Buketik• 01 апреля 2023

Мовонька.

Рік тому, на початку війни багато хто на порадниці намагався рідненькою писати. А тепер от зайшла, і 80%, як не більше, знову мовою окупанта пишуть. Якось геть сумно стало. Майже усі мої знайомі перейшли вже на сторону добра, хоч і смішно іноді у них виходить, та все ж намагаються. А тут таке...
Anna_El• 02 апреля 2023
Ответ дляPolz
А в супермамі?
Там вначале программы есть заставка, что программа снята до 24.02.2022, поэтому многие участники говорят на русском языке

Mrs.Ochmonek• 02 апреля 2023
Ответ дляТА7НЯ7
В неї і спитайте
Мені цікаво почути вашу логіку, раз уже ви висловили таке судження про неї
HupBaHa• 02 апреля 2023
Ответ дляІра.
В сто разів краще суржик і ламана українська мова, ніж ваш чістий русскій.
аминь
Реверанс• 02 апреля 2023
Ответ дляКатя.-
Тайна/ русский язык наш родной- а не московии. А вы так легко готовы все отдать
Хмм
BusinkaKiev• 02 апреля 2023
Ответ дляІра.
Дівчата, невже за рік війни нема усвідомлення, що мова- це самоідентифікація тебе як громадянина? І кожна країна пишається своєю мовою, в них це пунктик- знання мови їхньої країни. Незважаючи на те, що країни можуть бути мультикультурними, мультинаціональними. Ніхто не забороняє. Але. Навіть за кордоном люди вслухаються якою мовою ти рощмовляєш. І реально негативно реагують, коди чують російську від українців. Це сором. Що це за таке фанатичне бажання відстоювати її, а не рідну мову? Це лише прикриття лінощів та ´мне так удобно´. Комплекс меншовартості, прикритий ´відстоюванням своїх прав´ і ´давайтє нє будєм раздєлять´. Та давайте. Давайте і далі поширювати російське на тб, всюди. Не біда, що москалі століттями винищують нашу мову, літературу, палять книжки. І заходять в соцмережах до наших відомих людей, які перейшли на українську мову та дозвоють собі гнобити їх там´ пачєму пєєрєшлі на украінскій, я нє панімаю ´мову´. То будьте як вони. Хто вам лікар.
Ще не бачида жодного борця за національну свідомість, ідентичність, серед таких, наприклад, як Чорновіл, Стус , Ліна Костенко і т.д., щоб поширювали російську мову і наратив´какая разніца´. Як таке може бути незрозумілим?
Во трохи маніпулюєте . Ніхто не кричить, щоб дальше ПОШИРЮВАТИ мову . Ніхто не кричить по російкі канали на українському ТВ , ніхто не кричить за відкриття дитячих садочків з рассєйскою, ні . Покоління россійскомовних поступово перейде на сторону добра . Але зрозумійте , те що люди вживали десятиліттями , не модна вибити за рік . Саме вибити , як зараз тут лунає в темі .
Особисто мені важко постійно на українській , на роботі українська , а потім захожу в магазин на автоматі говорю російською , а коли продавець мені відповідає українською -мені прям соромно і я одразу щебечу на солов’їній. Отак поступово і всі перейдуть
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляBusinkaKiev
Коли і як мають перейти ? Батьки спілкуються з дітьми рос. Яким чином ті дітки виростуть україномовними ?
Іра.• 02 апреля 2023
Ответ дляBusinkaKiev
Я не маніпулюю. Оці ´маніпуляція´ і так далі стоп´ятсот виправдань мене бісять страшенно. Для мене очевидно, коли людина розмовляє мовою своєї країни.

