Звездолётчица• 26 декабря 2022

Как красиво прекратить делать "вечерю" крестнице с кумой?

Девочке на днях будет 13 лет. Считаю уже взрослой для того чтобы "нести крестной вечерю"
С кумой общаюсь тк живём на соседних улицах, тоесть видимся часто на улице, но так, привет,как дела, пока. Но каждый январь я готовлюсь, и зову их в гости. Если честно мне это обходится не дёшево. ТК их приходит четверо(семья).
У меня двое детей и я подумала что просто не хочу уже тратить деньги на эти встречи.
Просто думаю передать пакет со сладостями и деньги.
Но как это сделать и что сказать чтобы не обиделись.
Но реально девочка уже не маленькая.
Да и денег лишних нет..

Хочу прекратить это не только в этом году а уже начиная с этого года.
Просто не хочется и всё.
Всем мирной ночи!🤗🇺🇦
Умный хвост• 27 декабря 2022
Ответ дляТелаЧьи нежноСти
О, значить я помилилась, я якраз думала , що в Харківській ходять
В нас там взагалі на обряди порожнеча.... Наприклад, дві церкви на район, у сусідньому одна. Багато чого втрачено. Потім, звісно, за незалежності побудували нові.
Кутя - таке собі, рис з варенням, ось у центрі хоч дійсно якась магічна страва.

lenlen• 27 декабря 2022
Ответ дляТюрюнь_Тюнь
Расскажите об этой традиции, это каждый год надо делать? Что это значит?
Нашла в Интернете:
Різдво – одне з найрадісніших і найсвітліших християнських свят, яке прийнято відзначати з рідними і близькими. В Україні завжди шанували хрещених батьків, а тому існує добра традиція на Різдво ходити до них у гості і нести вечерю.

Коли потрібно нести вечерю на Різдво

За традицією, напередодні Різдва, увечері 6 січня, діти носять вечерю своїм хрещеним батькам, а натомість отримують подарунки і гостинці. Після цього вони вдома разом із рідними сідають за святковий стіл і після появи на небі першої зірки в Різдвяний Святвечір починають трапезу.

До якого числа носять вечерю на Різдво? Часто куми живуть далеко, і у дітей немає можливості в один вечір встигнути прийти в гості до хрещеного батька і хрещеної матері. У цьому випадку допускається відвідати одних кумів 6-го числа, а інших – 7 січня.

Що несуть на вечерю хрещеним батькам

Йти у гості з порожніми руками не прийнято. Однак суворих правил, які саме продукти брати з собою, немає. Все залежить від традицій конкретного регіону і окремо взятих сімей. Бажано, щоб хрещеники принесли кутю і хліб, а все інше – на ваш розсуд.

Головною ритуальною різдвяною стравою є кутя – саме її і слід взяти в якості частування для хрещених. Справжня православна різдвяна кутя готується з пшениці з додаванням маку, ізюму, сухофруктів, цукатів, меду. Не готуйте дуже багато куті, бо її належить з’їдати всього по три ложки, а залишки не можна викидати. Посуд з-під куті забирати назад не прийнято, тому краще оформити її в красивий керамічний горщик і залишити його в якості сувеніру своїм хрещеним батькам.

Ще один обов’язковий продукт, який слід взяти за традицією – хліб або інша випічка. Це може бути пиріг, плетінка, пампушки, булочки, печиво, а також кекс, торт або рулет.

Святий вечір – це завершальний день після тривалого Різдвяного посту. А тому на святковому столі будуть доречними різноманітні м’ясні закуски: ковбаска, сальтисон, шинка, копченості, запечене м’ясо, сало, приготоване зі спеціями, м’ясний рулет, сир або інші скоромні страви, якими можна поласувати в Різдво.

Також, збираючись в гості до кумів, покладіть у кошик фрукти, цитрусові, цукерки та інші ласощі.

