Та прям багіня• 27 июня 2023

ви не стомилися від рос.мови?

я після річниці повномасштабної війни якось автоматично перейшла українську, і навіть фітнес-тренування якось не можу на рос.мові - вже краще на англ.
а як у Вас?
можна обрати декілька варіантів
Результат:
вже голосів: 1782
838 (47.03%) украинка, но говорю по-русски
284 (15.94%) я і до війни україномовна була
189 (10.61%) дратує вже усе кацапське
182 (10.21%) вже потихенько перехожу на укр
162 (9.09%) інша відповідь
74 (4.15%) вже >року як перейшла на укр.м
25 (1.4%) десь півроку як українізуюся
24 (1.35%) мне все равно на Украину..
4 (0.22%) я в росии,тут слежу за хохлами
Sanechko• 28 июня 2023
Ні.
Оскільки- сама суржикомовна

Sanechko• 28 июня 2023
Невже нема важніших питань: корупція, бізнес на війні?!
Peres Lal• 28 июня 2023
К сожалению, сейчас для многих основной враг это русский язык, памятники Пушкину, Ломоносову, Гагарину, песни Цоя и Высоцкого. У каждого своя война, увы.
Mrs.Ochmonek• 28 июня 2023
Ответ дляFearlessN
Вместо тысячи слов... вот как это делается https://yushchenkoinstitute.org/publications/view/...
OMG
І вам пояснити, що ідея не нова, а відома століттями
LadyDShoes• 28 июня 2023
Ответ дляЛюбимка-анонимка
Разве может человек из Украины писать называть своих же на х? Расходимся, тролль поганый тему создал,ссорить тут всех.
100%
Mrs.Ochmonek• 28 июня 2023
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
С момента начала войны о нем ничего не слышно..
Для вас про загиблих, дуже багато імен. Тільки ви не станете це дивитись
Mrs.Ochmonek• 28 июня 2023
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
Можете почитати, якщо цікаво

Очільник ВО “Свобода”, майор Збройних сил України Олег Тягнибок з нагоди 31-річчя політичного об’єднання дав інтерв’ю, в якому окреслив нинішній статус організації та розповів про службу у війську і боротьбу тисяч свободівців за свободу рідної землі.

Як «Свобода» зустріла 24 лютого? Чи вірили Ви, що путін таки наважиться на повномасштабне вторгнення? І чим сьогодні займається партія?

Московія була, є і буде набільшим ворогом для нашої державності. «Свобода» завжди про це наголошувала, ще з часу відновлення незалежності України у 1991 році. Тому ні початок війни у 2014-му, ні повномасштабне вторгнення цьогоріч не стали для нас несподіванкою.

«Свобода» призупинила свою політичну діяльність. «Легіон Свободи» пішов на фронт

24 лютого ми мали готовий план дій. Мали зібрану інформацію про сім`ї партійців й прихильників, яких у разі ескалації на фронті потрібно буде оперативно евакуювати із прикордонних областей. Знали про кожного свободівця, який зможе стати до боротьби. Відповідно відразу, щойно було запроваджено воєнний стан, як і належить за законом, «Свобода» призупинила свою політичну діяльність. Ми не вважали, що правильною є політична гризня, яка зазвичай так притаманна українській політиці. Це недостойно і не по-державницьки займатися політичними інтригами, а у воєнний час — злочинно. Тому ми спрямували всі сили й ресурси на оборону держави та продовжили координувати роботу організації через громадську організацію Легіон Свободи.

Розкажіть детальніше про Легіон Свободи. Як організована його робота, який основний напрямок діяльності?

Легіон Свободи був створений у 2015 році як комбатантське об`єднання усіх свободівців, які беруть участь в московсько-українській війні. Тоді в нас виникла ідея організувати усіх партійців, які воюють за Україну, в одне об`єднання, щоби зручніше було підтримувати їх у цій війні, допомагати їхнім сім`ям, реабілітувати після поранень, надавати психологічну допомогу. Однак сьогодні Легіон Свободи це не тільки свободівці, які зі зброєю захищають Україну. Це і волонтери, які займаються забезпеченням бійців (Волонтерська служба «Свободи», об`єднання українок «Яворина» та інші). Це і наші голови обласних рад, міські голови та інші представники місцевого самоврядування, які підтримують фронт у тилу та приймають українців, що були змушені тікати від окупації. Це й ті свободівці, які з різних причин не змогли покинути тимчасово окуповані території і сьогодні чинять опір ворогу у його тилу

https://volynua.com/posts/svoboda-na-viyni-chim-so...
Anna_kohana• 28 июня 2023
Ответ дляIvaMartina
И шо?
У вас есть чёрный свитер, который достался в наследство.
Вам он дорог. Бабушка вязала по ночам

Чекнутого соседа укусила белка и он ломает вам дверь, с воплем что все в чёрном свитере- его рабы.

Вы сожжете свитер или таки отстоите свои границы?
Самі розумієте, що це зовсім не те.
Peres Lal• 28 июня 2023
По теме топика: ответ на вопрос в результате голосования. Каждый сам решит, на каком языке ему разговаривать дома, на работе, с друзьями, родственникам и.т.д., главное чтобы все мы, в силу своих возможностей, приближали Украину к победе.

