Амбасадор щастя• 12 июля 2023
Лопати, шланги, граблі… Ого скільки треба мати в приватному будинку
Де на це кошти берете?? Якщо будинок новий, і ніякого інвентаря садового немає, це ж півквартири купити можна😂чи ремонт невеличкий)) Будинок, навіть якщо новий, то це дуууже витратно, бо постійно щось треба)))
А утримувати , доглядати це все?
Будинок, таки для багачів? Так чи ні?
(Йдеться про новий, хороший будинок від 2015 року , а не хатка в селі в 90х побудована)
А утримувати , доглядати це все?
Будинок, таки для багачів? Так чи ні?
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
А у вас який режим праці? Скільки часу можете виділяти на домашнє господарство (сад, город) в тиждень, наприклад?
Їжджу туди на суботу-неділю, за тиждень бур´янами все зарости не встигає.
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
Мені нормально, я все встигаю) Городина посаджена вчасно, і сапається теж вчасно і регулярно, бур´янів немає) Вже зібрала врожай цибульки-кущівки, зимового часнику, салату, наморозила кропу і петрушки, їли з дитиною смачнющий домашній зелений горошок, на підході червоні буряки і морква, на осінь планую посадити саджанці сортової малини, смородину, абрикоси. Ніби з усім поки що справляюся)
і ще - скільки соток у вас саду і горроду?
У мене 10 городини, і біля 5 садка. Не сказала б, що справляюся. Малину - тільки перший урожай обірвала й переробила, наступна обсипалася. Зеленого гороху трохи поїли, але в більшості залишився на кущах - постарів. Вишні взагалі не обриваєм (забили на них)) Огірки невчасно обриваємо - переростають. І буряни таки трохи є. Сьогодні збиралася ввечері полоти, але поки чекала, коли відваряться гриби (чоловік назбирав), тим часом огірки наквасила, і вже стало запізно.
Не розумію, як то все встигати, працюючи? і як такому способу життя радіти)
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
а сім´єю і побутом вам не потрібно займатися в суботу і неділю? собою ще? або, якщо на вихідні дощ?
Ви в будні працюєте десь? по скільки годин?
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
У вихідні не працюю. Коли дощ -- запалюю камін, навіть влітку) Можливо, хтось скаже, що це зайва витрата дров, а мені подобається сидіти біля вогню і слухати, як дощик стукотить по даху)
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
в будні працюєте? у вас є сім´я, діти?
(у мене ще й мама майже лежача) Просто, я б не могла собі дозволити на два вихідних ’звалювати з дому’).
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
Про дощ - я мала на увазі, як впорядковуєте город-сад якщо вихідні дощові випадають?
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
в будні працюєте? у вас є сім´я, діти?
У мене дід і бабця, які мене виховували замість батьків, а ще дитина з інвалідністю (щоправда, дитина ходить, не паралізована тощо). Дід з бабусею живуть в будинку з моменту купівлі, їм там більше подобається, ніж у міській квартирі, а дитину беру з собою, коли їду на вихідні. Чоловік воює, тому з усім справляюся сама.
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
Бувало, що сапала грядки під дощем) Я естремалка, напевно)
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
Дід і баця щось роблять ще по господарству? чи ви все самі?
Собі хоч їсти готують? Чи ви теж встигаєте їм наготувати на тиждень? попрати, поприбирати?
Ви працю\те десь? Вибачте, що стільки питань, просто намагаюся зрозуміти, як то можна все встигати
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
Та побути під дощем - то ще реально. Але, сапати? Земля липне до сапки, і до взуття, і город затопчується. Сапати можна тільки, коли просохне
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
Я приїжджаю і готую-перу на тиждень, бо вони не вміють увімкнути пралку і посудомийку, можуть підсмажити собі яєчню чи зварити картоплю, але не більше. Городом і садком займаюся теж я, вони завели собі п´ятеро курей і півня для душевної втіхи)
У мене віддалена робота, копірайтер-рерайтер, пишу рекламні тексти і наповнюю сайти, але мрію вийти на нормальну роботу ’між люди’. Восени дитя піде в садок, плбс найму няню, то може й мрія здійсниться нарешті))
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
Можна, повірте) Принаймні я так не раз робила. Ну ясна річ, якщо мова не йде про зливи, а цього літа погода нас дощами не балувала.
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
А нас балувала) я пробувала - дуже не бажано заходити на город навіть після дощу. До речі, скільки у вас соток саду і городу?
Що можу сказати - Ви молодець! Мабуть, умієте себе організувати.
