Домашка• Изменено 06 апреля 2023
Україньська мова
Многие ваши знаеомые\родные перешли на укр мову в быту и жизни ?
И ещё интересно, те кто перешли на укр мову в момент интимной близости тоже на ней говорите какие то слова ?
Shady lady• 06 апреля 2023
Ответ дляЗоряний Шлях
Да, многие перешли.
Меня лично раздражает только что со мной на мове теперь переписываются те, кто реально живут за тысячи км. Их дети и мову и язык забывают, совсем другие языки учат, а они свой патриотизм показывают. Я на русском, они в ответ на украинском. По жизни всегда раньше русскоязычные. Это какой-то странный фальшак.
Дивно..
Вони обрали для себе позицію перейти на мову. Ви чудово один одного розумієте, вони не мають до вас жодних претензій. А ви до них - так.
Бо вважаєте таку позицію фальшивою?
Це їх вибір, ви повинні його поважати!
Бо вважаєте таку позицію фальшивою?
Це їх вибір, ви повинні його поважати!
Ответ дляsobacura
Не пройде. Батьки продовжують дітям показувати російські мультики, російськомовні мультики, діти різного віку надалі споживають російськомовний контент, вдома батьки спілкуються з ними російською і взагалі, як почитати, як тут відстоюють той язик. То віри в те, що це коли небуть станеться вже нема.
У знайомої повністю знищений будинок, вчора в іністі вона виставляє сторіз, де її дитина дивиться російський мультик про слона і бегемота. Типу ой яка мілота (((
Одні дурні, інші вперті, трейті просто приніипові. Так і житимемо далі (
У мене дитина теж дивиться російською мультики і книжки читає - уявляєте жах. Це не заважає їй дивитися і читати українською теж. А ще англійською.
І до школи зранку сітку в коридорі плести військовим у свої 8 років.
Ай-яй-яй негідниця. Сидить сітку плете і в навушниках слухає російський контент.
Мій дідусь говорив, що у них у війну почали німецьку вводити у школах. Для того, щоб люди ворога розуміли.
І наприкінці війни фашисти вже не могли при місцевих розмовляти німецькою, щоб їх не розуміли - тому що навіть діти вже знали німецьку.
Shady lady• 06 апреля 2023
Ответ дляЦветов Мне срочно
Нет, никто не перешёл. Со знакомой,которая не знает русского,но говорит на английском и украинском, я разговариваю на английском.
Діло принципа, як то кажуть.
Не заговорю на мові, хоч стріляйте
Ответ дляВероника-2014
Потому что так оно и есть
От саме тому останнім часом я починаю російську відверто не розуміти. Маю право)) Моя мова - українська. Державна мова - українська. Всі громадяни України зобов´язані володіти українською, а не іншими мовами.
Навіть іноземці вчать українську.
А українці принципово ні(
Більше того, українська їм звучить коряво і смішно.
Молодці кацапня. Вони довго над цим працювали. Тепер все ясніше стає видно, наскільки успішно, на жаль.
Навіть іноземці вчать українську.
А українці принципово ні(
Ответ дляOllka
А мої не дивляться. Ніхто. Бо воно їм не треба.
Ответ дляsobacura
Я з-за того, що весь ютуб заполонила кацапня зі своїми дитячими каналами, і дитина часто наклацувала той контент, вирішила питання радикально. Сказала, зо ноут зламався, підключила українські ТВ канали дитячі: піксель, малятко ТВ в тд і чудо! У дитини зникли кацапські словечки і вирази. Кацапсткий контент то дійсно проблема. Україномовного дуже мало в ютубі.
Shady lady• 06 апреля 2023
Ответ дляЯ не в теме
Особенно фальшиво когда человеку тяжко аж настолько, что это чувствуют все, вот зачем так мучаться, я не понимаю.
Спочатку важко, потім легко.
В житті все не легко, що має цінність.
Але це свідомий вибір, і воно того варте.
Поважаю таких людей, вони молодці.
Тут немає НІЧОГО фальшивого, це все у вашій голові. Це ВИ так хочете бачити.
В житті все не легко, що має цінність.
Поважаю таких людей, вони молодці.
Ответ дляsobacura
Ну так люди різні. Хтось дивиться, хтось ні. І від цього не залежить патріот людина чи ні.
Давайте ще мірятись почнемо - чиї діти більші патріоти - моя, яка сітки вже рік майже щодня плете, оберіги робить хлопцям, допомагає випічку на фронт пекти щотижня. Але дивиться російською мультики. Чи Ваші, які щось не роблять, але презирають російську.
Не в цьому патріотизм. Років через 20-30 самі всі перейдуть на українську. Без примусу.
Ответ дляПиона
У нас Нетфлікс підлючений, мова контенту вибрана звісно українська. І мультики там чудові )
Ответ дляЗоряний Шлях
Тема как всегда классная. И дико грустная.
Вот люди умирают на фронте сейчас за что? За то, чтобы все на мову перешли? Или за что реально?
