kanareyka_tweety• 13 января 2023
У Львові звільнили вчительку за те, що зробила зауваження росмовному переселенцю
Це неможливо. У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою. Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому. Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено! Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали! Школа імені Ірини Калинець! Школу названо іменем львів´янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому.
Ви уявляєте, щоб у Польщі, Німеччині вчитель сказав переселенцю відповідати на уроці польською/німецькою мовою – і за це польського/німецького вчителя було звільнено? Ну я ще розумію складнощі, що то іноземні країни і мова іноземна, а тут же переселенці в межах своєї країни!
Але на цьому ДНО себе не вичерпало. Після звільнення завуча (виявляється, ще у вересні, і мовчали ж у «тряпочку») тепер учителі в школі кажуть: «Сєня/Вєня/ Кіріл, вам якою мовою зручно говорити? По-московськи? Отак і говоріть, нікого не слухайте. Говоріть, як вам зручно». Хлопчика, яка назвала Сєню/Вєню/Кіріла – млями, вичитали перед усім класом і зацькували вчителька уже з іншою мать-пєрєсєлєнкою, яка ходить тепер в школу, як на роботу і читає дітям (під наглядом учительки) лекції про «тожеукрАінцев». А дитину-українця, який назвав речі своїми іменами, батьки змушені були забрати зі школи на дистанційне навчання.
Львове! Це ДНО. Українці Львова повинні згуртуватися і звільнити всю комісію, яка звільнила завуча. Інакше, це буде не дно, а ДНИЩЕ.
Ви думаєте, такі випадки поодинокі в Україні? Село Аджамка на Кропивниччині. Два тижні тому перед самими канікулами стається скандал один в один. Мать-пєрєсєлєнка прийшла з вимогою звільнити вчительку української мови, яка на уроці зробила зауваження учневі відповідати українською. «Мой син всєгда разгаварівал і будєт разгаварівать на рускам. Увольте ету учітєльніцу. Ана буліт маєво сина», - заявила мать у школі. А вчителька, на секундочку, має звання, та ще й мати загиблого героя, який похований у цьому ж селі цієї ж весни. Що робить шкільний колектив? Ставлять вимогу перед сільською радою: «Звільните вчительку – звільнимося ми всі». Вчительку відстояли. От що значить козацький край і село – нащадки козаків, які оселилися тут після зруйнування Січі, і яке входило в Буго-Гардівську паланку Війська козацького Низового. Село, до речі, і досі ділиться на сотні. Захоплююся неймовірно.
Львове, може тобі Аджамських учителів прислати, щоб поділилися досвідом, як відстоювати своїх? Господи, невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!
Лариса Ніцой
Олечечччка• 13 января 2023
Ответ дляBlacky_Mik
Ніч-чого ви про Україну поза мегаполісами не знаєте. Шкода.
та які мегаполіси, я живу в маленькому місті
Ответ дляgoodman81
Стесняюсь спросить в каком это было году? Не верю что бы учитель не владел украинским языком. Я в первый клас пошла в 92, уже тогда учили украинский с младшей школы. Украинский язык обязательный для изучения,,обязательный экзамен при поступлении. Но этот миф,мол пусть русскоязычные учат мову явно душу греют сурдикомовным,которые ни русского,ни украинского не знают. В 60 годах были полностью украиноязычных школы,моя тётя училась. И это я о Харькове
Я пошла в 1 класс в 2001 году, и одна учительница младших классов не знала украинский язык. и она до сих пор работает в этой школе. Я не помню из какой она страны, не из Росии. Возможно, из Молдовы.
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляHelenny
Ви серйозно? За таке звільняти?
Просто гидко.
Поки будуть підтримувати таких «мамаш», доти будуть розмовляти мовою окупанта, який прийшов вбивати наших людей.
Просто гидко.
Читайте Конституцию Украины, ст. 10 и 24. Читайте Закон Украины ’Про освіту’.
Так называемая ’мова окупанта’ - родной язык востока и юга Украины. Так что не надо раздувать языковой шовинизм. Именно такие ’патриоты’, как Вы, вносите раскол внутри нашей страны, ослабляя её в трудное для страны время.
Остановитесь, не помогайте рашистам своим буздумным ’патриотизмом’!
Олечечччка• 13 января 2023
Ответ дляHelenny
Ви серйозно? За таке звільняти?
Просто гидко.
какой бред. Сколько еще такие как вы будут вносить в общество разброд, разделять и стравливать между собой людей. Этим языком окупантов разговаривает ровно пол Украины.
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляBlacky_Mik
Я етнічна росіянка з червоним дипломом російської філології :) Але мій син російської не знає від слова взагалі. І таких людей, як мій син, ДУЖЕ багато.
Жаль. Мог бы и изучить язык нацменьшинств Украины. В Крыму это бы помогло. Татары понимают татарский и русский, например. Украинский с трудом понимают.
Blacky_Mik• 13 января 2023
Ответ дляБлагодарная Свинья
У нього вільна англійська, не треба його жаліти, дякую.
