Акукарача• 09 апреля 2023
Син. Чи добре ми зробили? Які є варіанти
Син першокурсник. Готувався вступати в універ в Україні. Почалась війна . Хоч на й на заході, але перелякались і в терміновому порядку почали шукати варіант закордоном з того що встигали. Син не хотів. Ми його трохи примусили. Розмовляли переконували і т.д. Погодився. Тепер пройшов рік і він дуже нещасливий. Каже що ми винні. Це був не цого вибір. Чужа мова люди. Друзів нема. Незабаром йому 18 то й додому не зможе їздити.
І він зажурився. Хотів би в укр.універ але якщо і вдасться перевестися то на контракт. А так в минулому році мав хороший нмт. Був би на бюджеті. На перший курс не дуже хоче. І я бачу в нього прям депресія:(. Нас слухати не хоче бо ми вже його "нарадили".
Хочу почути думки. Може знайдеться вихід.
ТебеОноНадось• 09 апреля 2023
Ответ дляМалая еще та
Удалено администрацией...
Вічна пісня тих, хто виїхав.
КараПузовна• 09 апреля 2023
мамо сыне хватит сопли подтирать
ноет оно
вперед на фронт в бахмут, там друзья будут
ноет оно
Акукарача
• 09 апреля 2023
Ответ дляДуб береза
тут люди думают как выехать,а вашему всё не так.
дело же не в друзьях,а в его некоммуникабельности.
если сидеть в углу как паук,то тебя никто кружить не будет.
надо интегрироваться.
время сейчас такое, что никто никому не нужен.
надо интегрироваться.
Так. Але на сьогодні він нещасливий. Чоловік радить перечекати. Я готова допомагати переводитись:(
ТебеОноНадось• 09 апреля 2023
Ответ дляМалая еще та
Ну если вам не страшно - ваше право. Люди имеют право жить как хотят, не отчитываясь перед другими
Так а чого ж сину автора не дали жити,як він хоче.
Малая еще та• 09 апреля 2023
Ответ дляТебеОноНадось
Вічна пісня тих, хто виїхав.
Я в Україні, заспокойтеся. Не лізьте у справи чужих людей!
Пекельнi Борошна• 09 апреля 2023
Ответ дляМеряю от 0
Удалено администрацией...
100%. Прям в Словаччині супер майбутнє-без мови, без друзів. Загнали хлопця в депресію, поки його однолітки спокійно вчаться на заході України. І ні у кого дітей студентів 18річних не погнали воювати.
Надежда наш компас• 09 апреля 2023
Якби у мене сину було 17, я б теж наполягала на виїзді закордон. Це поки що студентів не мобілізують, але все може змінитися у будь-який час. Я тільки не зрозуміла: він зараз у Словаччині вчиться, чи ні? Якщо вчиться, то чому не вивчив мову?
Малая еще та• 09 апреля 2023
Ответ дляТебеОноНадось
Бо дитина. За дитину вирішують батьки і це правильно. І у 18 - це ще не дорослий. З 21 хіба що починають працювати мізки
Ответ дляПушкининиана
Потому что не хотел уезжать.
Все просто.
Я очень многих знаю кто категорически сказал нет и родители прислушались, хотя имели свои планы.
Все просто.
Тоді це своєрідний протест
Ну і плюс вік такий, наче вже дорослий, а наче і не самостійний
Треба багато розмовляти, шукати компроміси
Акукарача
• 09 апреля 2023
Ответ дляСтатус Ква
может, просто страну сменить? не в Украину. Вдруг поможет.
Сына вашего понять можно и вряд ли ему что-то дома грозит, но не начнет ли он так же депрессировать, когда поймет, что из Украины выехать нельзя?
Дуже імовірно. Занадто все ідеалізує тут. Країну немає можливості. Хіба заново вступати
КротоТо• 09 апреля 2023
Ответ дляПушкининиана
Ми перелякалися….
Кого? Чего?
Действительно! Чего пугаться родителям мальчика 18 лет в воюющей стране, где идет мобилизация.
Пусин Кукин• 09 апреля 2023
Ответ дляКараПузовна
мамо сыне хватит сопли подтирать
ноет оно
Ваш вже там, мабуть.
ТебеОноНадось• 09 апреля 2023
Ответ дляМалая еще та
Ви перші полізли своїми прогнозами.
Що ви особисто зробили, щоб пришвидшити перемогу, підтримати економіку?
Питання риторичне. Написати можна багато всього.
Разгуляшка• 09 апреля 2023
Ответ дляГугелП@лАмался
Удалено администрацией...
100%) ожидание/реальность у него не совпадет. Молодой, адаптируется заграницей
А шо сталося?• 09 апреля 2023
Ответ дляАкукарача
Ні. Його друзі пішли в той універ що ц він хотів:(
Швидше вони розказують як кльово. Гуляють. Тривоги. Часто пар нема . Блекаут то романтика
Який блекаут? Де він є?
Акукарача
• 09 апреля 2023
Ответ дляСhanelKa
В Словаччині багато українців і студентів багато наших
Чому не має друзів ?
