Море Щастя• 19 марта 2023
якщо у сфері обслуговування або у держ установах працівник ігнорує мовний закон
і розмовляє російською. на мої слова реагує озлоблено та агресивно і не переходить на мову, продовжує руснявою , якщо я викличу поліцію - їй щось буде? вони зафіксують порушення і вона заплатить штраф? відео і докази у мене є
ps у сфері обслуговування - тільки українська. притензій до російськомовних поза роботою я не маю , кому як зручно
просьба не розводити ґвалт і дати відповідь , хто знає
Як міряти?• 19 марта 2023
Ответ дляРяженка
А у полиции других дел нет, чем по вызовам всяких малахольных ездить
Ну правильно, а потом ’откуда у нас в городах дрг’?!
Не танцую- но пою• 19 марта 2023
Ответ дляХвильоватиша
Не знаю, не знаю. Хожу по столице - в 90% на улице звучит русская речь ) Среди молодежи в том числе. Прям ’огида’.... проработайте свои личные травмы и внимательно ознакомьтесь с Конституцией Украины.
Ви завжди даєте поради людям, які їх не просили? Це прогаловини чиховання чи психологічний дисонанс?
Можете не відповідати, питання риторичне.)
Як міряти?• 19 марта 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Не все хотят это тогда человек говорит ’извините.я учусь.буду немного коряво.но мы с вами справимся и я Вас обслужу. Прошу помочь’
А не встает в позу и не начинает истерить про ущемление злыми украинцами.
Я один раз поккпателю сказала доброго дня на мове) в ответ кислая рожа с ’а я вам в ответ не пожелаю!’
Кто это? Мразь ущемленная самая настоящая имперская из задрищенсков папкой привезенная по комсомольской путевке
Я когда то в банке работала,год 2016 и пришёл мужик за зарплатой картой( у него паспорт Украины), я ему распечатала договор и он - переводчика сюда позовите, я эту козлячу мову не понимаю.
Хоть я с русскоязычного региона, говорю на русском языке,но меня это так выбесило, мы ещё минут 40 с ним ругались
Кукусики• 19 марта 2023
Ответ дляИрина-bbd0
В,смысле сейчас? Сейчас резко так настало? Сколько уже мы смотрим тв даже на мове? Три слова так и не выучилось? Не рассказывайте украинцам этого бреда
Та я теж в шоці... Я он тиждень як з литовцями по проєкту працюю, від мене ніхто литовську мову не вимагає, і то якось вже нахапалася литовських слів, з десяток вже знаю.
А тут десятки років живуть в Україні, всюди українська, а бач, не здатна вивчити кілька фраз для спілкування в магазині.
Які там треба? Доброго дня, Чи потрібен пакет, Ось ваш чек, і все? Знайшли проблему...
Ряженка• 19 марта 2023
Если это тот недавний случай в пекарне в Одессе, то там покупательница примахалась к тому, что в магазине играла музыка песни на русском языке или российского исполнителя, скорее всего это было радио. Продавец начала спрашивать о причинах видеосьемки
ЗавЛабСнаб• 19 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Изучали 2 часа в неделю, как после 14 русский, а потому и говорить на украинском живя в русскоязычном окружении не пробовал и за месяц не научится
Дивина та й годі. І виїхали ті мешканці до інших країн,і вчать мову ,і ніякого стогону і ґвалту.
Кукусики• 19 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Да, резко переехали из восточных регионов, причину угадаете сами?
При чем тут 3 слова? Для общения 3 слова не хватит
Пані, життя в східних регіонах УКРАЇНИ не є дозволом не знати українську мову.
Зяблик протестант• 19 марта 2023
Ответ дляМоре Щастя
ну до чого це? я по ділу запитала
По делу -какое счастье что с вами уже не в одной стране..32 год..тук тук
ЗавЛабСнаб• 19 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Ну как на себе проверите это,так отпишитесь нам тут потом)
На щастя,немає потреби.
Хвильоватиша• 19 марта 2023
Ответ дляНе танцую- но пою
Тобто вам можна вішати ярлики у зневажливій формі на адресу російськомовних, а отримувати зворотний зв´язок неприємно?
