НеГолосую• 04 февраля 2023

Чому у Львові так дивно розмовляють? Наприклад

Наприклад : «що ти будеш їла?» Чому два дієслова в реченні у різному часі ? І ще купа подібного. Звідки це пішло і чому так ?
Маурита• 05 февраля 2023
Ответ дляКу ка ку ка ку
На вас кидалися?
На мене да, ну як кидалися, словесно и в приказном порядке прям говорили:’ не розмовляти москальською мовою.’

Маурита• 05 февраля 2023
Ответ дляВ шоколаде
паце, свыне ))
разобраться, что в меню - тот еще квест)

канапки - бутерброды (канапэ)
О, еще: цветы - косицi.
Велосипед - бiциглi.
жар-птица Нюра• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Навіщо ви перекручуєте мої слова? Я писала, що взагалі не має ніякого живого канону, а не намагалися когось під нього підтісати.
Я, певно, ніколи не зрозумію людей, які не вміючи в аргументи переходять на особистості. Я у Німеччині більше укр.чую аніж в своєму місці. Булькання вам не подобається? Реально? Так (повертаю вам ваш ’совет’) вивчить історію своєї країни та дійсно почніть читати українських авторів. Новий Всесвіт перед вами відкриється. Гарантую)
Сви свій ‚Совєти‘ у країні совєтов совєтуйте, а мені не треба. Ви краще написане вами перечитайте, бо щось ви самі з собою у протиріччях. Ото ж, почитайте , ще раз кажу, витоки, історію та літературу, хоч глупощі не будете писати про ‚чи ти будеш їла‘-як основа еталонної української мови‘. Або про відсутність фахівців у даній галузі.
А хто вам заважає спілкуватися українською? Самі написали-використовуєте у побуті російську та англійську, вас хтось принудив? Або у Миколаєві заставляв? Там так само спілкувалися, і українською, особливо в селах, і російською, так само, як і в Донецьку, Харкові, Києві або Одесі. І всі документи буди виключно українською, так що не треба шукати винних.
Подмигашка• 05 февраля 2023
Ответ дляShipowner
В Черниговской говорят: льовко, мольоко
Уперше чую)
’Ловко’, у значенні ’гарно’, говорять. А молоко жодного разу не чула щоб пом´якшували.
Куздра• 05 февраля 2023
А ще є такі дивакуваті слова як попоїсти, попобити, попобігти. Я раніше думала, що це щось неграмотне по типу калідора або шкапонєра. Але ж ні. Ці слова означають дію, яку повторюють декілька разів поспіль. Поїв, через 5 хвилин підійшов до столу та знов щось вхопив, а після відкрив холодильник та відкусив ще ковбаски - це ось те саме ’попоїв’
В шоколаде• 05 февраля 2023
Ответ дляMassaraksh
шкапонер
Херсон це Україна• 05 февраля 2023
То з польської мови. Так утворюється майбутній час в польській.
Белая и пушистая• 05 февраля 2023
Ответ дляКу ка ку ка ку
На вас кидалися?
Було і таке.
Чомусь деякі неадекватні вважають нормальним втручатися в чужу приватну розмову зі своїм ’чому не українською’
Бывшая блондинка• 05 февраля 2023
Ще дуже цікава Закарпатська мова:
Ай, айно - так.
Берувати - могти.
Біціглі - велосипед.
Моторувати - пісяти.
Віган - сукня.
Гарадичі - сходи.
Звідати - запитувати.
Лаби - ноги.
Ріхлік - електричка.
Лобода - м´яч.
Капурка - хвіртка.
Мачка - кішка.
Невалоушний - незграбний.
Кабат - спідниця.
Никати, позирати - дивитися.
Оболок - вікно.
Палачінта - млинець.
Дунда, цуцлик - пустушка.
Палинка - самогон.
Ревати - плакати.
Ушитко - все.
Фіглі - жарти.
Чичка - квітка.
Шваблики - сірники.
Гачі - штани.
Ратута - омлет.
Парадички - помідори.
Бавуса - вуси.
Грабізлі - червона смородина.
Балтина - сокира.
Велика капура - ворота.
Белендіти - говорити незрозуміло.
Біглазь - праска.
Бізовно - напевно.
Вутрепав - розбив.
Бударь - туалет.
Глядило - дзеркало.
Кромплі - картопля.
Лигати - ковтати.
Чилядь - люди.

