Відразу хочу написати, тема чисто для того щоб обговорити по перше чи якось можливо поскаржитись на підприємство і які будуть наслідки?
І чи коректно називати причину відмови у співбесіді, саме ось таку?
Дуже прошу не переходити на взаємні перепалки і не розводити самі знаєте що, реально, будь ласка по суті питання дайте відповідь хто в темі
Ответ дляZerknij
Як ті мовні питання вже насточортіли. Скільки можна. Свого ж загризуть за мову. Відчипіться вже від російськомовних, дайте їм спокій. Завжди в Україні можна було розмовляти різними мовами і всі один одного розуміли. А зараз всьо - і свої ворогами стали. І не треба війну всюди пхати.
А навіщо ви приплітає це все до такої ситуації? Бідні російськомовні, капець, мені, яка майже все життя була російськомовною, вже самій дивно від ’бідних російськомовних’. Бідних україномовних ніхто так не захищає ніде чомусь.
Ответ дляМарго_1427
Она не попросила, начала диктовать условие сходу. Если компания международного уровня, то это может мешать её рабочей деятельности. Она могла бы общаться с сотрудниками на родном украинском и никто бы не был против и слова не сказал. Представители других стран постсоветских не все владеют украинским, а русский знают все, никуда этого не выкинешь. Нужно уметь анализировать, отделать шелуху от зёрен, а не смешивать одно с другим..
Та скільки ж можна? Дівчина в резюме одразу вказала про комунікацію українською. Компанія завтикала та призначила співбесіду. То чому всі намагаються перекласти провину на дівчину?
88_Наталья_88• 20 января 2023
Вы уверены, что этой ’ дивчыне’ отказали в собеседовании, а не просто подделали переписку. Я такой чепухи на любую тему могу сделать 100 скринов. Сама с собой ’попереписывалась’ и пошла разносить этот бред.
Ответ дляZerknij
Ніхто не чиплявсь до російськомовних. Компанія накосячила, а тепер намагається викрутитися. Все.
Ответ для88_Наталья_88
Якщо так, навіщо компанії виправдовуватись, якщо можна просто викласти повний скрін листування?
Ответ для88_Наталья_88
І чому ви зневажливо пишете ’дивчыне’? Чому б не написати російською ’девушке’, як весь пост?
88_Наталья_88• 20 января 2023
Ответ дляTata_F
Где компания оправдывается? С чего вы взяли, что это компания, а не баба Дуня пишет?
88_Наталья_88• 20 января 2023
Ответ дляTata_F
Потому что вы принесли бред и его обсасываете на 27 страницах.
88_Наталья_88• 20 января 2023
Ответ дляTata_F
Я принесла? Глаза разуйте
А вы разули уже? Скрин изучили? Вы же бредятину эту обсуждаете!
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
Відкриють нову ТОВку і забудуть, нажаль
Це вже не так важливо. Головне, що українці відреагували відповідно і окреслили іншим напрямок) Все добре, процес йде 💙💛
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ дляKsenia-e9d7
Мне кажется, девушке отказали не из-за языка, а из-за того, что ещё даже собеседования не было, а она уже диктует свои правила ’звертатися до мене тільки українською мовою’. Ну это сугубо только мое мнение
А не має значення ЧОМУ відмовили дівчині, має значення ЯК. І це як формулює відношення не стільки до дівчини скільки до усіх українців і України.
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ дляДонаФлор
У нас такой был сотрудник. На теме мовы столько скандалов было с клиентами. Всем он лез без мыла в ж.. Нас задалбывал - вы не патриоты и тд. Итог - началась война, первый рванул, роняя тапки на Западную. Причём без семьи, без детей. Ну их нафиг, таких.
Національна ідентифікація і страх за життя - різні речі. На заході теж Україна.
