Бедная Лиза• 24 декабря 2022
Чому святкують Різдво 25 грудня?
Наскільки я знаю що Ісус народився 7 січня. Завжди так і святкувала Різдво. А тут мені мама каже що 25-го грудня. Поясніть чому і хто придумав цю дату?
a.ostroverh• 24 декабря 2022
У Дедюхина хорошо написано
Давайте будемо чесними.
Якщо ви до церкви потрапляєте за життя десь 2,5 рази, або трохи менше, то ви не святкуєте релігійні свята. Вони для вас лише частина традиції, вихідний, можливість поїсти чогось смачного. Такий собі різновид язичницької громадянської релігії. Це не добре і не погано. Це факт.
Якщо свято Миколая для вас в першу чергу це подарунки, а Різдво - ялинка та народні традиції, а не Служба Божа, то для вас немає ніякого значення коли у церковному календарі буде стояти це свято. Воно не ваше і вас не стосується, якщо бути чесними.
Релігійні православні свята це не застілля, а містика втіленого Бога Слова з Яким ми повʼязані незлитно, незмінно, нероздільно, нерозлучно, незбагненно.
’Як це?’- спитаєте ви. ’Іди і дивись’ (Апок. 6.1) - скажу я. Але щоби побачити, треба мати очі Христа, а вони відкриваються лише Духом Святим. Така ось христологія через пневматологію.
Це я все до чого. Якщо хтось не намагався приступити до Дерева Життя на день святого Миколая, той не може розповідати мені коли і як його святкувати. Якщо хтось навіть не намагався дотримуватися Різдвяного посту, ніяким чином не має права розповідати Церкві, коли вона повинна встановлювати дату Різдва.
Просто давайте будемо чесними.
Але в мене є для вас, мої чесні читачі, одна вельми гарна новина. Навіть дві.
У Віфлеємі нам народився Спаситель, і зірка Його вже засяяла.
Це перша гарна новина.
А друга гарна новина у тому, що ви теж можете зробити крок на зустріч втіленому Богу., бо найдовша дорога все одно починається з маленького кроку.
Ви хочете, щоби ми всі святкували Різдво та інші свята за новоюліанським календарем? Чудове бажання. Я теж цього хочу, і тому я 25 грудня планую служити з парафіянами Різдвяну службу. Таких парафій, як наша, по Україні немало. Навіть якщо ви не дуже релігійна людина і вже свій життєвий план по відвіданню церкви 2,5 рази у життю виконали, але розділивши з нами радість святкової літургії, підтримавши тих, хто робить реальні кроки до зміни календаря, ви поступите правильно. А якщо цей перший крок відкриє вам незбагненні двері православної містики і ви зможете вдихнути віяння Святого Духа, то ангели засвітяться від щастя, та будуть співати: ’Слава у вишніх Богу, на землі мир, в людях благовоління!’
Давайте будемо чесними.
Просто давайте будемо чесними.
Це перша гарна новина.
путаниу принесли советы, у нас на моих буковинских землях, пра праздновали как мир.
сейчас 7, но настроены перейти на единый календарь , потому что ПОСТ заканчивается до НОВОГО ГОДА, потому что это дата более приемлемая. 7 будут тоже, думаю поколение родителей, и кое кто с 30-40 летних. дети наши будут жить по 1 календарю. потому что удобно, глобализация, развитие а не дремучая поповщина с насаждением устаревшего
учтите миграцию в ЕС, а там 25.12
Ответ дляLudaSHOPSale
учтите миграцию в ЕС, а там 25.12
А щедрувати і колядувати коли тепер ?
Ответ дляdorik
Я також не сприймкю нову дату 25, тому що для моєї сім´ї 7 січня Різдво, як зв´язок поколінь. Вважається, що в цей день сняться віщі сни, колядують в цей день
Это не новая дата, а старая. 7 января, это дата, которая специально была придумана советской властью, почитайте историю
Ответ дляMadame S
А откуда Вы знаете? Свидетельство о рождении видели?
От Рождества Христова (Anno Domini или A. D.), сокращённая запись от Р. Х. — запись текущей эры, основанная на вычисленном римским игуменом Дионисием Малым года рождения Иисуса из Назарета.
ЭРА начата точка от рождества, новая эра, это бЫЛО ДО НОВОГО ГОДА. в века пользовались сокращенно- такой то год от рождества христова. он не может быть после НГ
0 года нет. сразу 1 нашей эры.
Татьяна-bfd8• 24 декабря 2022
Ответ дляМАС
Совок и праздники испоганил , и туда влез. Ничего нового
a.ostroverh• 24 декабря 2022
Ответ дляLudaSHOPSale
учтите миграцию в ЕС, а там 25.12
В следующем году хочу на эти даты в Криворівню...
a.ostroverh• 24 декабря 2022
Ответ дляLudaSHOPSale
наверное фантастично))
Завтра вся инста должна быть в фотках
Ну по крайней мере моя))
Ответ дляЕлена 1
Ну ещё 100 лет назад и у вашей семьи были другие традиции, но их пытались забрать.
да. мы возвращаемся к единому с миром, и правильному. т е РОЖДЕСТВО ДО НОВОГО ГОДА. потому что это салат, рождество по одному стилю, но новый год все бегут по григорианскому, не строят себя святош ..и не ждут 14.01. а бегают и празднуют. как весь мир
исчисление новой эры Р. Х.
a.ostroverh• 24 декабря 2022
Ответ дляLudaSHOPSale
вы тут тему создадите, и будете нам красоваться)

Я имела в виду, что мои подписки будут пестреть)
Оставила котиков, винтаж, и подписалась на всякие про Украину, традиции, одежду, и ТД и тп
jannjann77• 24 декабря 2022
Ответ дляНхтер-2
Я чесно кажучи знала що католики відзначають 25 . А що ми маємо відзначити в перше чую .
Слухайте, а чого взагалі ви маєте відзначати ? Ви що, поститеся, молитеся, до церкви на служби ходите?
a.ostroverh• 24 декабря 2022
Ответ дляLudaSHOPSale
это прекрасно, надо ценить свою культуру
Они же и сейчас, суки, вывозят ценности, грабят церкви, жгут библиотеки и книги... Уничтожают....
Как тогда