Наткнулась на инфу, что поляки нас обвиняют….. в школе не помню в программе эту тем…. Залезла в Википедию пишут что до 1939 г Галичину захватила Польша и переселила поляков, выгнав украинцев из своих домов…. Я б тоже зуб имела на поляка живущего в мое доме…..Ну историю можно писать как кому выгодно… может кому то из вас от прабабушек дедушек передались рассказы как было на самом деле?
Светуля Ск• 22 мая 2023
Ответ дляmari_klim
А резня оккупантов в Бахмуте? Будете своим детям тоже рассказывать, что ЗСУ убивали русских и надо покаяться?
Я из Соледара, все, что должны знать украинские дети про оккупантов - мои дети дети знают лучше ваших. Не равняйте ВСУ, спасающих последних засидевшихся гражданских из подвалов, рискуя своей жизнью и УПА, вспарывающие живот беременным полькам.
Mira29-c3c3• 22 мая 2023
Ответ дляСветуля Ск
А як звірствували поляки на наших землях вам не цікаво ?
Светуля Ск• 22 мая 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Боротись за свою країну - це правильно чи не правильно? Чи це тільки з приводу українців ваша позиція, які мали б завжди пробачати, коли вирізають їх ?
Боротись за свою країну - це правильно. Вирізати громадське населення за національною ознакою - це звірство
Mrs.Ochmonek• 22 мая 2023
Ответ дляСветуля Ск
А як боротись? Давайте глибше: як було боротись Богдану Хмельницькому за право українців на свою державу?
Mrs.Ochmonek• 22 мая 2023
Ответ дляMira29-c3c3
І навіть не цікаво, що не в Варшаву прийшли українці.
Mira29-c3c3• 22 мая 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Що у людей в голові ?
Ответ дляСветуля Ск
СРСР (кремлівський режим, у якого руки були не те що по лікті у крові, а по саму маківку ) намагався добитися засудження УПА в Нюрнберзі, міжнародний суд відкинув це звинувачення. Про животи вагітних запитайте у провокаторів НКВД. Яку історію ви вчили у Соледарі, по кремлівським підручниках?
Ответ дляСветуля Ск
Не думаю,що ви українка.Скільки УПА врятували евреїв Вам відомо ?
Светуля Ск• 22 мая 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Я знаю свидетельства своей бабушки, которая родилась и жила на Западной. И УПА для нее героями не были.Поляки начали зверствовать и вырезать в ответ. До резни притеснения украинцев были, но не в том виде, в котором мы позволили себе им ответить.
И давайте признаемся себе, что любая дипломатия - это шаги навстречу. С нас не будет признать свои ошибки, и сразу же добиваться исторической справедливости и требовать признания их ошибок.
Ответ дляСветуля Ск
Різанина в Сагри́ні — акція зі знищення місцевого українського населення польськими бойовиками, що сталася 10 березня 1944 у селі Сагринь (пол. Sahryń, Грубешівський повіт, Люблінське воєводство, нині Польща). Спланована та проведена військовими (у кількості 800 осіб) польської Армії Крайової .
Mira29-c3c3• 22 мая 2023
Ответ дляСветуля Ск
А я знаю історії своєї бабусі .
І УПА наші герої,а батько наш Бандера,як би вам цього не хотілося .
Ответ дляСветуля Ск
В який ответ?1 листопада 1918 р. на руїнах Австро-Угорської імперії у Львові постала українська держава - Західно-Українська Народна Республіка, котра у свій день народження розпочала війну проти поляків, які хотіли взяти під контроль Галичину.
Mira29-c3c3• 22 мая 2023
Ответ дляРеверанс
Люди не цікавляться історією свого народу ,а натомість тягнуть сюди всяке кацапське лайно
Светуля Ск• 22 мая 2023
Ответ дляРеверанс
Я где-то отрицала, что поляки зверствовали в ответ? К чему Вы это пишете? Пишите тогда все села с самого начала, кто где кого и в каком количестве убил
Mrs.Ochmonek• 22 мая 2023
Ответ дляСветуля Ск
В який отвєт? 30-ті роки ідуть перед 40-ми. І в 30-ті були не просто притісненіє, я вже писала про знищених майже тисячу священнослужителів тільки за один рік.
Дуже дивно, що для мешканців заходу УПА завжди були героями, але не для вашої бабусі.
Ответ дляNatkash
Щось від вашої теми ’нєвсьотакадназначністю’ віє.
Те, що безпосередньо у Львові українці були меншістю, зовсім не тому, що Галичина була етнічно польською, просто довгі століття українцям не було можливості пробитися далі свого села. Це не значить, що вони були бідними-нещасними, - хто працював, жив у відносному достатку, але вища освіта і кар´єра для українців давалися дуже важко, якщо що вони не ’переписувалися’ поляками. Зі спогадів моєї бабусі, яка до депортації в ході операції ’Вісла’ жила в селі біля Любачова (тепер Польща), українці, яких була більшість, з поляками жили дружно, на рівні простих людей жодних проблем не виникало, всі однаково володіли як українською, так і польською, місцева влада була лояльною (настільки, що відмовлялася сприяти депортації, тому було задіяно спеціальні загони з волинських поляків, які відзначалися жорстокістю), але з боку центральної влади на рівні бюрократії таки українців утискали.
Зі спогадів моєї другої бабусі, 1924 року народження, у їхньому селі під Тернополем (територіально це вже трохи ближче до Волині) українських дітей принципово не хотіли вчити, польська вчителька звертала увагу виключно на своїх, українців лупила і обзивала бидлом. До четвертого класу навчився читати і писати каракулями, і все - йди рити поле і крутити коровам хвости. Наскільки розумію, на Волині ситуація була ще гіршою, тому нічого дивного, що за найменшої провокації розгорівся конфлікт. Це наша спільна трагедія.
Да, трагично это все. А какой период по времени вы описываете?
Ответ дляoleshenka
Тому що в школах була радянська історія. Тому що ми і про війну вчили, що почалась 1941 року. Відкрийте інформацію і почитайте істориків. Крім того, не забувайте, де проходила лінія кордону до кінця 2 світової. Що Львів і Волинь належали до Польщі.
Вторжение Германии на территорию СССР произошло в 41 году. Так и есть. Если для некоторых областей, которые тогда были в составе Польши она началась в 39, это странно натягивать на всю остальную страну, как это делается в последние годы.
Польська окупація Західної України в 1918-1939 роках. Як це було
Польська влада проводила активні асиміляційні процеси, розпочавши т.зв. політику осадництва. В Західну Україну спрямовували сім´ї польських військових, переважно ветеранів польського-української війни 1918-1919 рр., де їм надавалися (забираючи в попередніх власників) землі для створення колоній з усіма соціальними вигодами.
Тут коротко
Светуля Ск• 22 мая 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
А что тут удивительного? Моя бабушка по материнской линии имела польские корни. И да, у нее свои личные воспоминания про УПА
Ответ дляСветуля Ск
У нас теж були бабусі, і дідусі також. І ще багато інших родичів. Нам не цікаві ваші випади. А у кого там народилася ваша бабуся нам не відомо. У мене теж є знайомий, він народився у Львові, бо його батька відкомандирували туди з росіі зразу після війни. Багато цікавого розповідає, але не так як ваша бабуся.