вкрации• 18 января 2023

Я возненавидела шитье

Просто хочу выговориться, возможно найдутся люди у которых была аналогичная ситуация...
Шитье меня очень сильно интересовало с раннего детства, очень много шила вручную, шила игрушки, ремонтировала одежду, бралась за деликатные работы.
Шить одежду начала относительно недавно, мне это дело тяжело давалось, долго адаптировалась к машинке, но потихоньку дело пошло, был огромный энтузиазм и желание учиться дальше. И вот, узнала я что в моем небольшом городке открывают курсы кроя и шитья.
Записалась на них, оплатила стоимость за 4 месяца (сейчас пошел третий месяц), и уже буквально через 2-3 занятия я поняла что от этих курсов исключительно плохое впечатление, подача материала никакая, методика кроя и обработки деталей усложненые, странные, древние, оборудование в полной агонии, не смазанное и не почищенное.
Отшила юбку со шлицей, шила дома т.к. за ушатанными машинками с иглой 110 и оверлоком который настроен "на все типы тканей" стремалась, всю инфу искала на Ютуб т.к. предподаватель нормально объяснить не умеет. Сейчас пошли брюки, припуск спереди по шву сиденья 1 см без прибавки для откостка, без цельнокроеного гульфика, препод говорит что так надо, ее так учили, либо это под потайную молнию будет (шта???).
За 2.5 месяца я устала так сильно от этих "курсов", они просто меня вымотали, было кучу планов до них а сейчас вообще ничего шить не хочу.
Настроение паршивое, очень жалею что пошла туда.
автор вкрации • 29 января 2023
Ответ дляПеремелица
О, я після 9 класу поступала вчитись на кравця-закрійника. Провчилась 4 місяці ...нічого не зрозуміла і нічому не навчилась. І тоді не хотіла взагалі нічого. Там машинки в майстерні також старі та древні і весь час ламались, що я більше налагоджувала їх, аніж шила...і ручні стібки тижня 2 проходили...Боже, навіщо ..міліметр в міліметр ручні зметуючі стібки...не було можливості фінансової тоді купити самостійно машинку, а в інших були вдома. І інтернет був у інших вдома..жах короче як згадаю. Зараз купила машинку і оверлок, оплатила курси на рік ...онлайн навчання. Так ці ...люди ..навіть не додали до матеріалу те що голки треба змінювати для кожної тканини різні. А лише механіку шиття показують. Я купила футер з начісом трьохнитка...пошила з нього костюм, побила голкою шканину...сиділа над тим костюмом Бог знає скільки часу....голови не підіймаючи....а потім почала носити , дивлюсь - дірки на швах почали з´являтись. Тьфу блін...кажуть треба було в інтернеті шукати цю інформацію. Я в шоці від преподавання! Аби як, аби як ...але гроші беруть аж бігом.
Я Вас прекрасно розумію, так само два тижні ручні стібки (звичайно їх треба знати, але напевно більшу увагу варто машинним приділити), ніяких рекомендацій щодо голок, щодо налагодження оверлоку під кожну тканину і тд і тп. Також не говорять про те що треба надсікати кутики та припуски в місцях великого потовщення, клеєві матеріали клеїти всюди де тільки можна без врахування товщини тканини (у мене так низ спідниці ’дубовий’ получився і виглядає некрасиво, в тканина досить цупка). Мені цікаво, як там речі прошиті однією голкою 110 далі ’живуть’, там і трикотаж і шифон нею шиють
Якщо не секрет, яка у вас область і що це за ’курси’ такі?

Перемелица• 29 января 2023
Ответ длявкрации
Це Київ dress of course

От от, мені теж цікаво. Але ж вони для себе і на продаж точно не однією і тією ж голкою шиють! І це майсти, які заявляють, на хвилиночку, що мають 10-15 річний досвід у сфері!
У мене того досвіду ...ледве 2 місяці буде. Але вже на практиці зрозуміло що з тими голками щось не те...І що то тоді таке? Безвідповідальне ставлення. Склепали так сяк, кажуть що найголовніше..а ’неважливі деталі’ такі як підбір голок наприклад - треба самостійно шукати в Інтернеті інформацію. Так от все в інтернеті є, і те що вони на курсі показують, і все безкоштовно. Кажуть аби прямо все все було інфо то в п´ять разів дорожче було б. Я щось около 7тис грн заплатила за них це жах який яка система освіти...і в державних і в приватних (!!!) закладах. Хоча я думала що принаймні в приватних буде якийсь сервіс...а ...ні...
автор вкрации • 29 января 2023
Ответ дляПеремелица
Це Київ dress of course

Є таке... Складається враження, що ці ’майстри’ просто жадні ділитися знаннями, і не бажають сильно приділяти увагу учням щоб себе не виснажувати. По інтернеті я також набагато більше дізналася і безкоштовно, але думала що на курсах краще і швидше буде засвоюватись інформація
olkabarabolka20• 29 января 2023
Ответ длявкрации
Вы молодец! Про унимекс конечно знаю и читала много положительных отзывов
Благодарю!)
Перемелица• 30 января 2023
Ответ длявкрации
💯
Але! Окрім того я вже тут бачила стільки тем про те як купували костюми в інста магазинах і вони поганої якості. Отже..люди вчаться на тих курсах, потім відкривають магазини в інсті ...і вуаля бізнесмени. І повернення робити не хочуть у мене також враження що в Україні живуть по принципу на***іть ближнього свого..і всі такою от цепочкою...
автор вкрации • 30 января 2023
Ответ дляПеремелица
💯
Так так, у мене знайома так купила плаття ’вітчизняного виробника’, на фото красиво а в реальності виточки одна нижча за іншу шви нерівні, про тканину з дешевої синтетики яка просвічується взагалі мовчу.
Ось тому, дивлячись на ширпотреб який продають (або на хорошу якість за немалу вартість) хочеться вміти шити самому... Якось потихеньку буду сама далі вчитись, можливо щось вийде з того) і у Вас, сподіваюсь, не погіршилось враження про шиття через такий досвід, я також спочатку впала відчай, тепер трохи заспокоїлась