Buketik• 01 апреля 2023

Мовонька.

Рік тому, на початку війни багато хто на порадниці намагався рідненькою писати. А тепер от зайшла, і 80%, як не більше, знову мовою окупанта пишуть. Якось геть сумно стало. Майже усі мої знайомі перейшли вже на сторону добра, хоч і смішно іноді у них виходить, та все ж намагаються. А тут таке...
Ellillд• 02 апреля 2023
Ответ дляwoman Warrior
Ваиант-не считает нужным что то аргументировать провокатору вас устроит?
ВЫ не для этого создали тему в ночь с субботы на воскресенье, это все отлично понимают, почему и зачем.
И нацию объединяет другое, но таких , как вы, не интересует объединение.
Не буду даже спрашивать, на какой сторне-зла или добра русскоязычные ребята на передовой, которые за таких провокаторов, как вы, отдают свою бесценную жизнь.

Спасибо. Любая жизнь на фронте бесценная! И не важно на каком языке ты защищаешь Украину от орков!

woman Warrior• 02 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Пані чорна пума, чи як до вас звертатись. Ви довго мені будете писати і погрожувати, заблокувавши?
Удалено администрацией...
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляBuketik
А у вас немає можливості заблокувати ?
Реверанс• 02 апреля 2023
Ответ длявсем надо
Вы только плохое пытаетесь вытянуть из СССР а хорошего не замечаете. А как вам Крещатик например? А мост Патона? Метро? Мариинский дворец, здание Нацбанка, Адндреевская церковь? Или при царях строили или при СССР. Вам нравится?
3 великі братські могили біля Маріїнського палаці,катівня на Хрещатику,Биківня з массовими могилами,закатовані українські митці.
Ви знаєте,як Україну приєднали до совка?
Киян труїли газами і обстрілювали з гармат війська Муравйова послані з Москви.
А красний терор,який вони влаштували в Києві навіть людожера сталіна здивував.
росія себе без України неповноцінною вважала
всем надо• 02 апреля 2023
Ответ дляРеверанс
Вы жили при Брежневе? Никто ни о чем не парился ни в Украине ни в Грузии. Люди радовались жизни и никто вообще нигде не говорил о 20-30 х годах. Дети радовались, старички жили спокойно, народ работал и отдыхал на море. Как же так все могли жить и не рыдать и не плакать 24 часа в сутки? Праздновали Новый Год, Пасху, катались на саночках и коньках, загорали на пляжах. Почему вы не хотите жизнь нормальную вспоминать?
Ирина-bbd0• 02 апреля 2023
Ответ длявсем надо
Вы читали или смотрели оруэлла ’1984’?
всем надо• 02 апреля 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Вы читали или смотрели оруэлла ’1984’?
То есть вы не жили при Брежневе но читали. Смотреть фильмы и читать это не жить в то время. А все жили и радовались жизни. Люди общались и дружили. Общались вживую гораздо больше чем теперь.

