Есть вот такие теории. Я вот например жду официальных доказательств, кто подорвал. Потому что реакция мира очень странная. Почему, если все бы точно знали, что это россия, не предпринять какие-то действия!?Зачем рашке подрывать дамбу и оставить крым без воды? Есть у кого-то ответы?
Без банов пожалуйста. Я ничего не разгоняю. Без анонимов. В интернете кроме трагедии и беды обычных людей, никаких объяснений.
Кілька думок про інформаційне поле довкола ГЕС (станом на ранок 07.06).
1 – Світові медіа та їх позиція «не все так однозначно». Кейс точно можна порівнювати з реакцією світу на МН17. Вкинуто багато різних версій, у тч від «поважних» експертів та журналістів. Все на фоні відсутності чіткої позиції Заходу щодо вини росії. Чи дійсно їхнім спецслужбам потрібно так багато часу, щоб зрозуміти «чому та хто»? Риторичне, як на мене, запитання.
Про основну причину «мовчання та неоднозначності» дуже влучно написав Олексій Панич. Процитую:
«Суть їхньої сьогоднішньої реакції - це надто жахливий злочин, щоби ми могли наважитися однозначно звинуватити Росію ще й у цьому!».
2 - Додаткові важливі моменти, чому так пишуть світові медіа.
Запізніла реакція української сторони – п’ять з половиною годин між подією та комунікацією від першої особи. Про це чудову колонку написала Yaryna Klyuchkovska. Процитую:
«У кризових комунікаціях є кілька правил. Так, як правила дорожнього руху пишуться кров’ю, так і ці правила пишуться сльозами від величезних втрат: фінансових і репутаційних. Сьогодні Україна порушила більшість із них»
А ще західні медіа не надто і аналізують свої попередні помилки щодо України (якщо взагалі аналізують). Про це писала Olga Rudenko. Процитую:
«У мене на панелі сиділи представники The New York Times, The Wall Street Journal, The Washington Post. Я питала їх про помилки. Не щоб дорікнути, ні. Мені хотілось дізнатись, чи є в них саморефлексія.
Чи говорять в їх редакціях про проблеми висвітлення України, про помилки минулого — про шкідливу помилкову лексику типу «повстанці» і «громадянська війна» з 2014 року, про «загрозу ультраправих в Україні», про їх заголовки зі словами «Путін почав спеціальну воєнну операцію» замість «почав війну» вранці 24 лютого і так далі.
На жаль, у мене склалось враження, що місця для подібної рефлексії в редакціях такого рівня небагато. А коли про помилки не говорять, вони повторюються».
3 – росія точно готувалася. Спочатку мені здалося, що готувалися до іншого масштабу наслідків і тому стільки версій одночасно. Проте чим далі, тим більше це стало нагадувати кейс з MH17.
Факти, які ілюструють злагодженість «роботи» написав Ostap Yarysh. Процитую:
«Консервативний ведучий Такер Карлсон… опублікував перший епізод свого відеоблогу. В ньому він розповідає про те, що це Україна підірвала Каховську ГЕС. Відео повне маніпуляцій та викривлень. Однак за 6 годин — понад 38 млн переглядів.
Серед інших, відео поширили до себе Ілон Маск, консервативні американські блогери з мільйонною аудиторією, MAGA-республіканці в Конгресі, і (сюрприз) представник Росії в ООН.
Водночас дехто намагається просунути тезу, що неясно, хто відповідальний за руйнування Каховської ГЕС. Може, це росіяни, може українці, а можливо, дамба прорвалась сама.»
4 – Реакція російських «ліберальних» медіа – показова (вчергове показова).
Дуже хочу, щоб усі хто ще вважає їх джерелом інформації для себе, просто пішли і подивилися як вони висвітлювали вчорашній день. Як майстерно формували позицію «не все так однозначно».
Кілька прикладів (дослівні цитати заголовків):
«Популярна політика»: Авария на Каховской ГЭС! Что известно к этому часу
«Медуза»: В офисе Зеленского заявили, что «подрыв» Каховской ГЭС может повлиять на планы контрнаступления ВСУ
«Дождь»: Украинские военные обвинили россию в подрыве Каховской ГЭС
5 – Реакція українців. Дуже різні відчуття.
