Підкажіть куди здати кліща на перевірку? Вкусив, дістали, куди здати щоб перевірили. Переживаю.
Natal_ka91• 21 июня 2023
Ответ дляВбигудях
Здайте кров пізніше на антитіла до бореллії
Підтримую
А зараз краще звернутися до інфекціоніста, можливо, треба антибіотик на всяк випадок пропити
Tatyana_1975• 21 июня 2023
Ответ дляJetset
Клеща не надо сдавать, надо сдать через 3-4 недели анализ на антитела к боррелии G и М.
Краще Вестерн блот (він же імуноблот), там більшмй набір білків. Аналіз на антитіла часто негативний, а людина захворіла. Знаю таких прикладів безліч, окрім власного
Ответ дляTatyana_1975
Краще, але не всі підуть його сдавати. Хоча б з антитіл почати. доньці звичайний тест на антитіла все показав, але не через 3 тижні, а пізніше (((потім вестерн блотом відстежували динаміку після лікування
Невловимий Джо• 21 июня 2023
Автор, или сразу антибиотик или ожидать месяц, сдать анализ и , если есть инфицироаание, длительная антибиотикотерапия
Tatyana_1975• 21 июня 2023
Ответ дляJetset
У порівнянні з пізнім лікуванням, хронічною формою, взагалі всіма наслідками різниця в 500 гривень, то вже ніщо. Люди просто часто не знають, що і коли робити.
Tatyana_1975• 21 июня 2023
Ответ дляЮлия-9278
Кліщ був на тілі максимум 4 години, за цей час можливо і не встиг інфікувати якщо сам був інфікований ..
Це все фігняю за 4 години він все міг зробити.
У доньки був малюсенький, години 2-3, витягнула легко, ерітеми не ьуло. Цього вистачило, щоб заразитись.
У мене особисто внстернблот був позитивний і за 2 тидні, але була і субфебрильна температура та головний біль. Взагалі радяиь ща 3 тидні здавати, бо якщо позитивний аналіз, чим раніше почати лікування, тим більше шансів на одужання
ФФФФристайла• 21 июня 2023
Ми кліща в Ділу здавали.
Ерітема з´являється не завжди. Інфекціоніст казав, що 40 відсотків випадків без неї.
Я б здала кліща. Якщо він заражений - через 4 тижні здала б імуноблот M та G. Або при наявності еритеми - одразу до лікаря за антибіотиками.
Ответ дляФФФФристайла
Ми кліща в Ділу здавали.
Пишуть що це не інформативно.. здавати кліща. Але не розумію чому. Якщо здати перевірити в разі якщо здоровий заспокоїтись ..
ФФФФристайла• 21 июня 2023
Ответ дляЮлия-9278
Бо заражений кліщ не обов´язково встиг заразити людину.
ФФФФристайла• 21 июня 2023
Ответ дляЮлия-9278
Так, але якщо не заражений то можна видихнути. Бо читаю, що зразу треба після укусу антибіотики для профілактики приймати .. то краще кліща здати вже
Не треба приймати антибіотики без лікаря. Можете нормально не пролікуватись, а майбутні аналізи можуть бути хибними через нього.
І антибіотик там нелегкий. Мені до нього ще мішок ліків видали для шлунка і печінки. І від сонця ховатись треба. Хожу вже два тижні як мусульманка в паранжі.
Ответ дляФФФФристайла
А які у Вас симптоми ?
ФФФФристайла• 22 июня 2023
Ответ дляЮлия-9278
А які у Вас симптоми ?
Пляма була на місці укусу. Температура трошки підвищена. Слабкість.