Самохвалова• 18 апреля 2023
Токсична керівничка. Як справитись зі стресом?
Добрий день дівчата.
Потребую пораду, бо вже крик душі.
Два роки тому у відділі змінилась начальниця і я з того часу перебуваю у постійному стресі.
Вона розумна людина, гарний спеціаліст, але її поведінка виходить за рамки. Ні, вона не кричить, не переходить на особистості. Але так говорить, що відчуваєш себе жахливо, постійно принижує, наче п´є життя з тебе. Одна колега вже звільнилась. В мене почали труситись руки, в грудях постійно відчуваю стиснення, наче не вистачає повітря. Іноді вдома навіть плачу від відчаю.
Зарплата середня по місту, на руки 13 тисяч, це в моєму місті гарна зарплатня.
Проблема в тому, що підприємство дуже вузької спеціалізації, я пропрацювала тут все життя і більше нічого не вмію. Мені 43 роки, скаржитися вищому керівнику немає сенсу, бо вони дружать сім´ями. Коли вже зовсім погано п´ю гідазепам курсом в два тижні, стає легше.
Колись на цьому ж підприємстві працювала бухгалтером на матеріалах, але це було більше 15 років тому, і бухгалтерії все змінилось, то навіть на роботу бухгалтера деінде не зможу претендувати. Фізичну роботу не потягну через хвору спину і суглоби.
Виходу не бачу. Зараз я у відпустці. В четверга виходити на роботу, а мене вже трусить всю.
Потребую пораду, бо вже крик душі.
ША! я прийшла!• 18 апреля 2023
Ответ дляБудьте так ласкаві
Ви просто не зустрічали таких людей, є не кричать, але спокійно нерви мотають та отримують задоволення від цього, можна постійно навмисно сокійно говорити що все не так і треба перероьляти при цьому не казати що саме не так і як його переробити, це особливий вид дегнератів начальників, по по адекватному мають допомогати порадами та конкретними завданнями, а не навмисно знущатись
У меня был такой начальник. Спокойным тоном говорил - не правильно, я не вижу вот этого значения. Ему показываешь,что вот же оно, а он должно быть не там, а где не говорит и ты 20 раз переделываешь и 20 раз он не говорит где хочет его видеть.
Когда я написала заявление на увольнение,он просил остаться, сказал,что это просто боевое крещение и все через это проходят, моей работой он доволен. Но я все равно ушла
Не худа ні разу• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Багато було ситуацій. Я просто не можу пояснити, але вона коли починає чіплятися, то в нас наче волосся дибки стає по тілу. І це не тільки в мене. Нас чотири жінки у відділі, одна вже звільнилась, не витримала прессінгу.
Я не можу зрозуміти. Ви пишете що не переходить на особистості, а потім пишете , що принижує. В чому саме це проявляється?
ніколи такого не було• 18 апреля 2023
Ответ дляНамазюкана нішою
В Вашей ситуации попробуйте подружиться. И не обращать сильно внимание на слова.
Вы пытаетесь быть идеальной? Боитесь что уволит? Или что именно Вас тревожит?
Товаришувати з керівництвом це не дуже слушна порада. Тут треба все ж таки тримати дистанцію. Інакше є ризик по єдружбі» мати більше навантаження або виправляти чи ще гірше брати на себе косяки керівництва
ніколи такого не було• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Не я одна. Колега, що звільнилась працювала у банку. Там рівень стресостійкості дуже великий. Не витримала.
З банку вона теж свого часу звільнилась, то можливо вона не така вже й стійка
Самохвалова
• 18 апреля 2023
Ответ дляdulenok
я поки так і не зрозумула в чому її токсичність? Вона гарний спеціаліст, не кричить як скажена, не переходить на сособистості, як сказав автор. Так чим вона така токсична?
Ну наприклад вона дає завдання. Подібне завдання вже було минулого разу. Я його виконала так, як і минулого разу. І тут починається купа критики, що не так. На моє питання, чому не так - відповідь, треба робити не по шаблону, а проявити творчість. Наступного разу я проявила творчість - не так, бо треба було зробити стандартно. Тобто, все, що я б не робила вона критикує. Не тільки мне, критикує всіх.
В нас є великий файл з даними. Дані розділені між собою. Нещодавно їй знадобились дані, сгруповані іншим чином. Колега отримала виговір, бо не вчора здогадалась, їх сгрупувати так як сьогодні захотілось керівничці.
Коли ми перед кожною дією питаємо, як зробити вона біситься, що ми тупі і питаємо. Коли не питаємо, вона біситься, що зробили не спитавши не так, як вона хотіла.
Танцепесенная• 18 апреля 2023
Ответ дляША! я прийшла!
Якийсь з прибабахом.
Самохвалова
• 18 апреля 2023
Ответ дляОтжигающая
Авто в вашому пості нема конкретики,+ ви повинні розуміти,що зміст в її слова ви вкладаєте самі,тобто вона не кричить,не переходить на особистості,а просто дає оцінку роботі наскільки я зрозуміла?Так буде всюди,на любій роботі,і при однаковому керівнику ,різні працівники,по різному його сприймають.
