Самохвалова• 18 апреля 2023

Токсична керівничка. Як справитись зі стресом?

Добрий день дівчата.
Потребую пораду, бо вже крик душі.
Два роки тому у відділі змінилась начальниця і я з того часу перебуваю у постійному стресі.
Вона розумна людина, гарний спеціаліст, але її поведінка виходить за рамки. Ні, вона не кричить, не переходить на особистості. Але так говорить, що відчуваєш себе жахливо, постійно принижує, наче п´є життя з тебе. Одна колега вже звільнилась. В мене почали труситись руки, в грудях постійно відчуваю стиснення, наче не вистачає повітря. Іноді вдома навіть плачу від відчаю.
Зарплата середня по місту, на руки 13 тисяч, це в моєму місті гарна зарплатня.
Проблема в тому, що підприємство дуже вузької спеціалізації, я пропрацювала тут все життя і більше нічого не вмію. Мені 43 роки, скаржитися вищому керівнику немає сенсу, бо вони дружать сім´ями. Коли вже зовсім погано п´ю гідазепам курсом в два тижні, стає легше.
Колись на цьому ж підприємстві працювала бухгалтером на матеріалах, але це було більше 15 років тому, і бухгалтерії все змінилось, то навіть на роботу бухгалтера деінде не зможу претендувати. Фізичну роботу не потягну через хвору спину і суглоби.
Виходу не бачу. Зараз я у відпустці. В четверга виходити на роботу, а мене вже трусить всю.
Ленне-Рейма• 18 апреля 2023
зараз безробіття таке страшне, скрізь скорочення + вік у вас не дуже, хочуть молодих всі, і які причини звільнення ви будете називати на наступному місці роботи? де гарантія, що вас візьмуть? в мене знайома так звільнилась з насидженого місця роботи, де працювала років 15, через 2 роки її місце скоротили через кризу, назад не змогла вже повернутися
Ленне-Рейма• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Я не знаю куди мені йти. Я нічого не вмію, мій досвід заточений конкретно під цю роботу у цій галузі.
У відпустці надумала пройти курси бухгалтера по зарплаті онлайн, бо це мені близько, моя робота перекликається з зарплатнею і кадрами, єдине чого я не знаю це вирахування і звітність.
бухгалтерів беруть або з дуже гарним досвідом роботи або по блату
Атятя_тётя• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Минулого разу я уточнила, як саме зробити. Відповідь ’ Я що, незрозуміло поставила задачу з першого разу?’ Тобто вона біситься, що їх перепитують.
А ви гніть своє. ’Так, не зрозуміло. Поясніть будь ласка аби потім не витрачати час на переробляння’
Додаю напруги• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Я теж бухгалтер в минулому, і теж схожа ситуація на роботі « піди туди не знаю куди, принеси те, не знаю що» і ось це відчуття напруженості мені добре знайоме. Я звільнилася, пішла в нікуди,теж було страшно, але я уже фізично не могла туди ходити. З часом все налагодилося, отримала другу вищу освіту і спокій. Жодного разу не шкодувала про це
Десь так, але...• 18 апреля 2023
Я з такою працюю дуже довгий час, і вас розумію. Вона ніби здається доброю і чуйною людиною, йде на допомогу тощо, але токсична капець, постійний газлайтинг. Не могла зрозуміти, що зі мною коється, і колега так само потерпала. Рік психотерапії, рік антидепресантів і якось більш-менш можу там перебувати. Перед війною мала звільнятися, але це єдина установа в місці де стабільно платять зарплату((( Ще у нас є гол.бухгалтер, якого керівник слухається безумовно, а плинність кадрів у неї в відділі зашкалює. Тому лише ви може змінити або ставлення до роботи/керівника або змінити роботу.
автор Самохвалова • 18 апреля 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
Стандартно или не стандартно делать щависит от конкретного задания. Да, иногда нужно проявить творческий подход или сделать то, что не было указано с задании. А иногда, действительно, важно делать строго по шаблону. Тут должна быть профессиональная интуиция, скорее всего.
Їй не важлива інтуїція. Їй важливо причепитись, якщо настрою немає. Якщо настрій ж, то ви молодці, все добре. Якщо немає, то вона причепиться будь до чого. Якщо за змістом буду все добре, то причепиться, що текст не виділений жирним, а якщо виділений жирним, то чому не ще й не курсивом.
Нещодавно готувала звіт, вона сказала вставити табличку з цінами і дала декілька прикладів - оберт, яка більше подобається. Я обрала. В результаті не так - треба було обрати іншу. Я і цей раз не витримала і кажу але ж ви сказали що можна будь яку з цих вставити. Вона відповіла, що такого не могло бути і вона сказала яку треба було вставити.
Десь так, але...• 18 апреля 2023
Ответ дляdulenok
я поки так і не зрозумула в чому її токсичність? Вона гарний спеціаліст, не кричить як скажена, не переходить на сособистості, як сказав автор. Так чим вона така токсична?
