Кавуся• 22 июня в 14:20

Виплати 7000 до року

Чи хтось отримував цю допомогу без наявності лікарняного листа?
По вагітності й пологах не оформляла, лікарняний не відкривала, у виплатах 7000 відмовляють
Мира всем• 22 июня в 14:21
на основании чего вам должны заплатить?

Леді Душка• 22 июня в 14:23
Я думала там по свидетельству о рождении выдают, зачем им ваши больничные?
автор Кавуся • 22 июня в 14:23
Ответ дляМира всем
на основании чего вам должны заплатить?
От хочу запитати чи була в когось така ситуація
автор Кавуся • 22 июня в 14:25
Ответ дляЛеді Душка
Ні, бо ця виплата наче всім дітям передбачається, але рахують від закінчення дії лікарняного. А якщо його немає, такого не передбачили законом
Я_и_моя_собака• 22 июня в 14:35
А чому ви не відкриєте зараз лікарняний? Там же здається можна у вибраний жінкою період, але не раніше… не пізніше…
автор Кавуся • 22 июня в 14:43
Ответ дляЯ_и_моя_собака
Ні, на жаль, відкривається з 30 тижня вагітності на 126 днів
Айболитная• 22 июня в 14:44
Може по свідоцтву про народження дитини?
Айболитная• 22 июня в 14:48
Ответ дляКавуся
автор Кавуся • 22 июня в 15:12
Ответ дляАйболитная
фото
Кажуть, потрібно номер медичного висновку в системі, він підтягується…без нього ніяк, постанову прийняли в кінці 25 року, що від лікарняного рахується…якось так

автор Кавуся • 22 июня в 15:12
Ответ дляАйболитная
Якби ж то…
Я_и_моя_собака• 22 июня в 15:26
Ответ дляКавуся
Ви вже народили? Вище на скріншоті якраз те, про що я подумала. Якщо термін дозволяє - відкрийте зараз лікарняний і через 127 днів отримаєте 7к
автор Кавуся • 22 июня в 18:05
Ответ дляЯ_и_моя_собака
Вже народила 4 місяці тому
Я_и_моя_собака• 22 июня в 18:58
Ответ дляКавуся
Вже народила 4 місяці тому
Ви гуглили це питання?

Відмова ЦНАПу цілком законна з їхнього боку, адже вони є лише виконавцями: немає документа в базі — немає виплати. Оскільки ви не відкривали декретну відпустку на 30-му тижні, медичний висновок (електронний лікарняний) не виник у системі сам по собі.
Ситуацію потрібно вирішувати не через ЦНАП, а через медичний заклад. Вам необхідно, щоб лікар сформував цей документ заднім числом.
Чому так сталося і що робити?
За правилами МОЗ, якщо жінка не звернулася по лікарняний до пологів, медичний висновок категорії «Вагітність та пологи» має бути сформований з дати пологів.
Ваш алгоритм дій зараз:
1. Зверніться до лікаря:
• Підійдіть до лікаря-акушера-гінеколога, у якого ви стояли на обліку по вагітності, або до завідувача жіночої консультації (чи пологового будинку, де народжували).
• Поясніть ситуацію: «Я народила 4 місяці тому, лікарняний по вагітності та пологах мені не формували. Мені потрібно, щоб ви створили медичний висновок про тимчасову непрацездатність із дати моїх пологів».
2. Що зробить лікар:
Лікар підніме вашу медичну картку та історію пологів і внесе дані до Електронної системи охорони здоров´я (ЕСОЗ). Буде створено е-лікарняний на 126 днів, який автоматично потрапить до Реєстру Пенсійного фонду.
3. Отримайте номер лікарняного:
Щойно лікар підпише документ своїм електронним ключем, вам на телефон має прийти СМС від Пенсійного фонду з номером е-лікарняного (або лікар просто скаже вам його номер / роздрукує витяг).
4. Поверніться до ЦНАПу (або ПФУ):
Зверніть увагу: З урахуванням нещодавніх реформ, непрацюючим жінкам ці виплати тепер також адмініструє Пенсійний фонд України (ПФУ), хоча документи все ще можна подати і через ЦНАП.
4. Коли прийдете повторно, вам уже не потрібен паперовий блан — ви просто кажете: «Мій е-лікарняний уже є в системі, ось його номер».
Важливо щодо строків
Оскільки малюку 4 місяці, 126 днів вашого декретного періоду (якщо рахувати від дня народження) закінчуються якраз цими днями.
автор Кавуся • 22 июня в 21:28
Ответ дляЯ_и_моя_собака
Ви гуглили це питання?

