Сколько в процентном содержании у вас денег в наличке и на счетах?
Без этого апокалиптического нагнетания - сколько храните в наличке, а сколько на счетах? И вот то что в ячейках - это ж тоже как нал считается или тоже проблема будет с ними?
Поки всі зайняті новинами з фронту, а по ТВ - моноефір, в світі відбуваються ’цікаві’ речі. Наприклад, у Нігерії з 25жовтня 2021р. ввели тестування електронних грошей з усілякими обмеженнями у вигляді підвищених % за заняття готівки. На щастя, той проект провалився.
Проект Нігерії з випуску національної CBDC з тріском провалився За рік рівень прийняття eNaira склав лише 0,5% Жителі Нігерії не хочуть користуватися CBDC Але при цьому країна залишається серед лідерів за прийняттям інших криптовалют
Наприкінці жовтня минулого року Центробанк Нігерії анонсував запуск національної цифрової валюти – eNaira. Проєкт зіткнувся з критикою, а нова валюта заслужила зневажливий епітет «пісочний долар».
Новий звіт Bloomberg тільки підтверджує прогнози скептиків. За минулий рік рівень прийняття eNaira склав 0,5%. З 217 млн осіб населення Нігерії новою валютою користується трохи більше мільйона жителів.
При цьому Нігерія посідає 11-те місце у світі за темпами впровадження криптовалютних інновацій. А портал Chainalysys назвав її найперспективнішим напрямком на ринку цифрових активів серед країн Африки.
Сюди ж слід додати той факт, що близько 35% нігерійців активно користуються криптовалютами. То в чому ж справа? Чому eNaira з тріском провалилася? Відсутність нормативної ясності
Жителі Нігерії виявилися спантеличеними тим фактом, що уряд разом із випуском CBDC “вдарив” по ринку криптовалют загалом. У лютому Центробанк заборонив місцевим фінустановам обслуговувати крипто-біржі.
Занадто активні запевнення влади, що eNaira не є «пустушкою», теж не особливо допомогли в цій ситуації. CBDC Нігерії просто не змогла конкурувати з простим і зрозумілим сервісом емітентів у приватному секторі.
З 2015 року найра перебуває в крутому піку. Галопуюча інфляція призводить до постійного знецінення валюти. І нігерійці бояться, що CBDC, прив’язана до фіату, виявиться «піщаним замком» біля кромки прибою.
Вичерпне запитання... Ви дуже цікава співрозмовниця!
Обкатали цю систему на Нігерії, врахували помилки, далі посунуть на інші країни. Сьогодні Таскомбанк звітував про успішність пілотного проекту е-гривні.