Відразу хочу написати, тема чисто для того щоб обговорити по перше чи якось можливо поскаржитись на підприємство і які будуть наслідки?
І чи коректно називати причину відмови у співбесіді, саме ось таку?
Дуже прошу не переходити на взаємні перепалки і не розводити самі знаєте що, реально, будь ласка по суті питання дайте відповідь хто в темі
Family Fashion• 20 января 2023
Ответ дляAteya
В Германии вас не возьмут на работу в крутую международную компанию, даже ту, которая Работает с Россией, если вы при этом еще не знаете дополнительно немецкий или английский. Речь не о должности, которая подразумевает знание языка, здесь речь об общении между сотрудниками, отказали именно по этому критерию, хотя потом же указали, что все их сотрудники знают украинский, поэтому проблемы такой тоже нет...они просто решили, что она конфликтная и все. Только потому, что девушка указала в резюме просьбу писать ей только тем компаниям, которые могут вести коммуникацию на украинском, то бишь с ней вести коммуникацию. Они ей написали, пригласили, а потом передумали с тупой отмазкой. Сложно представляю себе это в Германии.
В Германии английского языка будет достаточно и необходим именно английский в первую очередь на определенные профессии, например IT направление. Очень многие знакомые работают, живут в Германии без знания немецкого языка. А также многие немцы двуязычны и свободно владеют немецким и английским.
Безимени890123• 20 января 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Ви все перекрутили! Тут не роботодавець свої вимоги висував, а пошукач роботи. А роботодавець ці вимоги не прийняв. Його повне право.
Так навіщо призначили співбесіду? Навіщо витрачали час претендента?
Спочатку прийняли умови, а потім передумали? Що ж вплинуло.
4erepashka• 20 января 2023
Ответ дляHanna-Hanna
Ок. Але щоб писати таке кандидату- то зовсім розуму треба не мати. Можна було вказати, наприклад, іншу причину відмови. А так- це просто зашквар. Не беручи до уваги взагалі ситуацію та контекст і те, що людина має право вільно спілкуватися державною мовою.
так там же не то что ей не разрешают,а то что с ней не все смогут(а она сдела это обязательным условием).
Ответ дляЛюсильда.ua
И она имеет право просить. А работодатель имеет право отказать. У всех есть права.
Так я и спрашиваю, в какой стране нормально отказать человеку в просьбе общаться с ним на государственном (!) языке?
Компания российско-«международная»? Ну разве что. Тогда возникают другие вопросы.
Безимени890123• 20 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
Звичайно. Але компанії вигідніше найняти працівника зі знанням 3-х мов, аніж 2-х. За однакову з/п.
Вона ж не сказала,що не буде спілкуватися з клієнтами мовою клієнта, вона просила єдиного, що до неї, не взагалі, а саме до неї, зверталися українською мовою в колективі. Вона не виставляла умови для мови в компанії, тільки до неї. Що не так?
Ответ дляБезимени890123
Ого, оце вас тригернуло. Роблю висновок, що я такі права. Не знаю, які там у вас вищі освіти і, навіть, лячно уявити рівень тих освіт, якщо для вас весь світ - це декілька Європейських країн та пару країн колишнього срср. І скільки б тут не намагалися надати величі російській, а вона не входить навіть в п´ятірку популярних та розповсюджених мов у світі. Заспокойтеся вже, ваша думка зрозуміла, важко уявити собі патріота України, який би так рвався за російську мову, напевно, аби очно, то і покусали б.
Английский, китайский, испанский , русский и арабский - самые распространенные в мире. Индия догоняет или уже догнала с хинди
Ответ дляFamily Fashion
А я вам так и написала, немецкий или английский, при этом компания может сотрудничать только с Россией, но почему-то русского там не достаточно, все ровно нужно еще знать немецкий или английский. Почему у нас русского достаточно, а украинский или английский ты знать не должен, работая в украинской компании? А если знаешь, в чем проблема общаться с коллегами, а не заявлять, что мы тут сотрудники только на русском можем с вами общаться, вы со своим украинским и английским нашему коллективу не подходите, потому что мы не хотим с вами переходить на него в общении. Еще раз повторюсь, это о коллективе, не о работе с клиентами!
