Синди Кроуфорд• 28 октября 2022

Італія. Деякі проміжні висновки.

Скоріш за все, тема просто для поговорити. Дуже цікавлять різні думки і досвід.
Зараз нарешті визріло питання - а чи треба воно мені? Бо час йде...
Отже, мої спостереження, відчуття.
1. По великому рахунку, в них є чому повчитися нам, українцям, які женуть вперед 24/7. Я вже якось писала тут трохи, італійці в корені інші. Вони живуть кожну хвилину від народження і до останнього подиху. В них все пьяно-пьяно. Вони насолоджуються, радіють, захоплюються. Вони не переймаються зовнішніми ознаками, трендами. Вони спокійні, відкриті, веселі. Вони дуже лояльні один до одного. Не матюкаються в чергах, не лаються на касі, спокійно чекають, привітні. З ними перестаєш боятися помилитись. Вони або всі разом допомагатимуть, як діти, або спокійно чекатимуть поки ти вирішиш свою ситуацію.
2. Шикарна країна. Архітектура, пам´ятки, цікаві місця, історія, природа, клімат, моря, громадський транспорт, магазини, центр Європи - година/дві і ти де завгодно.
3. Мова досить милозвучна, не мега складна, не викликає відрази, реально вивчити на пристойному рівні.
4. Освіта. В мене поки досвід середньої школи і це - прекрасно. Про рівень знань поки не можу судити, але мої підлітки просто летять в ту школу. Диво дивне! Культурно, зручно, продумано, максимальна охорона, неймовірно відкриті і дружні стосунки дітей з вчителями. Дітей вчать любити вчитись. Ну і дві додаткові мови обов´язкові. У нас - англ і франц. Додам, навіть з пенсіонерами на пошті я можу порозумітись елементарною англійською. Моя ж мати не скаже навіть як її звати на англ.

Це найочевидніші позитивні сторони.
В коментах допишу мінуси.
Питання - чи розглядаєте ви саме Італію, як більш-менш комфортне місце для якогось періоду свого життя? А хто тут - як вам тут живеться насправді?
Чебурастик• 28 октября 2022
Ответ дляБла бла бла
Я извиняюсь, а кто какает?
Собакены
Не танцую- но пою• 28 октября 2022
Вы сейчас там как переселенец? Раскажите как утроились, есть ли для нас какие-то програмы, как с жильем?
Я в Австрии, очень тут все печально, еще и проезд с ноября платный. Люди очень закрытые, язык очень сложный, много русских и бывших югославов, да и впрочем много автрийцев которые молятся на путина...хочу куда-то перехать.
Чебурастик• 28 октября 2022
Ответ для220В
Цыган напоминают?
А мне - грузин
как тебе такое илон маск• 28 октября 2022
Ответ дляЧебурастик
Да! В 13.00все массово закрывают и до 17.00 никто не работает.
Если тебе нужно купить еду на выходные, то думай об этом в пятницу.

В понедельник кафешки-рестораны - выходные.

В августе все идут в отпуск вплоть до того, что закрываются заводы и фабрики.
В августе я так поняла у них очень жарко.
Яни• 28 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
Я в Емілії-Романьї. Година від Болоньї
Еще одна Венеция) У меня знакомый оттуда
Чебурастик• 28 октября 2022
Ответ длякак тебе такое илон маск
Мне было норм, терпимо.
Есть авто с кондиором и офис с кондиором, то вообще какие проблемы?
А я с Рио-де-Житомира!• 28 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
Так. Не у ста відсотках випадків. Але так. А приватна медицина - взагалі без проблем
Может так в больших городах,а в маленьких частных мало и все равно запись на месяц вперед.
Яни• 28 октября 2022
Ответ для220В
Цыган напоминают?
Северяне высокие, потомки римлян
автор Синди Кроуфорд • 28 октября 2022
Ответ дляНастя Снежок Воля
В якому сенсі?) Що з ними не так?
Та все описане вище! Особисто я не бачу в них чоловічості. Стержня. Вони мамині синки, дітки. Безелаберні. Неорганізовані, неініціативні... А ті, що 40+ ще й будуть вважати, що роблять вам вселенську послугу, благодійність, що знаходяться поруч саме з вами, бідненькою.
Знову ж таки, це чисто мої спостереження.
автор Синди Кроуфорд • 28 октября 2022
Ответ дляЧебурастик