Вручаючи вечерю хрещеним батькам, діти при цьому говорили: «Добрий вечір, Святий вечір! Батько з мамою вечерю вам передали!» Хрещені батьки брали частування, обдаровували хрещеника грошима, подарунками та солодощами, садили за накритий стіл і пригощали його. Така красива традиція вважалася доброю прикметою, що обіцяє удачу і благополуччя в новому році.
Значит надо• 27 декабря 2022
Ответ дляЛамборджини
А є обмеження по віку у похресників які мають право носити вечерю?
Мені 36 і я обов’язково заїжджаю до хресної мами зі смаколиками, якщо є така можливість. І мої похоесники приходять до мене, а їм 7 та 15.
Сенс же не у віці, а у відносинах. У автора їх просто немає з цією сім’єю.
Приятно, что хоть у кого-то нормальные отношения
Значит надо• 27 декабря 2022
Ответ дляИдущаяповолнам
Правила приличия, не, не слышали?
А Вы?
Пупс• 27 декабря 2022
Ответ дляЗвездолётчица
Я тоже всю жизнь этого не понимаю..
У меня вообще крёстных нет. Родилась не в Украине, и там такого нет совсем, мама говорила.
Зачем вы через силу уже 13 лет принимаете этих нахоебников?
Идущаяповолнам• 27 декабря 2022
Ответ дляЗначит надо
А Вы?
Що саме я?
Таке відношення як до автора теми для мене не прийнятне.
Святкувати др дитини і хрещену не запросити, а на вечерю напрошуватись теж. Це жлобство, я таких людей обходжу стороною.
В мене теж є така кума🤭, та я її перевиховала😂.
Значит надо• 27 декабря 2022
Ответ дляИдущаяповолнам
Що саме я?
Грустно, конечно, от таких отношений. А как Вы ее перевоспитали, Вы ещё общаетесь?

Я люблю транзисторы• 27 декабря 2022
Слава Богу, що в нас немає такої традиції...
Святвечір виключно сімейний ритуал!
Що за чудасія носитись з нею по людях?? Вони що, будуть її їсти??
Я б гидувала...
Идущаяповолнам• 27 декабря 2022
Ответ дляЗначит надо
Так ми спілкуємося.
Дуже просто не ішла як баран на повідку...
Якщо мені щось не подобається або я відчуваю дискомфорт то спокійно моду про це сказати. Чому я маю напружувати себе або когось?
Як перевиховала дуже просто -принесла просто так не на свята ніякі літній костюмчик дитині хб шорти і футболка, ,,оказалісь нє брєндовіє,,. Вона розгорнула, подивилась, скривилась і віддала мені зі словами ,,мі також простенької насіть нє будєм,, 😂
Я сильно розізлилась але виду не подала, посміхнулася і кажу ну ок, нема питань.
Ми спілкувались, в гості ходили один до одного але всі подарунки то були лише смаколики і іграшки на нг і др, все
Я урізала бюджет на них, а іншим хрестиками дарувала подарунки і далі просто так, вона знала бо ми всі одна компанія. Потім звісно вона не витримала і якось спитала чому так, ну я ій чесно і відповіла, що їй ,,баюсь не угадіть нє брєндамі,, тому вирішила щоб не було непорозумінь залишити смаколики і іграшки . Вона вибачилась і сказала що була не права. Зараз іноді заскоки в неї бувають але ж і я не святая🤭😂
Майданщица• 27 декабря 2022
Ответ дляНиф_ниф
Ні, похресники приносять хрещеним додому ’вечерю’.
Вперше чую про такий звичай...
Чому так потрібно робити?
Налитое яблочко• 27 декабря 2022
Ответ дляЗвездолётчица
Девочки, а сладости, мандарин,калач, банан ы+500 грн нормально будет?
500 грн? Вы как подать барыне платите. Зачем деньги то?
Да и вообще зачем что тодавать крёстной? Ничего не давайте. Увидите какое облегчение получите.
Фантазерша• 27 декабря 2022
Ответ длямиссАрфография
Крёстным носят вечери и в 20 лет.
Здесь не возраст главное.
В мене похресниці 17 - приходить колядувати. А похреснику 24, то ще в минуломуироці приходив до хресної. Правда, то мій племіник. Чекаю з нетерпінням. Але в нас не має такого, що б ходили на вечерю.
Плекаю думи• 27 декабря 2022
Ответ дляНаливайКа
Це якась дуже дивна ситуація. Я вперше про таке чую. Та і вечерю у нас не носять. Нема такої традиції. А цей подарунок це як різдвяний/новорічний для похресниці?
Харьковская обл вечери носят ,крестник носит крестной и крестному .
Мой крестный очень любил накрывать столы и ждал крестников ,каждый год .
Устраивал на конкурсы и дарил подарки
Плекаю думи• 27 декабря 2022
Ответ дляТелаЧьи нежноСти
Божечки скільки перечитала, скажіть будь ласка, це де такі традиції з тими походеньками на Різдво з кутею. Бо живу в Хмельницькій обл, вперше про таке чую.
Харьковская обл ,носят вечерю ,похресник носить кутю хрещеним .
Луноликая Вика• 27 декабря 2022
Ответ дляЗвездолётчица
Ну она(кума) незадолго до НГ намекает, мол какого же числа лучше к тебе прийти?
Отвечаете, что кума, в этом году вечери не будет, малой передам вкусняшек, время военное, денег не густо, поэтому так.
мадамГрицацуева• 27 декабря 2022
Ответ дляЗвездолётчица
Да.. но не кутю а калач
Что такое калач? Это выпечка сдобная? У нас на юге такого нет, носим торт. К куме ходила с салатом порезанным в судочке, майонез несу, рыбкой копченой или что-то мясное, закуской из лаваша, тортом (пеку сама) , фруктами, спиртным, подарком куме и ее детям киндеры. Ну и кутя конечно! Она пюрешку делает и салат какой-то, все, стол накрыт.
Дело было давно• 27 декабря 2022
А навіщо ви їх кликати? Ми несемо вечерю. Тортик купили і несемо.
Але цього року дитина сама збирала вечерю --йогуртів в магазині взяла, цукерок, печива, фруктів. І прийшли. То мала там ще й подарунок під ялинкою знайшла, окрім повноцінної вечері, яку кума приготувала. Так що там же навпаки -- ви до них ідіть . Так і кажіть: ’ми Вам в стільки то годин вечерю принесемо’
Мамзелькин• 27 декабря 2022
Ответ длямадамГрицацуева
Я уже спрашивала об этом калаче. Молчпт. Название такое как у матрешек.
Вбигудях• 27 декабря 2022
Ответ длямиссАрфография
Крёстным носят вечери и в 20 лет.
Здесь не возраст главное.
Крестным, а не крестникам. Автор лопухнулась, и вечерю готовит и подарки. А они ей шо?

