L-i-s-a-92af• Изменено 27 июля 2023

Знову вкрали гуманітарку у Львові

У лютому 2022 року українська діаспора у США активно долучилася до допомоги українцям. Поки керівництво двох держав вело переговори про постачання зброї, звичайні американці купували та надсилали форму, медичні товари та іншу допомогу для ЗСУ і цивільного населення. Однією із найбільших організацій, спрямованих на допомогу, став Злучений Український Американський Допомоговий Комітет (ЗУАДК). Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ИнфоРезист».

За словами речникаЗУАДК Нестора Зарічного, за півтора року повномасштабної війни вони відправили понад 30 морських контейнерів із гуманітарною допомогою. Розподілом цієї допомоги в Україні опікуються місцеві благодійні фонди, з якими співпрацює ЗУАДК – зокрема у Львові це «Центр волонтерства та захисту».

Представники ЗУАДК купували та упаковували необхідну допомогу у США, оплачували доставку до Львова, а там вантаж зустрічали представники «Центру волонтерства та захисту». Потім допомогу сортували, роздавали та звітували про її передачу, а представники американського фонду періодично проводили перевірки на місцях.

За словами Зарічного, вартість доставки з США до України одного морського контейнера коштує 8-10 тис. доларів. Він наголосив, що логістика непроста і недешева, але це був єдиний варіант.

У жовтні 2022 року до ЗУАДК звернулася американка українського походження Лілія Тащук, яка заявила, що співпрацює зі Львівською ОВА та могла б узяти на себе оплату доставки допомоги до Львова. Того ж місяця ЗУАДК домовився з Тащук про перевезення контейнера. Сторони домовилися, що допомога має надійти до постійних отримувачів – до фонду “Центр волонтерства та захисту”.

14 жовтня контейнер із гуманітаркою вирушив з США до України. Він був заповнений протигазами, спальними мішками, зимовою формою та взуттям, а також там були 9700 військових аптечок IFAK загальною вартістю 1,1 млн доларів.

«Ми відправили контейнер, і чекали на інформацію про доставку, але її не було. І ось 8 листопада знайомі надіслали нам посилання на пресреліз Львівської обласної військової адміністрації. Там було вказано, що ЛОВА передавала допомогу військовим. І серед тих предметів, які були на фото, ми впізнали протигази, які я особисто купував, і ми їх передавали в Україну», – зазначив Зарічний.

Коли американці дізналися, що їхній вантаж потрапив не до партнерів із “Центру волонтерства та захисту”, а безпосередньо до ЛОВА, то почали з’ясовувати, що відбувається.

В обладміністрації підтвердили отримання лише невеликої частини гуманітарної допомоги. І нібито серед цієї допомоги не було тактичних аптечок IFAK – найціннішої частини вантажу. Там пообіцяли, що дадуть акти прийняття-передання на допомогу, яку ЛОВА вже роздала, але так і не зробили цього.

Американські донори вирішили звернутися на митницю, щоб дізнатися, коли їхній вантаж перетнув кордон з Україною. Відповідь ще більше всіх заплутала.

“Коли ми почали досліджувати маршрут контейнера, польська митниця підтвердила нам, що 1 листопада він був у них на пункті пропуску «Медика – Шегині». А от українські митники стверджують, що такий контейнер до них ніколи не заїжджав», – сказала членкиня “Центру волонтерства та захисту” Наталія Шелестак.

Редакція NGL.media направила до ЛОВА номер цього контейнера, щоб отримати інформацію про нього та акти про роздану допомогу. Там, як і на митниці, заперечили одержання такого контейнера.

Таким чином, вантаж привезли на пункт пропуску через польсько-український кордон, його зареєстрували навіть польські митники. Потім із ним щось сталося, його розпломбували і невідомим чином частина речей опинилась у Львові на складі ЛОВА, а решта просто зникла.

Протягом кількох тижнів журналістка намагалася отримати коментар від представників Інтелігентної організації, від якої діяла Тащук. Всі номери телефонів опинилися поза зоною досяжності. Вони також проігнорували численні письмові запити редакції.

Видання отримало свідчення того, що палети з тактичними аптечками таки були на одному з львівських складів, який використовував ЛОВА. Журналістам вдалося отримати видаткову накладну, з якою ЛОВА передавала гуманітарний вантаж із цього складу благодійній організації “Чистий Київ” та її керівнику Олексію Шевчуку.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Саме ця організація та ця людина фігурували у розслідуванні NGL.media про зловживання з дозволами ЛОВА на виїзд за кордон через систему “Шлях”.