Не танцую- но пою• 19 марта 2023
Ответ дляФайна_зупка
Ну конечно))) пофиг что это девочка 18 лет, которая защищает Украину.
Ну это ж русское имя, она недостойна.
От як дівчинці буде хоча б так як мені, не 18, а 40, тоді поговоримо. Для мене приклад - мої рідні, які воюють за нашу свободу, перейшли з російської на українську, і там на передку ризикують своїм життям. Брати, друзі, куми. А не якась дєвачка 18 років…От поховаєте декілька побратимів, тоді будете знати ціну незалежності. Вас самих буде нудити від усього російського.
Не танцую- но пою• 19 марта 2023
Ответ дляХвильоватиша
Я відповіла людині її ж методом. А так мені байдуже до слів незнайомих людей. Абсолютно ніяких відчуттів.
Кукусики• 19 марта 2023
Ответ дляgizma2019
🤣 ещё и разрешение надо спрашивать? Ох у вас и заносы)))))
Ні, не у мене дозволу. А виконувати закон України про сферу обслуговування. Східних регіонів це теж стосується.
ЗавЛабСнаб• 19 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Ну, никто не знает какое будет завтра, ещё год назад и у них не было такой потребности
Тобто таки намагаються вчити державну мову тої країни ?
Хвильоватиша• 19 марта 2023
Ответ дляНе танцую- но пою
Я і є та сама людина. І так, я відповіла Вам також вашим методом.
Знову Я• 19 марта 2023
Ответ дляМоре Щастя
уявляєте , що теж українська мова ))))) яка ж вона багатогранна , наша солов’їна, так?
нет.))
УжеВотДа• 19 марта 2023
Ответ дляЯк міряти?
Я с вами не согласна, у нас есть закон - на работе в Украине говорим на украинском, дома/на улице/на форуме и тд хоть на английском
Мовноозабоченные и на улице бросаются, когда кто-то между собою на русском разговаривает. Хватает странненьких.
Ужгород• 19 марта 2023
Ответ дляМіряю від одиниці
’просьба’ - це якою мовою?
Може варто почати з себе?
Можливо, і вам не завадить підтягнути свій рівень. Просьба - слово українськоі мови і звучання. До речі, може - вставне слово, виділяється на письмі комами. Вчителька з вас така собі.
Зяблик протестант• 19 марта 2023
Ответ дляНе танцую- но пою
А ви спробуйте поїхати жити в Польшу чи Германію. Ви уже через місяць змушені будете ходити на мовні курси щоб пшекати та геркати. Бо там поважають мову країни, в якій живуть. Можна знати десять мов, але не знати і не розуміти мови країни, в якій живеш - це просто невіглавство. За пару десятків років не вивчити рідну мову - це ж яким треба бути недалеким. Ну і зрештою, є закон, який треба виконувати. Якщо не хоче розмовляти українською в сфері обслуговування, нехай іде туди, де цього не вимагають (прибиральницею, фасувальщицею, збиральницею овочів тощо).
Каким надо быть умным что бы не понимать что это не родной язык?а родной русский.родному не учат он с детства в крови и с молоком матери.
Не танцую- но пою• 19 марта 2023
Ответ дляКукусики
Деякі люди чомусь думають що вони особливі. Так смішно. На мене кричали расєйською у Львові переселенці, доказуючи що східним регіонам набагато тяжче ніж іншим. А на моє питання: чим українець, у якого орки спалили хату в Київській області відрізняється від українця, у якого спалили хату в Донецькій області, нічого відповісти не змогли.)
А відповідь проста: нічим. Хоча в тому конкретному випадку перший українець пішов захищати Батьківщину на передову. А другий качав свої права з банкою пивасіка під баром.
Не танцую- но пою• 19 марта 2023
Ответ дляХвильоватиша
Мені ця інформація не потрібна.
Як міряти?• 19 марта 2023
Ответ дляУжеВотДа
Вот это перебор, вот за такое тоже надо наказывать