Чому так сталося і що робити?
Ваш алгоритм дій зараз:
1. Зверніться до лікаря:
2. Що зробить лікар:
3. Отримайте номер лікарняного:
4. Поверніться до ЦНАПу (або ПФУ):
Важливо щодо строків
Я вам щиро вдячна за детальний опис…справа в тому, що народжувала я за кордоном, і поїхала на 28 тижні, відповідно знята з обліку в свого лікаря(тут моя помилка, що не домовилася з лікарем про відкриття лікарняного в системі), після народження повернулась додому…Лікарняний вже не можна оформити, зверталася. Власне, тому підняла цю тему цікаво, чи хтось є такий же)
Я_и_моя_собака• 23 июня в 00:59
Ответ дляКавуся
З Ші:
Згідно з чинними Наказами МОЗ України, ви маєте повне право на отримання українського е-лікарняного на підставі іноземних медичних документів. Оскільки ви вже повернулися в Україну, алгоритм дій дещо змінюється, але він повністю законний.
Чому вам відмовили і як це обійти?
Лікар міг відмовити, бо створення лікарняного «заднім числом» після пологів за кордоном вимагає від нього трохи більше паперової роботи, або він просто не знає чинної процедури МОЗ для біженців та мігрантів.
Вам потрібно діяти офіційно через Лікарсько-консультативну комісію (ЛКК) вашої поліклініки чи жіночої консультації.
Покроковий план дій:
Крок 1. Підготуйте іноземні документи
Вам потрібен документ із закордонного пологового будинку чи клініки, де ви народжували. Це може бути виписка, свідоцтво про народження малюка (іноземне) або медична довідка, де чітко вказано:
• Ваші дані;
• Дата пологів;
• Факт того, що це були пологи (одноплідні/ускладнені тощо).
Важливо: Ці документи обов´язково мають бути перекладені українською мовою. Офіційно вимагається нотаріально завірений переклад.
Крок 2. Зверніться до завідувача жіночої консультації або сімейного лікаря
Якщо ваш колишній гінеколог відмовляє, йдіть до завідувача відділення (або до свого сімейного лікаря, вони також мають на це право).
Ви посилаєтеся на Наказ МОЗ України № 1066 (із змінами щодо формування медичних висновків в умовах воєнного стану для осіб, які перебували за кордоном).
• Як це працює за законом: Ви пишете заяву на ім´я керівника закладу охорони здоров´я. Лікар розглядає ваші перекладені іноземні документи та на їхній підставі створює в українській системі ЕСОЗ «Медичний висновок про тимчасову непрацездатність». Клінічний експерт або ЛКК закладу підтверджує цей факт, і лікарняний з´являється в базі Пенсійного фонду автоматично з дати пологів.
Крок 3. Отримання грошей
Щойно ЛКК проведе ваші документи і в системі з´явиться е-лікарняний, ви знову йдете до ЦНАПу або Пенсійного фонду та оформлюєте свої 7 тисяч гривень на місяць (за всі 126 днів).
Що робити, якщо лікарня взагалі йде у відмову?
Якщо керівництво лікарні чи ЛКК відмовляється приймати іноземні документи, не сперечайтеся з ними усно.
1. Напишіть письмову заяву на ім´я головного лікаря (директора) медзакладу, додайте копії перекладених документів і попросіть надати письмову відмову з обґрунтуванням. Зазвичай на етапі письмової заяви питання вирішується на вашу користь, бо ніхто не хоче порушувати накази МОЗ.
2. Якщо це не допомогло — зателефонуйте на гарячу лінію НСЗУ (16-77) або МОЗ (0 800 505 201) і поясніть, що лікарня відмовляється внести іноземні документи про пологи в систему ЕСОЗ для формування декретного лікарняного.
автор Кавуся • 23 июня в 08:59
Ответ дляЯ_и_моя_собака
З Ші:
Чому вам відмовили і як це обійти?
Покроковий план дій:
Крок 1. Підготуйте іноземні документи
• Ваші дані;
• Дата пологів;
Крок 3. Отримання грошей
Дякую!
автор Кавуся • 23 июня в 09:08
Ответ дляЯ_и_моя_собака
З Ші:
Чому вам відмовили і як це обійти?
Покроковий план дій:
Крок 1. Підготуйте іноземні документи
• Ваші дані;
• Дата пологів;
Крок 3. Отримання грошей
Єдине, що змогла видати мені лікар, це довідка 146-1/о