Я працювала з різними керівниками, ніколи нарікань на мою роботу не було. Я дуже відповідальний співробітник і це визнавали всі з ким я працювала. Її поведінка бентежить не тільки мене, а й інших колег. Тільки одна потерпіла рік і пішла, а ми сидимо бо нема куди діться.
Ответ дляСамохвалова
тогда вопрос снят...начальник-самодур. Или увольняться или вырабатывать иммунитет на нее. Я на своего крикуна выработала: он орет, я смотрю на него и спрашиваю ’Ну чего вы кричите, у меня уже имунитет...Ща все сделаю’
Атятя_тётя• 18 апреля 2023
Ответ дляБудьте так ласкаві
В європі на неї б поскаржились в профсоюз чи директору та її б попередили, якщо б повторилось то вигнали. Це різниця між нашими та Європою, спочатку з людей потрідно почати, мають бути покарання начальства.
Нажаль в нас краще просто змінити роботу, ніж працювати з орками на роботі
У нас такое тоже возможно. В моей фирме так уволили руководительницу отдела с неформальной формулировкой ’за токсичность’. Специалист хороший, но в общении жесть полная.
Я ей не подчинялась, но по работе приходилось пересекаться. Видя ее поведение все общение перенесла в письменный формат и скрины переписки пересылала директору. Он адекватный.
+ пошли жалобы от ее подчиненных и офис-менеджера, которой она тоже хамила. В результате ее уволили.
Не худа ні разу• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Коли дає завдання уточняйте як саме має бути зроблено. Поясніть це тим, що хочете з першого разу зробити ідеально, тож уточніть що саме є важливим цього разу
Самохвалова
• 18 апреля 2023
Ответ дляМизимец
Может чаи гонять часами не разрешает?
Я не ганяю чаї на роботі, окрім законної обідньої перерви.
В нас в кабінетах п´ють чай о дев´ятий вранці і о третій ввечері. А в нашому кабінеті не п´ють. Вірніше вона п´є коли хоче, а ми тільки в обід.
Будьте так ласкаві• 18 апреля 2023
Згададось як один відомий ресторатор мильонер давав поради, що не можна завжди хвалити робітників, потрібно постійно в тонусі тримати та навіть якщо все ідеально зроблено, то докопатись та поругати, тоді будуть боятися та не розслаблюватись, це методика росіян, в Європі в нас навпаки начальство це друг та порадник, є виключення звісно, але то не вважаєтся нормою та караєтся або звільненням або просто текучка буде постійно і ніхто нормальний не буде працювати там. Судячи по відповідях тут нашим багатьом до цивілізованої Європи далеко, їм ближче дика москва) Реально автор раджу змінити роботу найдіть будь яку іншу, бо здоров‘я дорожче, з дегенератами працювати потім на лікування грошей не непасешся
Садоводница• 18 апреля 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Те саме раджу, доповню. Не просто питайте, а занотовуйте, в процесі задаючи уточнюючі і кожного разу тиць в написане ’я правильно зрозуміла?’ І якщо що, то вам буде куди її ткнути носом. Це реально працює, я називаю це мистецтвом перезайобування.
Ответ дляСадоводница
мне кажется, это единственный вариант..если хотите остаться на этой работе
Крию матом страшно• 18 апреля 2023
Автор, я понимаю, о чем вы.
Проблема в том, что у таких людей пренебрежительное отношение к людям, это написано и на их лице тоже. Люди с заниженной самооценкой видят в этом выражении лица подтверждение своей несостоятельности/ничтожности и т.д. Человек с нормальной самооценкой не реагирует на чьи-то козьи морды.
Автор, это всего лишь работа. Если вам не делают едких замечаний, не кричат, попробуйте относиться к директору проще. Поверьте, в мире миллион людей, которые презирают других. И среди тех, кто вам улыбаются, есть те, кому вы не нравитесь, хотя даже не подозреваете об этом.
Знаю, что есть энерговампиры, но они пьют тогда, когда люди позволяют это делать (обижаются, плачут, реагируют на хамство).
ША! я прийшла!• 18 апреля 2023
Ответ дляТанцепесенная
Якийсь з прибабахом.
Да, у него был принцип мучать новых руководителей,боевое крещение.
Его,кстати ,уволили или из-за этого в конце концов
Самохвалова
• 18 апреля 2023
Ответ дляdulenok
чіплятися, що значить? Вимагає чогось, що немождиво виконати, чи ти що не є вашим обов`язком...
Вимагає, щоб ми здогадались що їй хочеться. Біситься, коли перепитуєш. Нещодавно вона мені пояснила суть мого завдання, я хотіла уточнити незрозумілий для мене момент. Вона мені відповіла ’Я що, незрозуміло тобі сказала з першого разу?’
Тобто якщо ти не здогадався з першого разу що від тебе хочуть, то вже злочин.
Одного разу я була на лікарняному, вона подзвонила спитати по роботі.
