Подмигашка• 16 апреля 2023

Как Вы говорите - мясо, м´ясо, масо чи мнясо?

Дівчата, як Ви говорите українською - мясо, м´ясо, масо чи мнясо?

От в мене знаййома з Черкащини - каже мнясо. А інші там, на Черкащині кажуть м´ясо.

Ще одна блогерка з ютубу, не стара жінка з села з Хмельниччини каже мнясо, аде в неї й освіта три класи )

А як кажуть у Вас, та пишіть одразу з якого Ви регіону.

Дякую.
автор Подмигашка • 16 апреля 2023
Ответ дляiryna _b
А гуркы это что?
огірки )
Khmelnichanka• 16 апреля 2023
Я кажу - м´ясо. На Хмельниччині масово казали ’мнясо’.
Ашолюдискажуть• 16 апреля 2023
Ответ дляНепозбувна Бентега
К региону это не имеет никакого отношения.
Многие говорят так, как слышат.
Это от безграмотности, а не от региона
💯 М´ясо говорю я, і всі з ким спілкуюсь. Чернівці.
Гага Газу• 16 апреля 2023
Ответ дляЗолота орда
Это такая же чушь, как и безграмотность.
Діалект - «чушь»? Вам на мацкву.
Корсет_на_шурупах• 16 апреля 2023
Мяско)
Золота орда• 16 апреля 2023
Ответ дляГага Газу
Діалект - «чушь»? Вам на мацкву.
Вы уже там.
Ашолюдискажуть• 16 апреля 2023
Ответ дляПодмигашка
саме класне!
Автор, а коклетьі, колидор - це з якого регіону?)))
Мяо мой мяо• 16 апреля 2023
Ответ дляАшолюдискажуть
Калідор- білорусизм, характерний для подільських регіонів.
Що тут смішного?
Ви он взагалі мовою сусідньої недодержави пишете
Нафаня Маня• 16 апреля 2023
Ответ дляМяо мой мяо
Отож, тим паче, коли людина переходить на українську і їй слова не дають сказати, задр.чуючи правилами літературної мови.
Навчиться при бажанні, яке оту училки вдало можуть відбити.
Краще по словнику задроч.уватись, ніж говорити русизмами на український манер. Типу «якщо що», «підідіяльник», «крильце», «любий» та інше недолужжя. Люди не читають українською мовою. Не читають!
Ищу-брожу• 16 апреля 2023
Мясо, м´ясо. Мнясо могу сказать в прикол, но это с близкими и не часто и в сооветсвующей теме и обстановке.
Ашолюдискажуть• 16 апреля 2023
Ответ дляМяо мой мяо
Що тут смішного?
Он - це де?))) Я пишу, і говорю українською. Можливо ви погано вмієте читати? Смішно те, що виправдовують абсолютну безграмотність людей.
Викупана• 16 апреля 2023
Ответ дляГага Газу
Ні, ви погано знаєте українські діалектизми.
Любую безграмотность можно оправдать диалектом))). Удобно).
Ашолюдискажуть• 16 апреля 2023
Ответ дляВикупана
Підтримую.
Б´ю байдики• 16 апреля 2023
Ответ дляСтопясят раз обсуждала
Мсяо
Гавюж´є.
Б´ю байдики• 16 апреля 2023
Мнєсо.
Мяо мой мяо• 16 апреля 2023
Ответ дляНафаня Маня
У вас в повідомленні як мінімум 2 помилки. І?
Людина в живому спілкуванні прекрасно вийде на гідний розмовний рівень. Ніхто в житті не говорить без помилок
Русня російської толком взагалі не знає.
Не треба хитким перехідним білінгвам наших настанов.
Їх можна давати на прохання або за гроші. Але без навʼязливих надокучань, тим паче, коли ти сам не володієш мовою в ідеалі.
Нафаня Маня• 16 апреля 2023
Ответ дляМяо мой мяо
Виправте мої помилки, я залюбки навчуся на цьому.
ДаЗдраПерма• 16 апреля 2023
Ответ дляНафаня Маня
А чому не можна якщо що казати, як правильно тоді?
Гага Газу• 16 апреля 2023
Ответ дляВикупана
Це сказали ви.
Гага Газу• 16 апреля 2023
Ответ дляДаЗдраПерма
В разі чого
ДаЗдраПерма• 16 апреля 2023
Ответ дляГага Газу
В разі чого
Дякую
Нафаня Маня• 16 апреля 2023
Ответ дляДаЗдраПерма
Тому що це російська калька. Звучить вона кумедно, втім ніхто не в змозі залізти в словник та перевірити.
Викупана• 16 апреля 2023
Ответ дляМяо мой мяо
Якщо не читати книжки, то не вийде)). Кожен другий ’україномовний’ говорить ’ на протязі’)). Це взагалі шкільна програма. Хто в школі читав книжки не в скороченому варіанті в хрестоматії, а повністю? Отож і воно)).
Мяо мой мяо• 16 апреля 2023
Ответ дляАшолюдискажуть
Вибачте на рахунок мови-не туди читаю🤦‍♀️
Не виправдовую я нічого. Я мовник з 20 річним досвідом в фольклористиці і дослідженні діалектів. Тому і стверджую, що регіональна говірка не дорівнює неосвіченість.
как тебе такое илон маск• 16 апреля 2023
Я кажу Мсяо)))
автор Подмигашка • 16 апреля 2023
Ответ дляМяо мой мяо
Але яка красива українська мова ....
автор Подмигашка • 16 апреля 2023
Ответ дляМяо мой мяо
якщо Ви мовник з 20 річним досвідом - то чому Ви пишете ’на рахунок’. Це є невірно. Слід писати ’щодо’.
После 18• 16 апреля 2023
Ну є не ’літературні’ слова, і що? Навіть Скрябін співав: ’Одінь своє краще плаття’, замість ’вдягни свою кращу сукню’.
Ашолюдискажуть• 16 апреля 2023
Ответ дляМяо мой мяо
Буває.) Я не кажу, що ви не праві, але все ж таки досить велика частина людей прикривається діалектом. Це мої особисті спостереження. Хоча я міський житель з народження, і рідня моя теж, тому напевно важко прийняти.
Сито для думок• 16 апреля 2023
Кунь вуз на гору пов´юз...
Ану є земляки?!