Про що б ви розповіли старшокласникам, якби потрібно було зробити доповідь на тему України та української культури? Яку наочність б принесли на такий захід?
Якщо ви маєте що сказати, але хотіли б відповісти анонімно, натисніть сердечко під цим дописом.
Дякую усім за думки та відповіді.
1234svetsvet• 18 января 2023
Казаки, красивые девушки в национальном костюме, с венком, танцы, песни, гопак, традиции типа колядки, щедривки.
Ответ дляSo_so
Сегодня со смертью Мирослава Симчича.
А вообще, можно взять за основу любую грань : музыку, еду, национальную одежду итд
Це планувалося як уявлення в цілому. Тому потрібно знайти найьільш впізнавані символи
Підкажіть, будь ласка, ще символи сучасної довоєнної України
Чай с мясом• 18 января 2023
Картини Катерини Білокур, сучасність - картини Івана Марчука.
Вірші Стуса, Костенко, Жадана...
Золота Пектораль із Старої Могили
Восковички - технологія створення весільних вінків з воску.
Мирослав Скорик музика, Квітка Цісик пісні
Вірші Стуса, Костенко, Жадана...
Золота Пектораль із Старої Могили
torbochki.in.ua• 18 января 2023
Розказала б про Мазепу, розвінчала б міф про зраду. Про Батурин. Пройшлась би по замкам і на їх прикладі розказала про відомі роди, епохи. Розказала б, що українська культура не простяцька селянська як нав‘язувало срср, а глибока шляхетна культура зі своєю історичною елітою, інтелігенцію, яку викосили, виморили, репресували.
Розказала б що на монетах Русі був герб України, розкрила б нашу історичну приналежність до Русі.
Светлая Светлана• 18 января 2023
Украинские народные ремесла, а еще вышиванку с объяснением каждого символа
1234svetsvet• 18 января 2023
Автор, расскажите им про наш герб, тризубец. И что такие же рисунки есть в пещерах Греции .... Чего скрывать историю....
Я б обов´язково використала можливість розповісти про різницю між шароварщиною, яку нам приніс совок та реальною аутентикою -- костюми, побут, традиції (ніяких Берегинь та віночків з кладовища). Використовуючи влучні приклади, показала би різноманїття нашої мови, щоб не було у голові отого одоробла про літ.мову та суржик. Розповіла про реальні, а не з підручників виписані, особистості глиб по типу Шевченка, Франка, Лесі. Зробила б реверанс Малевичу. Пояснила би чому Гоголь то український автор, а ось Булгаков вже ні. По Булгакову я б пройшлася окремо, бо та імперська жопа у своїх творах взагалі аж ніяк не стидалася. Обов´язково Розстріляне Відродження. У деталях.
Ответ для1234svetsvet
Погуглю.
Я не історик і за герб мені буде розповідати складно. Бо я бачила багато версій та тлумачент, проте не думаю, що всі правильні, а не народна творчість.
Якщо зможу розібратися - додам обов´язково.
Історія України, та рідного українського краю, в якому народився, чи народилася.
Щоб було захоплююче та цікаво.
В мене вчителька української мови та літератури, вміла дуже гарно про Україну розповідати, ми всі з нетерпінням чекали її уроків, та любили Анну Яківну за те, що вона була щира з нами, та навчила любити свою батьківщину всім серцем.
Щоб було захоплююче та цікаво.
1234svetsvet• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни
Погуглю.
Это была шутка....
Тризубец это ещё и символ раньше был древнегреческого и древнеримского бога моря.
Нептун, Посейдон....
До нашей эры...
Когда Украины не было....
Нептун, Посейдон....
До нашей эры...
Когда Украины не было....
Ответ дляTammy21
Пц. Прочитала коменти вищче. Будь ласка, не робіть той колхоз. Бо то не про Україну, а про совок.
Я створила тему, щоб почути різні думки.
Я у США, мені потрібно підібрати упізнавані, цікаві символи. Ще й так, щоб старшокласник затримав на них погляд.
Я вдячна за усі ідеї, бо це наштовхує на роздуми, пошуки, а пошуки інколи приводять до цікавих результатів.
Ответ для1234svetsvet
Это была шутка....
Нептун, Посейдон....
До нашей эры...
Когда Украины не было....
Нептун, Посейдон....
До нашей эры...
Когда Украины не было....
Символіка складна штука. Багато символів зустрічаються у різних народів та народностей.
Навіть мама звучить одинаково багатьма мовами.
Проте значення цих символів може бути різним, це якраз те, що мені потрібно показати.
Ответ дляза крок до весни
Різні думки це завжди добре, тільки в реальності практично ніхто з дівчат на форумі, у т.ч. і я, не має необхідної, достатньої компетенції. І у вас є всі шанси зробити чергову порцію советського одоробла з гопаком, віночками та варениками. Це може вийти яскраво, але це не Україна. Якщо вас цікавить якість, може краще до етнографів?
ПС. Мій комент, мабуть, звучить як критиканство, але я не намагаюся задіти.
Ответ дляTammy21
Ехх, кажете віночок - x (викреслити)?
Це не презентація в якійсь історичній спільноті чи музеї. Це щоб у дітей було уявлення про Україну. Щоб зацікавити, привернути увагу
Важко збалансувати, але це не науковий проект. Це швидка і цікава розповідь у вигляді малюнків, з того як я задумала
В мене Україна асоціюється з запашними травами, родючею землею (вишні, калина, стиглі яблука), чорнобривцями. З усім тим, про що йдеться у піснях і оповіданнях. Пригадалось трохи не за теміою: в інтернеті гуляє вірш ’Любіть Україну’ як знаками (емодзі) написаний. Дуже круто! Для кого Ви робите доповідь та наочну презентацію? Це діти/дорослі/іноземці?
1234svetsvet• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни
Вы главное донесите до них, что Греция это не Украина....:)
Подруга жизни• 18 января 2023
Ответ для Светлая Светлана
О да!
Когда я училась в школе, нам сначала классе в 5-м на уроке украинской литературы рассказывали об украинских символах и об истории мережива, а потом через месяц на уроке трудов нас учили это вышивать, и мы каждый год с 5 по 8 класс вышивали по рушнику, а ещё ночнушку шили с украинским орнаментом. Так интересно было!
И, кстати, так и запоминается это всё лучше - одно дело раз послушать и забыть, а другое самому делать это.
Ответ дляDianichka
9-12 клас США (14-19 років)
Ответ дляза крок до весни
Ехх, кажете віночок - x (викреслити)?
Вам до будь якої України треба увагу привернути, чи до реальної? Якщо хочете, я понишпорю і якщо знайду (нема під рукою осн. телефона), то скину класні блоги де можна нахвататися цікавих ідей.
Ответ дляTammy21
не знаю. Це важке запитання
Буду вдячна, якщо поділитеся посиланнями.