20 сентября 2022
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Собі головне не забудьте найбільшу медальку відлити.
Ви ж так ревносно захистили честь великої і могутньої рос мови)
а вы за языком не пробовали рассмотреть человека?
или слышите русский и на вас шторка падает, блокируя мозговые функции?
ryabinin• 20 сентября 2022
Шановна(ий), а ви ж до 9 травня купу тем на російській мові створили и чомусь не дратувало вас тоді. А що трапилось?
lilu502• 20 сентября 2022
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Як бачите, ми у меншості настільки, що це навіть сприймається як збочення..
в тому й справа. І це сумно насправді. Але радує, що майже всі з мого оточення переходять на українську мову. Респект людям, що намагаються, а не шукають тупі відмазки
Contento• 20 сентября 2022
Ответ дляlilu502
чомусь за кордоном швидко біжать вчити мову тієї країни, бо треба, а рідну не можуть за десятиліття вивчить. Дивно виходить
За кордоном страны предоставляют украинским беженцам, бесплатное жильё, бесплатное медицинское страхование и помощь, денежные пособия, и бесплатные языковые курсы. Так что у людей есть стимул учить язык. Что из перечисленного предоставляет своим гражданам Украина? НИЧЕГО.
ПЛЮС-МИНУС• 20 сентября 2022
Ответ дляlilu502
я вывчыла. работаю 8 часов в сутки на мове.
за порогом работы я говорю так как мне удобно.
karpenko73• 20 сентября 2022
А с каких это делов харьковский язык стал собственностью лаптестана?
Может это они у наших восточных регионов стырили его и пытаются присвоить себе?
tinavk• 20 сентября 2022
Очень радует, что у многих по ответам нет мусора в голове, автор, расширяйте границы, читайте философов, читайте книги и вы поймёте почему люди есть другие и не все думают как вы и они не должны подстраиваться под вас или гос законы, которые им не удобны
Как вариант для людей это родной язык, не думали об этом?
lilu502• 20 сентября 2022
Ответ дляContento
а Вас тільки матеріальна сторона цікавить? Тоді про що говорить
Yellow berry• 20 сентября 2022
Ответ дляryabinin
Алекс-1022• 20 сентября 2022
Очевидно что вы из украиноговорящего региона Украины. В Киеве ещё лет 5 назад даже все говорили на русском. А я даже помню время когда в кино показывали фильмы только с русским переводом. Так вот к чему это я. Кто вырос в двуязычном городе, как Киев, тот прекрасно понимает почему люди говорят на русском и никаких претензий. Автор честно в вашем раздражении я вижу ограниченность
tinavk• 20 сентября 2022
Вот и я написала так автору, просто ограниченность, которая ей уже мешает
irina _d• 20 сентября 2022
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Я уж как-нибудь без медальки перетопчусь. Я людей оцениваю совершенно по другим критериям.
Filomena• 20 сентября 2022
Якщо вас щось бісить, то це особисто ваша проблема.
Якщо ви клієнт, можете попросити спілкуватися на українській мові, або знайти іншого постачальника.
Для мене перед усім важлива моя позиція спілкуватися мовою.
Практично не можливо в один момент змінити мову нації, потрібен час і бажання. Кроки до цього.
І наше суспільство до цього активно прагне
Shady lady• 20 сентября 2022
А і продаю і купую і переходжу зі співрозмовником на ту мову якою звертаються, російська то російська. Я так проявляю повагу.
А сама завжди звертаюся українською і мені дивно коли мені у відповідь пишуть російською)
Не відмовляюся від покупки, але сприймаю це як принцип, принципово не буде відповідати українською. Чому?..
Не ясно. Але і значення сильно великого цьому не придаю.
Contento• 20 сентября 2022
Ответ дляlilu502
Если мы говорим о стимулах, то да доброжелательное отношение к нашим гражданам за границей и конечно материальная помощь.
наталья фунт.• 20 сентября 2022
Ответ дляryabinin
С языка сняли. Только хотела написать. 😂😂😂
А теперь её ’ дратує’ .
А как, наверное , её сейчас дратують наші відповіді на русском, она ведь на укр.мові пост написала .)))
Vasilek-7076• 20 сентября 2022
Авторе, а чому Ви до травня спілкувалися російською?
автор Не чіпай - вб ю • 20 сентября 2022
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
Тобто я маю це робити, а інші ні? Ні, це так не працює, нешановна пані.
Тим більше, що мені мало цікавить, що за людина є та особа, у якою я припустимо замовляю квитки чи планую купити плаття.
oboeva• 20 сентября 2022
Ответ дляНе чіпай - вб ю
А чому це хамство, якщо я кажу державною мовою?

От якби я десь на кацапії відповіла русні українскою - то так, це було б хамством.
Або десь в Англії почала б вітатися українською замість англійською - як гадаєте, людям було б приємно?
Здравствуйте!
Хамство,потому что вы отстаивание свои личные принципы,забывая,что это ваше мнение,которое никто не обязан принять. Когда собеседник не понимает вас, тогда да, нужно перейти на язык собеседника, или в группе людей есть не знающие языка, тогда да,хамство продолжать говорить на своем языке. Вы же сами придумали,сами обиделись.
Contento• 20 сентября 2022
Ответ дляVasilek-7076
Ну не задавайте автору таких неудобных вопросов).
lilu502• 20 сентября 2022
Ответ дляContento
це зрозуміло, але я про інше. Більшість говорять, що їм так важко вивчити свою мову, а мову інших країн вивчають аж бігом.
Алекс-1022• 20 сентября 2022
Ответ дляtinavk
Нет, такие как автор не понимают как это может быть русский родным если ты гражданин Украины. А у меня на пример так, моя мама говорит по-русски, отец на суржике. У меня в голове заложено что русский мой родной, так как это мое первое общение с мамой в детстве. Но это же подумать надо, а не всех под одну гребёнку грести
Ответ дляryabinin
Мабуть трапилося те, що я перейшла на українську.

Але навіть будучи російськомовною, я ніколи не дозволяла собі відповідати україномовним російською.
Як мінімум - привітатися та спитати як справи я завжди могла українською.
Хоча й не могла сказати так гарно, як вони. бо це НОРМА.

Це вас справді шокує?
ПЛЮС-МИНУС• 20 сентября 2022
Ответ дляНе чіпай - вб ю
сукню
Contento• 20 сентября 2022
Ответ дляlilu502
Удалено администрацией...
oboeva• 20 сентября 2022
Ответ дляlilu502
мене теж дратує. Дратує те, що більшість навіть і не думає починати вчити рідну мову, бо їм і так зручно. Раніше переходила на російську, зараз принципово розмовляю тільки українською. Кого не влаштовує, нехай вчить або не спілкується зі мною
И вам , здравствуйте! Добрий день! Салам алейкум!
Ответ дляContento
І продовжуєте жити у такій поганій країні?
Алекс-1022• 20 сентября 2022
Ответ дляНе чіпай - вб ю

Це вас справді шокує?
Блин, вы всю жизнь говорили по-русский, на украинский перешли в последнии 4 месяца и теперь вас это страшно бесит? Вы странный человек…или троллль который спалился