Ksu160576• 28 июня 2023
Ответ дляКвартираЧья
Они не понимают, что это родной язык для миллионов украинцев
ні, вони не розуміють чому цей мульйон додому не їде, на родіну предків
Лампампуша• 28 июня 2023
Автор я устала от таких как вы, которые задают такие вопросы. Вы перешли ну и балакайте, зачем развозить эти распри языковые?
Судя по вашему же опроснику большинство говорит на русском языке, и он кстати не принадлежит россии, им можно пользоваться всем.
Навязывание происходит кругом и везде, у каждой страны своя правда и пропаганда, как и каждого человека, так что не надо этих истерических, пардон )) исторических дежавю.
Добавьте в опросник: Говорила и буду говорить на русском.
oksana 77• 28 июня 2023
Ответ дляЛампампуша
Ну так это манипуляция и отвлечение от действительно серьезных проблем. Разделяй и властвуй, так и живем. Народ ведется на все манипуляции, потом грызутся все, а нашим властям только это и нужно, чтобы люди на них и их ’бурную деятельность’ меньше обращали внимание.
Anna_kohana• 28 июня 2023
Ответ дляIvaMartina
И шо?
Вам он дорог. Бабушка вязала по ночам

А через ваш светр гинуть люди?
SweetInn4ik• 28 июня 2023
Днепр.
Его основала Екатерина, и по меркам истории, ещё не так давно он был Екатеринославом. Я не буду залазить в дебри истории именно этой территории, и докапываться кто на каком языке из диких племён говорил тысячу лет назад,возьмем время основания города.
Да, под Днепром незадолго до войны, нашли древние поселения, которые старше египетских пирамид.И понятно, что это были явно не украинцы)
То есть копать историю с момента основания земли не буду.
Городу 200 с хвостиком лет. Кто из днепрян интересовался историей города, то знает, что Екатерина основала этот город, и планировала сделать из него вторую столицу.
Но что-то пошло не так)
Один из главных проспектов города после переименования получил имя Александра Поля, благодаря которому город стал именно городом, тем Днепром, которым мы его знаем.
Но... на момент жизни Поля Екатеринослав был российской губернией, и даже в Википедии Александр Поль обозначен как российский деятель, и первый почётный житель города.
До конца 19 века город был по сути большой деревней. Я смотрела старые фото того времени, на главном проспекте города гуляли свиньи. Нет, все было чинно, с виду прилично, и гуляющие свинки) Почти до середины прошлого века Днепр периодически выходил из берегов, и постоянно затапливал город, пока не были построены заградительные сооружения. Вроде с 50-х годов больше город так не топило. Я смотрела фото потопов, старые опять-таки, там в центре города люди плавали на лодках.
Желающих жить в городе особо не было, и людям, богатому сословию, из других губерний, других стран, в основном, Германии, предлагались хорошие деньги, только бы люди переезжали, жили и вккладывали в процветание города. И люди приезжали. Очень много немцев жили и работали в Екатеринославе.
После того как Поль открыл залежи руды, он добился, чтобы построили железную дорогу, он же открыл горную академию. Причём работал он с немецкими специалистами, и французскими. В конце 1880 года в Париже создано Анонимное общество Криворожских железных руд с уставным капиталом 5 млн франков. Главными акционерами стали Александр Поль и французские капиталисты.
Это коротко своими словами.
Скажите мне тогда, на каком языке тогда должны были говорить жители города-русском, немецком, французском или украинском?
Не надо рассказывать только про ’зросійщення’. За последние 200 лет жители города разговаривали на русском, что вполне логично.
Так исторически сложилось.
За время существования мира постоянно были войны за территории, и какая-то определённая территория могла сто раз переходить из одной страны в другую.
Это история.

Я родилась и выросла в Украине. Я украинка, моё гражданство-украинское. Всё мои предки говорили по-русски. Я говорю на русском. И буду говорить, хоть лопните.
Украинским владею в совершенстве.
Украинский-государственный язык, и его должны все знать.
Но никто никогда не запретит мне говорить на том языке, на каком я хочу.
Garriet• 28 июня 2023
Як соромно - скільки українців вважають рідною мовою - мову агресора
Фу-фу-фу
Анжелика1• 28 июня 2023
Ответ дляIvaMartina
И шо?
Вам он дорог. Бабушка вязала по ночам

Вашу маму зовут Маша. И припадочную соседку-психопатку, которая бегает с ножом и нападает на людей, тоже зовут Машей. Люди вокруг начинают говорить, что быть Машей стыдно. Вы будете говорить, что ваша мама на самом деле приемная, вам ее навязали, а настоящая мама - тетя Дуня с соседней улицы?
Brita• 28 июня 2023
Ответ дляSweetInn4ik
Днепр.
Но что-то пошло не так)
Это коротко своими словами.
Так исторически сложилось.
Это история.

Украинским владею в совершенстве.
Полностью вас поддерживаю.
Jhenya_Sh• 28 июня 2023
Ответ дляSweetInn4ik
Днепр.
Но что-то пошло не так)
Это коротко своими словами.
Так исторически сложилось.
Это история.

