Страхованная• 12 декабря 2024

Мовне питання серед українців за кордоном

Знову про мову. Може я дійсно у мильній бульбашці перебуваю. Поясніть будь ласка. Я живу в Німеччині, переїхала до 2022 року. Розмовляла російською мовою, подорожувала Україною і не зіткнулась з тим,що мене не розуміють. Але це до 2022 року. Я вчу німецьку на курсах, де є також українці. І в розмові з деякими, я почула наступне. Жінка з Херсонської обл, вона розмовляє російською, її будинок окупавали росіяни.Бажає залишитись в Німеччині.Одна з причин чого не хоче повертатися, бо вона та її родина російськомовні і жити на заході України небезпечно, бо там через мову вона та її родина зазнає утисків. І інша жінка, з Одеси, переїхала до Німеччини через події 2 травня 2014 в Одесі, типу небезпечно було тоді в Україні, бо кожний міг бути спалений, як люди з будинку Профсоюзу. Все почуте мене здивувало, і виникло запитання, чи дійсно так небезпечно? Бо у мене інша думка.
Hench• 12 декабря 2024
Так і є, приїжай і тебе притиснємо а потім спалимо. Все як в твоїх методиках.
Я только за!• 12 декабря 2024
Бред сивой кобылы, простите
Крайня невістка• 12 декабря 2024
А та що з 14 чого приперлася на курси. Що за 10 років не вивчила німецьку?
Ластовиння• 12 декабря 2024
Есть промытые, они всегда были и будут. Зачем вы обращаете на них внимание?
CrisprCas• 12 декабря 2024
Купа ждунів і любителів «руського міра» повиїжджали по українським документам за кордон. Але ж промитий російською пропагандою мозок привезли з собою
Love_Love_Love_• 12 декабря 2024
Хватіт вже пизд@ти і розводити срачі під анонімом.
Дивіться бо вас там знайдемо і зʼїмо за вічний срач
ПП-шница• 12 декабря 2024
Що тільки українські біженці зараз не придумують аби не повертатись
Не всі можуть чесно сказати, що закордоном для них краще життя, тому і не хочуть повертатись
автор Страхованная • 12 декабря 2024
Ответ дляHench
Я не на зарплаті. Дійсно таке почула.
Распутница• 12 декабря 2024
Да какая германия ,сидишь ты где то в жмеринке и срач мовний хочешь развести
Блискавка• 12 декабря 2024
Вам, явно , скучно в германии. Идите работать
Fresh_coconut• 12 декабря 2024
Что за бред?
автор Страхованная • 12 декабря 2024
Ответ дляЯ только за!
Бред сивой кобылы, простите
Дійсно звучить як єрунда, я коли почула, навіть не знала що сказати. Тому і виникле запитання.
кнопкодав• 12 декабря 2024
А что вы так мову долго учите
Я_не_аноним_100%• 12 декабря 2024
Я з Херсонської області. Балакаю на двух мовах.
Живу на заході країни. Звісно розмовляю українською. Але коли в приватних розмовах переходила на російську ніхто мене не бив.
Донька до цих пір гвалтує українську мову в місцевій школі. І ніхто їх не будить.
Можуть підколоти, але в межах розумного
Затишне кубло• 12 декабря 2024
Ответ дляHench
І з´їмо
автор Страхованная • 12 декабря 2024
Ответ дляЛастовиння
Я навіть не очікувала таке почути. Спочатку сказала що у будинку вже живуть росіяни. А у наступній розмові про дітей, почула про таке.
З царем в голові• 12 декабря 2024
Ответ дляПП-шница
Канада, Америка, Германия, Норвегия всё мои родственники отлично живут, ничего не придумывают, пока но возвращаться никто не собирается, поэтому работают и есть уже планы разные, с украинцами не общаются, только с местными.
автор 12 друзей Коршуна • 12 декабря 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
Дійсно звучить як срач. Згодна з Вами. Я можу Вам відповісти без аноніму. Дійсно таке почула, і мене це здивувало.
Я_не_аноним_100%• 12 декабря 2024
Ответ дляСтрахованная
Скажу так. Різні люди по різному сприймають зауваження.
Звісно виправляти чужу людину це неввічливо.
Але ж це проблема того хто чинить невічливо?

Мене виправляли на базарі чи магазинах.
Не ’ да’ а так
Не сєльдєрєй а селера.
Мені пофіг.
А мою знайому переселенка порвало.
Коли вона попросила в магазині пляшку соняшникового масла.
А продавець - це оліііяяя.
Ответ дляКрайня невістка
Вона вчилася, просто самостійно важко, плюс діти
Ответ дляРаспутница
Ні, з Німеччини
Ответ дляБлискавка
Дякую
Ответ дляFresh_coconut
Что за бред?
Ось і я так подумала коли почула
Я_не_аноним_100%• 12 декабря 2024
І ще можна уточнити
Та переселенка фактично проживала на заході країни, їй загрожувала небезпека через російську мову?
Чи вона просто щось десь чула?
Ответ длякнопкодав
А что вы так мову долго учите
З дітьми вчити важко. Через це на жаль, цей процес довго триває
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Можуть підколоти, але в межах розумного
Дякую. Я коли почула це від однокурсниці, не могла повірити.
Угги в горошек• 12 декабря 2024
Я из Харькова
Город Новояворовск, Львовской обл. С посторонними всегда говорила на укр. С сыном (тогда ему было 3) с задержкой речи говорила на русском. Почти каждый день ко мне приколупывались посторонние. Один раз орали на все атб. После этого через неделю выехали за границу.
Я_не_аноним_100%• 12 декабря 2024
Ответ для12 друзей Коршуна
І можна уточнити, з якого саме містечка чи села ваша подруга? Бо мені прям дуже дивно що вона така російськомовна, бо в нас вся область або двумовна або суржиком розмовляють
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
І ще можна уточнити
Чи вона просто щось десь чула?
Ні, вони з родиною з росії одразу з окупації до Німеччини приїхали. Це з її слів, десь почула, десь додумала
БеллаДонна• 12 декабря 2024
Ответ дляКрайня невістка
Так и автор что делает на курсах который год.