Курочка-чубаточка• 08 апреля 2023

Племінник з неврологічним станом

Відповідала в темі, що в топі. Але захотіла окремого обговорення. Може хтось дасть дійсно дієву пораду.
Є племінник, майже 15 років, розлад неврологічний і чималий. В шолу з школи водять і забирають. Оцінки 5-6-7, натягують, мама вчителька. Мова не чітка, але рідним зрозуміла, звісно. Друзів не має в школі в двір не випускають, тому теж не має. В дитинстві динозаври то все. Поведінка, розмови, по всьому видно, що в дитини великі проблеми. Форма лиця, кіль на грудині. Тепер до проблем. Ще коли малому було 2-3 роки я говорила з невісткою про необхідність коррекції. Вона навіть пробувала возити на заняття, їм приписали препарати, на що свекруха категлрично сказала, що не дасть травити внука. Невістка дуже її боїться, живуть у свекрів після того лікування не було. Принцип свекрухи " люди всякі виростають і живуть собі, переросте". Навіть діагнозу нема. На сумісних гостинах ( а це ж племінник), раз у місяць, а то і частіше бачимось, веде себе іноді агресивно, можливо через гормони підліткові. Кілька разів підходив і клав руку на плече мені, потім ніби випадково до грудей. Бачу, що в таких випадках в нього аж піт на чолі і випуклість в штанах. Ці випадки не тільки зі мною, ще з жінками родини, свекруха це переводить в сільський юмор " мужик росте, баб оцінює". Мені страшно залишати свого сина з ним в одній кімнаті, страшн навіть самій з ним залишатись. Це стає дедалі помітніше і від сім´ї негатив до мене. Мінімізувала к- ть зустрічей, знову негатив. Дівчата, підкажіть, що може бути з цією дитиною? Може перерости, яе вони впевнені?
автор Курочка-чубаточка • 08 апреля 2023
Ответ дляСоня-сонятко
Про це в нашому суспільстві не прийнято говорити, але є таке, що матері таких дорослих синів з розумовою відсталістю чи з іншими психічними розладами, винаймають їм жінок для задовільнення сексуальних потреб. А якщо немає на те коштів, то й самі матері цим інколи займаються. Вибачте, може кого шокувала таким фактом, але таке є.
Йлкарний бабай, сподіваюсь, ви тролите.
Я думала, може типу ліки якісь по типу як в армії бром чи шо там, поки він не зможе це контролювати.

Фізик-ядерщик заочно• 08 апреля 2023
Ответ дляМорская свинка
У нас в семье нечто подобное, к сожалению. Только уже 17 лет. Развитие лет на 10 максимум, при этом вспышки агрессии на ровном месте, если вдруг его зацепила какая то тема, он может вещать несколько часов подряд, сбивчиво, малопонятно, но эмоционально. Перебить, переключить невозможно. Сексуальный вопрос пока не стоит вообще, но скоро чувствую тоже бомбанет(
Родители делают вид что все нормально
А какой диагноз?
Соображалочка• 08 апреля 2023
Ответ дляКурочка-чубаточка
Біда в тому, що вони всі впевнені, що він в нормі і ніхто нічого не робить
Є 3 схожих випадки в неблизькому оточенні, тому особливих подробиць не знаю.
Єдине, що знаю, що в підлітковому віці двом з них давали ліки для придушення статевого потягу (напевно бром).
В дорослому віці ці чоловіки просто допомагають в побуті. Якщо живуть в селі, то там простіше, завжди є багато фізичної роботи і не так помітний діагноз. В місті теж є чим зайняти - покупки, домашні обов´язки. Але потребують контролю та наставництва.
Але зараз це добродушні не агресивні чоловіки за 40, хоча по рівню розвитку - діти, в усіх інвалідність, не працюють. Живуть з батьками або братами/сестрами. Корекцією в час їхнього дитинства не особливо займалися, чи приймали якісь інші ліки (нейролептики) не знаю. Діагнозів не знаю, але в одного наслідки після щеплення та менінгіту, в іншого схоже на високофункціональний аутизм (в нього найменьш помітні відхилення), в третього на розумову відсталість.
Цвіпканя• 08 апреля 2023
Ответ дляСоня-сонятко
Йоппп
Мене точно шокували
Що д там в голові? Замість того, щоб проводити терапію і лікувати, самі мі..та лижуть
Ответ дляСоображалочка
Дякую вам, може дійсно пристосується
Соня-сонятко• 08 апреля 2023
Ответ дляКурочка-чубаточка
Йлкарний бабай, сподіваюсь, ви тролите.
Можна й ліки, звичайно. Але ж не всі хочуть своїх дітей ’труїти’. До речі, за кордоном є волонтери-жінки, які безкоштовно це роблять для таких хворих, або для інвалідів. Типу соціальна служба така. А може й не зовсім безкоштовно, не пам´ятаю точно. На цю тему є багато дописів у ФБ Олесі Яскевич, засновниці організації для дітей з розумовими і психічними розладами.
Сорока-ворона• 08 апреля 2023
Ответ дляМорская свинка
Родители делают вид что все нормально
Знаю родину, в них хлопчик епілептик мастурбував перед сестричкою і чиплявся.
Мати віддала його в психоневролгічний інтернат, на вихідні забирає, але це так не залишила, убеспечила доньку.
Кошка Мурка• 08 апреля 2023
Ответ дляКурочка-чубаточка
Вона яе би вам сказати, за ці роки виробила собі якусь тіпа стратегію ’ все харашо’ якийсь вигаданий світ і живе в ньому
Зрозуміло, але ж це дивна реакція, особливо як для мами, закрити очі на все і ось так жити, невже не шкода свою дитину
Морская свинка• 08 апреля 2023
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
А какой диагноз?
А кто ж его знает, его никто не лечит, при этом его мать врач.

