kanareyka_tweety• 13 января 2023
У Львові звільнили вчительку за те, що зробила зауваження росмовному переселенцю
Це неможливо. У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою. Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому. Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено! Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали! Школа імені Ірини Калинець! Школу названо іменем львів´янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому.
Ви уявляєте, щоб у Польщі, Німеччині вчитель сказав переселенцю відповідати на уроці польською/німецькою мовою – і за це польського/німецького вчителя було звільнено? Ну я ще розумію складнощі, що то іноземні країни і мова іноземна, а тут же переселенці в межах своєї країни!
Але на цьому ДНО себе не вичерпало. Після звільнення завуча (виявляється, ще у вересні, і мовчали ж у «тряпочку») тепер учителі в школі кажуть: «Сєня/Вєня/ Кіріл, вам якою мовою зручно говорити? По-московськи? Отак і говоріть, нікого не слухайте. Говоріть, як вам зручно». Хлопчика, яка назвала Сєню/Вєню/Кіріла – млями, вичитали перед усім класом і зацькували вчителька уже з іншою мать-пєрєсєлєнкою, яка ходить тепер в школу, як на роботу і читає дітям (під наглядом учительки) лекції про «тожеукрАінцев». А дитину-українця, який назвав речі своїми іменами, батьки змушені були забрати зі школи на дистанційне навчання.
Львове! Це ДНО. Українці Львова повинні згуртуватися і звільнити всю комісію, яка звільнила завуча. Інакше, це буде не дно, а ДНИЩЕ.
Ви думаєте, такі випадки поодинокі в Україні? Село Аджамка на Кропивниччині. Два тижні тому перед самими канікулами стається скандал один в один. Мать-пєрєсєлєнка прийшла з вимогою звільнити вчительку української мови, яка на уроці зробила зауваження учневі відповідати українською. «Мой син всєгда разгаварівал і будєт разгаварівать на рускам. Увольте ету учітєльніцу. Ана буліт маєво сина», - заявила мать у школі. А вчителька, на секундочку, має звання, та ще й мати загиблого героя, який похований у цьому ж селі цієї ж весни. Що робить шкільний колектив? Ставлять вимогу перед сільською радою: «Звільните вчительку – звільнимося ми всі». Вчительку відстояли. От що значить козацький край і село – нащадки козаків, які оселилися тут після зруйнування Січі, і яке входило в Буго-Гардівську паланку Війська козацького Низового. Село, до речі, і досі ділиться на сотні. Захоплююся неймовірно.
Львове, може тобі Аджамських учителів прислати, щоб поділилися досвідом, як відстоювати своїх? Господи, невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!
Лариса Ніцой
Безимени890123• 13 января 2023
Ответ дляЕкатерина27
А должны ли жители восточной и центральной Украины знать львовский язык?))) и какое отношение львовский имеет к украинскому? В основу языка лег полтавский говор.
Удалено администрацией...
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Представьте, зашёл через дверь маньяк педофил и ему ничего не сказали.
:)
Представьте, что у бабушки яйца.
Charming person• 13 января 2023
Правильно что уволили. Нечего притеснять людей за язык. Не ей решать на каком языке кому говорить. Хотели в Европу? Учитесь толерантности!!!
Хотите найти к детям подход? После урока поговорите с ребенком и с родителями, предложите или организуйте в школе дополнительные занятия по украинскому языку. Вообще не знали что возможно этот ребенок пережил, но мовний срач устроить надо. Таким людям не место в школе.
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Удалено администрацией...
Нет, историю языка я изучала на филфаке
сладкий_ноябрь• 13 января 2023
Ответ дляAlia-Kiev
Она же с ребенком зашла.
И что?
Человек вломился не спросив, можно ли здесь пройти.
Еще и ребёнка плачущего придумал. Люблю я такие истории.
Dark_Yasna• 13 января 2023
Ответ дляНадя-Надюша
Знаю багато випадків, коли переселенцям пропонували безкоштовні заняття з української мови, це для тих, що як ви пишете не вміють, але ці люди відмовляються і принципово не хочуть вчити українську мову. Думаю цей випадок з тієї ж опери.
у меня ребенок учится на украинском, но растет ,где на руськом говорят, не может он отвечать на украинском. дети не могут думать на другом языке, даже если понимает украинский. это нужно время и практика. вот я могу говорить на украинском, а потом раз и ступор, всë и зависаю, потому что нет практики.
Ответ дляcoch100
В фб или твиттер?
ФБ. Коротше, в коментах там патріотичні українці, а не какаяразніца з совєтчіци
Nikol-9a2f• 13 января 2023
І правильно зробили!!! Те що в нас половина країни російськомовна - не робить з цих недоукраїнців. В мене багато знайомих, друзів, родичів російськомовних, які зараз на передовій боронять нас, декількох вже немає в живих.
Та вчителька війну чула з телевізора, а та дитина від неї тікала і можливо в тому в чому була і з під обстрілів+ бути ВПО -це додатковий стрес. Життя не вдома, нова школа, колектив, діти, вчителі. Це розпалювання ненависті і ворожнечі між Українцями і не що інше.
Sir le Noir• 13 января 2023
Ответ дляКлаваЧерепиця
Я не бачу.
Я, наприклад, з Півдня. Російськомовний регіон.
Так от, хтось щось закине нам, починаючи з 14 року, за те, що ми путєна кликали? Та в нас сепарів ганяли, як ніде інде, блокпости всюди стояли, люди на мітинги збиралися, мало не в кожній машині прапорець або стрічка українська виднілися.
