Даю справку• 07 августа 2023

It освіта Польща чи КНУ ім.Шевченка

Син не може обрати ВНЗ, а часу вже зовсім не залишилося на вибір.
Комп´ютерні науки (інформатика):
бюджет на факультеті кібернетики в КНУ (4 роки) чи
платно/англомовна в державному університеті Польщі (не політехніка) бакалавріат 3 роки.
Переконаний, що у нас буде краща математична база, але чи буде вона кращою в умовах онлайн/зима (світло/інтернет).
Цікавить останній рік, в умовах війни, як навчаються Ваші студенти в КНУ можливо в кого діти навчаються саме на вказаному факультеті 122 спеціальність ? Чи задоволені організацією учбового процесу? Які недоліки ? Наскільки складно вчитися в умовах дистанційного навчання?

Можливо є мами дітей які навчаються або отримали аналогічну освіту в Польщі, які Ваші враження /поради, державні чи приватні заклади ?
Колгоспниця• 07 августа 2023
Ответ дляВилосипедниця
в КНУ очень сильная система обучения, и там преподаватели действительно учат

в Польше система очень подвопросная, толковых англоязычных преподавателей очень мало как вы понимаете, хотя попадаются очень интересные личности, а в КНУ плеяда лучших преподавателей по всем предметам

в Польше ни учебников, ни программ, муть на лекциях, странные вопросы на экзаменах, на лекциях одно, на экзаменах другое

и это в престижном специализированном частном вузе

в общем небо и земля по уровню, не сравнимо конечно
Это не польско-японская академия?

Вилосипедниця• 07 августа 2023
Ответ дляКолгоспниця
Это не польско-японская академия?
она
Вилосипедниця• 07 августа 2023
Ответ дляПампушОК
Навіть після гуманітарної гімназії успішно вчаться в технічних вузах
КНУ значно гуманніший у навчанні, ніж кпі, 12 спеціальності
Хоча, до питання автора це не має жодного відношення)
я тоже пребывала в таком заблуждении, ровно до того момента, пока мой ребенок не закончил прослушивать первую лекцию по дискретной математике, уже на следующий день был найден репетитор по трем предметам: дискретка, мат анализ и высшая алгебра с геометрией

проблема в том, что уровень подготовки после физ-мат лицея с 16 часами математики и физики в неделю и общеобразовательная школа с 5 часами математики и 2 часами физики очень отличаются и универ требует базы именно физ-мат лицея или 145 школы, отличникам этих школ там комфортно

преимущество КНУ перед КПИ в том, что туда если взяли, то там будут учить, а о гуманности отношения можете поговорить с теми студентами, которые прошли мат анализ у Аникушина. Никакой гуманности и близко там нет, но он очень хорошо объясняет свои предметы. Тем не менее для комфортного восприятия требуется физ-мат подготовка.
Ёшки_Матрёшки• 07 августа 2023
Ответ дляВилосипедниця

Аникушин вел у параллельной группы моей дочки и по словам сокурсников, он расслабиться не даст. Предмет читает хорошо, как и объясняет, но почти каждую пару практики он давал модули и задавал достаточно домашнего задания. А в конце семестра еще и устный опрос проводил за все пройденные темы. Но местами он ведет себя агрессивно и злится без причин.
автор Даю справку • 07 августа 2023
Ответ дляВилосипедниця
она
Ви мене дуже вразили, її прям рекламують і позиціонують, як найсильнішу і вартість підняли майже вдвічі, користуючись попитом. На англомовне цьогоріч 5800 євро, це якось занадто дорого для Польщі.
ПампушОК• 07 августа 2023
Ответ дляВилосипедниця

