Своего не предлагать• 24 февраля 2023
Хочу перейти на українську. Дитина проти
Сьогодні річниця війни. І я остаточно зрозуміла, що хочу перейти на українську. В громадських місцях, на роботі вже давно так і спілкуюся. Але вдома з донькою спілкуємося російською. Ми з російськомовного міста, і завжди до україномовних було зверхнє ставлення. Мовляв, село. Зі свого дитинства я добре пам´ятаю, як змінювалося відношення людей, коли чули, що ми спілкуємося суржиком (батьки дійсно були з села), як сміялися однокласники з дівчинки, яка переїхала з передмістя і плутала російські слова з українськими. Тому доньку я вчила розмовляти російською, і вона повністю російськомовна. Зараз я розумію, яка це помилка! Але якщо я готова перейти на українську, то вона ні( каже, навіщо ти мене вчила російської, якщо зараз треба перевчатися?) І коли з нею розмовляю українською, то вона протестує. Їй незвично, каже ти ніби чужа. Доньці 9. Як вийти з цієї ситуації і отримати від неї якщо не підтримку, то хоча б спокійне ставлення. Чи не потрібно нічого робити взагалі? Тема не для срачу
Клин_Кляйн• 24 февраля 2023
Мій теж був трохи проти спочатку, зараз звик і всім каже, що наша мова найкраща! 9 років козаку)
Лгин• 24 февраля 2023
Ответ дляЧупа-чупс
А дочка в школе учится? Там же все на украинском.
Тема таки для срачу
Зяблик протестант• 24 февраля 2023
А в школі дитини нема української? Ну, ви тепер пожинаєте плоди, які посіяли. «Мовляв, село» - це не дитина придумала ((
Своего не предлагать
• 24 февраля 2023
Ответ дляЧупа-чупс
Вона добре володіє, відповідає українською, патріот змалку. Але конфлікт саме в спілкуванні нашому. Каже, що українською коли говорю, я чужа для неї.
Женщинас• 24 февраля 2023
И мой разговаривает на русском.
И не может и не хочет переходить.
И муж и сын
И не может и не хочет переходить.
И муж и сын
Подметайло• 24 февраля 2023
Ответ дляЗяблик протестант
Это вообще
Ну вы такое слышали 🫣
Село … мда
Ну вы такое слышали 🫣
Село … мда
Брюлик в стразах• 24 февраля 2023
Прям проблему зробили. В мене двоє дітей, один після мене почав тж переходити, донька залишилася російськомовною. Хоча все частіше використовує загальні укр фрази.
Це суто ваше рішення, до чого тут донька? Тим більше мова їй як мінімум знайома і вона вас чудово розуміє.
Чупа-чупс• 24 февраля 2023
Ответ дляСвоего не предлагать
Поняла. Пробуйте понемногу, не все сразу. Привыкнет.
Своего не предлагать
• 24 февраля 2023
Ответ дляЛгин
Тема таки для срачу
А я думаю, що ні. Думаю, що українці з російськомовних міст травмовані тим середовищем, в якому зростали. Тебе постійно булили за мову змалку. Це дійсно травма. І ображає, що люди цього не розуміють
Чупа-чупс• 24 февраля 2023
Ответ дляЛгин
Тема таки для срачу
Если к ней относиться как к срачу и хотеть его устроить - да. Если нет- обычная тема.
Люблю кетчуп• 24 февраля 2023
Ответ дляСвоего не предлагать
Звикне, як і ми до змін вигляду форуму
Чупа-чупс• 24 февраля 2023
Ответ дляПодметайло
Это вообще
Ну вы такое слышали 🫣
Село … мда
Ну вы такое слышали 🫣
Село … мда
А Вы не слышали? Я такое слышала на протяжении жизни достаточно часто. Не в свою сторону, я на русском всю жизнь.
Не служанка• 24 февраля 2023
Ответ дляБаба-царьлебедь
звозіть в Бородянку і покажіть, що мова зробила з будинками
А потом заезжайте в военный госпиталь, где лежат наши мальчики, благодаря которым мы с вами может сидеть и писать на форумах. У входа встречу и проведу по палатам, прослушаете, на каких языках они разговаривают (подскажу- не только на украинском).
В Бородянке горя наделала не «мова», в русская армия.
Алгонавт• 24 февраля 2023
А если по теме, я с ребенком разговариваю только на русском, хочу чтобы он знал русский. Поехавши заграницу, я поняла что русский все таки больше развит чем украинский. И иностранцы учат по своему желанию все таки русский, а не украинский
Бритоножка• 24 февраля 2023
Ответ дляЧупа-чупс
Так да, наоборот молодое поколение переходит на украинский, это старшему поколению тяжело. Вон меня муж на днях тормозом назвал, когда я говорила с мастерами на украинском по телефону. Говорит что мол зачем ты пытаешься, если у тебя не получается, потуги лишние, выглядит как будто ты тормоз (я перевожу в уме слова, поэтому дольше). На западной мой украинский тоже никто не понимал и мама с меня смеялась что я зря пытаюсь, и так на западной прекрасно понимают русский, а в некоторых курортных городах на нем местные только и говорят
Зяблик протестант• 24 февраля 2023
Ответ дляАлгонавт
Ви так і не зрозуміли, видно, що треба вчити українську й іноземну, а не рускій
Я родилась и живу в русскоговорящем регионе.
Никогда, ни в детстве, ни в юности, ни тем более сейчас, я не встречала какого-то высокомерного и пренебрежительного отношения к говорящим на украинском языке..... где было такое отношение?
Моя дочка тоже сказала - мама говори на русском, а то у тебя сильный акцент.... но моя дочь хорошо говорит на украинском, чисто и без акцента.
А мя все равно говорю на каком хочу и постепенно разговорный украинский у меня уже вполне приличный.
Sakura-18cb• 24 февраля 2023
Розмовляйте по трохи. Наприклад, коли допомагаєте ій з навчанням, воно ж українською і буде логічно виглядати. Починайте з простих привітань з добрим ранком, наприклад, але системно. Не акцентуйте на цьому увагу, вона підключиться згодом.
Я теж російськомовна і сім’я також. Дома спілкуємось російською. На роботі 50*50. Пишу виключно українською, а ось розмовляти поки що є певні проблеми. Помітила, що коли починаю розмовляти зі своїм дорослим сином українською то він підключається мимоволі, а потім каже - ой, чуму це я…)))
ДевочкаКрасавица• 24 февраля 2023
Ответ дляЗяблик протестант
Иностранный это само собой. Это поняли ещё задолго до войны и рождения ребенка. Вот вы не поняли, что чем больше языков знаешь , тем лучше
Sakura-18cb• 24 февраля 2023
Ответ дляСвоего не предлагать
Ніхто нікого не булив за мову, просто було таке середовище.
Мої діти не розмовляють українською, але добре розуміють. Але вони повні білінгви, їм взагалі міхання мов нормальне. Оточення балака іспанською, німецькою, англійською - окнорм, спілкуємось.
Дайте часу йти. Додавайте слова, красні вислови, не загострюйте - і мова живо ввійде в життя дитини.