Вишиванка• 16 июня 2023

Коли нормою стало мати одну дитину?

Не зрозумійте не правильно. Звісно, у кожного свої фінансові можливості, здоровʼя та обставини. Але раніше було нормою мати в родині двоє дітей, не дивлячись на кризу, відсутність роботи. Мені за 30, памʼятаю своє дитинство: серед мого оточення 99% - були родини з двома дітьми. Ще памʼятаю, як казали, коли в сімʼї була одна дитина: «так шкода, що у свій час не народили другу», «ой, виросте егоїстом, бо один в сімʼї», «аби не здоровʼя - народила б обовʼязково ще дитину».
Якщо що - я одна дитина в сімʼї. Навколо у всіх подруг були або сестра, або брат. Мені не вистачало цього. Друзі - то одне, а рідна людина поруч - зовсім інше.
І от взяти зараз. Коли стало «нормою» народжувати одну дитину?
ИРИНА 25• 16 июня 2023
а кто вообще устанавливает эти нормы? и что значит норма? мы не в концлагере!!

ПочтальЁнша• 16 июня 2023
Ответ дляНесу добро людям
Дело не в моде, а в том что население становится и стало более осознанным. Все меньше людей подвержены влиянию ’а шо скажут люди?’, выбирают свою жизнь проживать в соответствии только со своими ожиданиями и представлениями ’как надо’.
Про каких людей вы все талдычите?
Единорог помог• 16 июня 2023
а где нормы записаны?
В шоколаде• 16 июня 2023
Раньше давали квартиры и наличие двоих детей давало шанс получить бесплатно трехкомнатную квартиру
Сонячний день• 16 июня 2023
Ответ дляДідова баба
мне всегда дико слышать подобные истории. а зачем ей мудак в хозяйстве?люблюнемогу или он ее содержит?
Дурочка, любит, он еще и не работает нигде, живут на деньги, которые ему по наследству достались.
Незламна Україна• 16 июня 2023
У моїх батьків нас двоє, народжували не за квартири, моїм батькам безкоштовно квартири ніхто не давав. Зараз помічаю, по своїм знайомим, чим більше грошей тем більше дітей.
Своего не предлагать• 16 июня 2023
Ответ дляПочтальЁнша
Троих рожают исключительно до 25 лет?
Звісно ні, писала про особистий досвід.
Зоряний Шлях• 16 июня 2023
В мене 1 дитина. Другу не хочу та вже і вік 40 років. Пологи були дуже важкі, родова травма у дитини, бо відправили нвроддувати, а потріьно було робити кесарево. Щоб її витягнути витрачено дуже багато коштів. Тому зараз в мене всі сили кинуті на те, щоб дати дитині гарну освіту , не в Україні. Хочу після школи, щоб навчався в США або в Англії в гарному вузі. Тому в кожного своя історія. Заново пройти це все вже в мене нема ні сил, ні бажання
Вумна, аж страшно• 16 июня 2023
Ви як моя мама)
-Давайте другого,щоб доньці було не сумно одною.
А те що нам не хочеться більше дітей. Фізично тяжко самим виховувати,морально,грошей не вистачить, кого це хвилює?
Що значить норми народжувати. Ось в мене активна дитина, вона мені 10 дітей заміняє))
Монітор розбитий, телефон утоплений в унітазі, телевізор в ремонті був і ще так пів квартири знищила 🤪Як думаєте , я захочу ще дітей? ))

Та ще штучка• 16 июня 2023
Ответ дляМая твая не панимать
1- розвиток контрацепції. Формально вона і в Союзі була, але ще покоління моєї мами замість контрацепції робили аборти (я 1992 р.)
2 - відхід від ідеології ’я-остання буква в алфавіті’, жінки зараз не відчувають обов´язку народити нових громадян для суспільства а народжують виключно для себе. Відповідно, немає ось цього ’треба народити двох, бо ж нас з чоловіком двоє, треба щоб людство не вимирало’.