Ось з понеділка Хеловін. Три дні вихідних. Бляха! Хеловін! Магазини теж)
Кондуктор маршрутки• 28 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
Не все рестораны закрыты в понедельник. Они делают выходные не по поводу Хеллоуина, у них поминальная неделя, первого числа красный день календаря - день всех святых. Потому просто понедельник объеденили со вторником, сделали мост, так получится 4 дня выходных, многие уезжают к родственникам. Это чистая практика. Магазины будут работать в эти дни
Oksana-Rai• 28 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
Сюди треба їхати на пенсію! Чесно. Я вже писала. Випхати дітей в люди, а самій ось сюди. Під Фраголіно з пармезаном і яскраве сонечко.
Автор, а я так само хочу сказати про Австрiю. Цi пенсiонери с келихом вина о 11.00 ранку, коли я йду на курси, дуже мило)). Всi охайни, добре i зи смаком одягненi, вси стрункi- любо мило)) Ми тут познайомились з латвiqкою, ii запросили наши хозяiва, щоб нам перекладати при заceленнi . Так вона нам казала, це краiна, де можно зустрiти шикарно свою старiсть. А про те, що вони нiкуди не спишать- спостерiгала вчора у банку таку картину- у них якись особливий день був як я розумiю i всi у цей день приносили свoi копилки щоб обмiняти монети на бумажнi купюри. I щоб ви розумiли, вони реально усi приходили зi своими копилками, у деяких iх було по 5-8 штук. I кожну копилку банковий службовець стояв i видкривав вручну, i нiхто не нервував. Зато я знатно нервувала. не витримала и пiшла додому. Ось така швидка Австрiя.
Мона Лиза• 28 октября 2022
мне еще показалось, что мужчины следят за собой больше чем женщины))) турин
ТаЕщеОптимистка• 28 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
Без проблем для кого? Ви вде вже стикалися з оплатою ? Таке враження, що ви у іншій Італії опинилися. Я давно тут живу і вашого захоплення не розумію. Архітектура, природа- так, звісно. Все інше лише у вашому селі
Мне без сахара• 28 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
Ой, оця їхня безелаберність... В Болоньї стою під портиком, поруч зупиняється дядько середніх років, досить непогано вдягнений, відвертається спинної і чую дзюрчить... Фу, блін. Щелепа відвисла.
Але в малих містечках такого трешу не бачила
Кстати приехали в Испанию Мурсия идём и та же вонь от фасадов домов .. ну ссыкуны .. открываю чат своего дома в Украине там ругань стоит а давайте убирать за питомцами .. ах ах я там какульку увидела .. мы ж идём в Европу 🫣
И тут я думаю да не дай Бог эти все какашки и ссыкли на фасадах возьмут за основу входа в Европу 🫣
Советчица Года• 28 октября 2022
Ответ дляChakra
Поможет. Если пожить в той обстановке то станешь таким же
Моя сестра бы поспорила.
Советчица Года• 28 октября 2022
Ответ длякак тебе такое илон маск
Ой автор мой папа по английски говорит гораздо лучше чем я :(
Я имела дело с итальянкой и ее подругой жесть какие темпераментные и ругались сильно... ситуация правда была такая...
А как Вы там устроились где работаете ? Живете ? Насколько я знаю Италия пособия не выплачивает ?
Выплачивает
Незламна• 28 октября 2022
Італія чудова країна, якщо знайшли там роботу яка покриває гідний рівень життя, то це краще за всілякі там виплати де інде.. Поєднати комфортну країну і самостійний впевнений заробіток це чудово.
Сметчица• 28 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
Автор, а де Ви саме проживаєте?
Пошаманю• 28 октября 2022
Ответ дляНе танцую- но пою
Это в Вене много русских? А как вы их от украинцев отличаете? Они на вас нападают?
ТаЕщеОптимистка• 28 октября 2022
Ответ дляНезламна
Жартуєте? Інфляція випереджає рекорд 1986 року, комунальні зросли у рази . Комфортна країна має 16,8 відсотків населення безробітних і ніхто не може бути впевненим у роботі ,якщо,звісно , живеш на зароблені гроші.
Зяблик протестант• 28 октября 2022
Все индивидуально. Мои дети совсем не бежали в школу в Италии, хоть школа частная и считается там лучшей, наших детей пару человек и моим не хватало общения и еще языковой барьер с учителями. А если дети в гос.школе, то там обычно до 14:00, продленки как у нас там нет. Работать сложно с такой школой. Снять жильё тоже очень сложно , его не хотят нам сдавать и просят контракты на работу или оплату значительно наперёд, квартиры в основном сдаются без мебели , даже без кухни. С мебелью значительно дороже. Итальянцы многие считают что мы все тут нищие в Украине. Много всего можно рассказать, но много уже было тем. В целом там конечно хорошо, можно много работать и на все заработать, наших очень много с западной Украины. (Я вернулась в Украину).
Пошаманю• 28 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
Живу во Франции. Летала в Рим. Была в шоке от их транспорта, нет графика на остановках, нет электронных табло, дороги отвратительные. И это столица!
Архитектура не впечатляет, т.к. и во Франции есть что посмотреть. А вот наземный транспорт произвел сильное впечатление.
Во Франции, кстати, много итальянцев. Они сами говорят, что вынуждены переезжать, т.к. в Италии маленькие зарплаты. Да и вообще из-за диктатуры в Италии некоторые итальянцы разбежались по соседним странам. Встречала итальянку, которая рассказывал, что убежала во Францию лет 30 или 40 назад.
Кюветчица• 28 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
В мене говорять всі! Глухе село! Три слова, але говорять. Я можу спитати дорогу, маршрут автобуса, магазин, або як відправити лист
А в якій ви частині Італії? Ми жили в центральній. Курортне місто! Італійці англійської там майже ніхто не знає, включно з господарями готелів і їх персоналу. Глухо абсолютно. Що старші, що молодь. За 3,5 місяці зустріли лише одну офіціантку, яка розмовляла англійською.