Каже ’ там всі придурки’. Ну коли на нервах. А так. Не знаю. Каже не веселі вони. Нудні.
Дуб береза• 09 апреля 2023
Ответ дляАкукарача
для мене це просто жах.
куди повертатись?
вже вам написали раніше мене,що нормальне життя тут буде не скоро.
5-7 років в найкращому випадку,щоб досягти довоєнного рівня,а потім жити під вічною загрозою з боку недекватного сусіда.
куди повертатись?
Пушкининиана• 09 апреля 2023
Ответ дляСhanelKa
Тоді це своєрідний протест
Да. Согласна. И в первую очередь я бы послушала его варианты решения этого недоразумения.
Накладні мюслі• 09 апреля 2023
Ответ дляАкукарача
Словаччина
Странно. Где учится? Почему друзей нет? Я в Словакии живу
Пусин Кукин• 09 апреля 2023
Ответ дляДуб береза
для мене це просто жах.
куди повертатись?
В західній частині України сусід адекватний.
Боневтікла• 09 апреля 2023
Ответ дляДуб береза
надо интегрироваться.
+100. А інтегруватися в 18 набагато простіше ніж в 40.
Разгуляшка• 09 апреля 2023
Ответ дляМалая еще та
Удалено администрацией...
Согласна с каждым словом. Я понимаю еще когда задумываются уезжать/не уезжать люди 35+. А детям лучше уехать однозначно
Акукарача
• 09 апреля 2023
Ответ дляЛя-ля-ля
З однієї сторони - менталітет і мова схожі до нашого, але погано, що друзів немає. З іншої - важко, особливо в його віці не мати спілкування + 1 рік завжди важко йде адаптація, навіть у рідній країні + рідні далеко і він один.
Тут важко давати поради, бо і шанс втратити не бажано, тим паче, що рік вже провчився. Але психологічний стан - важливіший і він вже й так каже вам ’нарадили’. Почекайте і запропонуйте йому подумати ще місяці зо два до початку вступу у нас. Якщо не передумає, то я б мабуть погодилась би з його рішенням повернутись (ІМХО)
Та ми вже готові погодитись. Але він сам не знає. Бо лиш на контракт переводом. Ввн лиш торочить що не треба було йти закордон.
Статус Ква• 09 апреля 2023
Ответ дляАкукарача
хех, моему 15, и он не хочет жить в очень спокойном городке, только у себя дома (хотя у нас тут тоже относительно спокойно). Потому что это в его понимании круто и весело - вместо уроков сидеть с друзьями в укрытии через день и обсуждать, кто сколько взрывов услышал и сколько шахедов подбили
Читаю по вечерам• 09 апреля 2023
Ответ дляАкукарача
Студентів поки не беруть.
Варіант, що Ваш син буде невиїзним до 60 р, якщо вернеться, я б не спішила виключати.
Ви ж бачите, що лінія фронту стоїть на місці.
Мене заклюють зараз, але воєнні дії вже скоро десять років як. І нема предпосилок для їх скорого припинення, крім просто говорильні, яка говориться виключно для того, щоб люди не зійшли з ума від депресії
Дивне створіння• 09 апреля 2023
То покажіть йому фото Давида з Кременчука, 2003 року народження. Який ще минулої весни загинув на фронті. Може так реалії будуть зрозуміліші.
Пробачте що так грубо. Але як мати я підтримую ваше рішення. Просіть його гарно вчитися. Україні після війни дуже потрібна буде розумна, освічена молодь. Дуже! І його справа зараз навчатися, а не під ракетами сидіти.
Сегодня я не я• 09 апреля 2023
Перевестись в наш вуз думаю можно. Но у меня другая история)) .
Друзья моего сына летом выехали из Украины, кто в Польшу, кто в Германию. Звали с собой, он отказался, не захотел здесь учебу бросать, а нам уже поздно рассказал) . Сейчас сидит в Киеве тоже скучает по ним, но у его ВУЗе в Киеве все лекции сейчас удаленно, он за время войны ни разу туда не ездил.
Я тертий жук• 09 апреля 2023
Ответ дляКараПузовна
мамо сыне хватит сопли подтирать
ноет оно
Своего в 17 отправите воевать, чего чужого отправляете?
НеГолосую• 09 апреля 2023
Я розкажу з іншої сторони. Мій син цього року вступає в академію сбу, йому 16. Його брат близнюк в кнуба. Це мої молодші. Старший в Шевченка на біотехнології. Всі його однокласники, а їм по 18, на місці, вчаться в Києві. Всі однокласники молодших на місці, закінчують школу, готуються вступати. Ми в близькому передмісті Києва, я працюю, чоловік викладає в військовому закладі.
Коли я читаю мам дітей і їх істерики, мені здається я в якійсь іншій реальності живу. Так, я люблю своїх дітей, мені на них не плювати. Я впевнена, вони адаптуються в будь-якій реальності, і в воєнний час, це час можливостей, як ніколи. І оточення моє теж на тій же позиції. Ми що якісь інопланетяни?