Люсильда.ua• 20 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Можливо неуважно прочитали резюме. Наприклад, спочатку резюме опрацював помічник керівника чи зав.відділу кадрів і розіслав запрошення на співбесіду. Коли ж керівник сам вдався до змісту. То прийняв рішення, що дівчина зі своїми умовами та претензіями не підходить для їх команди. За змістом резюме гарний психолог може визначити психотип пошукача роботи.
Безимени890123• 20 января 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Вот они её как раз и НЕ позвали. Их право. В чем проблема?
Запросили на співбесіду, домовилися про час співбесіди - це не запросили? А як же тоді у вашому світі запрошують на співбесіду?
Люсильда.ua• 20 января 2023
Ответ дляTakamaka
Відмова була сформульована таким чином, але проблему роботодавець побачив в іншому.
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляБезимени890123
На цьому етапі це було передчасно... Влаштувалася б на роботу, тоді її вимоги чи прохання були б доречними.
Безимени890123• 20 января 2023
Ответ дляQorianka
Російська восьма. 2.42% користувачів. Це ж легко знайти в Гуглі.
Люсильда.ua• 20 января 2023
Ответ дляTakamaka
Ну то потрібно було формулювати відмову коректно.
Гадаю, що вони вже й самі не раді... Могли просто відмінити без пояснень. І не було б у них проблем. Ось урок іншим роботодавцям. Менше виправдовуватися перед предендентами на посаду. Не факт, що вона після співбесіди їм би підійшла. Чи навпаки вони їй.
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляnatusja_sl
Зрозумійте, можливо, це і перегиб, але до цього часу всі терпіли і мовчали.
Колись мене після інституту запросили на співбесіду і я все пройшла залишилося з директором, він мені сказав перейти на рос бо він не хоче на цій телячій мові.
Я встала і почали збиратися і він так єхидно каже, що тобі не потрібна робота, я відповіла що дуже потрібна, але в мене є цінності свої. Потім вони ще звонили але я вже не пішла.
Я тоді промовчала і багато хто теж терпів, тому потрібно відстоювати і все! І до речі русифікація не була поступовою, була дуже різкою і безжальною.
Те що зараз це казочки.
Я прекрасно понимаю, что вы хотите мне донести. Поддерживаю ваши мысли. Я лишь говорю о том, что не надо диктовать людям как им говорить. На вашем месте я бы поступила так же, потому что если работодатель позволяет себе такое откровенное хамство со старта, то работать у него будет адом, он будет гнобить не только на языковой почве скорее всего.
И да, есть у нас на работе гражданка рф, которая живёт с посвидкой в Украине уже лет 20. Русская до мозга кости с их типичным произношением. И как-то она пришла ко мне с контрактом в игривом настроении и начала высмеивать слова и обороты в этом контракте и что-то типа ’совсем уж с этой мовой’ . Я её выставила из кабинета и посоветовала думать что говорит. Она в Украине и в украинском коллективе (на 90%русскоязычном, к стати), но если она себе будет позволять такие высеры в адрес Украины, украинцев, нашей культуры или мовы, то нарвется на грубость не смотря на возраст и должность. Меня поддержали и коллеги с кабинета, тоже русскоязычные. Я не стану делать лицо кирпичем и требовать чтоб она говорила на украинском. Я понимаю её речь. А ей пришлось открыть переводчик и понять контракт.
Безимени890123• 20 января 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Так нормальна компанія повинна була вибачитись, а не писати оте, що компанія відповіла.
Ответ дляOasis in Desert
Тобто вона не має права у власному резюме писати те, що вважає за потрібне? Що вона бажає працювати у компанії, яка може вести комунікацію українською або англійською...ще раз, у власному резюме! Це така страшна фраза?... Вона це не їм писала особисто, як вимогу. Вони відгукнулися на резюме, запросили, а потім передумали, бо в них в колективі всі різними мовами спілкуются, тому не підходете, бо...і далі більше їх догадки, ніж її пункт в резюме. Давайте навпаки...є вакансія, де вказано, що кандидат має знати російську мову, ви подаєте резюме, вас запрошують, а ви їм в день бесіди пишите ’я не приїду і мушу вам відмовити, бо я тут українською тільки розмовляю, а у вас там російська написано...’ ви адекватним би цього кандидата вважали? От це так само, тільки навпаки.