Хоть бы не просто за скорейшее возвращение батальонов с Монако, которым реально принадлежат все недра-земли-заводы.
Была бы я мужчиной, мне совсем трудно было бы найти причину пойти на фронт. Спасибо, что хоть женщин пока не трогают и мы, женщины, не крепостные.
Извините.
#насдєржатваложніках ще забули
🤣
33 рубля получіть в бухгалтерії
🤣
33 рубля получіть в бухгалтерії
Ответ дляСоната любви
не знаю, кто там лепил чей образ.
из своего детства помню только одно, по ут 1 были концерты на украинском языке, мультики, вечерняя сказка, спектакли, ну и так далее.
не видела я в этих передачах образ дурноватых украиноговорящих.
в садике ставили нам украинские танцы, в которых и я принимала участие. и был у меня украинский веночек и образ.
рисовала рисунок на украинскую тематику- мой рисунок выставляли в садике, вместе с остальными рисунками других некоторых детей, на выставку внутри нашего садика.
в школе никто не зомбировал меня и не рассказывал про дурноватых украинцев.
ну ни от кого я не слышала про дурноватых украинцев в период своего взросления.
и концерты у нас были в городе и там выступления с украинскими песнями.
и учительница в начальных классах, хоть и вела уроки на русском языке.
но принимала участие в народной самодеятельности, пели они песни и на украинском языке.
так как нас водили в театр слушать.
и в вышиванках у нас люди ходили и на 1 мая, и на 9 мая, никто никого камнями не забрасывал.
и в парках люди устраивали посиделки, мужчины с гармошкой, вокруг женщины и мужчины- были песни народные украинские.
пока не стали разделять людей по языковому уровню, никто никого не гнобил.
ну я пишу за свое окружение.
так как нас водили в театр слушать.
ну я пишу за свое окружение.
Ну, як ви не знаєте хто ліпив, то поцікавтесь. Поцікавтесь традиційним українським вбранням та музичними інструментами. Поцікавтесь, чому у вашому дитинстві вас вчили що український образ то віночки та гармошка . Куди ділася міська культура українців , чому образ тільки з білою хатою. Який традиційний український музичний інструмент українці змушені були знищувати або ховати бо совєти обкладали його шаленим податком. Поцікавтесь процесом ’зближення мов і культури’ . Поцікавтесь, в решті решт, як саме цензурували і у якому усіченому вигляді презентували українську культуру, що було дозволено , а що викорінювалося. То була українськість на короткому повідку - тільки так як дозволено, щоб приглушити супротив.
Люди, поцікавтесь, перш ніж висловлюєте авторитетно своє бачення, особливо щодо того що, начебто культуру і мову ніхто не придушував. Але ж то потрібен час, правда? Набагато легше казати те про що уяви не маєш.
Леди Репях• 06 апреля 2023
Ответ дляФайна пані
Русский язык не является собственностью россии
👍
Постоянно об этом пишу, но дамочкам с дивана приятно чувствовать себя героинями, перейдя на украинский, находясь где-нибудь в Ирландии.
Моё мнение: лучше маленький донат, чем большой пост в соцсетях.😎
Ответ дляOllka
Все таки не зовсім вірно. Мова повинна плакатися вдома, кожен день. Російські мультики дивитися, а потім сподіватися що десь якось дитина через 20 років сама перейде, то хибно. Коли мова з дитинства - то є рідне, своє. Коли переходити в дорослому віці, то буде як і Ви казати, і давати уже своїм дітям російський контент. Навіщо?
shamarik_turk• 06 апреля 2023
Ответ дляВ кого тако було
Автор, если человек перешел на украинский язык, то думает он все равно на русском и просто переводит. И сны видит на русском и мечтает и т д.
Через некоторое время ты уже перестаешь делать перевод в голове и автоматом думаешь и говоришь на нужном языке. Это вопрос практики. Эмигранты, которые дома говорят на одном языке, а на улице, работе и тд - на другом, никаких проблем с переводом в голове не испытывают. Появляется нужный запас слов и все. Дети-билингвы от рождения вообще не подозревают об описанной вами проблеме. Так что нет смысла придумывать отговорки на пустом месте. Я с мужем заговорила без перевода анг-русск в голове где-то через год, на языке страны мужа-ну, наверное, через года 3-4,так как он был с нуля в отличии от английского, украинский с друзьями иногда задумываюсь о переводе в голове, если спотыкаюсь о какое-то редкое слово, так как мало общения, нужно еще привыкнуть. У кумы падчерица говорила в 7 лет на 5 языках, вот такая у них семья интернациональная. Испанский, английский, шведский, арабский и русский в зависимости от того с кем общается. Хорошо, что ей не рассказали, что это невозможно из-за проблем перевода в голове)
Кстати, и сны вижу на разных языках, и мечтаю на разных, в зависимости от того, кого и чего эти мечты касаются. Без обид, но у вас просто нет практики общения на нескольких языках, поэтому вам кажется что будет ’перевод в голове’ постоянно.