2 - як не дивно, зростання рівня життя і доступу до різних благ. Якщо виховати ще одну дитину - означає готувати на одну тарілку супу більше, одяг молодші можуть і за старшими доносити, відпочинок літом на річці у бабусі в селі, діти граються, ходять до школи і на гуртки самі, тощо - то це один рівень навантаження батьківськими обов´язками. А зараз - потрібно куди більше зусиль і з точки зору часу (завести в школу/зі школи, на гурток) і матеріально (бо є тонна красивого одягу, сучасних гаджетів, класних готелів для відпочинку, хороших авто - і все це хочеться дати своїм дітям, та й для себе теж). І ясно, що чим більше дітей - тим це навантаження вище, тож і обирають якість життя для тих членів сім´ї, що вже є, а не кількість нових.
Ви дуже все точно описали, жінки зараз хочуть жити і для себе в першу чергу а не бути всим зобовязаними в родині : прибери, накорми, і т.д. Це раніше жінка була безплатна робоча сила в сімї, зараз так не хочется.
Я одна в сімї, у чоловіка є брат, ніякої душевної близькості між ними немає. У нас одна дитина, ще одну собі на плечі я не хочу.
Будьте так ласкаві• 16 июня 2023
Перш за все,- коли люди стали думати про себе.
І ще. а Ви не думаєте,- що люди стали розумніше. Дитина- це купа часу за для іншої людини. Це фізично, морально, матеріально буває важко.
А якщо люди не самі так вирішили.
Це частина задуму Всесвіту. Нас має бути менше.
І тому,- менше людей буде народжуватись з часом.
Різні причини будуть ,- кожного свої.
Здоров´я, фінанси,екологія, або просто не бажання мати дітей.
Немає вцьому нічого такого, що не є природнім.
Все природньо. Людство воно - природнє.
Раніше була программа виживання. Так було простіше виживати. Багато людей разом виживали, тобто інстітут сім´ї ( багато людей, які підтримують одне одного, разом щось роблять, піклуються),+ треба було генетично багато людей у світі.Це для людства в цілому треба було.
Але програма змінюється.
Акцент - на особисте виживання актившіше включається. І тому так буде надалі. Поступово буде.
Нічого незвичного.
Не буде так як раніше( кілька століть тому). Після нас- буде трохи інакше.
Булку Дай• 16 июня 2023
Думаю что так сейчас из-за того что первый ребенок у женщин в среднем стал позже появляться. Меня мама родила в 22, и это было не рано. Я родила в 30, а мужу было 37, и не считаю что поздно, мы бы хотели и второго, но у меня в 32 нашли серьезное заболевание, так что рожать запретили, если бы родила в 22, то успела бы до 30ти родить ещё ребенка. И так у многих возрастных женщин. Вторичное бесплодие, сопутствующие болезни, просто после 35-40 уже сложнее с ребенком, хочется насладиться своей жизнью. А многие подруги первого родили ближе к 40ка... У кого не получалось раньше, кто поздно замуж вышел.
РыжаяЛиса• 16 июня 2023
Ответ дляПочтальЁнша
Обеспечить чем именно?
Как минимум финансово
Барвіночка• 16 июня 2023
Сейчас рожать это подвиг , многие молодые не хотят этого делать и не будут и это понятно . Никаких соц гарантий от страны и везде ты должен и должен . А ребёнок это за анализы заплати, за роды заплати , за лечение потом по жизни , даже бесплатный прием к Лору ( лор просит 500 грн ) чтоб чем то помочь , вырвать зуб 3500 грн , полечить 2500 , брекеты промолчим , садик платный , школа государственная платная , вон прислали оплатите лето :))) подготовка к нмт только с репетиторами , в вуз на бюджет размечтались , скорее на контракт . А допустим у вас мальчик вырастили / выкормили и война , забрали , убили . Все .
Ні грама• 16 июня 2023
Ответ дляСонячний день
Для меня нет, младший брат алкоголик, маме такое творит, что я вот думаю, зачем она его родила, лучше бы я одна была.
Я теж колись думала, що добре, що я не одна, а маю сестру. А зараз думаю, що краще б була одна, ніж мати чужу рідну людину.
Барвіночка• 16 июня 2023
Ответ дляНі грама
Вы не одна такая , у моего мужа есть сестра , они для друг друга чужие люди , все на сравнении по жизни , он женат у него дети , ей под 40 к одинока . У нее стойкая ненависть ко всем .
Якось так і живу• 16 июня 2023
Ответ дляКорсет_на_шурупах
Мне 52, в моем окружении в детстве были разные семьи, но больше 3, была редкость.
У меня был брат, мы всю жизнь были очень дружны. Он и умер у меня на руках, я его до смерти самой досматривала.
У меня 3 детей, но рожать начала поздно, молодость прошла в 90- х.
Если бы была моложе, было бы здоровье и нормальный муж, то родила ещё как минимум 2.
Мне 54, большинство моих одноклассников были одним ребенком в семье, редко где было двоё детей, многодетная семья была одна, но они состояли в какой-то секте.
Інно4каа• 16 июня 2023
при дитинстві наших дідуся і бабусі було нормою мати 6-7 дітей, час іде, все змінюється
Мира всем• 16 июня 2023
Як на мене,то зараз якраз норма двоє дітей.
Раніше було також,а в деяких сім´ях -троє.
Одна дитина ніколи не було нормою.