Соня-сонятко• 08 апреля 2023
Ответ дляЦвіпканя
Йоппп
Мене точно шокували
Терапія недешево коштує, не у всіх є на те гроші. І люди ж не всі в києвах живуть, якщо маленькі містечка чи села, то як вирішувати цю проблему?
Морская свинка• 08 апреля 2023
Ответ дляСорока-ворона
Здесь тоже есть дочка младшая, я не знаю, что они себе думают
Ответ дляСоня-сонятко
Чорт побери: бром, чи що там є таке. Але ж не лягати під свою дитину!!!!
Сорока-ворона• 08 апреля 2023
Ответ дляСоня-сонятко
Нейролептики не дорогие, инвалидам бесплатно.
Им назначают обычно кветиксол в таких случаях.
Сорока-ворона• 08 апреля 2023
Пардон, не кветиксол, а клопиксол
ЗабежАЛОЧКА• 08 апреля 2023
Я знаю схожу історію: теж мама вчителька. Навіть бабуся - педагог. У дівчинки було все те, що Ви описали про племінника. Перші класи вона навчалась з нами, це був початок 90-х. Діагнози не озвучували. Її просто називали дивною. Далі її перевели в інтернат. Вона так і не переросла. Це взагалі неможливо. Це серйозний діагноз.
По молодості постійно шукала собі пригод, під ким тільки не лежала (вибачте за прямоту. Навіть пенсіонери з нею мали відносини). Не знаю, чому не втручались батьки.
Зараз це - жінка під 40, яка хвора душевно, фізично. Нещодавно її бачив наш однокласник. Каже: «йду собі, бачу Тамару. Вона зупиняється і дивиться на мене. Я вирішив привітатись. А вона почала кричати на всю вулицю, рвати на собі волосся, бити себе по голові і побігла кудись».
Розкажіть про неї своїй рідні. Нехай щось роблять! Це батьківська недбалість!
Морская свинка• 08 апреля 2023
Ответ дляКурочка-чубаточка
Кстати вот тему читаю и вспомнилось из детства, как бабушка с родителями вполголоса такое что-то мерзкое обсуждала. В селе был такой прыцюцькуватый хлопец Мартын. Отец погиб, одна мать его воспитывала. Его соседи за мелкую денежку брали то огород вскопать, то ветки вывезти. И очень он был охочий до девок. Ну и мать там решала этот вопрос вышеописанным методом. Мне было лет 11-12 тогда, ужасное чувство мерзости помню, когда услышала эти разговоры, я этого Мартына боялась, всегда пряталась в доме у бабушки, когда он приходил
ЗабежАЛОЧКА• 08 апреля 2023
Ответ дляКурочка-чубаточка
Їм просто ЛІНЬ займатись дитиною
Голубая фишка• 08 апреля 2023
Ответ дляКурочка-чубаточка
Це варіант звісно, але свого чоловіка залишити без брата і батьків би не хотіла. В цілому, вони добрі і гарні люди, якби не свята впевненність у відсутності проблеми з сином та внуком відповідно.
Можливо це невпевненість в відсутності проблем, а несприйняття. Як страус заривають голову в пісок від проблем. Поки дитина не немає діагнозу, вона типу здорова.
Malinua• 08 апреля 2023
Если ваш муж любит племянника, если любит его родных, то нужно переступить через стиснение и поговорить с родителями ребенка, подобрать слова, убедить - пройти обследование, получить диагноз и понять терапию. Любовь должна быть действенной. Не всегда правильно быть слащаво приятными