Люсильда.ua• 02 апреля 2023
Ответ дляjulil
Не заметила многих легко переходящих на Украинский. Вернее в Косонь селе в 100 метрах от границы не могла найти ни одного жителя, кто владел бы украинским, а не закарпатским диалектом или венгерским…Ни в магазине , ни в отеле, где жили и даже на новой почте улыбаются и на каком-то своем) Собачка моя это кутяяя и тд. Мне в отеле приходилось пальцем показывать на заказ и меня не понимала ни одна официантка Будто и не в Украине была
Дивно якось . Я ще з 88 року почала їздити в Закарпаття. Розмовляла чисто російською. Взагалі усі діти, хто з Києва у табір їхали - виключно російською спілкувалися. Але усі місцеві нас розуміли і ми їх звичайно. Так щоб тикати на предмети пальцями - не доводилося. Я навіть примудрилася у лікарню в Сваляві малою потрапити. Усі мене і там чудово розуміли.
Іра.• 02 апреля 2023
Ответ дляBusinkaKiev
Поширення так і відбувається далі- не переходить одна-п´ята- десята і воно далі вважається нормальним. Так нічого й не зміниться.
BusinkaKiev• 02 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Зараз більшість знайомих з дітьми на українській , садочки -школи на українській
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляBusinkaKiev
Працюю у сфері надання АП.
Приходять сім’ї з дітками. Розмовляють вИключно рос.
Іра.• 02 апреля 2023
Ответ дляHupBaHa
аминь
Ваша істерика лише доводить, що аргументів 0. Діагноз ´какаяразніца і нєразвадітєсрач´ 🤷‍♀️
HupBaHa• 02 апреля 2023
Ответ дляІра.
истерика у вас, я вообще сижу улыбаюсь и отмахиваюсь от вас, как от мухи, все никак намека понять не можете
Лена• 02 апреля 2023
Ответ дляЛерусикП
Чому? Ваші батьки росіяни? чи приїхали до Києва з Таганрогу?) Не розумію, логічного ланцюжка...київ- та рідна мова руська.
Вы как ’я из лесу вышел, был сильный мороз...’
Іра.• 02 апреля 2023
Ответ дляHupBaHa
Воно й помітно. Надлишок смайлів- ознака істерики. А чого відмахуєтесь? Мовою атакують?
HupBaHa• 02 апреля 2023
Ответ дляІра.
да да, именно так
ЛерусикП• 02 апреля 2023
Ответ дляЛена
конь, стул, 38.
Ось як я сприймаю Вашу відповідь...при чому вона до мога коменту взагалі незрозуміло.аби щось ляпнуть
BusinkaKiev• 02 апреля 2023
Ответ дляІра.
Да перейдуть з часом . А особо уперті так і будуть на російській . І те що їх тут гнобити нічого не зміниться. Поки людина сама не захоче -нічого не буде, тільки на радість рашкаканалам за «ущемленіє»
Mrs.Ochmonek• 02 апреля 2023
Ответ дляlekon-lekon
Я не знаю, чому так тримаються, може щоб перейти на українську треба напружитись. Мені теж було важко, потім стало легше, зараз пишу тільки українською, рощмовляю вже більше українською, дивлюсь багато українських блогерів.
Теж думаю, що лінощі тут основне у багатьох.

Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
І небажання.
AHetfield• 02 апреля 2023
Ответ дляHupBaHa
’Що ти таке, що тебе так мухами обліпило?’(с)
Polz• 02 апреля 2023
Ответ дляAnna_El
І? Зараз 2023 р і війна з рашкою. А тут раша контент про любителєй алтая крутять по стб
Іра.• 02 апреля 2023
Ответ дляBusinkaKiev
Власне це те, про що я кажу. Не захоче сама (а дуже багато не хочуть), нічого і не зміниться. Так все і залишиться. Як же ж воно тоді зміниться?А казки про ´ущємлєніє´ вже давно не актуальні. Це вже на рівні ´ мальчіка в трусіках´.
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляЛена
А на питання може відповісти? Без отих викрутасів .
BusinkaKiev• 02 апреля 2023
Ответ дляІра.
Да захоче більшість , просто без тиску і цькування , особливо коли звинувачують російськомовних у відсутності інтелекту і патріотизму
Люсильда.ua• 02 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
А в мене такі ж відчуття при звучанні рос.мови.
Я Вас чудово розумію. Вона Вам і чужа, і незвична. І задовго до війни це так було. У Вашому регіоні 99% людей спілкуються виключно українською. То російська ріже слух.
Я зараз чомусь не можу чути (якщо десь випадково чую уривки) з російськомовних серіалів, з російських новин. Коли кидають посилання на цих ... скобєєву та ... не пам´ятаю вже ім´я мужика-придурка ведучого... А ще до війни іноді дивилася кіно російською. Тепер нудить, страшенно нудить. Бо я знаю, що ті люди звідти... З-за паребрика... А сама нормально російською балакаю. Та тут в Києві з сусідами, знайомими й зі співробітниками. Нічого не ріже. Бо я знаю, що це свої люди, що вони патріоти. У Києві немає ждунов. Це ми сьогодні в іншій темі обговорювали. Але у моєму дитинстві кияни не менш 80% спілкувалися російською. Почути українську можна було лише в каналі УТ-1, УТ-2. І у міжміському автобусі, що прямував на село. Якось в гості в Кагарлик запросили, то я там чула...
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Ждуни,на жаль ,є усюди.
Люсильда.ua• 02 апреля 2023
Ответ дляПодрысь
не, суржик не вариант. для меня это уровень невежества.
💯
julil• 02 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Я была в Косонь, целый месяц, ездили оттуда на термальные источники каждый день несколько километров. У ребенка - профессионального спортсмена -было защемление нерва во время соревнований , увезли на скорой, месяц стационара, после курса уколов ничего не помогло и спортдиспансер нам туда поехать посоветовал…Вот на источниках, да, Украинский у всего персонала. В селе , где мы месяц прожили, в семейном отеле, в магазинах маленьких, сетевого там ни одного, на почте мы не наблюдали ни русского, ни украинского. Даже в первые дни ходили к границе , ее из окна видно и переживали не залезли ли мы случайно на чужую сторону. В другую страну) Это был шок для нас
Подрысь• 02 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Ви знаєте, мені дійсно цікаво чого люди так агресивно відстоюють право говорити російською. Аргумент ’бо не можу вільно говорити українською і зараз не маю ресурса її вчити’ вважаю цілком нормальним. Зараз хоч би вижити, а не мову вчити. Але тут ніхто такого аргументу в не наводить. Он можуть українською вільно говорити, але хочуть говорити російською.
извините, но мысли не переделаешь. Если я думаю на нем с рождения, то мне быстрее на нем изложить мысль, вот и все. Так же и украиномовные думают с рождения, а переходя на другой уже подбирают слова.