Ирина-bbd0• 02 апреля 2023
Ответ длявсем надо
Мне много лет.жила
Задала конкретный вопрос
И если людям запретили вспоминать.что их предки были уничтожены.это реально счастье? Вы желудок на ножках? Ладно раньше не было инфы.но сейчас только самый скудоумный не знает правды и не ужасается цене пломбира по 20 коп
всем надо• 02 апреля 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Мне много лет.жила
Задала конкретный вопрос
Больше 50 миллионов в УССР было в 1991 году. А стало сколько в Украине? И чем натуральное мороженое вас не устраивало без химозы? Предки умирали и в ВОВ. Но что делать остальным было? Жили и радовались после войны. Можно подумать в Европе не было войн. Они там друг друга даже на кострах сжигали в средние века. У них там концлагери были при фашистах. И ничего. Пережили и радовались а кто то и в войну там жил неплохо например в Швейцарии.
ЮлияJul• 02 апреля 2023
Ответ дляlekon-lekon
До чого тут фашизм до німецької мови? Нацисти не йшли звільняти чужі держави з гаслом Захистимо німецьку, чи, по-вашому, фашистську мову.
Учите историю. Именно с этого все и начиналось!
mamaМия• 02 апреля 2023
А давайте англійською писати?! Може я її тоді врешті-решт вивчу
Оксана-004e• 02 апреля 2023
Как вернусь домой перейду на мову, пока разговариваю на родном языке
Argesha• 02 апреля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Зобов´язані знати державну мову. Причому в кожній країні, якби місцева мова їм не подобалась
Не видумляйте.
Нема такого обов´язку у пересічного громадянина. Як і відповідальності за незнання.
Argesha• 02 апреля 2023
Ответ дляЧудо в камуфляже
Отак... І знов расєя ні в чому не винна, ’спасіба дядє Юрє’ і всє дєла( Печально, дуже печально,що навіть після такого величезного горя,яке спіткало нашу країну люди так і не навчились відокремлювати себе, як націю.
Це вже нацизм.
Тобто шлях на дно.
Відокремлювати треба вчинки, а не націю.
Моя сестра із Луг.області, ані одного росіянина не бачила серед ’асвабадітєлєй’, чечени і сусіди-українці з т.з.лднр. То від якої нації їй терміново треба відокремлюватися?
Argesha• 02 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Дівчата, я оскаржила бан. Сиджу читаю і не вірю своїм очам. Чесно, ну нікого ж наче й не ображала. Сумно, дуже сумно від того, що я бачу тут. Маю близьких родичів у ЗСУ, одного лікаря, що їздить на нуль за пораненими. Не буду їм говорити, що мене на укр.форумі за питання про мову банять, і це тут є нормою. Адміни, видаліть, будь ласка тему
Після того, що ви їм вже понарасказали -про те, що вони совісті не мають, розмовляючи на нулі російською - то вже фігня про ваші бани.
jif• 02 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Я в самому центрі Європи, в Україні сиджу
В Рахові?
jif• 02 апреля 2023
Ответ дляWorrm
А я роблю висновки не з Порадниці, а з живого спілкування. В моєму оточенні (Київ) багато людей перейшло на українську мову. Якщо хтось не перейшов, завжди намагається відповідати українською, коли я українською звертаюся. Навіть якщо Вам вбачається зрадонька,не засмучуйтесь, запевняю Вас, суспільство стало НАБАГАТО свідомішим ніж до війни.
Нещодавно їхала в Експрес таксі і там водії між собою (по радіоефіру) спілкувалися українською.
Основний перелом у свідомості людей відбувся. Не все зразу, не будемо нікого ганьбити за російську, бо це тільки демотивує.
Підтримаю. У нас в офісі ті, хто до війни не підтиимував перехід на українську в спілкуванні і листуванні повніс ю перейшли на українську. Це для мене показовіше, ніж 10 порадниць.
Olgusya• 02 апреля 2023
Ответ дляКатя.-
Тайна/ русский язык наш родной- а не московии. А вы так легко готовы все отдать
Чого це він наш?! Рос. мова похідна від болгарської. Українська мова на 84% подібна до білоруської і на 70% - до польської.
jif• 02 апреля 2023
Ответ дляolgabaluta
Пойду, скажу немцам, чтобы не говорили на немецком, это же - язык фашизма.
А вони в Німеччині немецькою чи англійською спілкуються? А французи у Франції?

