Анонім Перший• 06 апреля 2023

Оповідання в підручнику 5 класу, де мати б´є сина по голові, а батько вбиває

Володимир Винниченко "Федько-халамидник". І батько потім вбиває дитину, її хоронять. Взагалі дуже, дуже жорстоке оповідання. Не розумію, невже немає нормальних авторів та творів для дітей 10-11 років, щоб включати їх творчість в цю нову програму? Сьогодні син підійшов до мене з питаннями, я прочитала та реально заплакала. Мої сусіди через стінку теж бьють доньку 6 років, як вона плаче та кричить, аж серце щимить, я стараюся кудись відправити сина, щоб він не чув цього жаху. А тут шкільна програма.
Ось уривки:
І вона з усієї сили вдарила Федька по голові. Федько аж упав
на одне коліно й закрив руками голову. Мати знову хотіла вдарити його.
— Говори ж, падлюко! — торсонула його мати.
Федькові знов упала з голови шапка, як ударив його Толин
батько.
Потім Федька поклали на стілець і били вже як слід. Але
Федько й на цей раз навіть не скрикнув. Тільки, як батько
пустив руку, якою держав його, Федько впав додолу й не
ворушився.
— Уставаай!!! — ревнув батько й шарпнув сина за руку.
А через три дні він лежав мертвий.

Для мене неприпустимо публікувати таке 10-11 річним дітям(((
Квітка папороті• 06 апреля 2023
Мой плакал когда дочитал. Единственный раз в жизни.
Як міряти?• 06 апреля 2023
О, это каждый год обсуждают)) Бедные родители все в шоке, когда со своими детьми сталкиваются с этим в 5 классе))

Я своему ребенку объясняла, что это бред, выдуманный больным на голову автором, который ненавидит детей
kissaniya• 06 апреля 2023
Ужас. Они там с ума посходили в минобразовании.
Вы сообщали куда нибудь о соседях своих?
Nat-li• 06 апреля 2023
Мне кажется такое и лет 15 назад учили.
Кицюююня• 06 апреля 2023
Василь Стефаник ще треш суцільний писав...
Ермолайчик• 06 апреля 2023
Ооо, моя донька також не зрозуміла «це неподобство», тим паче зараз коли стільки горя навкруги. Діти ж все розуміють. Це просто жах!
kissaniya• 06 апреля 2023
Дочь в школе такого не читала. Это 5й класс?
Полюю на дрони• 06 апреля 2023
Ну раньше Муму читали и плакали…. Теперь это. Ну это жизнь, не все ж розовые пони будут.
Вы соседям полицию вызывали?
Як міряти?• 06 апреля 2023
Ответ дляkissaniya
Владимир Винниченко. Две повести учат, и обе человеконенавистнические, с издевательствами над детьми. У автора явно не все дома были
Оно само купилось• 06 апреля 2023
Ответ дляkissaniya
6-ий клас. Оповідання дуже тяжке , але повчальне , має мораль . Моя учениця слухала, бо не хотіла читати і я заодно послухала
hrushyk• 06 апреля 2023
Ответ дляkissaniya
Мені 39 років і це оповідання вже було в програмі
АнтиТроль• 06 апреля 2023
Единственное нормальное произведение в 5 классе по укр.лит. - Фарбований лис, тоже плохой конец, но хотя бы понятно почему.
Полюю на дрони• 06 апреля 2023
Автор,
« Мої сусіди через стінку теж бьють доньку 6 років, як вона плаче та кричить, аж серце щимить, я стараюся кудись відправити сина, щоб він не чув цього жаху» - ну то есть, вам главное отправить куда-то сына, а жизнь соседского ребенка вам не интересна? Ваша байдужість неприпустима, а ви про оповідання пишете…
kissaniya• 06 апреля 2023
Ответ дляОно само купилось
Может моя болела и пропустила. Или учебник другой я б её месяц успокаивала после такого треша. Она очень впечатлительная
hrushyk• 06 апреля 2023
Ответ дляОно само купилось
Моя донька просто в ступор впала ,коли прочита його
В дитини був шок і відняло мову,вона мені двоє суток майже не говорила
Nat-li• 06 апреля 2023
Ответ дляhrushyk
Вот и я такое припоминаю. Эта зрада не из новых)
hrushyk• 06 апреля 2023
Ответ дляNat-li
Тілтки мені здається ми його в 6 таки читали
Не в 5
Оно само купилось• 06 апреля 2023
Ответ дляhrushyk
І я так теж наче пам´ятала сюжет
АнтиТроль• 06 апреля 2023
А так, бедный лось, который выбрался из воды, а его все равно пристрелили, страна Недоландия, где всем рубят головы, бредовый бред Яйце-райце
Бла бла бла• 06 апреля 2023
Ни фига себе
Я в шоке
KROX@• 06 апреля 2023
Ответ дляОно само купилось
И чему оно учит, ужс какой то
автор Анонім Перший • 06 апреля 2023
Ответ дляkissaniya
Это точно!
Я их боюсь, там реально сявло живет. Я даже в глаза им смотреть не могу. Сходки почти каждый вечер, крики, собака ещё может лаять до 3 ночи, то ли запирают они её... Мне не нужны проблемы, а они будут, если сообщу, т.к. в нашей стране законодательно этот вопрос не урегулирован. Они же не бомжи, он ездит на дорогой машине, она - мастер маникюра. Но точно бьет дочь и срывается на ней, вот вчера после 22 там что-то летало, девочка визжала. Я честно не знаю, вмешаюсь, будет только хуже
Оно само купилось• 06 апреля 2023
Ответ дляkissaniya
Моя настільки байдужа , що чесно - мені страшно. І більшість таких , по її словах. Послухала , ми обговорили , щоб на уроці відповідати. Навіть високий бал отримала.
Ку-кусик• 06 апреля 2023
Ответ дляКвітка папороті
И мой плакал... дурдом, я не читала.
автор Анонім Перший • 06 апреля 2023
Ответ дляПолюю на дрони
Автор,
А потом его дружки проломят мне голову, а не вам. Разве есть какая-то защита у меня? Я живу без мужчины, меня не кому защитить
ПЛЮС-МИНУС• 06 апреля 2023
моя в 5-м. не припомню такого.
зачем такое детям?
то Достоевского за мрачность ругали и такое в программу всунули?
ЭкстрасенсиХаЯ• 06 апреля 2023
Ооо!!! Хорошая тема! Мне 24, когда была в школе тоже этот треш читала.
Плакала. Думала, что одна такая.
Дв, странное оповидання.
Я инженер, меряю от 1• 06 апреля 2023
Все описане жахливо. Але здається він вмер через температуру, ні?
Варена цибуля• 06 апреля 2023
Це оповідання читала навіть я в школі. Мені 36 років.
KROX@• 06 апреля 2023
Кто понимает в чем мораль и чему это учит детей, напишите плиз, я не могу догадаться.