Мене бісила їх бюрократія, це щось по-поганому геніальне, більше в жодній країні Європи нема такої жопи з оформленням документів на тимчасовий захист. Ми, наприклад, поїхали так і не оформивши те пермессо, бо вже не було сили терпіти таку фігню.
Банківські послуги для українців практично не доступні, оформити картку великий квест з ускладненнями, поміняти валюту в банку практично не можливо.
Робота для наших - няньки для старих і прибирання, незалежно від освіти.
Мій висновок - Італія чудова країна для відпочинку, масса гарних місць, але жити там ...ні не моє
автор Синди Кроуфорд • 29 октября 2022
Ответ дляНе танцую- но пою
Так. Я з-під Чернігова. Сиділа до останнього. Навіть коли виїхали всі, я ще сиділа. Всю масу жесть прожила особисто. Але одного вечора сталась Вінниця і мене просто порвало. Я в ту ж ніч взяла білет куди було більш-менш дешевше, трохи подалі з одного боку і не так далеко з іншого. Таким місцем виявилась Болонья. Так сказав Гугл. Ось так я опинилась тут. Абсолютно внікуди і без нікого.
Якщо вам цікаво, можу написати все до дрібниць тут, бо зазвичай з наших ’виїхавших’ ні слова не витягнеш і нормальної інфи не знайдеш.
Коротко - житло дали, окрема трикімнатна квартира, глухе село, 5 євро день на людину. На поїзд до найближчого міста (Болонья) білети купує організація. Діти пішли до школи. Конкретно в моїй місцевості роботи нуль. Все дуже довго. Здати відбитки на оформлення документів я змогла лише на минулому тижні, через 3.5 місяці після в´їзду. Коли чекати те пермессо - навіть думати не хочу. Це конкретно мій досвід. Скажу чесно - не витримую. Я тут вмерла, незважаючи на фантастичний вид з вікна. Тримають лише діти, які просто летять в школу. Справді, це одна єдина причина на даний момент. Дивлюся в бік тієї Німеччини і вже навіть мова не відлякує. Думаю, що ще тижнів пару і я остаточно здамся.
автор Синди Кроуфорд • 29 октября 2022
Ответ длякак тебе такое илон маск
Жарко у великих містах. Там майже не циркулює повітря, вузесенькі вулички. От конкретно в Болоньї влітку було 46. Вперше відчула, як відключається мозок. Перестає реагувати. Тобто тіло окремо, з нього тече. А мозок ніби відділяється і вже на це не реагує.
Але я високо в горах. На самій верхівці. Тут шикарно. Повітря таке, що ним хочеться задихнутись. Я такого ще не зустрічала. А після дощу - просто найчистіший озон.
автор Синди Кроуфорд • 29 октября 2022
Ответ дляКюветчица