Кондуктор автобуса• 05 февраля 2023
Это диалект сельских местностей,так сказать понаехавших с провинции в область.Я не во Львове,но так тоже слышала говорят
Ку ка ку ка ку• 05 февраля 2023
Ответ дляБелая и пушистая
Було і таке.
Мої співчуття Вам.
Топтунша• 05 февраля 2023
те, кто учат сейчас польский сразу поняли, почему так построена фраза.))«що ти будеш їла?»
Белая и пушистая• 05 февраля 2023
Ответ дляВ шоколаде
шкапонер
Звучить
Мені ще пацкун подобається
Я_не_аноним_100%• 05 февраля 2023
Ответ дляПышечка
Нет там чистого русского языка, помесь , аж слух режет
То більше румуни і молдовани розмовляють російською мовою, ламаною з акцентом або ж українці які проживають біля кордону, вважають себе на половину ромунами, чудово володіють ромунською та російською мовами. Українська їм не ´´під силу´´. )))
Бывшая блондинка• 05 февраля 2023
Піду бударь відвідаю
В шоколаде• 05 февраля 2023
Ответ дляХерсон це Україна
интересно, почему. какая логика
будешь + глагол в прошедшем
Подмигашка• 05 февраля 2023
О, ще ’подякували’ у значенні ’дякуємо’ мене здивувало, коли вперше почула) думаю, коли? Що я пропустила?
Зоя Жорівна• 05 февраля 2023
Местный диалект, в каждом регионе свои заскоки.
Херсон це Україна• 05 февраля 2023
Ответ дляВ шоколаде
интересно, почему. какая логика
будешь + глагол в прошедшем
то я не знаю, просто приймаю як дане. Вивчаю як раз майбутній час :) Воно потім стає нормальним, наче по-іншому і не сказати

Ку ка ку ка ку• 05 февраля 2023
Ответ дляПышечка
А де в Україні чистий рюський язик звучить ?
В шоколаде• 05 февраля 2023
Ответ дляБывшая блондинка
Ще дуже цікава Закарпатська мова:
Ай, айно - так.
Берувати - могти.
Біціглі - велосипед.
Моторувати - пісяти.
Віган - сукня.
Гарадичі - сходи.
Звідати - запитувати.
Лаби - ноги.
Ріхлік - електричка.
Лобода - м´яч.
Капурка - хвіртка.
Мачка - кішка.
Невалоушний - незграбний.
Кабат - спідниця.
Никати, позирати - дивитися.
Оболок - вікно.
Палачінта - млинець.
Дунда, цуцлик - пустушка.
Палинка - самогон.
Ревати - плакати.
Ушитко - все.
Фіглі - жарти.
Чичка - квітка.
Шваблики - сірники.
Гачі - штани.
Ратута - омлет.
Парадички - помідори.
Бавуса - вуси.
Грабізлі - червона смородина.
Балтина - сокира.
Велика капура - ворота.
Белендіти - говорити незрозуміло.
Біглазь - праска.
Бізовно - напевно.
Вутрепав - розбив.
Бударь - туалет.
Глядило - дзеркало.
Кромплі - картопля.
Лигати - ковтати.
Чилядь - люди.
лигати, единственное что знаю из списка)

ну это ж вообще, другая опера
от этих людей тоже требовать ’учить и говорить на укр’?
нормально, каждый в своем регионе говорит на своем)
...аяприкольная• 05 февраля 2023
Ответ длябарабанщица
Це від польської мови. Там майбутній час можна так будувати. Наприклад буду йшла
У львовскому діалекті багато від польської)
Кружите меня,кружите• 05 февраля 2023
Ответ дляПукимончиг
Вам уже вище писали, що це з польської мови, ці слова також.
а почему такое засилье польских слов? у нас с поляками тоже когда-то была кровавая война и по сути на западной Украине их должны были ненавидеть, как и русских, но польские слова почему-то прижились.
...аяприкольная• 05 февраля 2023
Ответ дляНеГолосую
А львів’яни кажуть не суп, а «зупка» чомусь. І ще дізналась купу таких слів, як :
Коцик, зупка, плин, пляцки.
Це з польської)
Ку ка ку ка ку• 05 февраля 2023
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
+100000.
Херсон це Україна• 05 февраля 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
Взагалі то Львів був польськім містом, може їм українців ненавидіти за вашою логікою?
Кружите меня,кружите• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Ви правда думаєте що існує канонічна мова? Багато читаєте українською?)
вот как разговаривает, к примеру, Ада Роговцева, Наталья Сумская это и есть правильная, красивая украинская мова. Без суржика, акцента.
Укуси меня• 05 февраля 2023
Ответ дляМания-Величия
А еще
Ровер - велосипед
Ровер то більше Волинська, на Закарпатті - біціглі )
Це просто взрив мого мозку!
Я з Миколаєва, все життя розмовляла російською, прожила рік на Закарпатті, понабиралася там ’кіко, файно, забЕру, сі/ся, крумплі (картопля), кіт в мене тепер Мацур )))
Повернулася в Одесу, розмовляю українською, звикла до української так, що важкувато перемикатися на російську і не хочу! Продовжую розмовляти українською!
Голубая фишка• 05 февраля 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
Дайте собі відповідь чому ви спілкуєтесь російською...от з тих самих причин
Эскиз бесконечности• 05 февраля 2023
Ответ дляВ шоколаде
есть почище - в центре
подальше от границ и переопыления с соседскими языками
плюсую, я первую книгу на украинском вдоль и поперек прочла Нечуя -Левицкого, он вроде из центра был