Планшетница• 20 июня 2023

Сопровождение инвалида 2 группы за границу - кто недавно выезжал?

Как все прошло? Какие документы смотрели?
Будут ехать сын и мать, инвалид 2 группы.
Вот эти доки, на скрине, актуальны?
Знаю, что сейчас вместо пункта 3 - не довидка, а удостоверение надо .
Та_шо_ж_таке• 20 июня 2023
Автор, скрин не прикрепился
Хома з пастою• 20 июня 2023
У матері є посвідчення інваліда
Син і матір прописані по одній адресі ?
Наче все …але постійно змінюють закони (
Та_шо_ж_таке• 20 июня 2023
Ответ дляХома з пастою
У матері є посвідчення інваліда
Син і матір прописані по одній адресі ?
Не, прописку же вроде не надо
Домашка• 20 июня 2023
Автор, пробуйте с документами выехать. Закон разрешает. Если на одном кпп не пропустят, не отчаивайтесь и едте на другое-третье, на каком-то пропустят
Хома з пастою• 20 июня 2023
Ответ дляТа_шо_ж_таке
Не, прописку же вроде не надо
Питали
Є такі митники …1,5 години допитувались (
На кого попадеш
Домашка• 20 июня 2023
Ответ дляХома з пастою
Питали
На кого попадеш
Да, человеческий фактор( Хорошо что хоть не одно КПП на всю Украину, можно кататься и искать где пропустят
Хома з пастою• 20 июня 2023
Ответ дляДомашка
Знайомий інвалід
Реальний, після тяжкої операції, то на одному пункті завернули ( якусь печатку погано було видно їм ), а на іншому пропустили
автор Планшетница • 20 июня 2023
Скрин
автор Планшетница • 20 июня 2023
Ответ дляХома з пастою
У матері є посвідчення інваліда
Син і матір прописані по одній адресі ?
Так, посвідчення є, прописка теж однакова
автор Планшетница • 20 июня 2023
Ответ дляДомашка
Спасибо!
тогдалия• 20 июня 2023
А хто знає, якщо інвалідність не переоформлена а подовжена на час воєнного стану автоматично, посвідчення відповідно прострочене. Чи можна їздити через кордон? За законом статус зберігається до кінця ВП.
Пошаманю• 20 июня 2023
Надо пробовать, если откажут,то езжайте на другой КПП. Знаю примеры когда не пропускали в одном месте, а в другом пропустили
мадамГрицацуева• 20 июня 2023
Ответ дляПланшетница
Скрин
Довідка не підходить. Треба посвідчення.
Я дзвонила на гарячу лінію прикордонної служби. Інфа сотка. Свідоцтво про народження треба.
сою не люблю• 20 июня 2023
Ответ длямадамГрицацуева
Смотрели пенсионное, прописку, свидетельство о рождении, паспорт, код. Бывает, не хотят пропускать, говорят брать разрешение из военкомата, но это незаконно
мадамГрицацуева• 20 июня 2023
Ответ длясою не люблю
Ясно. Так, незаконно. Ну все може бути
сою не люблю• 20 июня 2023
Ответ дляХома з пастою
Знайомий інвалід
Наш сотрудник, 3 группа, катается туда-сюда. Никаких проблем не было ни разу
Щука• 20 июня 2023
Я знаю про такий список документів, головне, щоб в пенсійному посвідченню була вказана група а не просто інвалідність
Щука• 20 июня 2023
Автор , відпішіттся коли проїдете кордон, плануємо через місяць також їхати . Можна в ЛС
західний_діалект• 20 июня 2023
Треба через воєнкомат чи можно зі списком документів виїзджати?
Звоночек• 20 июня 2023
Чоловік з дружиною- в мене 3 група. Пенсійне, свідоцтво про одруження, до речі, прописка у нас різна. Взагалі без проблем, просто довше на 5 хв, бо сканували документи. І ще- попросили в мене в Дії, якщо є, показати. Брат з татом 2 гр вже кілька раз їздив, інколи питали ще прописку, крім свідоцтва про його народження
Попихтю та й годі• 20 июня 2023
Ответ дляЗвоночек
Я інвалід з 3 групою, хочу виїхати з чоловіком на пару тижнів. Вас без проблем пустили? Через яке КПП їхали? Буду вдячна за інформацію
Щука• 20 июня 2023
Ответ дляПопихтю та й годі
🚧У зв’язку із оновленням Правил перетинання кордону пишу нові вимоги щодо супроводу осіб з інвалідністю та осіб, які потребують постійного догляду – найбільше зміни торкнулись саме цієї категорії.