На початку липня 2023 року журналісти NGL.media відвідали склад ЛОВА, щоб поговорити з представниками гуманітарного центру про зниклу гуманітарку. Проте охоронці повідомили, що складу ЛОВА тут уже немає.

Більше того, у ЛОВА сказали, що координаційний центр з питань надання гуманітарної допомоги, який займався гуманітаркою, не був юридично оформлений як підрозділ ЛОВА, тож відповідальності з
Snake_dreams• 27 июля 2023
Ответ дляFilomena
Ви на приколі?
Який Вася? Чи Вася жінці айфона останнього не захоче купити?
Идейный Вася, который знал за что воевал. Явно не за коррупцию и не за покупки айфонов жене с бюджетных средств
COTTONNAJA• 27 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
В нас вже був козак Гаврилюк в ВР( не найгірший,до речі депутат)))Цікаво,де він зараз?
Воевать не смог
Piracanta• 27 июля 2023
Ответ дляNatalie 81
Капец,что значить управление захидне, интересно это чьё,Америка,Англия -кто ещё должен управлять украинцами.Украина независимая страна,по вашему теперь мы должны быть под западом,то под рашей,теперь США.Вы хоть такое нашим военным не рассказывайте,что когда они придут с войны у них будет западные управленцы
Как хотите, но коррупция и кумовство сами себя не победят. И да, мы сейчас полностью под западным управлением и наши военные в курсе, как никто.
автор L-i-s-a-92af • 27 июля 2023
Ответ дляCOTTONNAJA
Леша Порошенко, честно служил минометчиком, отмечен наградами всех питейных заведений Краматорска, такой подойдет? бо такие и пройдут
Цікаво,чому він,як учасник АТО,не був мобілізованим в першу хвилю?
Всіх моїх знайомих,хто служив з 2014-2021 мобілізували ще в березні 2022( в тому числі інвалідів)
Filomena• 27 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Не всих. Не перебільшуйте.
Natalie 81• 27 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Є міжнародні організації і саме вони можуть допомогти змінити пострадянську корупційну систему в Україні
Да называйте вы уже вещи своими именами,Украина -колония запада.
COTTONNAJA• 27 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
последний рубеж обороны западной цивилизации, сумує на чужбині в Лондоні
автор L-i-s-a-92af • 27 июля 2023
Ответ дляCOTTONNAJA
Воевать не смог
Так це стаття 2020 року!Що за маніпуляція?
І те,що він після депутата ВР працював звичайним таксистом,говорить про те,що залишився чесною людиною.
Отже можно залишитись порядним і там.
Filomena• 27 июля 2023
Ответ дляPiracanta
Німеччина під керівництвом сша стала рулити Європою, Японія, ПдКорея теж наче задніх не пасуть.
Нам доведеться переписати конституцію.
Але діюча система не працює .
автор L-i-s-a-92af • 27 июля 2023
Ответ дляFilomena
Не всих. Не перебільшуйте.
Моїх особистих знайомих-всіх
автор L-i-s-a-92af • 27 июля 2023
Ответ дляNatalie 81
Україна-частина західного світу,а не ’ русский мир’,як би вам,без сумніву, хотілося б.
COTTONNAJA• 27 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
частина і колонія, є невеличка різниця
автор L-i-s-a-92af • 27 июля 2023
Ответ дляCOTTONNAJA
частина і колонія, є невеличка різниця
Ми саме частина західного світу і на фронті Україна відстоює гуманістичні європейські цінності у бою з ордою.
COTTONNAJA• 27 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
які, якщо не секрет цінності?
KateSavch• 27 июля 2023
Ответ дляKaVika29
Выход всегда есть . Расстрелять тех , кто ворует . Или руки отрубить , следующие врядли будут .
Есть выход лучше - посылать их всех на фронт на самые жопные позиции, чтоб не было шанса вернуться. Почему должен гибнуть цвет нации, когда есть такой биомусор.
Piracanta• 27 июля 2023
Ответ дляFilomena
Нам доведеться переписати конституцію.
Але діюча система не працює .
Да, и корона с немцев не упала. А тут будут на диванах бороться с коррупцией под руководством самих коррупционеров до скончания века, но кичиться независимостью.
4мама• 27 июля 2023
Ответ дляLeeloo_aloha
Яке зросійщення? В тому що крадуть українці винна якась інша нація? У Львові та Франківську і духом російським не пахне, а крадуть так же.
