kanareyka_tweety• 13 января 2023

У Львові звільнили вчительку за те, що зробила зауваження росмовному переселенцю

Це неможливо. У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою. Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому. Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено! Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали! Школа імені Ірини Калинець! Школу названо іменем львів´янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому.
Ви уявляєте, щоб у Польщі, Німеччині вчитель сказав переселенцю відповідати на уроці польською/німецькою мовою – і за це польського/німецького вчителя було звільнено? Ну я ще розумію складнощі, що то іноземні країни і мова іноземна, а тут же переселенці в межах своєї країни!
Але на цьому ДНО себе не вичерпало. Після звільнення завуча (виявляється, ще у вересні, і мовчали ж у «тряпочку») тепер учителі в школі кажуть: «Сєня/Вєня/ Кіріл, вам якою мовою зручно говорити? По-московськи? Отак і говоріть, нікого не слухайте. Говоріть, як вам зручно». Хлопчика, яка назвала Сєню/Вєню/Кіріла – млями, вичитали перед усім класом і зацькували вчителька уже з іншою мать-пєрєсєлєнкою, яка ходить тепер в школу, як на роботу і читає дітям (під наглядом учительки) лекції про «тожеукрАінцев». А дитину-українця, який назвав речі своїми іменами, батьки змушені були забрати зі школи на дистанційне навчання.
Львове! Це ДНО. Українці Львова повинні згуртуватися і звільнити всю комісію, яка звільнила завуча. Інакше, це буде не дно, а ДНИЩЕ.
Ви думаєте, такі випадки поодинокі в Україні? Село Аджамка на Кропивниччині. Два тижні тому перед самими канікулами стається скандал один в один. Мать-пєрєсєлєнка прийшла з вимогою звільнити вчительку української мови, яка на уроці зробила зауваження учневі відповідати українською. «Мой син всєгда разгаварівал і будєт разгаварівать на рускам. Увольте ету учітєльніцу. Ана буліт маєво сина», - заявила мать у школі. А вчителька, на секундочку, має звання, та ще й мати загиблого героя, який похований у цьому ж селі цієї ж весни. Що робить шкільний колектив? Ставлять вимогу перед сільською радою: «Звільните вчительку – звільнимося ми всі». Вчительку відстояли. От що значить козацький край і село – нащадки козаків, які оселилися тут після зруйнування Січі, і яке входило в Буго-Гардівську паланку Війська козацького Низового. Село, до речі, і досі ділиться на сотні. Захоплююся неймовірно.
Львове, може тобі Аджамських учителів прислати, щоб поділилися досвідом, як відстоювати своїх? Господи, невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!

Лариса Ніцой
Kittu2008• 13 января 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Тобто українцям в Україні потрібні додатков уроки?
Для покрашення. Львівська мова містить багато слів з польської, тому так, треба.

Amalpi• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Кожного російськомовного ми маємо право НЕ РОЗУМІТИ і казати: українською мовою, будь ласка. Полонені орки ж нашим хлопцям кажуть: я нє понімаю, можна спрашивать на русском? А ми чому повинні їх панімать?
А есть орки, для которых украинский родной? Ну так наверное они понимают и не просят перейти на русский.
Безимени890123• 13 января 2023
Ответ дляЕлена 2016
да что вы... не вам меня судить. Я живу в Днепре, мне 48 , заканчивала школу в Берлине, (отец военный), и укр. язык учила будучи взрослым человеком, у меня предприятие (300 чел), я все веду все на укр. языке... но говорить я не умею. И мне тут слушать вас умницу?? да мне до вас нет дела, но из за вас ЩИРЫХ война в стране и идет!!!
От і знову у вас спалах психічний. І знову ви не зрозуміли, про що вам говорять. І якщо ви дійсно вважаєте, що війна в країні через українців, які будь якою мовою розмовляють, то у вас дійсно викривлення світогляду. В країні війна не через українців, а через імперські амбіції і шизофренію москолоти. Ходіть з Богом, не напружуйте себе відповідями мені.
VivaForever• 13 января 2023
Треба було не звільняти а оштрафувати або де преміювати якщо це сталося не на уроці а на перерві
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляKittu2008
А должны ли жители восточной и центральной Украины знать львовский язык?))) и какое отношение львовский имеет к украинскому? В основу языка лег полтавский говор.
ghanioti46• 13 января 2023
Ответ дляЕлена 2016
принципиально буду говорить только на русском языке из за таких идиоток!!! зае.... диванные патриотки. Для тех, кто будет писать мне гадости - мой муж ведущий хирург военного госпиталя в Николаеве (сутками оперирует и готовит к протезированию наших воинов), мой сын с 13 марта в горячих точках аэро-фото-разведка разведка.
Я с Вами.
КлаваЧерепиця• 13 января 2023
Ответ дляМарія В
Так винні,що кричать ,що їх притісняють ,а путінська ’армія’ приходить асвабаждать