Мені - тільки весною хочеться город садити, а потім щороку думаю, нащо я його стільки насадила, і тепер нічого не встигаю))
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
Дякую! Шість соток під садок (там і фруктові дерева, і малина, і смородина, і кілька грядок полуниці), і сорок сотих городу -- половину засіяли ячменем, решта під картоплю і городину. Чесно, трошки важкувато, але поки що справляюся.
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
Ви садите і обробляєте самі 20 соток городу? і ще садок? ягоди і фрукти теж встигаєте переробляти і обривати? І це все на вихідні? Садите і збираєте все вручну, чи хтось механізмами допомагає? При цьому - працюєте, доглядаєте за старенькими, ще й встигаєте палити камін і насолоджуватися?
Наче, якийсь інший вимір)))
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
Наче, якийсь інший вимір)))
Так, все вручну. Встигаю... І дитина з інвалідністю, все чесно описую. Якось унікумом себе не вважаю, в групі садочка, куди ходить мій малий, є дівчина -- вдова з двома дітьми, то вона встигає наьагато більше, а неї плантація малини, з того і виживає. Власне, в неї я і запозичила ідею посадити малину і в себе. Нічого особливого в цьому немає, насправді, коли треба якось виживати, то мусиш все встигати. А мені це ще й приносить радість)
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
у нас цього року, в кого малини багато - в більшості попропадала. Намає куди збути, на ринку багато не продасиш. І копаєте картоплю самі?
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
У нашій місцевості малину забирають і перекупи, і заготівельники. Йде на Польщу і Європу. Картоплю і саджаємо, і збираємо не вручну, ’під коней’, якщо розумієте, про що я)
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
Виживає з малини? це 2-3 тижні, а далі, мабуть чимось іншим виживає.
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
В неї досить велика плантація, ’гаряча пора’ -- саме на протязі кількох тижнів. Вона ще наймає кількох жінок з свого села, вона допомагають у зборі.
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
’Під коней’ - ні, не розумію)) У нас садять мотоблоками і збирають спец. засобами. Але в мене того нема. Сажу, сапаю, підгортаю і копаю вручну (в чоловіка проблеми з хребтом, на городі не працює). Досить таке важко і за день два не зробиш. Ви десь близько кордону з Європою? У нас цього року ніхто малину не брав чомусь (заготівельники). І вишень не беруть. Та я й не впевнена, чи мала б час обірвати.
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
Я дійсно близько до польського кордону. ’Під коней’ -- це в нас так кажуть, тобто картоплю садять і виорюють з допомогою кінного плуга -- коли садимо, то плуг вигортає колію, туди садимо, потім конем цю колію загортають і так далі. Аналогічно вибираємо -- рядки виорюють кінним плугом за тим самим принципом. Чесно кажучи, думала, що у всій Україні так само, бо сестра живе на Кіровоградщині в бабусиному будинку, то в них теж так. А я переїхала на чоловікову батьківщину, принципової різниці в обробітку землі не помічаю.
Щодо малини -- у моєму містечку на базарі в сезон постійно стоять кілька машин (бусів) заготівельників, можна привозити туди і здавати, а ще їздить машина по селі і приймає малину, але в цінах не зорієнтую, мої саджанці ще досить малі, щоб нормально плодоносити, так, на власні потреби і на варення) Наступного року сподіваюся на врожай) Ось персики приємно здивували -- минулого року не було навіть зав´язі, а цього року вродили досить рясно) Не на продаж, але на консервування і просто щоб поїсти цілком вистачило)
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
У мене персик обмерзає щороку((
У вас прямо кіньми той плуг тягнуть? (таке бачила тільки в дитинстві) У нас мотоблоками і спец. тракторами.
А Я Самая Самая• 12 июля 2023
Ответ дляМіс Всесвіт
У мене персик обмерзає щороку((
Прямо кіньми) В селі, де я купила хату, є у фермерів і мотоблоки, звісно, але кінні плуги -- традиційна справа)
Щодо персиків, сама не надіялася, що так гарно вродить -- минулого року не було навіть ніякої зав´язі. А от цьогоріч порадували врожаєм) І чесно -- набагато смачніше, ніж на ринку чи в магазинах. Соковиті і ніжні. Тепер ще мрію посадити хороші абрикоси, бо все решта є, і вишні, і сливи, і алича, а я з дитинства люблю абрикоси)
Міс Всесвіт• 12 июля 2023
Ви бабусю й дідуся перевезли на чоловікову батьківщину? А сестра залишилась в їхньому будинку?