Донька вступила в кпі іпса з балом 197.6 після гуманітарної гімназії. Вчилася без репетиторів, як і у школі) При вступі на магістратуру, студенти кпі обійшли в рейтингу студентів КНУ і Києво - Могилянки. Тобто, КПІ таки сильнішу базу дає
Син мав поступати на ту ж спеціальність
І щоб йому було легше, обирали між КНУ і Києво Могилянкою. Бо вони таки гуманніші)
Але війна плани змінила…
Вилосипедниця• 08 августа 2023
Ответ дляПампушОК
Син мав поступати на ту ж спеціальність
Але війна плани змінила…
ИПСА это вообще уже наивысший уровень всего что доступно в Украине. В данном случае, вообще ничего невозможно сопоставить по уровню.
В танке• 08 августа 2023
Ответ дляВилосипедниця
Мій племінник закінчив перший курс ІПСА КПІ, важко, але все здав, закінчив школу в провінційному місті, нмт з математики здав на 200, казав що було дуже легко. Моя донька закінчила Шеву бакалаврат, без проблем вступила на магістратуру в Європі.
Знаннями і програмами задоволені.
Багиня• 08 августа 2023
Автор, у меня похожая ситуация с той лишь разницей,что сыну осенью исполнится 18. Если в прошлом году я дала себе время посмотреть, подумать, что и как, то после зимы в принципе склонилась в сторону Польши. И я при этом не считаю, что в Польше образование лучше, при других условиях сын учился бы здесь.
Аргументы:
- не уверена в нормальной качественной учёбе в формате онлайн
- хочу нормальной оффлайн студенческой жизни
- хочу безопасности для своего ребёнка
- хочу наличия альтернативы для сына -выбирать, учиться, или работать и зарабатывать деньги, при этом не боясь выйти на улицу.
-хочу, чтоб мой ребёнок мог свободно передвигаться по Европе.
Выбрали обучение в Польше, но на английском языке.И да, у сына государственный вуз, специальность не IT но смежная. В Украине будет проходить онлайн курсы при желании, или получит образование позже.
P.S. он планирует жить и работать все же в Украине в дальнейшем.Жизнь покажет

В танке• 08 августа 2023
Ответ дляБагиня
Аргументы:
- хочу безопасности для своего ребёнка
Дуже раціональний підхід
Продавчиня кіз• 08 августа 2023
Цікава тема, корисно почитати про досвід. У мене донька поки в 7 класі. Сьогодні сказали, що буде навчання в 2 зміну. Не відомо, яка буде ситуація зі світлом , тому я щось таке навчання тяжко уявляю . Може варто переїхати, хай навчається в Польщі... Думаю 24/7 над цим питанням:(
Багиня• 08 августа 2023
В Києві навіть не подавали заявки, щоб ні у кого не забирати бюджетне місце
автор Даю справку • 08 августа 2023
Ответ дляБагиня
Дякую, досить чіткі аргументи. На момент подачі заяв в Україні ми ще не впевнені були в зарахуванні, та й на сьогодні ситуація з гуртожитком поки ’в повітрі’, тому ми подавалися, тай теоретично маємо трохи більше часу в запасі. Дуже не хочеться загрузати в онлайн знову, не маючи змоги для повноцінного життя.
Багиня• 08 августа 2023
Ответ дляДаю справку
Та то не претензія, що ви подавались ) Я розумію вас, якщо б у мене не було підтвердження, ми також були на старті
Так, у вас є трошки запас по часу.І ще один варіант, який можна спробувати -починати навчання тут на стаціонарі, і спробувати перевестися до польського ВУЗУ. Не знаю, на скільки це реально, але дізнатись потрібно
Ну і, можливо тут на заочну форму, а в Польші на стаціонар?
Сегодня сержусь• 08 августа 2023
Ответ дляБагиня
А после 18 куда можно выехать парню? Как он попадет туда? Уже выыпускают студентов иновузов?
Багиня• 08 августа 2023
Ответ дляСегодня сержусь
Хто казав після 18?
ПампушОК• 08 августа 2023
Автор, ви поки не подали документи, то можете використати можливість вчитися на бюджеті пізніше
Я б відправила за кордонон вже зараз, щоб зберегти шанс на бюджет в Україні
І побачите по ситуації…
Якщо йому вже зовсім Польща не зайде і буде проситися в Київ, то наступного року поступить
ПампушОК• 08 августа 2023
Ответ дляВилосипедниця
Хто вам сказав?)
Вилосипедниця• 08 августа 2023
автор, переспала я ночь с вашим вопросом
едьте в Польшу и не выдумывайте

на фоне того, что переживаем сейчас с военкоматами и мужем рады, что вывезли ребенка

скажу вам так, все наши одноклассники, которые учатся в престижных вузах и не успели выехать, предпочли бы учебу за границей

безопасность это базовая потребность человека, все остальное меркнет на фоне ее отсутствия

когда поменяют закон и начнут призывать студентов вы осознаете, что все ваши размышления на тему базы математики вообще ни о чем

