Море Щастя• 19 марта 2023
якщо у сфері обслуговування або у держ установах працівник ігнорує мовний закон
і розмовляє російською. на мої слова реагує озлоблено та агресивно і не переходить на мову, продовжує руснявою , якщо я викличу поліцію - їй щось буде? вони зафіксують порушення і вона заплатить штраф? відео і докази у мене є
ps у сфері обслуговування - тільки українська. притензій до російськомовних поза роботою я не маю , кому як зручно
просьба не розводити ґвалт і дати відповідь , хто знає
Ирина-bbd0• 19 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Так преподавание на украинском не так давно, кому 40+ ещё на русском учились
)))) откуда эти 40+ в Украину переехали и теперь права качают?
Кукусики• 19 марта 2023
Ответ дляТигрЛьвович
Считаю таких людей, как вы пособниками Хуйла. Люди, которым на руку во время войны раскачивать нашу Украину.
А я вважаю порушників закону пособниками хуйла. Є державна мова, є закон про сферу обслуговування, в країні війна, агресор російський. І за таких умов винен той, хто просто хоче чути українську за законом?
Анонимушка• 19 марта 2023
Ответ дляНе танцую- но пою
А у вас «досада» прям, що не можете нічого зробити.
Мне безразлично, что кого-то плющит от русского. )
Не танцую- но пою• 19 марта 2023
Ответ дляАнонимушка
Опять подмена понятий. Гражданин Украины не равно украинец. Почему всем пытаются навязать единую национальность?
До чого тут національність. Це багаторічна практика цивілізованих країн. Хочеш бути громадянином Польщі - вчи польську, хочеш бути громадянином Германії, вчи німецьку. Україна для людей, які знають і розуміють українську.
ЗавЛабСнаб• 19 марта 2023
Ответ дляУспокойся_Успокойся
Ну якщо ало, то це не до мене. Змушуючи людей насильно ви не отримаєте те щоб вам хотілося - мораль цієї басні
До чого авторка когось змушувала?
Людина нічого не порушила . А басні-то на кацапії . В Україні -байки.
Хвильоватиша• 19 марта 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Дада)))) в Украине нацисты ущемляют и притесняют)))))
Наша песня хороша.начинаем заново?
А по-вашему из крайности в крайность? Закон - да, нужно исполнять и применить ЗАКОННЫЕ меры пресечения - правильно. НО заставлять извиняться перед телефоном - это унижение человеческого достоинства. Швондеровщина и шариковщина, не иначе.
ЗавЛабСнаб• 19 марта 2023
Ответ дляШвабристка
Удалено администрацией...
Ну якщо у тієї людини така манера спілкування як у вас,то можливо.
Ирина-bbd0• 19 марта 2023
Ответ дляgizma2019
При чем тут это? Я к вопросу об образовании написала
Я сама говорю на русском как и большинство киевлян, но да, знать украинский считаю обязательным
Ну так и продавец не может не знать даже из школьного образования . Тут вон люди из Азербайджана мову учат и знают.а типа наши ни слова) бедные нещасные
Кукусики• 19 марта 2023
Ответ дляЛюблю джаз
Авторе, схаменись. Людина там за копійки стоїть, в сирени відпрацьовує. А ти зі своїм мовним срачем. Подякуй людині тихо та йди своїм шляхом.
Знову українці мають мовчати та підлаштовуватися?
Чому не російськомовні мають почати нарешті втямити, в якій країні живуть?
Ти ба, як когось за російську десь трохи притиснуть хай навіть у хворій уяві російськомовного, то зразу гвалт, а українець має мовчати завжди і терпіти?
Анонимушка• 19 марта 2023
Ответ дляНе танцую- но пою
Ответ был на конкретный пост. Перечитайте его, поймете.
Не танцую- но пою• 19 марта 2023
Ответ дляАнонимушка
Родной язык даже в Украине у всех разный!
Зараз ми говоримо не про рідну, а про державну. Громадянин держави в якій живе, мусить знати державну мову цієї країни. Крапка.