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ для0208mariia
Да, мова вбивць. Не могу с этим спорить. Так же, как и немецкий, к стати. Но помимо этого, это мова многих стран. Страны Балтии, Грузия, Молдова, Болгария - знают русский. Чех недавно звонил по работе и говорил на ломаном русском. Это язык международной коммуникации. Если работник не владеет языком, необходимым для работы (то есть не владеет необходимым навыком), то работать он не сможет или сможет, но хреново
Тут і є в нас каша. Хтось придумав цю єрунду про мову вбивць. Чистий вкид, з метою маніпуляції. Народ, це просто не НАША мова і крапка. Українською варто спілкуватись не тому що рос. мова вбивць, а тому що вона чужа для нас, як філіпінська чи арабська - іноземна. І вживати її можна, як іноземну. Тоді питання про клієнтів з Грузії, Болгарії і тд відпадає само собою. Дівчина ж, про яку йдеться зазначила про колектив (!), що працює в Україні, Києві. Вона ніде не писала про мову вбивць, про те що хтось не такий, тому що не вживає її мову. Чомусь любителі відстояти рос.мову завжди гіперболізують це питання
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ для0208mariia
А её никто не прымушував. Это она прымушував раьотодалеья и коллектив. Понимаете разницу? То есть, приходит к ней коллега с рабочим вопросом, обращается на русском, а эта царица делает лицо кирпичем и не слышит пока к ней обратятся на укр или англ. Нафик такое счастье в коллективе?
Тобто усі узькі, що говорять узькою - цариці?
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ дляIvaMartina
Может компания сама решает?
Якщо вона локалізована в Україні, то має «решати» в рамках українського законодавства.
0208mariia• 21 января 2023
Ответ дляtorbochki.in.ua
Перечитайте все 27 страниц темы, может разберётесь что к чему. Повторять лень
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ дляVitalinka1987
Так, вона не має права диктувати іншим людям, якою мовою до неї звертатися
Де ж вона диктувала? Вона хоче працювати у компанії, яка дотримується закону.
Якщо колега захоче плюватись на Вас, то Ви виходить будете диктувати йому, щоб не робив цього?
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ для0208mariia
Когда мне рассказывают на каком языке я должна говорить, а на каком не должна, я не раб?
Поїдеть у Німеччину чи Францію і розкажіть це місцевому роботодавцю, щоб Вам не диктував і не нав‘язував їхню мову
0208mariia• 21 января 2023
Ответ дляtorbochki.in.ua
Проспонсируете мне поездку?
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ для0208mariia
Проспонсируете мне поездку?
А самі не можете)? Все за Вас зробити: війну закінчити, мову тільки таку щоб Вам комфортно було, а Ви будете тільки гадити у бюлетенях і кликати спасітелєй;)?
0208mariia• 21 января 2023
Ответ дляtorbochki.in.ua
Было-бы не плохо. Тем более вы ж меня направили в предыдущем комментарии в тур по Европе
, вы и платите)))) бюллетени мои тоже проверять будете, чтоб не нагадила?))) така смішна))) жаль, вы поздно пришли. Тема была актуальна вчера. Сегодня нет желания продолжать дискуссию
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ для0208mariia
Кого? Украинську? Так я её знаю прекрасно и использую в работе иногда в общении бытовом, в госструктурах. Но не терплю когда меня в мову носом тычут
А хто тиче Вас? Ви самі гіперболізуєте і перекручуєте посили. Дівчина вкажала СВОЇ потреби в резюме, а Ви говорите що ВАС тичуть і все на свій рахунок перетягуєте.
torbochki.in.ua• 21 января 2023
0208mariia дефіцит уваги? Повірте, Ваша персона не так важлива іншим, щоб перевіряти щось, щоб вимагати щось від Вас, щоб кудись відправляти і так же все ясно.
P.S. Завершую діалог, бачу Вам немає чого сказати, що аж довелось блочити)
torbochki.in.ua• 21 января 2023
Ответ для vihola
Якщо, практично всі російськомовні українці переконують, що володіють українською бездоганно, дехто навіть вихваляється, що розмовляє українською краще україномовних.
В чому проблема взяти і перейти на українську?
Якщо це не принциповість то що?
Під тиском не хочеться, без тиску не хотілось, під бомбами парашенськими також не хочеться, бомби не тиснуть.
А коли це бажання прийде?
Коли загояться рани?