Не знаю як у автора, але скажу про свою, вона тонко робила винною усіх в своїх бідах, на кожному кроці казала що ми її підставляємо, розказувала з ким дружити з ким ні, хотіла щоб доносили про ситуацію у відділі, знецінювала роботу, наступного дня ніби й хвалила, могла мовчки кинути документи на стіл і 2 дні не заходити, типу обідилася на щось, говорити крізь зуби, а на що не казала.
Десь так, але...• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Ну наприклад вона дає завдання. Подібне завдання вже було минулого разу. Я його виконала так, як і минулого разу. І тут починається купа критики, що не так. На моє питання, чому не так - відповідь, треба робити не по шаблону, а проявити творчість. Наступного разу я проявила творчість - не так, бо треба було зробити стандартно. Тобто, все, що я б не робила вона критикує. Не тільки мне, критикує всіх.
В нас є великий файл з даними. Дані розділені між собою. Нещодавно їй знадобились дані, сгруповані іншим чином. Колега отримала виговір, бо не вчора здогадалась, їх сгрупувати так як сьогодні захотілось керівничці.
Коли ми перед кожною дією питаємо, як зробити вона біситься, що ми тупі і питаємо. Коли не питаємо, вона біситься, що зробили не спитавши не так, як вона хотіла.
У вас випадково не моя керівниця?)) Що не зробиш все не так. Треба бути екстрасенсом, щоб знати наперед її бачення. Бо кожного разу новий варіант тієї ж самої роботи. Коли вона у відпустці з іншим керівником робота йде набагато краще, ми може спорити, щось бурно вирішувати, але немає цієї вїдливості, токсичності
Не гавкаю- но охраняю• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Омг, да это вообще классическая классика. Плюнула и растерла. И вместо поиска новой работы, лучше сходить к психаналитику и изменить свое отношение к ситуации. Потому что с таким уровнем чувствительности вам и в другом месте будет не сахар, а работы сейчас сами понимаете не валяются…
Мастер Пис• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Багато було ситуацій. Я просто не можу пояснити, але вона коли починає чіплятися, то в нас наче волосся дибки стає по тілу. І це не тільки в мене. Нас чотири жінки у відділі, одна вже звільнилась, не витримала прессінгу.
У меня нервомотание на работе окончилось сахарным диабетом. Сейчас я бы послала нах и сохранила себе нервы. Кстати, работала главбухом . За 15 лет на участке материалы ничего не поменялось, поэтому Вы можете пойти на свой участок.
автор Самохвалова • 18 апреля 2023
Ответ дляДесь так, але...
Ну значить не одна я з таким стикаюсь. Тільки не можу зрозуміти, як мені діяти далі. Вже готова до психолога сходи и з цим питанням.
Додаю напруги• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Сходіть
Галя із Дарниці• 18 апреля 2023
Ответ дляКрию матом страшно
Ви в стартпості так описали, ніби не кричить і не критикує. То все ж таки обурюється, критикую, показує незадоволеність чимось. А всі всі мовчки слухаєте і жоден не може попросити давати вказівки заздалегідь.
Складывается впечатление, что автор придумывает ’факты’ по ходу развития обсуждения.
Галя із Дарниці• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
В чем пробоема ответить: ’Задача ясна, я хотела уточнить один момент, т.к. тут можно по разному.’.
Вобще проблем не вижу. Вы просто не можете вести диалог с начальницей.
автор Самохвалова • 18 апреля 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
Ок, я троляка і все вигадала.
автор Самохвалова • 18 апреля 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
Як можна вести діалог з людиною, яка не хоче вести діалог. Питаєш її - вона біситься, що питаєш. Не питаєш - вона біситься що не питаєш. Якби я спитала про уточнення, вона би відповіла, що все пояснила і чому мені незрозуміло її не колише. Вона би все одно не відповіла конкретно, а потім коли їй даєш готову роботу, то розкритикувала б.
Галя із Дарниці• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Не она не хочет, а вы не умеете.
Раскритиковала работу? Ок. Маша (или МарьВанна), я пыталась уточнить этот момент. Вы не ответили, потому сделала так, как посчитала правильным.’
Все это говорится ровным спокойным тоном, глядя в глаза. Но без вызова. Наоборот, можно слегка скосить под дурочку.
Не гавкаю- но охраняю• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Потому что ей плевать по сути на результат вашей работы, главное - поприрекаться в процессе. Плавали -знаем. Не лечится. Спокойно говорите «Марьванна, да-да, вы правы, сейчас переделаю согласно новым указаниям». И так пока не отцепится. Я так понимаю количество времени потраченного на одну задачу вам на зарплату не влияет, значит и парится нечего.
автор Самохвалова • 18 апреля 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
Не она не хочет, а вы не умеете.
Я завжди так і відповідаю. Тобто вона мене критикує, я відповідає, добре, я зараз перероблю, так як ви сказали
Або, добре, я вас невірно зрозуміла, зараз перероблю.