Ответ дляOllka
Я не буду писати, що мої роблять чи не роблять, бо тоді це буде дійсно міряння, яке ви вже почали )
Люди різні, а кацапський контент то кацапський контент. Мої діти розуміють, що то чуже, і не хочуть мати нічого спільного з тими уйобками, які наробили стільки горя на нашій землі. Мої діти пережили окупацію, чули і бачили кацапню і весь їхній руський мір і їх відвернуло від російських мультиків! І ніхто мене не переконає, що ми щось робимо неправильно!
Ответ дляВероника-2014
А слон и бегемон за войну? Или что с ними не так?
Питання не мені але осмілюсь відповісти:
Яскравий, швидкий приклад: вмикаєте фільм ’Один вдома’ російська озвучка, слухаєте уважно.
Потім українська озвучка.
Ви маєте помітити різницю.
Навіть просто озвучка несе культуру, в російському варіанті вищезгаданого фільму з перших реплік расизм буйним цвітом .
І це тільки озвучка, мультфільми і фільми російськи просякнуті пропагандою наскрізь. Вона там просто скрізь, навіть у мультиках. Із яскравих прикладів - то київський князь Володимир то є російський князь, і Київ російский і ще дуже багато лайна. Дивитися уважно дорослим треба що дитині на підкорку вноситься. Навіть за простою логікою - чи може нація , яка вважає за норму чинити постійні війни і геноцид створити що гідне, чи варто споживати контент цих істот?
Потім українська озвучка.
Ви маєте помітити різницю.
Леди Репях• 06 апреля 2023
Ответ дляПеченюшка
В усьому світі є абсолютно нормальною практикою жити в інших країнах, не перестаючи від цього, любити свою Батьківщину, і сумувати за нею. І тільки на раші це вважається чимось диким.
Тільки у вас навчають що любити родіну=любити владу🤢
😄
Ну да, ну да.
Вы еще весь мир приплели)
Ну да, ну да.
Вы еще весь мир приплели)
Ответ дляПиона
Так вони знають українську - в школі ж вчаться українською.
А в побуті використовують російську.
Вміють обома мовами. Мову ворога теж знають, щоб розуміти що вони говорять.
Я не хочу заставляти дитину це робити. Це повинен бути її вільний перехід на мову. Інколи просить - давай поговоримо украхнською. А потім каже - я втомилась. Я наче не вдома.
А по Вашому я повинна говорити навіть коли дитина просить це не робити, каже, що ніяково почувається як на уроках. А потім від такого поводження з нею - протест піде - вік саме такий. Бунт почнеться. Нащо давати дитині привід асоціювати мову з примусом?
А в побуті використовують російську.
Ответ дляOllka
А в побуті використовують російську.
’Вміють обома мовами. Мову ворога теж знають, щоб розуміти що вони говорять.’
, це відверта дурня.
’Не в цьому патріотизм. Років через 20-30 самі всі перейдуть на українську. Без примусу’ = ’А по Вашому я повинна говорити навіть коли дитина просить це не робити, каже, що ніяково почувається як на уроках.’
’...я втомилась. Я наче не вдома.’
Гадаєте вша перейде?
, це відверта дурня. ’Не в цьому патріотизм. Років через 20-30 самі всі перейдуть на українську. Без примусу’ = ’А по Вашому я повинна говорити навіть коли дитина просить це не робити, каже, що ніяково почувається як на уроках.’
’...я втомилась. Я наче не вдома.’
Гадаєте вша перейде?
Ответ для Shady lady
Дивно..
Бо вважаєте таку позицію фальшивою?
Це їх вибір, ви повинні його поважати!
Бо вважаєте таку позицію фальшивою?
Це їх вибір, ви повинні його поважати!
Прям должны. Каждый сам решает уважать или нет
Ответ дляOllka
А в побуті використовують російську.
Ось я про це й кажу. Що коли вдома українська, то вона вважається рідною на підсвідомості і тоді немає втоми. Не треба прямо різко заставляти. У мене діти теж не одразу перейшли повністю на українську. Але потрібно почати хоча б із себе. Я говорю виключно украінською вдома, то потихеньку і усі підтягнулися і уже не важко.
Ответ дляsobacura
, це відверта дурня.
’...я втомилась. Я наче не вдома.’
Гадаєте вша перейде?
’...я втомилась. Я наче не вдома.’
Гадаєте вша перейде?
Вона вже переходить. Я на просто знаю, я впевнена.
Вероника-2014• 06 апреля 2023
Ответ дляLidiyaZi
Потім українська озвучка.
Ви маєте помітити різницю.
Потім українська озвучка.
Ви маєте помітити різницю.
’Откуда есть пошла земля русская’ - отрицаете существование Киевской Руси?
Shady lady• 06 апреля 2023
Ответ дляAmalpi
А які можуть бути підстави НЕ поважати перехід на українську в Україні?
Ну наприклад?
Я бачу лише один - українофобія і презирство до української мови
Ну наприклад?