Малоймовірно.
Якщо це не принциповість то що?
А коли це бажання прийде?
Коли загояться рани?
Малоймовірно.
На жаль, є такі люди, без логічного, критичного мислення, які не розуміють причинно-наслідкові зв‘язки(
Family Fashion• 21 января 2023
Ответ дляAteya
В Австрии, Швейцарии, Люксембурге, Лихтенштейне - нет своего языка, вот и все, поэтому так немецкий. В Украине есть свой язык. И во всех странах Европы, где есть свой язык, за него трясутся и приехав туда жить, хотите или нет, чтобы интегрироваться, вы будете его учить. Ну или английский. Но уж никак не русский. Даже в хорошие международные компании тех стран, которые вы приводите в пример, как знающих русский язык, все ровно - нужно еще и английский знать. И только у нас, зная украинский (государственный) и английский, могут тебе отказать, чтобы ты не дай Бог не притеснил русскоговорящих коллег.
Например: Индия, Ирландия, Новая Зеландия, Канада, Филиппины, Англия и США используют английский язык как официальный, но помимо него существуют другие официальные языки в этих странах.
Люксембург 3 официальных языка: Люксембургский, французский, немецкий
Ирландия 2 официальных языка: Ирландский, английский.
И т.д.
Если бы в Украине было 4 официальных языка, как в Швейцарии, меньше было бы разногласий и поводов для ссор. Не вижу в этом никакой проблемы знать многие языки в стране. И брать пример с высокоразвитых стран и высоким уровнем жизни, прекрасной экономикой.
А также повторюсь, не все украиноязычные настоящие патриоты Украины, а многие русскоязычные отдают свои жизни в ЗСУ и русскоязычные волонтёры помогают ради Украины.
А если по теме автора, то я выше отвечала уже, каждый работодатель выбирает себе сотрудника и какие требования у него к языкам и личностным качествам человека и для коллектива, никакой наемный рабочий не имеет права диктовать свои условия, указывать свои правила.
И т.д.
Family Fashion• 21 января 2023
Ответ дляTata_F
Канада та Штати недоречні приклади. Там майже все населення - переселенці. Доречі, в штатах немає державної мови. Індія, Нова Зеландія та Філіппіни - це наслідки колонізації.
Англія - англійська мова. Немає там інших. Ірландія - так, але це також наслідки імперії. Та вони вже пройшли свій кровавий етап.
Та всі ці розмови не мають відношення до ситуації. Компанія має право на свої правила, але то, як вона ’вийшла’ з ситуації її не красить. Якщо ж дійсно вони перші написали дівчині, яка розмістила своє резюме, то не красить двічі.
Если так думать как вы, то по всем странам все переселенцы, все эмигрируют. В Украине также много переселенцев. Но почему-то по всем странам уважают все языки людей этой страны, уважают демократию, а также официальными признаны по несколько языков в стране всех переселенцев.
Не забывайте, что в Украине еще крымско-татарский язык также как государственный должен быть у нас.
Ирландия 2 официальных языка: Ирландский, английский
Берите лучше пример с Швейцарии - 4 языка, прекрасная экономика, добрые люди. Никто за язык не ругается, живут в мире, занимаются страной, экономикой, путешествуют, занимаются своей жизнью.
Больше улыбайтесь. Меньше создавайте провокаций за язык. Всем добра.
Ответ дляFamily Fashion
Говорячи, що в Штатах та Канаді переселенці, я мала на увазі, що дуже мало корінного населення, на жаль. Переважна більшість - це потомки колонізаторів. Й офіційна мова там - це не мова корінного населення.с Тобто ситуація трохи інша ніж, наприклад по країнах Європи, тож приклад недоречний. Про інші країни я теж відповіла. Не розумію, навіщо ви повторили текст.
Провокацій на тему мови я ніяких не створювала, якщо ви почитаєте мої дописи. Я писала виключно за конкретну ситуацію, а за не мовне питання. Тож не треба цієї поблажливості ))) Відповім вам вашими ж словами:
Більше посміхайтесь. Менше створюйте провокацій про мову