за крок до весни• 18 января 2023

З чим у вас асоціюється Україна, українська культура?

Про що б ви розповіли старшокласникам, якби потрібно було зробити доповідь на тему України та української культури? Яку наочність б принесли на такий захід?
автор за крок до весни • 18 января 2023
Якщо ви маєте що сказати, але хотіли б відповісти анонімно, натисніть сердечко під цим дописом.

Дякую усім за думки та відповіді.
So_so• 18 января 2023
Сегодня со смертью Мирослава Симчича.
А вообще, можно взять за основу любую грань : музыку, еду, национальную одежду итд
Конкордія• 18 января 2023
Можна про традиції і обряди, новорічні, весільні і тд. Можна про козацтво, їх творчість, характерників. Можна про символізм вишиванок , народну творчість...
1234svetsvet• 18 января 2023
Казаки, красивые девушки в национальном костюме, с венком, танцы, песни, гопак, традиции типа колядки, щедривки.
автор за крок до весни • 18 января 2023
Ответ дляSo_so
Сегодня со смертью Мирослава Симчича.
Це планувалося як уявлення в цілому. Тому потрібно знайти найьільш впізнавані символи
So_so• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни
Тогда клише : козаки, вареники, вышиванка, гопак итд
автор за крок до весни • 18 января 2023
Підкажіть, будь ласка, ще символи сучасної довоєнної України
So_so• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни
Петриківський розпис уникален, например
Чай с мясом• 18 января 2023
Картини Катерини Білокур, сучасність - картини Івана Марчука.
Вірші Стуса, Костенко, Жадана...
Золота Пектораль із Старої Могили
Восковички - технологія створення весільних вінків з воску.
Мирослав Скорик музика, Квітка Цісик пісні
torbochki.in.ua• 18 января 2023
Розказала б про Мазепу, розвінчала б міф про зраду. Про Батурин. Пройшлась би по замкам і на їх прикладі розказала про відомі роди, епохи. Розказала б, що українська культура не простяцька селянська як нав‘язувало срср, а глибока шляхетна культура зі своєю історичною елітою, інтелігенцію, яку викосили, виморили, репресували.
Розказала б що на монетах Русі був герб України, розкрила б нашу історичну приналежність до Русі.
Светлая Светлана• 18 января 2023
Украинские народные ремесла, а еще вышиванку с объяснением каждого символа
So_so• 18 января 2023
Ответ дляЧай с мясом
Вірші Стуса, Костенко, Жадана...
Золота Пектораль із Старої Могили
Ивасюк ❤
1234svetsvet• 18 января 2023
Автор, расскажите им про наш герб, тризубец. И что такие же рисунки есть в пещерах Греции .... Чего скрывать историю....
Tammy21• 18 января 2023
Я б обов´язково використала можливість розповісти про різницю між шароварщиною, яку нам приніс совок та реальною аутентикою -- костюми, побут, традиції (ніяких Берегинь та віночків з кладовища). Використовуючи влучні приклади, показала би різноманїття нашої мови, щоб не було у голові отого одоробла про літ.мову та суржик. Розповіла про реальні, а не з підручників виписані, особистості глиб по типу Шевченка, Франка, Лесі. Зробила б реверанс Малевичу. Пояснила би чому Гоголь то український автор, а ось Булгаков вже ні. По Булгакову я б пройшлася окремо, бо та імперська жопа у своїх творах взагалі аж ніяк не стидалася. Обов´язково Розстріляне Відродження. У деталях.
Kateri__na• 18 января 2023
З піснею щедрик, гарний приклад україньскої культури
автор за крок до весни • 18 января 2023
Ответ для1234svetsvet
Погуглю.
Я не історик і за герб мені буде розповідати складно. Бо я бачила багато версій та тлумачент, проте не думаю, що всі правильні, а не народна творчість.
Якщо зможу розібратися - додам обов´язково.
Tammy21• 18 января 2023
Пц. Прочитала коменти вищче. Будь ласка, не робіть той колхоз. Бо то не про Україну, а про совок.
Ариэлла• 18 января 2023
Історія України, та рідного українського краю, в якому народився, чи народилася.
Щоб було захоплююче та цікаво.
В мене вчителька української мови та літератури, вміла дуже гарно про Україну розповідати, ми всі з нетерпінням чекали її уроків, та любили Анну Яківну за те, що вона була щира з нами, та навчила любити свою батьківщину всім серцем.
1234svetsvet• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни
Погуглю.
Это была шутка....
Тризубец это ещё и символ раньше был древнегреческого и древнеримского бога моря.
Нептун, Посейдон....
До нашей эры...
Когда Украины не было....
автор за крок до весни • 18 января 2023
Ответ дляTammy21
Я створила тему, щоб почути різні думки.
Я у США, мені потрібно підібрати упізнавані, цікаві символи. Ще й так, щоб старшокласник затримав на них погляд.
Я вдячна за усі ідеї, бо це наштовхує на роздуми, пошуки, а пошуки інколи приводять до цікавих результатів.
автор за крок до весни • 18 января 2023
Ответ для1234svetsvet
Это была шутка....
Нептун, Посейдон....
До нашей эры...
Когда Украины не было....
Символіка складна штука. Багато символів зустрічаються у різних народів та народностей.
Навіть мама звучить одинаково багатьма мовами.

