НеГолосую• 04 февраля 2023

Чому у Львові так дивно розмовляють? Наприклад

Наприклад : «що ти будеш їла?» Чому два дієслова в реченні у різному часі ? І ще купа подібного. Звідки це пішло і чому так ?
Tammy21• 05 февраля 2023
Ответ дляжар-птица Нюра
Який канон у кожного регіона, каммон😄
Ви ще давайте спробуйте продавити ідею того, що суржики деяких регіонів є канонами🤦🏻‍♀️ саме полтавська була показником, літературу українську почитайте, історію своєї країни, не дивлячись на те, що ви наразі у Німеччині, і порівняйте з отими бульканнями західних регіонів або ‚що будеш їла..‘ канон…🫢
Навіщо ви перекручуєте мої слова? Я писала, що взагалі не має ніякого живого канону, а не намагалися когось під нього підтісати.
Я, певно, ніколи не зрозумію людей, які не вміючи в аргументи переходять на особистості. Я у Німеччині більше укр.чую аніж в своєму місці. Булькання вам не подобається? Реально? Так (повертаю вам ваш ’совет’) вивчить історію своєї країни та дійсно почніть читати українських авторів. Новий Всесвіт перед вами відкриється. Гарантую)

Ку ка ку ка ку• 05 февраля 2023
Ответ дляФруты_Буты
С того, что я здесь всю жизнь живу.
Це не аргумент.Офіційні дані покажіть.
Я не на долго• 05 февраля 2023
Ответ дляСумка с непогодой
Це переселенці, там багато.
Ага😅😅
энциклопУдия• 05 февраля 2023
Ответ дляПышечка
Нет там чистого русского языка, помесь , аж слух режет
Добре що вам слух ріже нечиста кацапська мова, ми українці якось це переживемо, а вам буде привід задуматися.
Я не на долго• 05 февраля 2023
Ответ дляЛастоноша
По-польски zupa-суп,koc-одеяло. Львов был в составе Польши до 1939г. Вы в курсе?
Ой кто там в курсе😅
Подмигашка• 05 февраля 2023
Ответ дляВ шоколаде
вспомнила

’з тобов’ (с тобой)
Иванофранковская область меня этим же удивила)
Руков, ногов, з Мішов.
Последнее бесило больше всего. Не понимала никогда, почему через ’і’ на украинском пишут это имя.
энциклопУдия• 05 февраля 2023
Ответ дляЯ не на долго
Естественно, граница с молдавией, как они там ещё могут говорить? Странная вы
А де саме кордон з Молдавією в місті Чернівці?
Фруты_Буты• 05 февраля 2023
Ответ дляКу ка ку ка ку
Це не аргумент.Офіційні дані покажіть.
То есть то, что в моем окружении и окружении друзей все говорили на русском не показатель? Чем моя статистика хуже? Я как коренной житель прекрасно знаю сколько людей ранее говорило на русском в быту.
жар-птица Нюра• 05 февраля 2023
Ответ дляОнанимный пользыватель
Так польские слова, много поляков там до сих пор живёт
Навпаки, майже всі вони у Польщі живуть, або хоча б один член родини на заробітках у ЄС, кордон поруч, і оця тупа риса у деяких українців на прикладі жінки, що мешкає у Лондоні:
- Ой, як це слово українською..скажи..мммм, забула, вибач, я ж вже стільки в ЛондОні мешкаю, забуваю деякі слова українські, сама розумієш…
- Скільки?
- та вже три місяці🥸
І ти такий…аааа 😄😄😄😄

Фруты_Буты• 05 февраля 2023
Ответ дляЯ не на долго
Молдавия причем? Население Черновцов было преимущественно украинцы, евреи, русские. Модаване, в основном, в области. Сейчас да, поменялось. Евреи массово стали выезжать в 90-2000х.
Фекла Персиковна• 05 февраля 2023
Ответ дляВ шоколаде
шо то си робить!
як ся маеш
А у Львові ще: в Родинній ковбасці кажу продавчині - мені півкіла отої ковбаси, вона загортає її і - Шо ше має бути?
Так смішно це звучить) Я тепер теж так іноді кажу
Подмигашка• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Ви правда думаєте що існує канонічна мова? Багато читаєте українською?)
Еталоном української мови завжди вважалась полтавська говірка. Це я точно із лекцій пам´ятаю.
В шоколаде• 05 февраля 2023
Ответ дляФекла Персиковна
а мне уже и привычно)) (11 лет прожила в Тернополе)
Сосулька• 05 февраля 2023
Ответ длябарабанщица
Це від польської мови. Там майбутній час можна так будувати. Наприклад буду йшла
Совершенно верно,и кто более менее знаком с польским,сразу понятно откуда ноги растут!
Чебуратор• 05 февраля 2023
Ответ дляЯ_на_кожухе
Местный диалект и суржик. У меня дача на границе с тараканом, там так тоже похожее. Из серии: ти ба, який гарний собАчка побіг...
Собака-чоловічий рід,тобто похідне від пес(він)
Маргарита Владимировна• 05 февраля 2023
Ответ дляВ шоколаде
вспомнила