Ответ дляГолубая фишка
Абсолютлі! От прямо в точку
Акукарача• 08 апреля 2023
Ответ дляЦвіпканя
Йоппп
Мене точно шокували
Уявіть там ще невідомо хто кого гвалтує бо і мати може користуватись як чоловіка немає, а потім такий хлопець розумово відсталий і навіть не розуміє що це щось погане. Не всі агресивні і прямо накидаються.
Акукарача• 08 апреля 2023
Ответ дляКурочка-чубаточка
Абсолютлі! От прямо в точку
Автор, если по теме, то просто обезопастье себя и ребенка. А они там сами живут и им чужое мнение как видите по барабану. Люди должны хотеть слушать и слышать, а раз там мама розовоочкастая, то пока он что то на ее глазах не учудит ничего не поймет
Мульйонерша• 09 апреля 2023
У нас дисципліну читала директорка інтернату для дітей з вадами розумового розвитку. Оце ми наслухалися. У них сексуальне бажання набагато вище, не можуть стримуватися. Дівчата і хлопці, особливо навесні, тікали з закладу, шукали ’пригод’. Дівчата завагітніти могли.
Gvenna• 09 апреля 2023
Ответ дляКурочка-чубаточка
Та не дай бог. Зрозкмійте, я його з рочку знаю. Він був добра дитина, сонячна, але завжди добра. Деякі людські якості в нього вищі були чим в інших дітей: чесність, обійми щирі, усмішка, рідка, але вже якщо є то не награна. Як він до років 10, яе ми зустрічались підходив мовчки і брав мене за руку. А такі дітки не до всіх ідуть. Або сідав на коліна мені і роздивлявся динозаврака в своїх долонях, іноді весь вечір.
Розумієте, справа в підліткових гормонах.
У дитини гормональна буря, які підсилює всі негативні нюанси. Вона стає менш спокійною. Може стати агресивною.
Як у нас жінок, в певні фази циклу, стаємо більш роздратовані, можемо зірватись. Хоча взагалі то добрі. Але людина з здоровою нервовою системою може собою керувати. Дитина з недозрілою і трохи (вибачте) дефектною - ні.
Що можу сказати по темі:
- не переросте
- не залишайте з ним свою дитину наодинці
- можете пробити які є психіатри в вашому районі, це або Охматдит, або дитячий психоневрологічний диспансер, для очної консультації. Розумію, що там родина сільська і все таке, це важко.

Особисто я би вам (суто для себе) радила б проконсультуватись з психіатром, описати все це. Бо це вас турбує і це вам потрібно для себе. Хоча би отримати пораду фахівця з приводу того як вам себе поводити. Як вашій дитині себе з тією дитиною поводити. Можна спитати в фейсбуці в групі Доказові батьки, це все можна і онлайн провернути.

П.с. я мама дитини з подібним розладом, менш вираженим.
Gvenna• 09 апреля 2023
Ответ дляАкукарача
Звучить дико, але я вірю, що й таке буває.
Бо ж як бува, оточиш себе нормальними людьми, а як вилізеш з своєї бульбашки,а там ..

Вчора був сюжет про хлопця, якого евакуювали з прикордонного села. Батьки виїхали, а він не захотів, лишився в селі з бабусею. Ну якось вмовили. Років 15 на вигляд. В нього брали інтерв´ю, то помітно що є нюанси розвитку - мовлення, мислення. Ну і яка там реабілітація, якщо батьки лишили дитину за километр від кордону і втекли.
Соня-сонятко• 09 апреля 2023
Ответ дляСорока-ворона
Для цього як мінімум потрібно показати дитину лікарям, привезти на комісію, отримати інвалідність. Але ж дехто спочатку відноситься до цього всього, як свекруха автора теми. А коли вже зрозуміло стає, що до чого, і що ніхто нічого не ’переріс’, то намагаються приховати факт хвороби, і задля того багато на що йдуть.
Gvenna• 09 апреля 2023
Ответ дляСоня-сонятко
А не підкажете посилання на групу або назву? Щось не знайду за вказаними даними. Буду вдячна.
Акукарача• 09 апреля 2023
Ответ дляGvenna

Я уже нічому не дивуюсь. Моя бульбашка вже давно лопнула. Інколи навіть не думаєш що такі приємні люди а вдома в них таке коїться.
Соня-сонятко• 09 апреля 2023
Ответ дляGvenna
Група (і фонд) називається ’Бачити серцем’. Але дописи на цю тематику в основному від засновниці Олесі Яскевич. Здається, вони там і якісь лекції для батьків таких дітей іноді проводять.
Gvenna• 09 апреля 2023
Ответ дляСоня-сонятко
Супер, я вже там. Дуже дякую!