Домашка• Изменено 06 апреля 2023

Україньська мова

Многие ваши знаеомые\родные перешли на укр мову в быту и жизни ?

И ещё интересно, те кто перешли на укр мову в момент интимной близости тоже на ней говорите какие то слова ?
Соната любви• 06 апреля 2023
Ответ дляLidiyaZi
Ну, як ви не знаєте хто ліпив, то поцікавтесь. Поцікавтесь традиційним українським вбранням та музичними інструментами. Поцікавтесь, чому у вашому дитинстві вас вчили що український образ то віночки та гармошка . Куди ділася міська культура українців , чому образ тільки з білою хатою. Який традиційний український музичний інструмент українці змушені були знищувати або ховати бо совєти обкладали його шаленим податком. Поцікавтесь процесом ’зближення мов і культури’ . Поцікавтесь, в решті решт, як саме цензурували і у якому усіченому вигляді презентували українську культуру, що було дозволено , а що викорінювалося. То була українськість на короткому повідку - тільки так як дозволено, щоб приглушити супротив.

Люди, поцікавтесь, перш ніж висловлюєте авторитетно своє бачення, особливо щодо того що, начебто культуру і мову ніхто не придушував. Але ж то потрібен час, правда? Набагато легше казати те про що уяви не маєш.
не нужно мне ничем интересоваться.

я выросла не в лесу, а среди людей.
и прекрасно помню свое детство.

а если вы уж заговорили с такой уверенностью об украинизации.

я внимательно изучила историю своего города, его начало, образование и на каком языке общались люди.

украинский язык вообще никакого отношения не имел к моему городу в период его образования)

поэтому, если уж на то пошло, то в первую очередь, я должна была бы изучать язык моих предков и на нем общаться.

LidiyaZi• 06 апреля 2023
Ответ дляСоната любви
не нужно мне ничем интересоваться.

я выросла не в лесу, а среди людей.
и прекрасно помню свое детство.

Я помітила що вам не потрібно нічим цікавитися.
Вероника-2014• 06 апреля 2023
Ответ дляLidiyaZi
Отрицаю существование росии во времена Киевсой Руси.
На зрозумілій вам мові. Думаю, слова ви зрозумієте а сенс - ні.
Ну, нет у них другой истории
Ollka• 06 апреля 2023
Ответ дляПиона
Ось я про це й кажу. Що коли вдома українська, то вона вважається рідною на підсвідомості і тоді немає втоми. Не треба прямо різко заставляти. У мене діти теж не одразу перейшли повністю на українську. Але потрібно почати хоча б із себе. Я говорю виключно украінською вдома, то потихеньку і усі підтягнулися і уже не важко.
Побут - це не тільки вдома.
У дитини лише одна подружка говорить українською.
Бабусі суржиком, ближче до російського.
Всі родичі російською.
Хтось переходить на українську періодично, хтось ні.
На волонтерці теж більшість російською.

І ми все її життя розмовляли російською. І через якихось тьоть незнайомих з форуму ламати дитину я точно не буду.
Вона має право знати любі мови, які захоче. Доречі моя мачуха білоруською розмовляє, тому що вона білоруска. Дитина її любить. Все - потрібно сказати, що бабуся ворог.

Як на мене дурні суперечки під час війни. Краще б допомагати пішли.
Я пішла. Чай вже попила.
Amalpi• 06 апреля 2023
Ответ дляOllka
Ну так люди різні. Хтось дивиться, хтось ні. І від цього не залежить патріот людина чи ні.

Давайте ще мірятись почнемо - чиї діти більші патріоти - моя, яка сітки вже рік майже щодня плете, оберіги робить хлопцям, допомагає випічку на фронт пекти щотижня. Але дивиться російською мультики. Чи Ваші, які щось не роблять, але презирають російську.