Украинским владею в совершенстве.
В Николаеве похожая ситуация. Раньше тут жили киммерийцы (явно не украинцы)
И в 20 км от нанешнего города был поселок Витовка, основанный литовским князем. Каким боком это к Украине и украинцам?
Мои предки приехали в Николаев из Польши в середине 19 века,и на каком языке они должны были говорить? Уж точно не на украинском в городе , где жили приезжие, купцы, ремесленники, рабочие верфей. А на языке государства, куда приехали.
Blacky_Mik• 28 июня 2023
Ответ дляЛампампуша
Яка огидна відповідь - і особливо ось це зневажливе ’балакала’.

Blacky_Mik• 28 июня 2023
Ответ дляJhenya_Sh
Як жахливо, коли люди не те що без історичної освіти, без розуміння історії як процесу беруться отаке писати :(
Jhenya_Sh• 28 июня 2023
Ответ дляBlacky_Mik
История как процесс переписывается так, как кому-то выгодно. Поэтому нужно включать логику. И читать не извращенные мысли ’историков’ , а обычные факты, смотреть карты, они не врут.
А то так можно и кусок Канады отхватить, там же живет диаспора украинцев с фиг знает каких времен )))
Contento• 28 июня 2023
В общем автор , от русского языка половина советчиц не устала и будет пользоваться им и дальше, нравится это вам и вашим сторонникам или нет). Но понятно тема, созданная для срача, себя оправдала. Насторчили 30 страниц ответов и возможно будут писать ещё ).
_ladyinred_• 28 июня 2023
Ответ дляJeansCity
Я не сумніваюсь, що мене розуміли) Я вам говорю про проросійську бабку-фельдшера на яку я натрапила))) Назви аптеки не буде, події відбувались літом 2015року, зайшла по дорозі, коли побачила слово ’Аптека’.
І мені всерівно вірите чи ні, я не відгук про Одесу чи про окрему аптеку намагаюсь написати, я пишу про відверте нехтування і зневагу української мови в Україні!

До речі, в інтернеті повно подібних скандальних відео, подивіться собі, якщо цікаво.
У мене теж є схожі історії з Одесою((
Але давайте спробуємо згадати, як тут на форумі до війни 95% було російською і часто були вислови деяких порадниць, що вони принципово ігнорують і не відповідають у темах українською
Дуже сумно все це і прикро, що наших співвітчизників навіть війна нічого не вчить…
Терения• 28 июня 2023
Знаю обидві мови дуже добре. Вже життя спілкуюсь українським суржиком /та все ж літературної мови в моєму ужитку більше, ніж суржику/. Вважаю, що люди, маючи українське громадянство, мають знати державну мову. В побуті спілкуватись мають право будь-якою мовою. Але говорити мовою агресора зараз - під час війни - то зашквар.
Filomena• 28 июня 2023
Ответ дляJhenya_Sh
На языке государства.
Дуже цікава думка)
Соната любви• 28 июня 2023
Ответ дляIra_Do
Ви в своєму розумі???? Які русскоязічнвє кинулись першими? Ви напевно не знаєте про ЗСУ? Вперше чуєте? ЗСУ сформоване з хлопців і з заходу і з сходу. Вам розказати як 22-23 лютого наші хлопці машинами виїжджали на схід, і як нас це лякало? Прям ніхто не був в курсі і тут рускоязічніє східняки кинулись в бій. Там були хлопці з усієї України, вже готові до нападу. І якщо на то пішло, в східняків мало б бути більше мотивованості воювати, бо то їх домівки бомблять, їх рідні міста, і ще вони б мали краще орієнтуватись в тій місцевості. Хотіла б я бачити ваших рускоязічніх східняків, які кинулись би на захід, в разі наступу там)))
Удалено администрацией...
MagaMama• 28 июня 2023
У 2006 - 2008 роках у Луганську та області, на мій подив, виявилося набагато більше української, ніж на моїй рідній Одещині. Але ж всі знають, що це мешканцям регіону не завадило ’чекати та любити’.
Я також російськомовна. Українською прекрасно володію. Зараз на коменти українською, а їх дуже і дуже багато і людям це важливо, намагаюся українською ж і відповідати. Але з особливо ’патріотичними’ перейду на російську і якщо їх продовжить нести, то просто припиню діалог.
Соната любви• 28 июня 2023
и еще переходить на украинский язык?
когда украиноязычные ненавидят русскоязычных и нивелируют их подвиги защиты страны. и сколько русскоязычных погибло, попало в плен и было замучено и убито.

да никогда в жизни не перейду на украинский язык.
это уже дело принципа.
Mira29-c3c3• 28 июня 2023
Ответ дляFilomena
На языке государства.
Дуже цікава думка)
Mira29-c3c3• 28 июня 2023
Ответ дляСоната любви
Удалено администрацией...
Що????Ви вже геть совість втратили?
Величезна кількість чоловіків стали на захист своєї Батьківщини.
Та скільки моїх хороших знайомих не повернулися додому ,а залишилася там навіки, у ваших городах