Із одного боку мобілізація волонтерів, закриття мільйонних зборів за години. Порятунок людей та тваринок. Такого переважна більшість.
Проте є і інший бік. Вперте поширення фейкових фото (наприклад, собачок з Пхукету) як таких, які показують жахіття вчорашнього дня. Це зробили відомі бізнесмени, журналісти, фонди, вчителі і так далі.
Характерно, що це на фоні оперативних пояснень, що це фейк і якої шкоди може завдати його поширення. Були і ті, хто після пояснень гнівно відмовлялися змінювати фото (на жаль, було на що – не менш промовистих ілюстрацій, більш ніж достатньо). І так, це після багатьох попередніх кейсів і таких же пояснень які їх супроводжували.
Olga Zelenyak• 07 июня 2023
Уже одни ждали официальных доказательств по Боингу. Суд закончился, хоть бы одна шмара, которая бегала рассказывала про не все так однозначно отметилась. Ноль.
Веточка сакуры67• 07 июня 2023
Как вариант - отступать собрались, за собой ’сжигают все мосты’. И Крым сдавать.
Чашечка кофе• 07 июня 2023
Такер Карлсон відомий дурень. Навіщо взагалі на клоунів реагувати?
Ответ дляЧашечка кофе
Я его даже не слушала. Хотя подписчиков он имеет не мало в своем блоге…
mamamia***• 07 июня 2023
Ответ дляTory_Victory
Он рашист и этим все сказано.
На сколько мне известно из сми, то минировании дамбу кацапы. И находилась она под обстрелом кацапов. Наши никак не могли к ней приблизится.
Плюс известно, кто дал приказ подорвать. Наверняка есть доказательства, которые будут представлены.
Как вариант раша не справляется с Белгородом, уйти с юга в БНР, посыпется фронт.
Затормозить наступление.
Крым, они кричат у них полные каналы воды...правда не известно на сколько их хватит.
Им не нужны наши люди им нужны территории.
Вариантов масса
Затормозить наступление.
Вариантов масса
Ответ дляLudaSHS
Я искренне надеюсь, что это раша. И гоню от себя мысли что это могли быть украинцы. Просто собираю для себя информацию, чтобы не мыслить однобоко.
Меня на месте не было, я не могу ничего утверждать. Только складывать пазлы из поданой СМИ информации
krasotalisa• 07 июня 2023
о нова методічка ))) всі знаєть хто такий такер, маск, трамп і тп. Нащо тут цей шлак? Це хіба що для тупих руzzкіх таке заходить.
Юся шопоголик• 07 июня 2023
Нашо ви ті русняві новини сюди тягнете? Весь світ знає що то клята русня, а вам не відзвітували особисто? Не українці, а якась Койдашева сім’я(
mamamia***• 07 июня 2023
Трошки реальності для експертів по ’не все так очевидно зі знищенням дамби’.
Щоб підірвати дамбу на Казаровичах у березні 2022 року, знадобилось 1800 кг тротилу та ще й шнурами до УР-77 докидували. Було два підрива, перший- 1000 кг тротилу, і його не вистачило.
Під другий підрив вибухівку кидали просто в воронку від першого вибуху, з шнурами до УР-77.
Другий підрив зміг пошкодити шлюз, і вода пішла в Ірпінь. І це тільки підрив шлюзу.
І там дамби самої метрів 700 мабуть.
Новокаховська дамба мала 16.5 метрів у висоту. Це висота пʼятиповерхівки. Довжина майже 4 км.
Ніяка ракета, не може знищити цю дамбу. Навіть десять ракет.
ОТРК не розраховані на знищення таких споруд. Тому росіяне і не бʼють по дамбам та великим мостам. Бо ОТРК- це для знищення штабів, складів, а не для того щоб у споруди які з десятків метрів бетону зроблені пробивати отвори.
