Ду да ду да ду• 05 декабря 2022

Несплата аліментів: як діяти далі?

Дівчата, будь ласка, порадьте, що робити в моїй ситуації.

Колишній чоловік перебуває в іншому місті. Я надіслала рішення суду по аліментам у виконавчу службу його району. Мені прийшла відповідь про те, що відкрито виконавче провадження.

І на цьому усе. Які мої наступні дії мають бути?

Колишній офіційно не працює, на ньому немає ніякої нерухомості, авто і т.д.
Бабка-ежика• 05 декабря 2022
Вам треба мати електронний ключ до справи, подивіться, може в листі про відкриття він є. Тоді ви можете через інтернет заходити і дивитись, що зроблено виконавцем.

ksusha1155• 05 декабря 2022
Дзвоніть виконавцю, питайте чи розшукав він боржника
KaterionOK• 05 декабря 2022
Виконавець має нараховувати аліменти з середньої заробітної плати по їх регіону, якщо стягнуто в частці від заробітку (не в твердій сумі). Якщо платник не буде сплачувати аліменти, то може бути застосована до нього заборона керування авто, заборона виїзду за кордон (зараз, мабуть, неактуально). Також в суму боргу має бути застосована пеня за кожен день прострочки.
Інколи стягнути аліменти не виходить, але якщо буде борг в 6 місяців і більше, то можна подати «на аліменти від держави» в розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Черепаха Тортила• 05 декабря 2022
Зв’язатись і тримати на контролі виконання своїх обов’язків виконавцем у вашій справі
автор Ду да ду да ду • 05 декабря 2022
Ответ дляБабка-ежика
Так, є. Я ось зайшла і подивилася. Був запит щодо наявності нерухомості та авто. А ще написано, що сума боргу 0.00, тобто алімети взагалі не нараховано?
Бабка-ежика• 05 декабря 2022
Якщо офіційно не працює і накопичиться борг, то його можуть примусово направити на суспільно-корисні роботи, а оплата піде на аліменти. Тут основне, щоб виконавець робив все можливе і нараховував борги, за цим треба слідкувати. В будь-якому разі, накопичений борг нікуди не дівається, навіть після повноліття дитини.
Бабка-ежика• 05 декабря 2022
Ответ дляДу да ду да ду
Як давно ви подали виконавчий лист.

автор Ду да ду да ду • 05 декабря 2022
Ответ дляKaterionOK
Дякую. Телефоную у виконавчу службу з того тижня, не відповідають. Буду пробувати ще.
автор Ду да ду да ду • 05 декабря 2022
Ответ дляБабка-ежика
Як давно ви подали виконавчий лист.
Більше року минуло вже
Бабка-ежика• 05 декабря 2022
Ответ дляДу да ду да ду
Більше року минуло вже
О. то борги повинні бути вже великі, плюс до боргів вже треба додавати штрафи за невиплату.
Пишіть виконавцю листи, щоб нарахував борг,напишіть , що за такий строк не сплачено, прошу порахувати борг і надати довідку. І паралельно дзвоніть. Якщо не буде реакції, пишіть начальнику служби на бездіяльність виконавця.
Нуль скоріше за всього, тому, що виконавець не рахував нічого. Їх треба шевелити постійно, щоб щось робили.
Бабка-ежика• 05 декабря 2022
Ответ дляДу да ду да ду
Додзвонитись по цім службам майже не реально. Вам би мобільний телефон вашого виконавця взнати. Далеко те місто, не можете з´їздити раз ? так було б простіше.
автор Ду да ду да ду • 05 декабря 2022
Ответ дляБабка-ежика
Там вже кілька виконавців змінилося, бачу, що всі скаржаться на бездіяльність виконавців прямо на сайті навіть
Дякую Вам. Складу і відправлю лист поштою на цьому тижні
Це рік від відкриття провадження, а несплата за більше ніж 2 роки вже
автор Ду да ду да ду • 05 декабря 2022
Ответ дляБабка-ежика
Від мене 500 км, зараз не можу ніяк. Я в січні почала займатись активно цією справою, але почалася війна і було не до того.