Вимоги до документів залежать від того, хто є супроводжуючим та кого супроводжують❓

1️⃣ Супровід особи з інвалідністю 3 групи може здійснювати лише чоловік.
Інші родичі (ні син, ні батько!) особу з інвалідністю 3 групи супроводжувати не можуть!🙅
🧾При супроводі чоловіком необхідно надати документ про інвалідність та свідоцтво про шлюб.

2️⃣ Супровід осіб з інвалідністю 1 або 2 групи можуть здійснювати:
🙋Чоловік.
🧾Документи: документ про інвалідність та свідоцтво про шлюб

🙋 Батько, на утриманні якого перебуває повнолітня дитина з інвалідністю
🧾Документи: документ про інвалідність та свідоцтво про народження особи з інвалідністю

🙋 Син або зять
🧾Документи: документ про інвалідність, свідоцтво про народження (для сина) або свідоцтво про народження доньки особи з інвалідністю та свідоцтва про її шлюб (для зятя) та ОДИН з таких документів:
✅ Довідка про реєстрацію місця проживання за однією адресою (на гарячій лінії ДПСУ кажуть, що довідка ВПО також підходить, але ця інформація ще не перевірена на практиці)
Або
✅ Акт встановлення факту здійснення догляду

🙋Особа, яка здійснює постійний догляд за особою з інвалідністю 1 чи 2 групи
🧾Документи: документ про інвалідність та один з таких документів:
✅Довідка про отримання компенсації за здійснення догляду
Або
✅Акт встановлення факту здійснення догляду

3️⃣. Супровід дітей з інвалідністю віком до 18 років

🙋Батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі
🧾Документи: свідоцтво про народження дитини або інші документи, що підтверджують повноваження супроводжуючого та документ про інвалідність дитини.

4️⃣ Супровід осіб, які потребують постійного догляду

🙋Батько, чоловік, син (у тому числі усиновлений)
🧾Документи: документи, що підтверджують родинні зв’язки, та висновок ЛКК про потребу у постійному сторонньому догляді

🙋 Інші особи, які здійснюють постійний догляд
🧾Документи: один з таких комплектів документів:
Або
✅Висновок ЛКК про потребу у постійному сторонньому догляді та Акт встановлення факту здійснення догляду.

❗Документ про інвалідність повнолітньої особи – це ОДИН з таких документів

-✅посвідчення, яке підтверджує відповідний статус
✅пенсійне посвідчення, в якому зазначено групу та причину інвалідності
✅ посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в якому зазначено групу та причину інвалідності,
✅ довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу

❗Документом про інвалідність дитини є ОДИН з таких документів:
✅ посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, в якому зазначено статус “дитина з інвалідністю»
-✅довідка про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги)
✅ індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю, видана ЛКК
✅ Медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років.

Про Акт встановлення факту здійснення догляду я вже писала 👇
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=785763...

Можливо, завтра розповім про нього детальніше 👌
Попихтю та й годі• 20 июня 2023
Ответ дляЩука

🙋Чоловік.

🙋 Син або зять
Або

Дякую велике!
Щука• 20 июня 2023
Ответ дляПопихтю та й годі
Дякую велике!
Коли виїдете , відпішіттся як все пройшло, та через який КПП проходили, можна в ЛС
Попихтю та й годі• 20 июня 2023
Ответ дляЩука
Плануємо через місяць. Ще не вирішили куди їхати. Якщо не забуду, то відпишусь. Бо пам´яті немає зовсім))
Щука• 20 июня 2023
Ответ дляПопихтю та й годі
Ми також через місяць , куди виїхати знаємо, через яке кпп -ні. Можливо потягом…
Попихтю та й годі• 20 июня 2023
Ответ дляЩука
Ми машиною, я практично не можу ходити, тому мене на візку і валізу чоловік не потягне. Треба знайти місце відпочинку щоб був пологий вхід у море. Чорне відпадає. Можете щось підкинути на роздуми?
Звоночек• 20 июня 2023
Ответ дляПопихтю та й годі
Взагалі без проблем. Туди їхали через Могилів-Подільський, пошкодували, цей кусок дороги в Молдові жах. Повертались через Порубне- ще і перепитали, все ок, спокійно. Нас десь ща 1км зупинили військові, запитали куди і на якій підставі. Все перевірили, пофотографували документи і відправили на митницю, там уже нас чекали. Свідоцтво про одруження, пенсійне моє і паспорти. Я ще друкувала виписку з банку за рік останній про пенсію( не треба). Ну і в Дії попросили показати. Їхали 12 травня , 31 травня назад
автор Планшетница • 20 июня 2023
Ответ длямадамГрицацуева
Да, я знаю, я ж написала, что удостоверение надо:)
автор Планшетница • 20 июня 2023
Ответ дляЩука
Да, хорошо, мы в начале месяца будем.