’з тобов’ (с тобой)
Вспомнила -
Я тобі срав кав, що означає
Я тобі зразу кажу
Здається на кордоні з Угорщиною так говорять, одногрунниця розповідала
В шоколаде• 05 февраля 2023
Ответ дляПодмигашка
тоже это всегда знала
Лень гуглить• 05 февраля 2023
Народилась і живу у Львові. Можу розмовляти як українською літературною так і діалектом, нема проблем розділити. Діалект більше у селах і старше покоління. Деякий діалект, типу буду йшла ніколи не вживала. В моєму середовищі він майже не використовується, хіба спеціально для надання якогось відтінку, наголосу. В кав´ярнях тощо це просто місцеві фішки.
В шоколаде• 05 февраля 2023
Ответ дляМаргарита Владимировна
Вспомнила -
Я тобі срав кав, що означає
Я тобі зразу кажу
лично не была, но очевидцы рассказывали, что у них там и вывески на венгерском.. в школе наверное венгерский учат, имена вергерские, и паспорта наверное тоже)
и нормально

Сосулька• 05 февраля 2023
Ответ дляВ шоколаде
тоже это всегда знала
Так и есть , поводили всякий ’новояз ’ в красивый украинский язык например ’нiт’ или например ’ себто’.
Фруты_Буты• 05 февраля 2023
Ответ дляПышечка
За чистым русским это не к нам, это вам сами знаете куда.
ВсеПроВсехЗнаю• 05 февраля 2023
Помесь там польского и румынского .. у меня подруга с Чортківа много слов употребляет « Украинских « открыли с ней Википедию вуаля польские .
Маурита• 05 февраля 2023
Ответ дляШкура Шуры
Оо, то ви на Закарпатті не були))
Пой сюда - це іди сюди
Туй - тут
Іди доміу - іди додому
Гойкати - кликати
Позирати - дивитися
Пісіцький - дууже маленький
Ай - так
Айно - звичайно, так
Я взагалі ніфіга не розумію, коли вони між собою розмовляють!)
Подь сюди- иди сюда.
Оболок- вiкно.
Пацятко- поросенок
Йо - да.
Питеты- цыплята
Кугут- петух
Кац-кот
Легинь- парень
Гати- штаны.
Фандел - сковородка.
Еще багато, но я забула вже.)

Трошки там пожила переселенцем)
Белая и пушистая• 05 февраля 2023
Ответ дляБлинчикБезСметанки
Це тема про мовний срач чи про людей які не в курсі що таке діалект, в країні мого чоловіка більше 200 діалектів і ніхто не дивується
Не дивується...
Тут сцобаками кидаються на російськомовну людину, якби ж то тільки дивувалися
В шоколаде• 05 февраля 2023
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
и вот от таких людей улыбает требование говорить на украинском)
Маурита• 05 февраля 2023
Ответ дляМания-Величия
А еще
Ровер - велосипед
О, вспомнила! На Закарпатти велосипед це- бицигли.
Подмигашка• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Ким вважався? Методистами? Дослідниками? У кожного регіона свій канон. І це ок)
Але цей ’ок’ не про літературну, унормовану мову. Я нічого проти діалектів не маю, із цікавістю пізнаю, але дуже не люблю, коли б´ють себе в груди й кажуть, що слова типу ’кульчик’, ’тано’, ’затраскатися’ тощо – українського походження, а я, клята москальк@, східнячка (хоча на півночі України мешкаю) нічого в тому не тямлю.

До чого хилю? Діалекти – круто, класно, це наша історія, але літературні відповідники також треба знати, аби розмежовувати за сферами вживання. Ну і чудово було б, аби ЗМІ теж послуговувалися літературною, бо вуха від тих покручів в´януть.
Ку ка ку ка ку• 05 февраля 2023
Ответ дляБелая и пушистая
Не дивується...
На вас кидалися?
В шоколаде• 05 февраля 2023
Ответ дляМаурита
Подь сюди- иди сюда.
Оболок- вiкно.
Пацятко- поросенок
Йо - да.
Питеты- цыплята
Кугут- петух
Кац-кот
Легинь- парень
Гати- штаны.
Фандел - сковородка.
Еще багато, но я забула вже.)

Трошки там пожила переселенцем)
паце, свыне ))
разобраться, что в меню - тот еще квест)

канапки - бутерброды (канапэ)
Даксо• 05 февраля 2023
Ответ дляВ каждой бочке...
Полтавський діалект вважався канонічним, але вони давно зрусифікувалися.
Хоча в мене там рідня була і вони говорили так по-полтавськи - ПолЬтава, вокзалЬ)
Це надніпрянський діалект, у ньому присутнє так зване ’алвеолярне л’, воно завжди з пом´якшенням.