ПоЗиТиВнАя• 29 марта 2023

Підлітки та співпраця з батьками їх друзів

Надскладна для мене ситуація. Маю доньку, 11 років, підліткові приколи цвітуть і колосяться. Все б нічого і ми з чоловіком адекватні і справлялись, якби не її подружка. Вони дружать ще з садочку, зараз навчаються у одному класі. Та дівчинка має дуже авторитарну маму, вона її дуже сварить і інколи б´є за провини. Тому росте тотальною брехухою, на дистанційні регулярно прогулювала уроки, крала гроші у мами, йшла й купляла заборонені вкусняхи і їла тишком - все це донедавна моя дочка сама нам розповідала, а тепер... І сама так почала робити, з півроку тому, коли діти вийшли на очне навчання і бачаться щодня. Ну і плюс з´їхала в навчанні, д/з часто не робить, зошити "губляться". Почали з ініціативи тієї дівчинки бавитись електронними сигаретами. Через навчання і наші "моралі" вдома весь час конфлікти, дитина займає агресивну позицію. Важко, не те слово. Психолога вже шукаємо, з навчанням думаю розберемося. Питання - що робити з цією найкращою подружкою? Поговорити з її мамою, здавши її, запропонувати теж звернутись до психолога? Змінювати школу? Як делікатно мінімізувати їх спілкування?
Непонятно• 29 марта 2023
Разбирайтесь со своей дочкой, а не с ее подружкой. ’Сдать подружку ее маме’ - это бред какой-то, а не размышления взрослого человека.

автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
Ответ дляНепонятно
Я от теж думаю, що не варіант, але я ж не можу заборонити спілкуватись, а моя дитина за півроку змінилась так, що я її не впізнаю, весь час проблеми тепер
Мастер Класс• 29 марта 2023
Займіть чимось свою дитину.
Більш зайнят - менше дурі в голові
Мастер Класс• 29 марта 2023
Ответ дляПоЗиТиВнАя
Чим вона займається крім школи?
автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
Ответ дляМастер Класс
Займіть чимось свою дитину.
Більш зайнят - менше дурі в голові
Часу вільного майже немає. Вони у школі начудити встигають
автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
Ответ дляМастер Класс
Чим вона займається крім школи?
Два гуртки - музика і спорт. Та й школа часу займає багато, ледь встигає все
Мастер Класс• 29 марта 2023
Ответ дляПоЗиТиВнАя
І є час на гульки ще?
Якщо є музична школа - то коли ж гуляти? Знаю про що кажу
Непонятно• 29 марта 2023
Что конкретно ваша дочь начала делать по примеру подруги? Воровать деньги, без разрешения покупать вкусняхи, врать?
Трохи злякана• 29 марта 2023
Дарма ви думаєте, що проблема в подрузі. В принципі якщо ви шукаєте психолога, він все пояснить.

автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
Ответ дляМастер Класс
І є час на гульки ще?
Ні не музична - приватні уроки двічі на тиждень. Плюс гімнастика - тричі. Вільний один день будній і один вихідний. Ще й хендмейдер вона - бісер, дракони з картону. Але зустрітись все одно встигають - вільний час, як би мало його не було, все ж має бути у дитини
автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
Ответ дляТрохи злякана
Я розумію, що і ми могли десь упустити, але зміни стрімкі і дуже разючі - і вона явно піддається на вплив і бере приклад
Непонятно• 29 марта 2023
Вам нужно работать со своей дочерью. Таких подруг еще может быть миллион, будет плясать под их дудку? Всех не разгонишь. Должна быть своя голова на плечах. У меня тоже дочь, 12,5 лет. И в ее окружении есть похожая девочка. Но это не значит, что нужно повторять ее поступки.
автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
Ответ дляНепонятно
Та вже все з перерахованого. Були за навчання погане лишили без кишенькових грошей на тиждень ( домовились що при виправленні - повернемо виплати) - то потягла з мого гаманця
Трохи злякана• 29 марта 2023
Ответ дляПоЗиТиВнАя
Якщо вона піддається впливу, то це її і ваша проблема - відсутність своїх меж.
Якщо вони дружать з садочку, дівчина проблемна давно, а зміни лише останні пів року, то це свідчить, що причина в якійсь ключовій події/рішенні, а не в наявності іншої людини поруч.

В суспільстві завжди будуть різні люди, з різною поведінкою, і кожен сам приймає рішення, з кого брати приклад.
Непонятно• 29 марта 2023
Ответ дляПоЗиТиВнАя
Объясняйте про последствия таких действий. Жесткими примерами.
Трохи злякана• 29 марта 2023
Ответ дляНепонятно
Поки автор причину зла бачить в подрузі, а не в своїй дитині, толку не буде.
Непонятно• 29 марта 2023
Ответ дляТрохи злякана
Я с вами согласна. У каждого должна быть своя голова на плечах.
автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
До речі, може хтось порадить толкового спеціаліста по підлітковому напрямку? Цікавить онлайн допомога
автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
Ответ дляТрохи злякана
Я розділяю відповідальність і розумію що десь і ми з чоловіком профукали, тому і питаю поради і шукаю зараз психолога для вирішення проблеми саме з нашою дитиною. Але проблеми з´явились саме коли діти почали спілкуватись щодня - вийшли на очне навчання. До цього та подружка вчилась в іншій школі і бачились вони дуже рідко після випуску з садочку

ПлакалаВАвтомобиле• 29 марта 2023
Ответ дляТрохи злякана
Толкто психолога искать надо не дочери.
автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
Ответ дляПлакалаВАвтомобиле
Толкто психолога искать надо не дочери.
Поясніть свою думку
Настасья Пицун• 29 марта 2023
Ответ дляПоЗиТиВнАя
Поясніть свою думку
Ну хіба ви не знаєте, що у всьому батьки винні?)) І що діти дзеркалять поведінку батьків?))
автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
Ответ дляНастасья Пицун
Я тут тільки частково з вами погоджусь. Адже до виходу в школу віддзеркалення такого не було. І друге - якщо так, то чому у одних батьків буває декілька абсолютно різних відзеркалень ( коли дітей двоє-троє і усі різні)?
Настасья Пицун• 29 марта 2023
Ответ дляПоЗиТиВнАя
То був сарказм.
Я взагалі з цим не погоджуюсь.
Просто зараз це модно, в усьому звинувачувати батьків.
І так, у мене зазвичай такі самі питання, як у вас))
автор ПоЗиТиВнАя • 29 марта 2023
Ответ дляНастасья Пицун
То був сарказм.
Я взагалі з цим не погоджуюсь.
Ну так, особливо тут)) я й вдячна прямо, що одразу тапками не закидали