Мира всем• 16 июня 2023
Ответ дляЯкось так і живу
Мне 42.
Наоборот,у всех было по двое -трое детей.
Может имеет значение город? Регион проживания на тот момент?
Энергодар.Молодой город,в основном молодые люди (семьи).Много работы.Много садов,школ.Школы работали в три смены.
Единственная семья была с одним ребенком в окружении.
Ні грама• 16 июня 2023
Ответ дляДайте подуться
Уже давно норма без детей, вы автор отстали от жизни, один ребенок это норма после 89-х
89-х це як?
Якось так і живу• 16 июня 2023
Ответ дляМира всем
Мне 42.
Скорее всего имеет, я из Киева. Вы сейчас где? У нас друзья остались в Энергодаре ((
Мій не такий• 16 июня 2023
Автор, у вас є діти?
Цікаве дитяче відношення до ситуації з дітьми в вашій родині, хоча ви вже доросла людина. З вашого боку це просто мати братика/сестричку, а з боку батьків це ´трошки´ складніше
Діти це не просто статистка народжуваності. Народи, вирости, виховуй, вивчи. І так не один раз
Я вам ще скажу що навіть коли двое є, такі питання не пропадають, і подібні вам полюблють казати, якшо у вас 2 хлопці вам треба дівчинку, якщо дівчата, вам треба хлопця, де двоє там і троє, і це бескінечно. А норма взагалі 5 і більше колись була.
Відчіпіться вже від трусів інших жінок
Діти це надзичайна нагрузка в першу чергу на жінку, будь-яка жінка яка навіть одного малюка народила вже героїня. Тому що все ти віддаєш дітям. Я не маю на увазі зараз якісь крайності. Але діти то надзвичайно важко, в сьогоднішньому темпі життя, коли поза межами дітей і сім´ї, є так багато цікавого, що хочется прожити, спробувати, і воно доступне... Якраз бажання жінки і дітей народити (1,2) і життя пожити, попрацювати, подорожувати зараз виглядає нормально, і свідчить що жінка є особистістю зі своїми бажаннями, а не тільки людина яка народжує а потім цю всю сім´ю бескінечно обслуговує
Пригаю-цибаю• 16 июня 2023
Ответ дляЛюблю ВалЄру
Никогда. Только на советчице. Но тут специфический контингент
Очень я б сказала , иногда читаю и думаю это малолетки какие то пишут , прочла тут первую страницу и мне хватило с головой
Джинци на Флісі• 16 июня 2023
Ответ дляРыжаяЛиса
Я бы сказала, что сейчас более ответственно подходят к родительству. А не ’а шо люди скажуть’)))
Не все, но большее количество молодых людей рожают столько сколько смогут обеспечить
Дети это стимул работать и зарабатывать
Неначасі• 16 июня 2023
Зараз більша кількість людей відповідально ставляться до виховання дітей. Народжують стільки, скількох в змозі забезпечити фінансово та увагою.
Мені 42. Згадую своє дитинство. Елементарна їжа, буквально пару комплектів одягу, увагу ніхто на нас не звертав, росли самі по собі.
У мене один син. Має практично все. Другу дитину не хочу.
Пригаю-цибаю• 16 июня 2023
Ответ дляПеченюшка
Раньше рожали ради квартиры. А теперь это поколение, которому родили братика/сестричку с лозунгом «близкий человек» делят эти метры и сруться кому досматривать стариков.
Родила второго ребенка потому что все в семье так хотели, включая старшего ребенка . Перед родами ми получили квартиру, спонтанно, и неожиданно , благодаря второму ребенку дали трешку
Джинци на Флісі• 16 июня 2023
Ответ дляНеначасі
А я жалею, что третьего не родила,теперь здоровье не позволяет
Пригаю-цибаю• 16 июня 2023
Ответ дляКоник-стрибунець
Сестра чи брат - далеко не завжди рідні і близькі люди. А як доходить до поділу спадку - так можуть перетворитися на найгірших ворогів. Я зі своєю сестрою вже років 15 не говорила.
Кто эти люди которые тыкают пальцы эти ? Явно малолетки
Пригаю-цибаю• 16 июня 2023
Ответ дляНічний дожор
А раньше, когда детей в семьях было по двое, люди относились к жизни безответственно?
Эти малолетки тут так считают, тут напиши что двое детей и уже все , ты непуть безответственный , противно читать . Раз в месяц захожу сюда и ничего не меняется. Покинуть и забыть это логово