І зараз ми вигрібаєм мало не більше за всіх, і Херсон, і Миколаїв, і Мелітополь, і інші(
Але для декого ми і досі несправжні українці і патріоти, нас досі звинувачують у всякій маячні і тикають, що ми путєна кликали.
Та блін, покажіть мені, де і хто ненавидить путєна і свинособак узьких більше, ніж в російськомовних Херсоні, Миколаєві та інших постраждалих містах і селах!
Підтримую!
Ответ дляЕлена 2016
принципиально буду говорить только на русском языке из за таких идиоток!!! зае.... диванные патриотки. Для тех, кто будет писать мне гадости - мой муж ведущий хирург военного госпиталя в Николаеве (сутками оперирует и готовит к протезированию наших воинов), мой сын с 13 марта в горячих точках аэро-фото-разведка разведка.
А я вже розмірковую над тим, щоб переходити на російську. Бо реально дістало.
Ответ дляkanareyka_tweety
Читайте шосту статтю Конституції. Кожен громадянин України зобовʼязаний знати українську. Ніякої російської мови в українських школах бути не може, це нонсенс!
Ну так люди знають українську і використовують її згідно з законом на уроках. Але ніхто не має права забороняти говорити російсткою чи іншою мовою в поза уроком в вільний час, на перервах наприклад.
Не сходьте з розуму, бо це вже дійсно притіснєніє.
Бо наприклад в школі Німеччини ніякому вчителю не прийде в голову забороняти дітям говорити іншою мовою на перервах між собою.
Ответ дляoksigen_ks
Вы на передовой или как посчитали?
Летом зарегались, чтоб тупо политические и военные темы клепать? Работа у вас такая?
Удалено администрацией...
Olya Rybka• 13 января 2023
Ответ дляAmalpi
А есть орки, для которых украинский родной? Ну так наверное они понимают и не просят перейти на русский.
Есть, из ордло, были видео, там учитель был украинского языка, типа насильно призвали.
Безимени890123• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Удалено администрацией...
Я ж про це і кажу, що здорова людина не буде зумисне, наголошую, зумисне, провокувати конфлікт. Кому потрібен конфлікт заради конфлікту?
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляKateSavch
Тут выше писали, что прям поголовно всем делают замечания по всей Европе)))
Odna Takaya• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Чем именно он разжигает?
Человек прав.
А що ж Ви чєловєка, кацапською підтримуєте?
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Удалено администрацией...
Изучайте историю родного языка.
Ответ дляkanareyka_tweety
Удалено администрацией...
Де ви такі беретесь, хто пише пєрєсєленка??
Хоч крапля жалю до тих хто лишився всього у вас є? Не хочете туди, на місце російськомовних, на лінії фронту? А ви зараз скажете , що це тільки про таких як в пості. Шо у вас в головах? Ви в темі скільки російськомовних зараз на нулі???
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Ви соловйова передивилися. Злазьте вже з тої голки. Не працює це без зовнішнього вкидання, не працює. Забудьте.
Я опираюсь на законы Украины, а не пропаганду Соловьёва.
И, будучи патриотом Украины, я противник языкового шовинизма. Украиноязычных я не унижаю.
сладкий_ноябрь• 13 января 2023
Ответ дляЕвгения_Д
Я все представляю. Это третий этаж был, маньяка как бы охрана должна была внизу задержать. Там в принципе закрывают крыло, чтобы малыши не гоняли по периметру.
Я так же могу представить, например, пожар, а второй ход закрыт на ключ - тоже отличная фантазия.
Вопрос же в другом, вы понимаете. Я сначала пыталась пояснить ситуацию и извинялась, что так. До класса дочери оставалось 2 метра. Но у человека напротив просто упало забрало и она орала дурниной. Когда я хотела хотя бы отправить ребенка в класс, то она орала мне вслед. Ключик-то у нее, а мы взяли и зашли. Это печально на самом деле. И называется - профнепригодность.
А в статье нет же совершенно ничего о самом конфликте: что случилось, в какой момент, что и КАК кому сказал. В статье про Львов и про переселенцев. Этот конфликт - просто подводка для срачо-темы. Автор - манипулятор.
Как специалист по профпригодности мог зайти не в ту дверь, еще и нарваться на зауча, потом слёзы ребёнка были, странно, что никто не вышел с кабинета на этот крик, у всех травма теперь. Только психолога в этом рассказе не хватает
сладкий_ноябрь• 13 января 2023
Ответ дляБлагодарная Свинья
Представьте, что у бабушки яйца.
Пробую, не получается 😅😅😅😅
Ответ длясладкий_ноябрь
А, понятно. Хорошая схема - переходить на личности. Удачи.
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Конечно же!!!
Поэтому пускай дитятко ежедневно доносит вам на учителей, вам это пригодится
Ну да, нарушителей закона надо наказывать, как бы это некоторым не было обидно.
сладкий_ноябрь• 13 января 2023
Ответ дляOdna Takaya
Нельзя?
Конфет04ка• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Все непатриотычни побанены. Как при Сталине, чтобы все были довольны, нужно расстрелять всех недовольных.
сладкий_ноябрь• 13 января 2023
Ответ дляЕвгения_Д
И вам всего хорошего.
Nikol-9a2f• 13 января 2023
Ответ дляЕлена 2016
Вашій родині!
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Директор это тот, кто умеет красиво плясать под дудку районо.
У меня мама была директором школы, не долго. Потому что была принципиальной и преследовала интересы школы и учителей в школе.
А она чтила УК, КоАП и Конституцию Украины?