Летчица• 10 июля 2023
Пенсия умершего с оккупированной территории, наследство
Может кто лично сталкивался с таким вопросом.
2 юриста, к кому обращалась - говорят по разному.
Человек с оккупированных территорий, умер весной на территории рф, то есть свидетельство о смерти официально российское
В Украине пенсия начислялась на карточку, но не снималась последний год, карточка заблокирована.
Как по наследству можно получить пенсию? Или не обязательно вступать в наследство?
Принимается ли свидетельство рф в Украине? Если пропущу срок в 6 месяцев- то только через суд?
Дама_с_коготками• 10 июля 2023
По пенсии я б уточнила в пенсионном: может там есть нюансы с окупированными территориями
В любом случае,если эти деньги можно получить, надо принять наследство
Срок сейчас 9 месяцев
Миловидна леді• 10 июля 2023
Свідоцтво у вас є? Його у вас приймуть, так. Але якщо пенсія нараховувалася в період, коли людина вже померла - її потрібно буде повернути.
Чтооооооооооо?• 10 июля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
Срок сейчас 9 месяцев
ні, вже 6 місяців.
з 19 червня 2023
Чтооооооооооо?• 10 июля 2023
автор, вам потрібно дізнатись чи внесено в рацовський реєстр запис про смерть. якщо так, то тоді відкривайте спадщину без свідоцтва про смерть на основі довідки с цього реєстру. зробіть одразу апостиль до російського свідоцтва про смерть. не пам´ятаю якого числа, але Україна вийшла з договору про правовстановчі документи з рашою і білорашею. тепер документи звідти тільки з апостилем.
якщо ні, не внесено, то, мабуть, доведеться через суд.
але спадкову справу до 6 місяців вам обов´язково відкрити. зараз ви не отримаєте нерухомість з окупованих територій, але в майбутньому так.
якщо пенсія вже виплачена на картку, то вона в банку. вам треба робити запит на банк, з банку прийде відповідь про суму і вам по закінченню 6-міс. терміну видадуть свідоцтво на спадщину на ту суму. за цим свідоцтвом отримаєте.
Маю натхнення• 10 июля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
Срок сейчас 9 месяцев
Летчица
• 10 июля 2023
Ответ дляМиловидна леді
Свідоцтво у доньки померлої, але вона може його передати мені через перевізників.
Так, звісно мене цікавить період, коли людина була жива,але не мала змоги отримувати гроші.
Летчица
• 10 июля 2023
Ответ дляЧтооооооооооо?
Дуже змістовна відповідь, дякую. А якщо не внесено в реєстр? Бо думаю навряд чи, документи ще ж ніхто не відносив. Мені треба оригінал цього свідоцтва нести чи по ксерокопії можна якусь заяву робити?
Чтооооооооооо?• 10 июля 2023
Ответ дляЛетчица
тільки оригінал. і з апостилем.
можливий навіть варіант, що вас відправлять у суд і будуть вносити за рішенням суду.
Летчица
• 10 июля 2023
Ответ дляЧтооооооооооо?
тільки оригінал. і з апостилем.
Дуже вам дякую!
Адвокат Пономаренко• 11 июля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
Срок сейчас 9 месяцев
6 месяцев
Адвокат Пономаренко• 11 июля 2023
Ответ дляЧтооооооооооо?
тільки оригінал. і з апостилем.
треба в суді визнавати факт смерті на підставі документів, які у Вас є. Потім звертаєтесь до нотаріуса в Україні. Отримуєте свідоцтво на спадщину
В 2016 году у меня знакомый с такой проблемой (отец умер в ДНР и свидетельство о смерти было ДНР - в Украине его не принимали) в Киеве с помощью моих знакомых юристов решил эту проблему.
Вступил в наследство и оформил все документы.
Могу оставить телефон юристов: 067-289-87-63.