Проте значення цих символів може бути різним, це якраз те, що мені потрібно показати.
Tammy21• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни
Різні думки це завжди добре, тільки в реальності практично ніхто з дівчат на форумі, у т.ч. і я, не має необхідної, достатньої компетенції. І у вас є всі шанси зробити чергову порцію советського одоробла з гопаком, віночками та варениками. Це може вийти яскраво, але це не Україна. Якщо вас цікавить якість, може краще до етнографів?
ПС. Мій комент, мабуть, звучить як критиканство, але я не намагаюся задіти.
автор за крок до весни • 18 января 2023
Ответ дляTammy21
Ехх, кажете віночок - x (викреслити)?

Це не презентація в якійсь історичній спільноті чи музеї. Це щоб у дітей було уявлення про Україну. Щоб зацікавити, привернути увагу

Важко збалансувати, але це не науковий проект. Це швидка і цікава розповідь у вигляді малюнків, з того як я задумала
Dianichka• 18 января 2023
В мене Україна асоціюється з запашними травами, родючею землею (вишні, калина, стиглі яблука), чорнобривцями. З усім тим, про що йдеться у піснях і оповіданнях. Пригадалось трохи не за теміою: в інтернеті гуляє вірш ’Любіть Україну’ як знаками (емодзі) написаний. Дуже круто! Для кого Ви робите доповідь та наочну презентацію? Це діти/дорослі/іноземці?
1234svetsvet• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни

Вы главное донесите до них, что Греция это не Украина....:)
Подруга жизни• 18 января 2023
Ответ для Светлая Светлана
О да!
Когда я училась в школе, нам сначала классе в 5-м на уроке украинской литературы рассказывали об украинских символах и об истории мережива, а потом через месяц на уроке трудов нас учили это вышивать, и мы каждый год с 5 по 8 класс вышивали по рушнику, а ещё ночнушку шили с украинским орнаментом. Так интересно было!
И, кстати, так и запоминается это всё лучше - одно дело раз послушать и забыть, а другое самому делать это.
автор за крок до весни • 18 января 2023
Ответ дляDianichka
9-12 клас США (14-19 років)
Tammy21• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни
Ехх, кажете віночок - x (викреслити)?

Вам до будь якої України треба увагу привернути, чи до реальної? Якщо хочете, я понишпорю і якщо знайду (нема під рукою осн. телефона), то скину класні блоги де можна нахвататися цікавих ідей.
Dianichka• 18 января 2023
Ответ дляза крок до весни
9-12 клас США (14-19 років)
Може дійсно наочно презентувати українські пісні? Природа? Смереки, колосся хлібу, мальви!!, чорнобривці, калина, верби та тополі? Скільки в нас поетів, які надихались українською природою!
автор за крок до весни • 18 января 2023
Ответ дляTammy21
не знаю. Це важке запитання

Буду вдячна, якщо поділитеся посиланнями.