Даю справку• 07 августа 2023

It освіта Польща чи КНУ ім.Шевченка

Син не може обрати ВНЗ, а часу вже зовсім не залишилося на вибір.
Комп´ютерні науки (інформатика):
бюджет на факультеті кібернетики в КНУ (4 роки) чи
платно/англомовна в державному університеті Польщі (не політехніка) бакалавріат 3 роки.
Переконаний, що у нас буде краща математична база, але чи буде вона кращою в умовах онлайн/зима (світло/інтернет).
Цікавить останній рік, в умовах війни, як навчаються Ваші студенти в КНУ можливо в кого діти навчаються саме на вказаному факультеті 122 спеціальність ? Чи задоволені організацією учбового процесу? Які недоліки ? Наскільки складно вчитися в умовах дистанційного навчання?

Можливо є мами дітей які навчаються або отримали аналогічну освіту в Польщі, які Ваші враження /поради, державні чи приватні заклади ?
ПампушОК• 10 августа 2023
Ответ дляДаю справку
А можна запитати про Ригу ? У мене з самого початку РТУ (ризький технічний університет/ інформатика/англійська) був ’запасним’ варіантом, оскільки там є початок навчання з березня, вартість теж більш-менш прийнятна. Не знайшла тільки наших студентів, щоб розпитати, про навчання/побут/вартість витрат. Трохи зупиняло, що Рига дуже вже поряд з рашистами, їхати далі, ніж в Польщу, чула, що рівень цін там буде вищий, ніж в Польщі. Сам університет і містечко мені візуально дуже подобалися і світовий рейтинг у нього, як наш КПІ.
У дітей політиків є значно більше фінансових можливостей, ніж в мене і можна обирати між тим, що хочеш, а не тим, що можеш.
Син в sse Riga, задоволений, хоча до війни хотів математика / інформатика/ техніка.
В технічний їде за еразмусом другокурсник з кпі фіот на осінній семестр, з таким розрахунком, що надалі там лишиться вже на комерційній основі, а з кпі буде приймати рішення пізніше.
Хлопець ДН осінь 2005, закінчив 1 курс в Україні, далі їде в Ригу, поки йому 17
Ваш не матиме такої можливості після 1 курсу в Україні…
Витрати не більші, ніж в Польщі. Польща взагалі шалено дорожчає, буваю там кожні 3 міс, і зараз ціни в них, як і в решті Європи.
До кацапів близько, так
Але й до Скандинавії близько, за безпеку не переживаю
За дітей політиків писала не про їх можливості, а про те, що своїх відправили в демократичні країни, а наші після 18 лишаються в цьому корупційному і правовому гондурасі, створеному зеленою монобільшістю.

Багиня• 10 августа 2023
Яещо чесно, не впевнена я в тому, що в Ризі за місяць можна вкластися в суму 500 уо за проживання та їжу, дуже не впевнена
Ну і мова -навчаючись англійською все одно потрібно розуміти та використовувати мову країни.Тут у Польщі велика перевага.
ПампушОК• 10 августа 2023
Ответ дляБагиня
150 гуртожиток
+ - 200 харчування ( продукти якісні, але багато не їсть)
Проїзд поки що безкоштовний
Які переваги Польщі? Ми там буваємо регулярно, з нашого дитинства, моя друга Батьківщина. В Люблін до війни ледь не щовихідних їздили з дітьми, бо поруч. Мову знаємо на достатньому рівні, для універу треба було б довчити, але це не з нуля. Переваг Польщі, особливо Любліна, не бачу, занадто добре знаю країну.
В Ризі ніхто не планує лишатися
Магістратура буде в іншій країні
Хоча, час покаже…
Захоче, переїде в Польщу )
Багиня• 10 августа 2023
Ответ дляПампушОК
150 гуртожиток
Проїзд поки що безкоштовний
В Ризі ніхто не планує лишатися
Магістратура буде в іншій країні
Хоча, час покаже…
Захоче, переїде в Польщу )
Ну я писала про переваги для мене в моєї дитини -мова, яку розумієш, і яка не дуже важка для вивчення.
Про те, що Рига краще Любліна-так я ж і не сперечаюсь за вами. Для дітей це просто старт, адже потім вони вже самі можуть вирішувати де продовжувати навчання, чи будувати життя
автор Даю справку • 10 августа 2023
Ответ дляПампушОК
До кацапів близько, так
sse Riga- здається наш приватний KSE дає подвійний диплом з економіки саме з цим внз. А стосовно Еразмус, за обміном тільки з другого курсу чи теоретично можна з другого семестру 1- го курсу ? Читала на сайті КПІ, що дівчата поїхали за цією програмою і вже не поверталися.
автор Даю справку • 10 августа 2023
Ответ дляБагиня
))
ПампушОК• 10 августа 2023
Ответ дляДаю справку
KSE партнери, але деталей не знаю
В нас були взагалі інші плани, але син отримав 1 рік навчання в SSE повну стипендію, за результатами відбору, плюс стипендія уряду Латвії, і ще певні переваги, відносно Польщі, яку розглядали, як один із запасних варіантів. В Латвії бакалаврат 3 роки, бо малі канікули. Не виселяють на літо з гуртожитку, як у Польщі, а це дуже економить ресурси сім’ї
Син в 19 років отримає диплом бакалавра, а далі може навіть обрати інший напрямок, якщо захоче. Нам це була оптимальне на той час рішення, і поки що все ок
ПампушОК• 10 августа 2023
Ответ дляДаю справку
Хлопець, який їде за програмою, закінчив 1 курс кпі фіот. На 1 семестр 2 курсу їде в РТІ
Йому ще 17, він осінній і до школи пішов у 5.9. Тому мав цей рік запасу
Наш син так само, йому ще 17, міг би виїхати після 1,курсу в Україні, бо є купа програм якраз для другокурсників. Але то мені було б зайве хвилювання, тому відправили у 16, без вміння готувати, але за рік самостійного проживання- абсолютна інша людина