Новокаховська дамба була знищена знизу, те що я бачив по фото- там судячи зі всього закладували тротил на колони під воду. Замінували окремо кожну колону, підірвали, кумулятив знищив під водою колони і руйнування почалось знизу. А потім тиск води просто обрушив дамбу.
Таке мінування - це робота на декілька днів групою саперів. І я не вважаю за можливе що українськи диверсанти притарабанили на горбах від 4 і більше тонн вибухівки(більше я вважаю, але точну кількість не скажу), та змогли його розмістити на опорах, в шлюзі, та машинному відділенні ретельно охороняємого обʼєкта, да так щоб росіяне цього не помітили.
Це просто неможливо.
Прильоти такої вибухової дії що могли нанести пошкодження дамбі (не плутати з автомобільним містом збоку дамби, там просто шар асфальту на металевих конструкціях, і то його скільки хімарсами били) були б зафільмовані росіянами, такі прильоти неможливо не скрити, як і сліди прильотів ЗВЕРХУ. А іх судячи зі всього немає.
А тут чомусь відеопідтверджень прильотів великої потужності немає, але дамба просто зруйнувалась на ровному місці майже по всій довжині.
Дамба була зруйнована професійно і в цілому. Цілью було не тільки підняти воду (вистачило б знищення шлюзу), а саме знищити повністю дамбу. Принести в Україну екологічну катастрофу на мільярді долларів та зробити на довгий час ті території непридатними для проживання.
Це тероризм. І це єдине на що спроможна Росія.
Карпюк Олександр.
Морський піхотинець, воїн ЗСУ.
І там дамби самої метрів 700 мабуть.
Це просто неможливо.
Карпюк Олександр.
Морський піхотинець, воїн ЗСУ.
Чашечка кофе• 07 июня 2023
Ответ дляTory_Victory
І навіщо ви його сюди принесли?
Есть мнение, что рашка планировала это, но когда начнется наше контрнаступление, чтоб наших просто смыла стихия. Но они не подрасчитали количество набранной воды. ГЭС повреждена была еще в прошлом году. Короче, они планировали этот пипец, но позже. В то, что Украина к этому причастна я не верю. А у рашки как всегда всё через ж@пу.
Ответ дляЧашечка кофе
Что правда то правда.Он не раз позорился дичайше.За бабки скажет что угодно и пиар)Нашли кого репостить.Продажного журналюжку,даже не эксперта ,не политика).русня еще осенью 2022 на гэс взрывчатку камазами завозила.президент видеообращение тогда снял миру,что русские взорвут и в новостях писали 8 мес назад.
Ответ дляЮся шопоголик
Я не знаю кто такой Такер. Реально никогда его не слушала. Зачем Маск сделал твит? Он на идиота и рашиста не похож.
krasotalisa• 07 июня 2023
Ответ дляЧашечка кофе
І навіщо ви його сюди принесли?
бо робота така)) роздали методічки.
Ответ дляTory_Victory
Сверху наши не могли
Вниз столько выбухивки тащить тоннами как?
Есть мнение бильд
Щас найду
Есть мнение бильд
Щас найду
Ответ дляMarty
Он идиот и похож на рашиста!
Тем не менее нам он очень помогал
mamamia***• 07 июня 2023
Ответ дляTory_Victory
Маск говорит, что и оружие нам не нужно давать
И Трампа поддерживал
И что?
И Трампа поддерживал
И что?
Сколько можно это мусолить? Такое сооружение невозможно разрушить ракетой, только тонны взрывчатки заложить внутрь в определённые места и то для этого нужен инженер, который разбирается в конструкции сооружения. ГЭС была в оккупации, как вы себе представляете, что наши дрг ночью с тоннами взрывчатки на горбу заходят на территорию охраняемого стратегического объекта?
Вот
❗️ВСУ готовили спецоперацию по взятию дамбы Каховской ГЭС, чтобы не позволить россиянам ее взорвать, – BILD.
Также таким образом ВСУ хотели помешать смыть свои понтонные переправы, которые планировали навести через Днепр. Подрыв на 1-2 недели затруднит создание переправ, поскольку разведанные места теперь затоплены. До тех пор этот фланг россиян защищён от атаки ВСУ.