Не бачити зовсім зв´язку???
Я не бачу.
Я, наприклад, з Півдня. Російськомовний регіон.
Так от, хтось щось закине нам, починаючи з 14 року, за те, що ми путєна кликали? Та в нас сепарів ганяли, як ніде інде, блокпости всюди стояли, люди на мітинги збиралися, мало не в кожній машині прапорець або стрічка українська виднілися.
І зараз ми вигрібаєм мало не більше за всіх, і Херсон, і Миколаїв, і Мелітополь, і інші(
Але для декого ми і досі несправжні українці і патріоти, нас досі звинувачують у всякій маячні і тикають, що ми путєна кликали.
Та блін, покажіть мені, де і хто ненавидить путєна і свинособак узьких більше, ніж в російськомовних Херсоні, Миколаєві та інших постраждалих містах і селах!

uma• 13 января 2023
Все зависит от ситуации. Если ребенок разговаривает на перемене, то пусть говорит хоть на китайском. На уроке пусть отвечает на украинском, но если у него это плохо получается, то ему нужно помогать, стимулировать, а не просто затыкать рот и требовать мову. Педагог должен уметь учить, а не только лозунги толкать.
Я буду в меньшинстве, но я поддержу такой радикализм как увольнение этой учительницы. Она сеет ненависть и вражду на почве языкового вопроса. Это внутренняя диверсия.
Kittu2008• 13 января 2023
Ответ дляЕкатерина27
Якщо вони мешкають во Львові, так.
Безимени890123• 13 января 2023
Ответ дляZelenkа
А що було на Кіровоградщині? Пропустила новину.
То ж частина листа. З оповідки.
Galina_vinsport• 13 января 2023
Дочитала про Притесняют и поняла что автор - одна из двух мовных ведьм.. дальше читать не стала🤮
Да, на переменах дети имеют право говорить, как хотят и да, во Львове есть русскоязычные украинцы.. это кого - то удивляет еще?
МаргаритаЛьвовна• 13 января 2023
Ответ дляНадя-Надюша
Знаю багато випадків, коли переселенцям пропонували безкоштовні заняття з української мови, це для тих, що як ви пишете не вміють, але ці люди відмовляються і принципово не хочуть вчити українську мову. Думаю цей випадок з тієї ж опери.
это для взрослых, что ли??
ни разу не слышала, а вы говорите - багато...
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляБезимени890123