Лише одного разу коли вона мене довела вже майже до сказу, я відповіла, що двісті разів їй сказала що роблю так і результат буде такий. Вона погодилась, а тепер кричить що все невірно. Я тоді була вже тиждень на гідазепамі, все сказала спокійним тоном, але твердим голосом. Сказала і вийшла з кабінету. Колеги сказали, що вона була в шоці і по виразу обличчя було видно, що вона зрозуміла, що перегнула палку з критикою і наїздами. Думаєте хтось вибачився? Ні, вона зробила вигляд що нічого не було.
Галя із Дарниці• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова

Вы не видите разницу между теми словами, которые пишу я и вы? Попробуйте сравнить:

’’Маша (или МарьВанна), я пыталась уточнить этот момент. Вы не ответили, потому сделала так, как посчитала правильным´.’’

’’Тобто вона мене критикує, я відповідає, добре, я зараз перероблю, так як ви сказали
Або, добре, я вас невірно зрозуміла, зараз перероблю.’’

В вашей фразе страх перед человеком, чувство вины. Я же вам предлагаю грамотно и культурно парировать ей.
Дивне створіння• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Вот, это хорошая идея мне кажнтся. Переквалификация, у вас уже есть какая то база, обновите знания и вперед. А что муж ваш говорит, поддердит пока вы поменяете работу и может на первых порах чуть меньше доход? Здоровье важнее, вы на той работе его теряете и как срециалист не растете, а может дпже теряете навыки. И с тем опытом вам некуда идти дальше, это плохо, кроме испорченных нервов. Начнете учится и подбирать место, вам станет все равно на начальницу, вы увидите свет в конце туннеля. Удачи вам!
Десь так, але...• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Йдіть, я рік ходила, трохи допомогло
Плакулька• 18 апреля 2023
Ответ дляГаля із Дарниці

Ви були в ситуації автора? Чи так, аби шо з порадами.
Галя із Дарниці• 18 апреля 2023
Ответ дляПлакулька
С советами как раз не абы что. И личный опыт, и база знаний по психологии управления, и положительный опыт помощи своему, уже взрослому, ребенку в конфликтых ситуациях.
Медсестричка• 18 апреля 2023
Ответ дляMs. Доброта
Як ’так’?
Процитуйте, бо не бачу, де це написано.
’Ні, вона не кричить, не переходить на особистості. Але так говорить, що відчуваєш себе жахливо, постійно принижує, наче п´є життя з тебе’

Вот так
Медсестричка• 18 апреля 2023
Ответ дляБарабасиха
На что именно жаловался? Какие есть нарушения со стороны начальницы?
Создание невыносимой морально - психологической атмосферы, которая приводит к снижению эффективности труда
Киппи• 18 апреля 2023
Ответ дляСамохвалова
Психолог самодуру не исправит, а будет Вам втирать смотреть на ситуацию иными глазами / с позитивом/ еще с чем-то. От таких идиоток нужно уходить. Просто уходить. Токсические отношения убивают. Я откроюсь. Нужны будут подсказки по бухучету , если пойдете в бухгалтерию, то можете ко мне обращаться. Я всегда коллег поддерживаю.
автор Самохвалова • 18 апреля 2023
Ответ дляКиппи
Дякую
ВЫВсеВрете• 18 апреля 2023
Ви з нею нічого не зробите. Тут просто треба поставити на чаші вагів ментальне здоров‘я чи гарну зарплату і вибирати що вам важливіше. Якщо зп то просто намагатись вимикатимь і просто робити свою роботу. Вас не вижене ніхто, у вас досвід, тому робіть роботу так як знаєте. Якщо десь переходить на особисте чи придирається занадто то не терпіть, а кажіть що може вона краще сама покаже як ідеально виконати роботу.
ВЫВсеВрете• 18 апреля 2023
Але я б звільнилась. Не знаю куди і як, але для мене психологічна атмосфера дуже важлива.