Вбигудях• 27 декабря 2022
Ответ дляПлекаю думи
та же обласьь. Моему крестному 62 года, мне 38 лет. Приезжает ко мне с кутей, вкусностями, совместно накрываем стол, обмениваемся подарками. И это не ради подарков даже, это всего лишь дополнение. Просто приятное общение.
А еще в нашем доме (доме родителей) каждый год 6 января собираются все кумовья и крестники на вечерю, это всегда весело, как в улие. Подарки простые, в осном сладости. Мы за живое общение.
былоИпрошло• 27 декабря 2022
вы ничего не должны. тем более на д р ребенка вам никто никогда не звал. позвоните и скажите, что праздновать не будете. и зачем ребенку те конфеты.
на вас все равно обидеться, что бы вы не сделали. а если решено сам проявит инициативу и приедет к вам, то и какие то сладости ей отдадите.
Брюлик в стразах• 27 декабря 2022
Так и скажите, что считаете уместным с этого года ограничиться только подарком считаю что и подарки не обязательно
ТАЗератти• 27 декабря 2022
Ответ дляНиф_ниф
Супер, можна без калача.
и без 500 гривен)
Пушка заряжённая• 27 декабря 2022
Ответ дляЗвездолётчица
Скажіть що святкували 25
Пушка заряжённая• 27 декабря 2022
Ответ дляНиф_ниф
В нас не має такої традицвї. Захід України
Злюка-закусюка• 27 декабря 2022
Ответ дляЗвездолётчица
Не приносят, калач и всё, один раз ещё яблок около кг.
Маминой крестнице 30 лет, каждый год она приходит, приносит кутю, часто печёт торт, ещё бывает какое-то мясное блюдо, типа рулет. Никогда за стол не садиться к нам, а уезжает к свои родителям. У мамы единственная крестница, честно всегда немного неудобно это все, просто сколько это труда стоит испечь огромный торт. Мы ей в ответ тоже нагружаем торбы. А то чтоб 4 человека притащились типа принесли вечерю, но ничего не принесли, а пришли поужинать, это с этой традицией что-то не так🤦‍♀️
Незнакомлюся• 27 декабря 2022
Ответ дляКастрюлька
Народное творчество разные концовки приписывало сему опусу))
🙈🙈🙈🙈
Этот стих написала Агния Барто
Какое народное творчество?
Катька Пушкарева• 27 декабря 2022
Ответ дляЗвездолётчица
Да велосипед, муж отвёз без предупреждения, с бантом. Я с новорожденным дома была. Приезжает,говорит так там пир на весь мир, и кумовья другие тусят.
Вот так было.
Она тогда говорила что дочь о велике мечтает.
Говнюки кумовья
Helenny• 27 декабря 2022
Ответ дляЗвездолётчица
А Ви без натяків дайте відповідь, що в цьому році не будете святкувати, не той час, але подаруночок передасте. Ваша совість чиста.
Якщо кума образиться, це її проблеми.
Катька Пушкарева• 27 декабря 2022
Ответ дляКастрюлька
А в якій області України використовують слово ’калач’?

Чула його лише в російських приказках типу ’Тише Танечка, не плачь, - испеку тебе калач’
Де говорять на суржику. Центральна Україна.