Біля Болоньї.
Все правильно написали. Кожне слово. Вибішує до неможливого.
Я лише відбитки здати змогла через 3.5 міс.
Стосовно банків - це треш. Мені потрібно було оплатити послугу на рахунок італійського банку. Приходжу на пошту, кажу ось рахунок, ось готівка, ось карта Віза, як вам зручніше. Роздивляється півгодини, кудись дзвонить, виходить курити, знов дзвонить, черга вся стоїть мило чекає. Зрештою каже, ні, не можна. Йдіть в банк. Ок, йду, та сама історія, рахунок, готівка, карта, беріть що хочете, тільки перекажіть гроші на цей рахунок. Хвилин сорок дзвонить, ксерить паспорт, відправляє факсом, знов дзвонить, закриває касу, йде, приходить і каже ні! Не можна. Ви не резидент банку. Кажу ось гроші, готівка, оплатіть, яка різниця хто я, рахунок отримувача італійський, призначення не треба, треба щоб просто гроші зайшли і дайте мені квитанцію. Ні. Не можна.
Кульмінація - шукала людину з італійською картою, яка закинула гроші онлайн, але квитанцію по платежу довелось чекати три дні! Три, Карл! По онлайн платежу!
Як вони виживають??
Таракашечка• 29 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
У нас в багатьох так не вийде. Бо ми їхали не свідомо. А дуже і дуже неочікувано. Ми різко і боляче кидали все те, ким ми були в минулому житті. Ось особисто я до сих пір не знаю хто я, що робити, що далі. Я в Італії чисто тілом. Душа моя лишилась вдома. В минулому. Я зараз знайшла для себе заняття - просто спостерігаю за всім зі сторони. І я точно не тут. Я не отримую ні найменшої насолоди від оточуючого мене. Просто відмічаю сухо факти. Так, гарно. Так, ось такі відмінності. Все. Емоцій нема. Точніше вони є - хочу вбивати.
Я з вами. Я взагалі не впевнена, що зможу колись відчути знов красу чогось, бо зараз нічого не відчуваю, а як і ви відмічаю факти: це певно красиво, доволі тепло і тд.
Кондуктор маршрутки• 29 октября 2022
Ответ дляСинди Кроуфорд
Біля Болоньї.
Як вони виживають??
Нормально выживают) просто нужно идти в своё отделение банка, или в филиал, где открыт счёт и нет никаких проблем. Оплата мгновенно, квитанции тоже.
Не танцую- но пою• 29 октября 2022
Ответ дляПошаманю
Да, в Вене много русских и в автрии очень не доро относятся к нашим. Русских не нужно отличать, они сами выделяются. Соседи, самые неадекватные, шумные и наглые. На детских площадках полно мама с детьми, которые матом с детьми общаются, причем не только со своими. В школе старшего ребенка булят сербы, были уже не раз разборки. Из последнего, они нарисовали флаг Украины, на котором написали коза и незаметно прилепили ребенку на спину, потом фоткали и друг другу пересылали. Сняла женщина уже в метро, ребенок со школы шел с этой бумагой 2 квартала. В мед учреждениях, почте, магазинах тоже полно руских. Но есть и адекватные русские, познакомилась в одной мамой с ребенком, они с мужем нас поддерживали морально, помогали порой с переводом, сначала говорили они с Казакстана, внешность спецефическая, спустя пару месяцев признались что русские. Я бы не поехала в Австрию, зная что тут такое отношение к Украинцам, держит только бесплатная квартира сестры.