olgabaluta• 02 апреля 2023
Ответ дляjif
Со мной - на английском.
Olgusya• 02 апреля 2023
Колись тут було опитування, хто звідки. То вся порадниця - це юго-восток. Найбільше з Дніпра, Запоріжжя, Миколаєва, Одеси. Плюс Київ.
У Києві російської досі дуже багато. Одна знайома повернулася з Чернівців і питає: що робити, щоб не чути російської на вулицях? Каже, ходжу в навушниках
jif• 02 апреля 2023
Ответ дляolgabaluta
Со мной - на английском.
Те, що ви не знаєте німецької не ообит англійську в Німеччині мовою спілкування між німцями.
Семицветка• 02 апреля 2023
Ответ дляІра.
Дівчата, невже за рік війни нема усвідомлення, що мова- це самоідентифікація тебе як громадянина? І кожна країна пишається своєю мовою, в них це пунктик- знання мови їхньої країни. Незважаючи на те, що країни можуть бути мультикультурними, мультинаціональними. Ніхто не забороняє. Але. Навіть за кордоном люди вслухаються якою мовою ти рощмовляєш. І реально негативно реагують, коди чують російську від українців. Це сором. Що це за таке фанатичне бажання відстоювати її, а не рідну мову? Це лише прикриття лінощів та ´мне так удобно´. Комплекс меншовартості, прикритий ´відстоюванням своїх прав´ і ´давайтє нє будєм раздєлять´. Та давайте. Давайте і далі поширювати російське на тб, всюди. Не біда, що москалі століттями винищують нашу мову, літературу, палять книжки. І заходять в соцмережах до наших відомих людей, які перейшли на українську мову та дозвоють собі гнобити їх там´ пачєму пєєрєшлі на украінскій, я нє панімаю ´мову´. То будьте як вони. Хто вам лікар.
Ще не бачида жодного борця за національну свідомість, ідентичність, серед таких, наприклад, як Чорновіл, Стус , Ліна Костенко і т.д., щоб поширювали російську мову і наратив´какая разніца´. Як таке може бути незрозумілим?
Никогда в Европе не встречала в свой адрес негатива от того, что говорю на русском.
Stiflers Mom• 02 апреля 2023
Интересное наблюдение, чем ближе победа - тем меньше нетерпимости к тем, кто ’не перешёл’. И подобные темы уже не вызывают такой неистовый махач, как год назад. Меня лично очень разочаровывали ’мовные’ активисты, которые до хрипоты спорили о языке, о национальной идентичности, не перешёл - не украинец и чуть ли не пособник оккупанта. И они же - упс - первыми бросились учить немецкий, как только это стало выгодно)) Внезапно забыв, что это язык оккупантов, убивавших их дедов...
Не удивлюсь, если эти же ’мовные истероиды’ после победы приедут в отстраиваемый русскоязычными инвесторами Харьков и начнут учить русский)) Вернее, я даже не сомневаюсь, что так и будет.
А в целом, языковую истерию вижу только в сети. В реальной жизни всё попроще, за исключением отдельных упоротых идиотов, но такие были и до войны, им любой повод хорош - буть то язык, прививки, аборты etc.
AnnaOst• 02 апреля 2023
Ответ дляПодрысь
извините, но мысли не переделаешь. Если я думаю на нем с рождения, то мне быстрее на нем изложить мысль, вот и все. Так же и украиномовные думают с рождения, а переходя на другой уже подбирают слова.
Це нормальний аргумент, коли людина говорить що їй складно і вона не готова докладати зусиль для цього зараз (ясно що зараз у всіх купа інших проблем в стрес) або й взагалі. Я можу думати і російською і українською. Тобто я не перекладаю взагалі. Найважче було перестати вести російською діалоги в своїй голові) але десь за три місяці після повної відмови від російської я і думати нею майже перестала.
Я просто не уявляю як після цього всього Україна буде двомовною країною
Contento• 02 апреля 2023
Ответ дляСемицветка
То же самое. Всем пофиг в Европе на каком языке я говорю. На русском или украинском. Они всё равно их не различают ))). Кстати и остальные наши беженцы и на русском и на украинском общаются. Это в основном тут страдающие советчицы мовные срачи устраивают.
Семицветка• 02 апреля 2023
Ответ дляjif
А в Люксембурге мы на немецком общались, представляете? И не имели проблем. Ибо это язык страны наравне с люксембургским и французским. А в Германии можно поступить учиться на английском в некоторых учебные заведения. Вот странно, да?
Soufit• 02 апреля 2023
Ответ дляBuketik
От би ще знати, де почитати список таких тем, за які клюють)))
Вам список не видали??
Шо за шарашкіна контора, звільняйтесь бо ще й оплатою кинуть
😆
суфле• 02 апреля 2023
Автор, відповідно опитувань, тут сидить більшіть з східного регіону. Тому робити висновки по порадниці не варто. Ви не хвилюйтесь, час зробить своє. З кожним днем російська все більше викликає зневагу. Скоро викоріниться сама собою.
snejs• 02 апреля 2023
Ответ дляЛерусикП
а Ваші діти на якій?
В школе на украинском, в быту на русском