У нас про злодіїв фільми зніматимуть, а ви хочете розстріл. Нам влада через телевізори в голови засуне новий прототип героя - вгодований успішний бізнесмен, руки котрого багато крали.
Історія. Вчіть. Де чим пахне.
COTTONNAJA• 27 июля 2023
Ответ для4мама
Історія. Вчіть. Де чим пахне.
Львів, Франік, ви праві, винні австріяки і поляки
автор L-i-s-a-92af • 27 июля 2023
Ответ дляPiracanta
Конкретно в цій ситуації є прізвища:
-американка українського походження Лілія Тащук,
-сумнівна благодійна організація“Чистий Київ” та її керівник Олексію Шевчук
-а також зміна митників,яка працювала 1 листопада на Шегені.
І проти них відкрили карну справу АМЕРИКАНСЬКІ правоохоронці.І я спрдіваюсь,що хоч вони доведуть до логічного завершення справу про розкрадання гуманітарної допомоги на мільйони гривень.
4мама• 27 июля 2023
Ответ дляCOTTONNAJA
Я про зросійщення писала та виродків руського міра яких тут повно і явних і прихованих. Чи ви будете заперечувати ці факти? Як починаючи з 1945 звідси ешелонами вивозили до Сибіру, розстрілювали а сюди комуняцьку мразь завозили? Які тут розплодились і вже третє-четверте покоління виродків своїх дали?
COTTONNAJA• 27 июля 2023
Ответ для4мама
Liebelebenn• 27 июля 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Сейчас помощь уменьшилась в разы.
То, что было прошлым летом и сейчас это не сравнить.
Благодаря таким вот новостям и ситуациям, помогать другим не хочется.
Зачем?
Если потом это разворуют и продадут.
Американський товариш нашої сім´ї спочатку активно допомагав. Недавно переписувалися, каже, а сенс...якщо 20 центів з долара дійде до тих кому відправляли допомогу то це вже диво. Соромно, сумно...хто ми, що з нами кацапи зробили за ті століття окупації?!
Німців з східних земель товкли совєти лише 40 років, а таке накоїли що тих спаскуджених німців ще й через 30 років після об´єднання країни не можуть привести до ко порядку
4мама• 27 июля 2023
Ответ дляSnake_dreams
Нет, этих дебилов даже не предлагайте. На любого простого вояку, который имеет опыт командования в ВСУ. На простого Васю из села, на какого то Серёжу из городка, на любого кто проявил себя как герой и заслужил уважение товарищей. На того, кто пойдет до конца и положит этих тварей у корыта намертво
Ми можемо скільки завгодно міняти Васю на Петра, Петра на Сергія, Сергія на Кирила.
Але без реформи судової системи та без безумовного верховенства права в нас буде ’хто подолав дракона сам став драконом’.
Ирина_Б_• 27 июля 2023
Ответ для4мама
ну поменяется судебная система и шо? все как воровали и отстегивали % вверх так и будут воровать, потому что рыба гниет с головы, потому что главные коррупционеры у руля страны, пока не придет человек который всех с говном смешает, посадит и конфискует накраденное жизни в стране не будет! это как деньги сливать в унитаз , а унитаз это карманы коррупционеров
4мама• 27 июля 2023
Ответ дляИрина_Б_
Коли буде невідворотність покарання і пару реальних посадок - то всі аж бігом стануть чесними зайчиками.
автор L-i-s-a-92af • 27 июля 2023
Ответ дляИрина_Б_
Одна людина ніколи нічого не змінить!
Має бути СУСПЛЬНИЙ ЗАПИТ на зміни,тільки так.
Ирина_Б_• 27 июля 2023
Ответ для4мама
так не будет, это все говно нужно садить, но такой лидер навряд ли появится
Valentina shop2020• 27 июля 2023
Ответ дляKorsika999
Во Львове на ж.д. стояли год наверное палатки красного креста и там давали еду воду бесплатно. Не знаю есть ли такое сейчас.
Я была там 13 марта,никакой воды не давали.
Кругом вонь и бомжи, вокзал вонидло,ни одной лавочки ни на вокзале ,ни на перроне
Отвратительное впечатление,никогда бы не поехала во Львов
А потом местные цены не могли придумать ща свое жилье,одни минусы
Cat88• 27 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Це ті митники ’ виживають’?
Ви їх пики вгодовані бачили? Сидять на кордоні з Польщею і ’ виживають’ бідненькі
Там проститутки да барыги сидят , им пожизненно мало , знаю лично состав их
Cat88• 27 июля 2023
Ответ дляYana_pl
Одна надія на хлопців, які після війни підуть всіх стріляти, хто їх кинув у пекло без гарної зброї, та без нічого майже..
Кто вам эту фигню внушил ?? Кто пойдет ? Ваш муж там ? Он пойдет ?