Ой, про психологічну травму, це ви сильно, от до сліз, дякую.
Так с подачи учителя часто начинаются травли, булинг. Это что, не травмы?
Безимени890123• 13 января 2023
Ответ дляvikat
Дописувачка живе в Миколаєві й нікого там російська не дратує, там всі нею розмовляють
Дописувачка робить наголос на тому, що вона зумисне, заради провокації, не перейде на українську мову.
Alia-Kiev• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Представьте, зашёл через дверь маньяк педофил и ему ничего не сказали.
:)
Она же с ребенком зашла.
Конфет04ка• 13 января 2023
Ответ дляЕкатерина27
Зачем? Им и харьковского хватает.
автор kanareyka_tweety • 13 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Удалено администрацией...
KateSavch• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Удалено администрацией...
я не вірю що у Львові звільнили вчителя за просте вічливе прохання говорити українською на уроці, Якщо там ніхто нічого не може і не хоче зробити з тою скаженою бабою Фаріоншою, яка призивала буквально бити російськомовних ділетей в садочках.
Так шо не видумуйте. Якщо і був факт звільнення вчителя - то явно вона там неадекватно аебе повела по відношенню до дитини. Кричала, принижувала, цькувала.
Elizzza• 13 января 2023
Ответ дляБезимени890123

Вы знаете, читала только, но хочу ответить. Родной брат моего зятя, ему 10 лет, сидел неделю в подвале под бомбежки . Когда появилась возможность выйти, чтобы сбежать, то весь двор был усеян трупами соседей. У них частный дом был, он разрушен. Ребенок практически ослеп и стал плохо говорить. Поэтому закройте свой поганый рот по поводу психологической травмы. У вас нет никакого права унижать и смеяться над такими детьми. Вы недочеловек

Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляКонфет04ка
Зачем? Им и харьковского хватает.
Кстати, в Харькове прекрасно говорят на украинском. Гораздо правильнее чем во Львове
coch100• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Можливо, навіть на уроці. Деталей немає, але всі чомусь упевнені, що дитина говорила російською на перерві
Так а может дадите ссылку на источник , наверняка там уже комментируют произошедшее.
Suertq• 13 января 2023
Ответ дляКонфет04ка
Ой шож воно коиться, людонькы.
Что?
автор kanareyka_tweety • 13 января 2023
Ответ дляcoch100
Зайдіть на сторінку Ніцой
Конфет04ка• 13 января 2023
Ответ дляЕкатерина27
И в Полтаве. Я в курсе.
Евгения_Д• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
:)
Я все представляю. Это третий этаж был, маньяка как бы охрана должна была внизу задержать. Там в принципе закрывают крыло, чтобы малыши не гоняли по периметру.
Я так же могу представить, например, пожар, а второй ход закрыт на ключ - тоже отличная фантазия.
Вопрос же в другом, вы понимаете. Я сначала пыталась пояснить ситуацию и извинялась, что так. До класса дочери оставалось 2 метра. Но у человека напротив просто упало забрало и она орала дурниной. Когда я хотела хотя бы отправить ребенка в класс, то она орала мне вслед. Ключик-то у нее, а мы взяли и зашли. Это печально на самом деле. И называется - профнепригодность.
А в статье нет же совершенно ничего о самом конфликте: что случилось, в какой момент, что и КАК кому сказал. В статье про Львов и про переселенцев. Этот конфликт - просто подводка для срачо-темы. Автор - манипулятор.
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Удалено администрацией...
Что, правда глаза заколола?
Забанить меня проблема? Мои соболезнования.
Lynx_1992• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Вот и ставят потребности ребёнка выше.
Нет учителя, нет проблем у дитятки.
Якщо учителька зробила зауваження у ході уроку - це одне. Але якщо вона вважає себе вправі робити такі зауваження поза уроком, бо їй особисто це здається правильним - вона вийшла за рамки своїх повноважень, і може звільнення це занадто, але зауваження і бесіда про недопустимість такої поведінки має бути проведена.
coch100• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Зайдіть на сторінку Ніцой
В фб или твиттер?
Argesha• 13 января 2023
Ответ дляkatenka_
Я прям вижу, как командир отдает приказ вашему мужику, а он глазки в кучку сводит, губки в куриную попку кривит и такой - Я вас не розумію. Державною.
oksigen_ks• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Удалено администрацией...
Вы на передовой или как посчитали?
Летом зарегались, чтоб тупо политические и военные темы клепать? Работа у вас такая?