ЗабежАЛОЧКА• 02 августа 2023
Яким має бути психолог?
Поділіться, будь ласка, своїм баченням, яким має бути ідеальний психолог?
Що для вас є вирішальним при виборі психолога і до кого ви б точно не пішли? За якими критеріями обирали свого, якщо маєте такий досвід?
ЗабежАЛОЧКА
• 02 августа 2023
Ответ дляЛуноликая Вика
це має бути психолог, в якого не тільки вища психологічна освіта, але й підтверджена освіта за методом, які бувають різні - аналітичний, гештальт, кпт, символ-драма, сст і ще інші, і от, залежно від методу можна знайти саме свого психотерапевта, бо комусь підійте один, комусь інший, мені імпонує і я знайшла свого психотерапевта серед сст - системно сімейна терапія, комусь підійде щось інше, з моєї практики звернень до психологів з медичною освітою, то до них варто йти якщо є підозра на щось серйозне, в інших випадках медикам дуже часто бракує емпатії
погоджуюсь з вами)
Але лікар, який отривав післядипломну освіти в якомусь психотерапевтичному методі - це перевага при терапії тих же тривожних чи депресивних розладів.
А так психотерапія - це не тільки про знання і компетентність спеціаліста, а ще й про взаємодію на рівні двох особистостей: психотерапевта і клієнта.
Вони завжди взаємовпливають один на одного.
Тому як на мене, тут не освіта визначальна (мед чи псих), а я б сказала мудрість і особистісна зрілість.