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляgoodman81
Я пошла в школу в 1990, в Киеве. И закончила в 2000. Русскую школу. И моя параллель была на последняя, кто учился на русском языке. За нами еще одна была. В ВУЗ поступила естественно уже все было на украинском. И при том, что я из абсолютно русскоязычной семьи, никаких трудностей учеба на украинском у меня не вызывала. Более того, мой преподаватель по укр языку в вузе была из Мариуполя. И такого красивого украинского языка я больше наверное никогда и не слышала.
Ответ дляЕкатерина27
Я тоже об этом.
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляBlacky_Mik
Английский татары тоже не разумеют.
Тут тема про патриотизм, потому я в контексте нашей страны рассуждаю.
Я тоже говорю дочке, чтоб английский назубок знала. Украинский язык умрёт вместе с нашим сокращающимся из года в год населением
Blacky_Mik• 13 января 2023
Ответ дляБлагодарная Свинья
Английский татары тоже не разумеют.
Наші киримли розуміють українську, тому жодних проблем у цій гіпотетичній ситуації не буде.
Blacky_Mik• 13 января 2023
Ответ дляgoodman81
У вас тональність опису україномовної школи в Харкові, ніби ви про румуномовну десь у Верхньому Водяному пишете. Харків - друге за кількістю населення місто УКРАЇНИ, а вас дивує, що у 1960-х у місті хтось зміг україномовну школу знайти і навіть там вчитися. От диваки.
Ответ дляОлечечччка
Мова оккупанта входит в пятерку самых распространенных в мире, выезжая за пределы Украины можно увидеть таблички с переводом на русский на равные с английским на вокзалах, аэропортах, банкоматах, экскурсии по городу часто из 20 предлагаемых языков этот точно есть. Но нет, это же прекрасный повод для раздора. Как только заходит разговор на эту тему, всё дальше можно не обращать....
vasilek5050• 13 января 2023
Ответ дляОлечечччка
вы сейчас лукавите.... я сейчас первый раз слышу о украинцах, которые не понимают, когда к ним общаются по русски. Здесь же много девочек, которые разговаривают на украинском. Девочки, кто еще не понимает русский язык?
Краще б не розуміла той дурний язик.
Ответ дляBlacky_Mik
Вы неправильно прочитали,то что я написала. Это к тем кто верит что русскоязычное украинского языка не знают,если не говорят.
Ответ дляkanareyka_tweety
Читайте шосту статтю Конституції. Кожен громадянин України зобовʼязаний знати українську. Ніякої російської мови в українських школах бути не може, це нонсенс!
Це дитина. Ви теж вважаете що дітей треба бити, як упорота Фаріон? Зауваження можна зробити по різному.
Що Ніцой, що Фаріон не варті доброго слова. І так, мої друзі загинули у цій війні, розмовляючи на російській. Останнього ховали тільки руку. Бахмут. Не тільки російська мова, а ще й з акцентом. Що не завадило йому віддати за Україну життя. А ці дві не варті навіть їх плювка.
Олечечччка• 13 января 2023
Ответ дляLeka_Leka
аналогично, мой одноклассник погиб на войне. при том, что украинский знал плохо.
Безимени890123• 13 января 2023
Так, відбій по паніці. Те, що вкинули на фб, а потім і сюди, м´яко кажучи, виявилося неправдою.
Ответ дляОлечечччка
я живу рядом с Днепром. Украинский только в кассах и держзакладах слышно. Нет, мова есть, но очень мало, многие только на ней пишут. Но при встрече- русский. Пацаны воюют. Много. Похорон каждый день, и не по одному. Но их семьи, и они сами говорят, не розмовляють. И только Ницой с Фарион и еще некоторые решают кто больше украинец, те, кто отдает жизнь, или рвет зад в инете на тему мовы. Что не понятного, мы все равно или поздно заговорим. И только идиоты считают что у нас война из-за языка. Война за территории и ресурсы. Люди не нужны вообще. На какой бы языке не говорили.
А що, ще ніхто не приніс коментар від управління освіти? Виявляється, і не звільняли її, і не за мову. Хоча шкода, що не звільнили, не можна таким працювати з неповнолітніми:
Керівник управління освіти ЛМР Андрій Закалюк прокоментував скандал, що розгорівся в мережі та розповів, що у вересні до управління звернулася мама, яка зі своїм сином переїхала з Харкова. Батько залишився у Харкові і зараз воює у складі Збройних сил України.
«На уроці української мови вчителька попросила учня здавати контрольну роботу, він затягував її здачу. Вчителька просила здавати швидше. І не стримала своїх емоцій, стала йому говорити, що «ви винні, що почалася війна», і що «ви сюди «понаїхали». Ми скликали комісію, розібралися у цій ситуації. Запросили психолога з іншої школи. Вона поговорила з усіма учнями у класі, які були свідками цієї історії. Усі діти підтвердили, що вчителька так висловлювалась», – цитує Андрія Закалюка пресслужба міськради.