Колишній взагалі не знаю де і як, він не спілкується із дитиною 2 роки взагалі. Якщо честно, хотілося б позбавити його батьківських прав. Думаю, що шукатиму юриста для консультації
KaterionOK• 05 декабря 2022
Ответ дляДу да ду да ду
Це ще той квест - зв’язатися з виконавцем!
автор Ду да ду да ду • 05 декабря 2022
Ответ дляKaterionOK
Суд тривав рік, бо суддя хворіла і справу переносили. Провадження мені вікривали місяця три... це взагалі усе квест для мене
Бабка-ежика• 05 декабря 2022
Ответ дляДу да ду да ду
Головне, щоб борг був на ньому і він зростав. А там видно буде.
Копію листа собі зоставляйте. Не знаю чи поможе, бо мій був в одному місті зі мною, то я подавала листи і скарги через канцелярію, і на своєму екземплярі печать, що прийнято, то в мене були докази, що виконавець нічого не робить. А чи не загублять вони листа хтозна.
Але спробувати все одно треба.
Царевна Лягушка• 05 декабря 2022
Ответ дляБабка-ежика
Але спробувати все одно треба.
Можна відправити цінним листом з описом вкладення. При такій відправці пошта ставила штамп на моєму екземплярі.
Але то було давно. Не знаю, чи не змінювались ці правила на пошті.
Ms. Dolly• 05 декабря 2022
Ответ дляБабка-ежика
Але спробувати все одно треба.
І що вам це дало? В мене борг десь тисяч 100, навіть батьківських прав не можу позбавити. Кажуть, що він не працює, з чого він вам повинен платить)) А якщо він наприклад дитині телефонує, то це взагалі неможливо.
автор Ду да ду да ду • 05 декабря 2022
Ответ дляMs. Dolly
Тобто якщо телефонує, то це вже означає, що приймає участь у житті дитини? Мій не телефонує, то от думаю, чи є шанс

Бабка-ежика• 05 декабря 2022
Ответ дляMs. Dolly
Виплатив всі борги за кілька років, коли діти вже були майже дорослі і після повноліття. Через десять років несплати у нього змінились обставини, вже не було можливості приховувати все майно і доходи .Життя змінюється, можливо й Ваш колись або офіційний дохід матиме, або спадщину отримає, тоді і сплатить.
Звісно, гроші знецінились за ці роки, але хоч щось.
І офіційно нараховані несплачені борги, це ще й гарантія для дитини, що такий батечко на старості років не сяде їй на шию.
Ms. Dolly• 05 декабря 2022
Ответ дляДу да ду да ду
Так мені так сказав начальник цієї комісії у справах , чи як вона там називається, що я його запрошу на розмову, а він скаже, що ви не даєте спілкуватись.. А якщо він пише дитині у мессенджерах, як справи які оцінки, то це взагалі взірець))
Ms. Dolly• 05 декабря 2022
Ответ дляБабка-ежика
Дякую) Теж маю таку надію , єдине , треба все таки на розрахунок пені подати, бо гроші знеціняться, і буде як мій батько, що платив реально 2 копійки, були такі повідомлення , а тепер я сижу і думаю , що як подасть на мене на аліменти, то мусиму платити..
автор Ду да ду да ду • 05 декабря 2022
Ответ дляMs. Dolly
це просто капець якийсь, якщо честно(((
Як хочеш, так і виживай, бо батько ж ’є’ офіційно
Бабка-ежика• 05 декабря 2022
Ответ дляMs. Dolly
Пеня, то треба на суд подавать. Можна, але морочливо. А штраф просто накладає виконавець і до суми боргу додає цю суму. Я вже не пам´ятаю, але там здається щось 20, 30, 50 відсотків від боргу, в залежності від його давності Через рік здається 20 чи 30 відсотків додадуть.
Але це треба звертатись до виконавця, щоб він ті штрафи накладав.
Ms. Dolly• 05 декабря 2022
Ответ дляБабка-ежика
Дякую за інформацію