Не гавкаю- но охраняю• 28 марта 2023

Зміна прізвища після розлучення через суд

Оригінал свідоцтва залишився в суді, тепер у РАЦСі потребують його для оформлення заявлення на зміну прізвища. Ще кажуть, що назад не віддадуть а воно мені потрібне ще буде, і тому треба було завчасно домовлятися в суді, щоб мені його повернули разом з рішенням. Ніде в інтернеті про це не сказано, що їм треба свідоцтво, скільки читала. І де логіка, не можу зрозуміти. Тобто з суду потрібно було забрати, бо воно знадобиться по життю, але в рацсі його все одно заберуть і що далі. Хто нещодавно проходив цю процедуру зміни прізвища, які правила? Відгукніться будь ласка. Які документи потрібні? Бо враження ніби сама працівниця не зрозуміла чого це я хочу прізвище змінити і як. Рішення суду, що набрало сили, вже є на руках.
Инстагра_мерша• 28 марта 2023
Назва саідоцтва яка? Про яке свідоцтво мова? Про шлюб, розлучення?
Душка-свекрушка)))• 28 марта 2023
Ви можете змінити прізвище за власним бажанням, без причин.
автор Не гавкаю- но охраняю • 28 марта 2023
Ответ дляИнстагра_мерша
Про шлюб
Борець за гаманець• 28 марта 2023
Реально дивні вони, взагалі-то свідоцтво про шлюб дійсно суд забирає при розлученні і назад його ніхто не повертає. Думаю вам просто попалася тупенька працівниця, спробуйте до начальника РАЦСу потрапити і поясніть ситуацію, з собою візьміть рішення суду і свідоцтво про народження.
Борець за гаманець• 28 марта 2023
Скажіть працівниці, нехай законодавство вивичить хоч трошки. Немає такої вимоги, що потрібно надати свідоцтво про шлюб, це вона сама придумала.

Щоб повернути собі колишнє прізвище, після розірвання шлюбу в органах ДРАЦС відповідно до статей 106- 107 Сімейного кодексу України зацікавлена особа повинна звернутися в ДРАЦС і написати заяву, щодо свого наміру повернути прізвище, яке він або вона носила до шлюбу.

ЯКІ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ЗМІНИ ПРІЗВИЩА:

Письмова заява про повернення дошлюбного прізвища після розлучення;
Документи, доступні для перевірки: рішення суду про розірвання шлюбу, де зазначено про бажання відновити дошлюбне прізвище після розірвання шлюбу або свідоцтво про розірвання шлюбу;
фотокартка;
квитанція про сплату державного мита (крім випадків звільнення заявника від сплати державного мита) − у розмірі 0,3 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (5 грн. 10 копійок) та 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян − при повторній зміні прізвища (51 грн.) відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 ’Про державне мито’.
Заява подається за умови пред’явлення паспорта громадянина України.
Конотопська відьма• 28 марта 2023
Ответ дляБорець за гаманець
Як це? Розлучення 2 роки тому. Свідоцтво про шлюб лежить у мене. Потрібне, коли треба показати походження прізвища.
Борець за гаманець• 28 марта 2023
Ответ дляКонотопська відьма
Так це, по закону оригінал свідоцтва про шлюб при розлученні здається.
Оригінал свідоцтва про шлюб після його розірвання на підставі рішення суду зберігається у матеріалах цивільної справи та не підлягає поверненню.
Конотопська відьма• 28 марта 2023
Ответ дляБорець за гаманець
Ну, в мене чомусь не забрали.
Конотопська відьма• 28 марта 2023
Ответ дляБорець за гаманець
Ок, нехай так.
Але ж, наприклад, Іванова Марія після шлюбу стала Петровою Марією. Документ, який це підтверджує- свідоцтво про шлюб.
Після розлучення Петрова залишилася Петровою. Чим підтвердити походження прізвища, якщо свідоцтво забрали?
Борець за гаманець• 28 марта 2023
Ответ дляКонотопська відьма
Ок, нехай так.
Свідоцтво про народження, рішення суду.
Конотопська відьма• 28 марта 2023
Ответ дляБорець за гаманець
Свідоцтво про народження, рішення суду.
Дивно, ніде і ніколи не просили копію рішення суду.
Борець за гаманець• 28 марта 2023
Ответ дляКонотопська відьма
В мене просили, коли оформлювала спадщину.
Конотопська відьма• 28 марта 2023
Ответ дляБорець за гаманець
Я ще до цього не дожила, тьху-тьху...
Лиса Патрикевна• 28 марта 2023
Ответ дляБорець за гаманець
Я розлучалась онлайн і свідоцтво про шлюб у мене на руках
Борець за гаманець• 29 марта 2023
Ответ дляЛиса Патрикевна
По закону повинні забирати, якщо не забрали, то це упущення працівників суду.