Не в цьому патріотизм. Років через 20-30 самі всі перейдуть на українську. Без примусу.
Без принуждения вряд ли. За 32 года не перешли же
Ollka• 06 апреля 2023
32 года були дружні народи. І оцієї мовної зради не було. А тепер за російську цькують. І не хочеш - перейдеш.
Вероника-2014• 06 апреля 2023
Ответ дляAmalpi
Ну, теперь-то все изменилось

Shady lady• 06 апреля 2023
Ответ дляAmalpi
Якраз таки без примусу і перейдуть. Поки примус, у багатьох супротив.
Людей потрібно залишити у спокої і вони самі перейдуть.
Звісно принципові радикали, які чути і терпіти не можуть мову, ті не перейдуть, а будуть кричати що їх притісняють коли не беруть на роботу де потрібно обслуговувати на мові.
Але більшість перейде.
Можливо не за рік і не за два, але так
Liebelebenn• 06 апреля 2023
Перейшла повністю на рідну мову в 2012. До цього з 17 до 32 -кацапстка. А з 10 до 14 жила на камчатці, рузьку культуру з їх язик . Моду сказати всім рузькоязичним ’українцям’ що їх язик все рівно видає в них малоросів, і кацапи зневажають зросійшених, сміються з вашого язика, і ніяким чином ваш штучний язик не наблизить вас до ’вєліких’, ви все рівно для них хохли-салоїди. То чому не повернутися до рідної мови...не розумію.
В 2012 перестала відповідати кацапською, не слухаю нічого розійською і ментально максимально від них відмежувалася. Чоловік з Донбасу. Перейшов на українську напевно в 2014, але зі знайомими говорив роз. При цьому російська це язик бидла- матюки і бридкі жарти. Чоловік аж вирівнюється і виглядає більш поважним, коли говорить українською. Контролює себе. Хоче бути кращим. І це плюс.
Zhuzhuk• 06 апреля 2023
Ответ дляСоната любви
не нужно мне ничем интересоваться.

я выросла не в лесу, а среди людей.
и прекрасно помню свое детство.

Громадянство у вас якої країни?
Якою б мовою не говорили ваші предки, додатково до неї ви маєте знати державну мову своєї країни.
Це ж так просто...
Дівчина з космеями• 06 апреля 2023
Ответ дляЗоряний Шлях
Да, многие перешли.
Меня лично раздражает только что со мной на мове теперь переписываются те, кто реально живут за тысячи км. Их дети и мову и язык забывают, совсем другие языки учат, а они свой патриотизм показывают. Я на русском, они в ответ на украинском. По жизни всегда раньше русскоязычные. Это какой-то странный фальшак.
Не фальшак - не хочуть пропагувати, нести далі мову ворога. Якщо мовою не говорять, вона вмирає.
Man-Gust• 06 апреля 2023
Ответ дляSoufit
#насдєржатваложніках ще забули
🤣
33 рубля получіть в бухгалтерії
Каждый судит о других по самим себе.
Соната любви• 06 апреля 2023
Ответ дляZhuzhuk
Громадянство у вас якої країни?
Це ж так просто...
согласно конституции, имею право на свободное общение на том языке, на котором считаю нужным.

в 2019 никто меня не спрашивал, устраивает ли меня выбор.

а сейчас все резко патриотами стали.