Люсильда.ua• 20 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Они должны были написать: Ой, простите нас засранцев, что мы ещё не на достаточном уровне владеем государственным языком и можем случайно оговориться при общении с вами и чувствовать себя потом крайне не ловко. Нам стыдно, но мы не рискнём сотрудничать с вами, дабы не обидеть ваши чувства.
Безимени890123• 20 января 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Мила пані, в нормальному сучасному світі це нормально, розумієте, нормально, поводитися чемно і поважати претендента, його час і його увагу. Ну минуло вже кріпосне право. Минуло.
Ответ дляOasis in Desert
Нас боронять не лише російськомовні українці, а й деякі етнічні росіяни, які є громадянами України. Ви принижуєте їхню рідну мову, що прямо суперечить Конституції.
До того ж, вас не муляє header ´KidstaffСоветчица´? Будете писати звернення пану Тарасу Кременю чи вже написали?)
Де в моєму тексті хоч одне слово, про ВІЙНУ, І тих хто нас боронить??? ХОЧ ОДНЕ знайдіть!
Люсильда.ua• 20 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Ось вони й не стали витрачати свій час на співбесіду з нею, якщо у подальшому вони не впевнені, чи буде керівництво спілкуватися з нею виключно українською чи щось необачно промовить російською і... Вона буде судитися з ними за порушення її вимог, прав, почуттів до рідної мови тощо.
Ответ дляKsenia-e9d7
Мне кажется, девушке отказали не из-за языка, а из-за того, что ещё даже собеседования не было, а она уже диктует свои правила ’звертатися до мене тільки українською мовою’. Ну это сугубо только мое мнение
Підтримую. Я б теж не взяла її))) Такі вимоги ставити - треба бути ’штучним,’ спецом. Але написала б щось нейтральне, по типу ’ми вам передзвонимо’
Ответ дляЛюсильда.ua
Они уже заявили каким-то там журналистам, что у них в компании все так или иначе владеют украинским... я так понимаю, что в какой-то момент они решили, что данная ее фраза в резюме таит в себе нечто большее, а именно, ее не принятие русского языка и что по этой причине ей будет сложно в коллективе с другими коллегами, а им с ней...но они решили это за нее! Только потому что человек указал в резюме просьбу, чтобы ей писали предложения компании на украинском или английском языке. И даже, если они правы, что далеко не факт, озвучивать свои догадки в такой форме крайне не профессионально, мягко говоря, а по большей части грубо, ибо она не сделала ровным счетом ничего, кроме того, что указала в резюме, что владеет двумя языками, если упростить суть.
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляAteya
Керівництво завжди обере того кандидата, з яким комфортніше працювати. Навіть менш компетентного, але того, з ким легше...
У цій ситуації дівчина одразу почала домінувати. Начальнику така повідінка не могла сподобатися.
А мова просто привід...
Ответ дляЛюсильда.ua
Я працюю в установі зі статусом ’Національна’. Звичайно уся документація - українською. Але... поза робочими питаннями керівництво може між собою російською спілкуватися, до підлеглих звертатися. Люди усі високоосвічені, переважним чином літнього віку, інтелігентні. І от приде до нас така ’дівчина’ і буде збирати компромат , а потім подасть ще в суд... От скажіть, така халепа комусь треба?
Ну і з якого приводу в суд вона подавати буде? Які підстави для суду Ви так боїтесь?
П.С. справа кожної компанії приймати робітника чи ні. Це тільки рішення компанії. Але Ваш комментар насмішив про збирати компромат, подавати до суду...за,що? що з нею не поздоровкались українською
Люсильда.ua• 20 января 2023
Я вище ставила запитання - а мені так ніхто й не відповів. У ВАС НА РОБОТІ УСІ БЕЗ ВИНЯТКУ СПІЛКУЮТЬСЯ ЛИШЕ УКРАЇНСЬКОЮ??? ЖОДНОГО СЛОВА РОСІЙСЬКОЮ?
Це запитання абсолютно до всіх. ОСОБЛИВО Київ, Харків, Одеса, Полтава, Дніпро, інші великі місця.
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляЛерусикП
А про мордовську! мову???