Очільник освіти Львова наголосив, що цей учень не розмовляв російською мовою. І його мама теж розмовляє українською мовою
Посадовець додав, що вчителька української мови продовжує працювати у цій школі. Але у класі, де вчиться цей учень, вона не викладає.Керівник управління освіти ЛМР Андрій Закалюк прокоментував скандал, що розгорівся в мережі та розповів, що у вересні до управління звернулася мама, яка зі своїм сином переїхала з Харкова. Батько залишився у Харкові і зараз воює у складі Збройних сил України.
Посадовець додав, що вчителька української мови продовжує працювати у цій школі. Але у класі, де вчиться цей учень, вона не викладає.
Mrs.Ochmonek• 13 января 2023
Ответ дляВеточка сакуры67
Министерство образование у нас одно. А то министерству культуры хватило ума фильмы только на украинском в кинотеатрах , а этим нет? Я понимаю что табачники, януковичи и ттт но и актианости фарион и остальных по этому вопросу я не замечала, проще детей и переселенцев чморить.
Тут ви дуже помиляєтесь щодо Фаріон. Як раз за це її і хейтять псевдопатріоти або необізнані з її діяльністю в усі ці роки. Саме Фаріон бігала як навіжена збирала підписи у ВР, щоб подати в Конституційний Суд в 2014 з приводу закону Ківалова-Колісниченка, який таки суд відмінив в 2018.
Саме вона і сотні представників різних кафедр вузів України у 2015 звертались до Міністерства освіти, щоб не забирати українську мову і історію України з вузів, з обов’язкових предметів ( Табачник у свій час і так зменшив години, як міг). Марно.
Ну, а про шкільну освіту - слухайте її саму. Всі ці роки вона і каже про профанацію, з приводу творів української літератури, обраних до вивчення - часто не відповідних до віку і розвитку, напевно щоб викликати відразу. І тд.
Mrs.Ochmonek• 13 января 2023
Ответ дляОлечечччка
вы не понимаете русский язык? через переводчик переводите, что девочки пишут?
Ми всі ще з совка розуміємо. А діти - ні, далеко не всі, і не повинні.
Ответ дляfrolik
учитель- тварь.
Mrs.Ochmonek• 13 января 2023
Ответ дляBlacky_Mik
в ті роки ситуація була краща загалом, от чесно. Останні овертони перебудови, віра у справжню незалежну українську Україну. Це вже з двохтисячних, коли позакривалися всі Території-А і ’12-2’, на телебаченні почалося нахабне нав´язування рос.мови. Ну і докотилися.
Вона була не лицемірна тоді, це точно.
Ответ дляcoch100
Думаю, что там не в языке было дело, а в форме замечания.
Мне тоже кажется, увольнять за такое бред,но мы же не знаем, может учитель систематически унижал ученика в классе. Я недавно видела интервью, якобы мамы, которая жаловалась что в школу пришёл русскоговорящий мальчик и ее ребёнок побил того мальчика. Что ее ребёнок не виноват, ведь она дома использует выражение «надо мочить русню», а ее ребёнок это впитывает а себя. И мол не приезжайте и потом не жалуйтесь без знаний «рідної мови», вообще такой бред
Mrs.Ochmonek• 13 января 2023
Ответ дляарина-ветерок
Русские по национальности граждане Украины имеют те же права, что и граждане других национальностей. И так и должно быть согласно Конституции, в моей русскоязычной области по статистике русских четверть населения. Каждый четвертый. Есть у человека гражданство, значит никто не имеет право к нему относиться как-то иначе, чем к остальным гражданам. Россияне это совсем другое, к ним естественно никакой толерантности.
Ви толерантні до вчительки російської мови у Льовові, дружини того наводчика, що на Яворівський полігон навів ракети, і загинули наші хлопці?
До громадян України будь-якого етнічного походження ставлення однакове, права ті самі. Тільки толерантності до ждунів, проповідників русского міра і можливих колаборантів не повинно бути, теж незалежно від їхнього етнічного походження.
Mrs.Ochmonek• 13 января 2023
Ответ дляBlossom__
Я не помню, чтоб меня насильственно заставляли говорить на русском. Это как происходило? Поясните, пожалуйста. И я в России не была, родственников из России у меня нет. И живу в Украине с самого рождения. Училась в обычной украинской общеобразовательной школе, в Национальной академии, выросла на украинском телевидении. С автоматом надо мной никто не стоял и говорить на русском не заставлял.
Ви - це вже третє чи четверте покоління після жорсткої русифікації. Тут треба запитати у ваших предків, як це відбувалось. Чому довелось відмовитись від своєї української і стати русскоязичним. А багатьом таки довелось, щоб не жити кріпаками в селі, наприклад.
Ответ дляДарьяР.
У нашої країни є сформована віками мова - українська. Як нашу країну в цьому плані можна порівнювати з США, країною мігрантів? Шо вам незрозуміло?
На юге не был так распространен украинский, крупные города заселялись разными национальностями, да и многие села. Есть немецкие, болгарские, греческие.. и учились в новой стране говорить они на русском, если попадали в более старое село, где жили украинцы, то могли взять частично и украинскую речь.
Ответ дляfrolik
Вот же **** она. Жаль, что не уволили ***** эту