Я казала, що ці документи вона готувала особисто.
На що мені було сказано ’Тобто ти хочеш сказати, що я маю шукати їх в себе? Я що маю пам´ятати про все, що готувала рік тому?’ І ще декілька фраз, я вже не пам´ятаю точно.
Це було на гучному зв´язку, чоловік був в шоці і сказав, що моя керівничка хамка і в них на роботі такий тон розмови з колегами недопустимий.
Калинові вуста• 18 апреля 2023
Советы - перевести общение максимально в письменный вид, в копию переписок ставить других коллег/руководство
Если нет такого варианта, то мягко разложить по фактам то что выше написано : то нужно по стандарту, то творчески - сложно угадать, сделаю как скажете)
Также всегда помогают шутки с любым уровнем руководства и остальных коллег)) я бы придумала точно что-то про идеал с первого раза неудавшийся снова))
Самохвалова
• 18 апреля 2023
Ответ дляБудьте так ласкаві
Ви мене зрозуміли і все точно описали, дякую.
Нещодавно я переробляла купу документації декілька раз, бо їй не сподобалось. При чому минулого разу точно такий же пакет документів їх повністю влаштував.
Іноді вона каже не подобається, але при цьому не хоче сказати як зробити так, щоб їй сподобалось. Робиш один варіант, другий, третій. В результаті через деякий час вона бере твій перший варіант і каже, що він ідеальний.
Танцепесенная• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Дивна вона, але нічого такого критичного не бачу. Можна їй прямим тектом казати, що ’ви сама казали не питати, то зробили по шаблону’. А як буде домахуватись, то питати наперед і пофіг, що злиться, казати їй ’Я уточняю, щоб потім не було питань’.
В мене була начальниця істеричка, таких неадекватних ще не бачила. Якщо щось не так, то не те що кричала, а верещала не своїм голосом, таке враження ніби її інсульт мав вхопити. Коли не було настрою, то під гарячу руку попадали всі, на людей верещала навіть за чужі провтики. Доводила людей так, що аж швидку викликали, бо серце хапало; виламувала двері, як були зачинені на обід, перевернула стіл, бігала за співробітником з палкою, хапала секретаршу за грудки
то треш. О, і на нараді кричала так, що вилетіла вставна щелепа, вона її запхала назад і знов давай кричати)))
Я вже збиралась звільнятись, але поставили нового начальника, то ангел поряд з нею.
то треш. О, і на нараді кричала так, що вилетіла вставна щелепа, вона її запхала назад і знов давай кричати))) Я вже збиралась звільнятись, але поставили нового начальника, то ангел поряд з нею.
Крию матом страшно• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Ви в стартпості так описали, ніби не кричить і не критикує. То все ж таки обурюється, критикую, показує незадоволеність чимось. А всі всі мовчки слухаєте і жоден не може попросити давати вказівки заздалегідь.
Самохвалова
• 18 апреля 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Минулого разу я уточнила, як саме зробити. Відповідь ’ Я що, незрозуміло поставила задачу з першого разу?’ Тобто вона біситься, що їх перепитують.
Самохвалова
• 18 апреля 2023
Ответ дляЛенне-Рейма
терпіть, підлаштовуйтесь, все пройде, звикнете
Я вже два роки звикаю. Боюсь, що мене скоріше інсульт розіб´є від нервів.
Ленне-Рейма• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
ви в якому місті живете? спробуйте поки тут пошукати нову роботу, але ніхто вам не дасть гарантії, що там буде краще, бо всі нормальні місця зайняті своїми давно, може бути ще гірше або меньше зп + більше роботи, таких токсичних може бути ще більше колег та начальників, я в свій час теж міняла роботи постійно, все краще шукала, нічим гарним не закінчилось, нове місце роботи це просто нереальний стрес, там звикати і терпіти дідовщину довго прийдеться, а тут ви давно і в курсі всього
Додаю напруги• 18 апреля 2023
Автор, йдіть звідти. Коли закриваються одні двері - відкриваються інші. На вашій роботі нічого не зміниться, а психіку будете довго відновлювати
Кинг-Конгша• 18 апреля 2023
Ви так багато написали, а описати в чому проявляється токсичність начальниці так і не спромоглися)
Самохвалова
• 18 апреля 2023
Ответ дляДодаю напруги
Я не знаю куди мені йти. Я нічого не вмію, мій досвід заточений конкретно під цю роботу у цій галузі.
У відпустці надумала пройти курси бухгалтера по зарплаті онлайн, бо це мені близько, моя робота перекликається з зарплатнею і кадрами, єдине чого я не знаю це вирахування і звітність.
Галя із Дарниці• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Стандартно или не стандартно делать щависит от конкретного задания. Да, иногда нужно проявить творческий подход или сделать то, что не было указано с задании. А иногда, действительно, важно делать строго по шаблону. Тут должна быть профессиональная интуиция, скорее всего.
Самохвалова
• 18 апреля 2023
Ответ дляКинг-Конгша
Я написала декілька прикладів, отфільтруйте мої пости.