Хвильоватиша• 19 марта 2023
Ответ дляНе танцую- но пою
Не зважайте на матрьошок. Вони свої фублі відпрацьовують щоб водку на ростові купувати.
Ой, как оригинально, а главное - свеженько. Недалекость - еще одна беда основной массы населения.
Меня не звали• 19 марта 2023
Автор, закон на вашому боці. Але я б діяла по ситуації, в залежності від поведінки людини. Якщо після зауваження працівник принципово не переходить на українську, навіть не пробує відповісти українською, агресивно відповідає створюючи конфлікт, то принципово викликала б поліцію і відео розмістила в інтернеті, щоб надати розголосу. Але якщо вона старалася б не роздмухувати конфлікт, пробувала якось пояснити чому так, то нічого б не робила.
Анонимушка• 19 марта 2023
Ответ дляНе танцую- но пою
У вас проблема с пониманием текста? Перечитайте посты, на которые я отвечала.
Ирина-bbd0• 19 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Могут, не изучали в школе, а сейчас не до этого
В,смысле сейчас? Сейчас резко так настало? Сколько уже мы смотрим тв даже на мове? Три слова так и не выучилось? Не рассказывайте украинцам этого бреда
Ответ дляИрина-bbd0
И да, не знать ни слова то конечно нет, но понимать не =уметь разговаривать, не все хотят коряво и на суржике разговаривать
Я пані прохана...• 19 марта 2023
Ответ дляИрина-bbd0
В смысле из вредности?))))) В своей стране украинец из вредности требует мову?))))
Вы когда заходите в супермаркет,вам принципиально на каком языке с вами кассир поговорит?
Швабристка• 19 марта 2023
Ответ дляЗавЛабСнаб
Конечно. Все обиженные бессильно жмакают кнопочку ’пожаловаться’. У каждого свое удовольствие, кому-то доставляет процесс стукачества, да?
ЗавЛабСнаб• 19 марта 2023
Ответ дляgizma2019
А коли буде до цього ?
Ряженка• 19 марта 2023
Ответ дляМоре Щастя
якщо це маленький магазин хлібобулочних виробів - сюди теж це підходить?
Это вы бегали по Одессе?
Кукусики• 19 марта 2023
Ответ дляУспокойся_Успокойся
Мені здається змушувати розмовляти якоюсь мовою - це не про свободу. Автор, а ви в курсі, що не у всіх школах була українська мова? Реально є люди в Україні, які не розуміють мову, не те що розмовляти... Одеса, Харків - це міста в яких мови було дуже мало в освітніх закаладах
А потім в рашці строчать сюжети, про те як в Україні звільнили людину, або побили, або зробили ізгоєм, за незнання української
Якщо так змушувати людей - точно не буде позитивного переходу на українську
Не треба ля-ля про неможливість. 30+ років Україна вже незалежна, давно виросло нове покоління, що не застало срср.
Не кажучи вже про 9-тий рік війни з рашею.
Так що відмазки про ой не знаю вже не прокатують. Хотіли б - вже давно вивчили.
Докладальниця• 19 марта 2023
Автору надо срочно ехать к Фарион. Там вступать в новые ряды языковых СС войск.
Файна_зупка• 19 марта 2023
Ответ дляНе танцую- но пою
Ооо, достали мєтодвчкі.
Військові самі переходять на українську і нас просять це робити. Тож у вас застаріла інформація.
Посмотрите интервью Русланы Данилкиной. Удивитесь)
Ответ дляИрина-bbd0
Да, резко переехали из восточных регионов, причину угадаете сами?
При чем тут 3 слова? Для общения 3 слова не хватит
Не танцую- но пою• 19 марта 2023
Ответ дляАнонимушка
Жіночко, спустіться на землю. Нікому не потрібна ваша писанина щоб іти перечитувати.
Я пані прохана...• 19 марта 2023
Ответ дляТигрЛьвович
Украинский язык можно было не изучать, на выбор. В аттестате ставится прочерк с пометкой «не изучал». Даже медалисты могли себе такое позволить. Патриотизм и любовь к Украине, в школах стали воспитывать и взращивать, к сожалению, не так давно.
Не было такого в моей школе,кроме как у детей военных.