НеГолосую• 04 февраля 2023
Чому у Львові так дивно розмовляють? Наприклад
Наприклад : «що ти будеш їла?» Чому два дієслова в реченні у різному часі ? І ще купа подібного. Звідки це пішло і чому так ?
Онанимный пользыватель• 04 февраля 2023
Ответ дляНеГолосую
А львів’яни кажуть не суп, а «зупка» чомусь. І ще дізналась купу таких слів, як :
Коцик, зупка, плин, пляцки.
Так польские слова, много поляков там до сих пор живёт
Аннуитет• 04 февраля 2023
Ответ дляБлинчикБезСметанки
Це тема про мовний срач чи про людей які не в курсі що таке діалект, в країні мого чоловіка більше 200 діалектів і ніхто не дивується
Ні, тема як-раз про відмінності у мові в залежності від регіону. Але при бажанні можна перетворити у срач, було б трохи часу та натхнення
Ответ дляВ шоколаде
диалекты - да
но в той же Полтавской нет влияния белорусской, польской, венгерской, румынской, как в приграничных областях
Вся языки так или иначе влияют друг на друга? И это ок. У нас масса заимствований, которые стали ’родными’. Все дело лишь в широте охвата и времени использования. Языки взаимоопыляются)
Пищалка• 04 февраля 2023
Ответ дляНеГолосую
Коцик, зупка, плин, пляцки.
по зупа і пляцки то по польску
Ответ дляВсеЧетко
´´Я не хочу апрель ´´,
Мені потрібен квітень!
Я не люблю ´´сирень´´
Лише бузкові квіти!
І ´´марту здесь не быть ´´
А березню і травню,
І Україні - жить!
І її людям славним!
І ´´щи´´я не люблю,
А лише борщ і сало,
І ´´песен не пою´´,
А пісні я співаю!
Я мовою живу
І нею розмовляю,
А ´´русскую страну´´
До скону зневажаю!
Бо ´´родина´´ твоя
Огидна і бридлива -
У мене є своя
Найкраща Батьківщина!
І ´´твой родной язык´´
Для мене сичить ядом
Я не забуду вік,
Як ви нас вчили градом.
Як пулями сікли
І пам´ять розбивали,
Щоб в ноги впали ми
І вам рабами стали.
Я слово лиш одне
Скажу на вбивчій мові,
Війни вам ´´не прощу´´
Нізащо і ніколи.
Де Перемога йшла,
Там вишня розквітала!
А в ´´русских болотах
победа подыхала´´!
Де мову соловей
Витьохкує й колише -
´´Не зацветет апрель´´,
Розквітне лише квітень !!!
Мені потрібен квітень!
Я не люблю ´´сирень´´
Лише бузкові квіти!
І ´´марту здесь не быть ´´
А березню і травню,
І Україні - жить!
І її людям славним!
І ´´щи´´я не люблю,
А лише борщ і сало,
І ´´песен не пою´´,
А пісні я співаю!
Я мовою живу
І нею розмовляю,
А ´´русскую страну´´
До скону зневажаю!
Бо ´´родина´´ твоя
Огидна і бридлива -
У мене є своя
Найкраща Батьківщина!
І ´´твой родной язык´´
Для мене сичить ядом
Я не забуду вік,
Як ви нас вчили градом.
Як пулями сікли
І пам´ять розбивали,
Щоб в ноги впали ми
І вам рабами стали.
Я слово лиш одне
Скажу на вбивчій мові,
Війни вам ´´не прощу´´
Нізащо і ніколи.
Де Перемога йшла,
Там вишня розквітала!
А в ´´русских болотах
победа подыхала´´!
Де мову соловей
Витьохкує й колише -
´´Не зацветет апрель´´,
Розквітне лише квітень !!!
Гарний вірш
В каждой бочке...• 04 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Ви правда думаєте що існує канонічна мова? Багато читаєте українською?)
Полтавський діалект вважався канонічним, але вони давно зрусифікувалися.
Хоча в мене там рідня була і вони говорили так по-полтавськи - ПолЬтава, вокзалЬ)
В каждой бочке...• 04 февраля 2023
Ответ дляАннуитет
О, а мене у Кам´янець-Подільському здивувало, що російську чути, чи не частіше, за українську.
А у спілкуванні з львівськими колегами дивують, переважно наголоси - пОвістка, гОрнятко, завдання для ТарасА та інші
А я в Кам´янці завжди українську чула. Там туристів багато, то може звідти і російська, як і у Львові.