поэтому, ничего и никому я не должна.
Irina S Irina• 06 апреля 2023
Так, перейшли на українську. Я перейшла. Контент намагаюся дивитися й слухати на українській. Іноді зависаю й не можу підібрати потрібне слово українською. Іноді вилазять російські слова. Злюся на себе, виправляюся. Нічого.. Навчюся.
Кума з сином 5 років були в гостях. Чую - малий слухає реп російскою. Пояснила йому чому не треба слухати російскою - побачила супротив, бо даила і примушувала. Ок. Включила своїй доньці українській реп, бачу і малий прислухається. А коли вони уходили, він підійшов до мене і сказав: ’ А знаєш, той реп , що ти включила - не поганий, навіть дуже хорший. Я буду слухати’
До чого веду : багато хто опирається, бо думає, що його примушують. Все буде. І українська скрізь.
ОднаРозоваяРоза• 06 апреля 2023
Ответ дляЯ не в теме
Особенно фальшиво когда человеку тяжко аж настолько, что это чувствуют все, вот зачем так мучаться, я не понимаю.
Послухайте, наприклад, трампа, який каже що якщо говорять на тих землях російською, то там росія. А скільки ще так вважають в світі. То як на мене треба щакрити це питання і говорити українською.
Вероника-2014• 06 апреля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
А там, где говорят по-испански, согласно Трампу, Испания?
ОднаРозоваяРоза• 06 апреля 2023
Ответ дляВероника-2014
А це ви у нього спитайте. Іспанія наразі не претендує, на відміну від рашки, то порівняння некоректне. Плюс якби всі визнають, що Іспанія ті землі захопила убиваючи місцевих. І не веде риторики про ’исконноиспанские’ землі. рашка язык використовує як зброю, а нам ще досі ’какаяразница’.
Вероника-2014• 06 апреля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
У вас ник русский, ничего?
ОднаРозоваяРоза• 06 апреля 2023
Ответ дляВероника-2014
У вас ник русский, ничего?
А ще в мене українська не ідеальна, але це не відміняє ситуації)

Единственный цветочек• 06 апреля 2023
Богато перешло
Zhuzhuk• 06 апреля 2023
Ответ дляСоната любви

а сейчас все резко патриотами стали.

поэтому, ничего и никому я не должна.
Повторюсь. Згідно з Конституцією та іншими законами України ви (якщо ви громадянка України) зобов´язані (саме зобов´язані) володіти державною мовою. Статус української мови як єдиної державної мови передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначені законом. Детальніше можна почитати сам закон.
Тобто у вашого ’не должна’ є певні межі.
Плюс треба враховувати, що і інші вам нічого не винні. І коли вас раптом перестануть розуміти, то це про права інших людей, а не про ’ущємлєніє прав рускоязичних’.
hydrolog• 06 апреля 2023
Ответ дляЦветов Мне срочно
Нет, никто не перешёл. Со знакомой,которая не знает русского,но говорит на английском и украинском, я разговариваю на английском.
вы украинского не знаете?
hydrolog• 06 апреля 2023
у мене досить багато сусідів, знайомих перейшло на українську, частіше чую в магазині і у місті. Мене це радує.
Семицветка• 06 апреля 2023
Ответ дляМамина квіточка
Німеччина і Франція теж великі різнонаціональні країни, але ні у кого не виникає питання яка державна мова, або мова навчання. Живете в Україні - вчить українську, дома хоч арабською
Ну почему же. А Германии есть ВУЗы, в которых можно учиться на английском. И есть фирмы, язык общения которых английский. А также есть Люксембург, в котором три основных языка - люксембургский, немецкий и французский. И дети в школе изначально учатся на немецком, а не на люксембургском...
Alve• 06 апреля 2023
Ответ дляLidiyaZi

Там у нас кучу бабок на телемарафон тратят, может пусть просвещают? А не только про розовых пони вещают
Семицветка• 06 апреля 2023
Ответ дляЧупа-чупс
вот же матрёшка этот Тарас! зрада! вычеркнуть его из учебников! нехай москали его забирают себе!
Рассмешили
Вероника-2014• 06 апреля 2023
Ответ дляСемицветка
Так и у нас можно в вузах учиться на английском!
kudrevich_julia• 06 апреля 2023
Ответ дляН@Диете
Якби всі знали українську і не так активно захищали російську, розпалювати було б нічого. Ні?
Ні. Тому що справа не в мові . Може щн скажете,що в нас нацисти і сатаністи є? Не уподобляйтеся больному діду! І да,якщо б не російскомовні регіоеи,то орки б вже на западі країни були ,і повірте ,їм все одно на якою мові ви розмовляєте ,і вас би’ захищали’
Вероника-2014• 06 апреля 2023
Ответ дляhydrolog
вы украинского не знаете?
Знаем. Но автора интересует, перешли ли мы на украинский в постели
Amalpi• 06 апреля 2023
Ответ дляВероника-2014
Ну, теперь-то все изменилось
Нет