Коленная ложечка• 05 февраля 2023
Ответ дляНеГолосую
Коцик, зупка, плин, пляцки.
Тому, що це польскі слова, залишилися в обігу :)
Як і філіжанка, коліжанка, льоди і багато інших
Домашка• 05 февраля 2023
Ответ дляЛастоноша
По-польски zupa-суп,koc-одеяло. Львов был в составе Польши до 1939г. Вы в курсе?
Удалено администрацией...
Аннуитет• 05 февраля 2023
Ответ дляВ каждой бочке...
Я там була у березні-квітні 2022, туристів майже було ... Та й не ходили ми у туристичні локації
Винаймали житло, власник розмовляв чистою російською, у квартирі було дуже багато книжок, з них 90% російською мовою. І так, у сфері послуг, на дитячих майданчиках тощо російської багато
барабанщица• 05 февраля 2023
Ответ дляВ каждой бочке...
На Прикарпатті і германізмів досить - як іти на шпацір або миєш ся (тобто вмиватися, як у німців Ich wasche mich. Але це стосується передусім старшого покоління, молодь так рідко говорить.
Це від польської теж. Ішьч на спацер, учіть ше. Від німецької теж багато чого, згідна. Це природньо, бо захід нашої країни і під Польщею, і під Австрією був.
Душка-свекровь)))• 05 февраля 2023
Ответ дляTammy21
Тобто так) Якщо знайдете хоч одну статичну живу мову, напишіть мені)
Удалено администрацией...
барабанщица• 05 февраля 2023
Ответ дляНеГолосую
Коцик - покрывало, плын- моющее (для посуды, для полов и тд) пляцки - домашний торт, но не круглый, а квадратный.
Пляцок - це пиріг, а пляцки - це деруни
барабанщица• 05 февраля 2023
Ответ дляВ шоколаде
шо то си робить!
як ся маеш
Що сі стрєсло або що сі стало. Відов.
Тётушка Лошадь• 05 февраля 2023
Я зі Львова, так не говорить ніхто з мого оточення, галицькі словечка є у вжитку але так точно не кажуть
Машка-замарашка• 05 февраля 2023
Йооой, то Ви ще на Закарпатті не були ))
Нич, кить, кіко, хижа ))
Гладиолус• 05 февраля 2023
Ответ дляСанта Барбара
Гарний собачка))так і на Хмельниччині в селах говорять)
’Була їла’також на Хмельниччині говорять
Скорая помощь• 05 февраля 2023
Ответ дляНеГолосую
Коцик, зупка, плин, пляцки.
Это польские слова
БлинчикБезСметанки• 05 февраля 2023
Ответ дляТётушка Лошадь
Так говорить моя бабця в 89 років з освітою 4 класи. Дуже дивує питання автора
Бывшая блондинка• 05 февраля 2023
Мені подобаються всі українські суржики, в різних областях України, суржики різні, та дуже цікаві, тому що вони рідні, наші українські.
Люди роками їх з малечку вивчають, як балакають рідні, так балакають їх діти, та онуки, згодом, така мова-суржик може трішки змінюватися, якщо людина змінює своє місце проживання, одружується, тощо, тоді й діти говорять вже так, як говорять місцеві.
Моя бабуся, коли ми з батьками до неї приїздили, як щось скаже, то я пів дня це речення смакувала, мати звісно мені переводила, бо вона розуміла бабусю.
Адже народилася я в іншій області, де суржик був інший.
Приклад бабусиного суржика:
- чаму ти ігруши не єсі.
Переклад:
- чому ти груші не їси.
Приклад бабусиного суржика:
- чаму ти ігруши не єсі.
Переклад:
- чому ти груші не їси.
Танцепесенная• 05 февраля 2023
Ответ дляГоспожа_тамагочи
А мені було дивно почути, що в Чернівцях розмовляють російською. Була тиждень у справах в цьому місті, то і в магазині і на вулицях люди говорили російською
Так то переселенці.)
Быстровочка• 05 февраля 2023
Я колись читала книгу ’ґвара’ . Стільки нових слів та виразів там знайшла. Саме про львівський діалект. Дуже цікава))
энциклопУдия• 05 февраля 2023
Ответ дляГоспожа_тамагочи
Так, тому що це завжди було інтернаціональне місто з багатою історією.