а случиться это может весьма неожиданно, утром просыпаетесь и вот вам новость

да, я очень страдала по кну, но ничего, свыклась с мыслью, как будет дальше жизнь покажет

автор Даю справку • 08 августа 2023
Ответ дляВилосипедниця
едьте в Польшу и не выдумывайте

Дякую за Вашу увагу! Я все ж надіюсь, що цього не станеться, оскільки студентів варто берегти, як майбутнє нації і таке рішення не варто взагалі підіймати (згадати тільки розголос який викликав закон про військовий облік жінок) але реальність може бути всякою. Аби знаття, то варто було в якийсь приватний на ’лайт’ навчання вступати, щоб тільки було, а вчитися дистанційно в КНУ.
Вилосипедниця• 08 августа 2023
Ответ дляДаю справку
зачем ребенку учиться в двух вузах одной специальности? объясните мне логику этой мысли
Багиня• 09 августа 2023
Автор, як вирішили діяти, якщо не секрет?
автор Даю справку • 09 августа 2023
Ответ дляБагиня
Нічого так і не вирішили. Син підтвердив бюджет в КНУ (я так розумію, якщо відмовимося, незалежно від того чи приступили до навчання чи ні, то вже свій бюджет ’використали’), сьогодні, бачу по настрою, більше на те, щоб в Польщу, чекаємо на лист про гуртожиток, має бут десь в середині серпня . Купила квитки, щоб поїхати подивитися місто і університет в Польщі. Якби місто було краще чи університет більш статусний, а так місто промислове, університет державний, не самий гірший але й не з першої десятки. Вже й самій не дуже хочеться його відпускати. Тут дуже гарні друзі, однокласники, багато хто з яких вступили в КНУ, друг найкращий з ним в одній групі. Ще й якраз таке собі затишшя в місті. Тихенький голос нашіптує десь з глибини душі ’а раптом до весни щось зміниться на краще’....
Багиня• 10 августа 2023
Ответ дляДаю справку
Поїдьте, подивіться.Це корисно і для вас, і для сина. Бюджет не буде вважатися використаним, якщо син не приступить до навчання в перші 10 днів -я таке десь чула.
Щодо затишшя, та сподівань-я також дуже хочу в це вірити)
Успіхів вам!Яке б ви рішення в результаті з сином не прийняли-це вірне рішення)
автор Даю справку • 10 августа 2023
Ответ дляБагиня
Дякую, обіймаю ! Про використання мабуть варто більш детально з´ясувати. Бо думала, раз вже підтвердили, то хай вчиться вересень, хоч якось ’скористатися бюджетом’
автор Даю справку • 10 августа 2023
Ответ дляБагиня
А Ваш син сам хоче їхати? Готувати вміє, жити в гуртожитку чи квартира? У нас багато ’страхів’, пов´язаних саме з адаптацією в іншій країні, самостійним побутом, неможливістю приїхати додому...В який внз вступили ?
ПампушОК• 10 августа 2023
Ответ дляДаю справку
Ці всі страхи про адаптацію взагалі маячня
Побут легше вести за кордоном
Адаптація комфортніша за кордоном
Відношення до студентів, готовність допомогти, розважальні та навчальні програми - комфортніше за кордоном
Безпека теж, і не у війні справа, а в дорожньому русі, рівні злочинності і роботі поліції
Порівнюю навчання двох дітей, Київ і Ригу, не на користь Києва порівняння(
Це вже мовчу про можливість подорожувати, концерти, культурні події і тд

Задайте собі питання, чому діти всіх політиків за кордоном?
Багиня• 10 августа 2023
Ответ дляДаю справку
Мій син не хотів, але змінив свою думку на весні.Щодо побуту- по-перше, я все одно хотіла більшої самостійності для сина.Не так різко , але все ж таки) Готувати він вміє, за це я не переживаю.Жити буде в гуртожитку- перший час, потім подивимось, які там будуть труднощі.Якщо буде критичне шось-знайдемо кімнату.Зараз також чекаємо інфу по гуртожитку. Навчатися буде в Любліні
автор Даю справку • 10 августа 2023
Ответ дляПампушОК
Побут легше вести за кордоном
Адаптація комфортніша за кордоном

А можна запитати про Ригу ? У мене з самого початку РТУ (ризький технічний університет/ інформатика/англійська) був ’запасним’ варіантом, оскільки там є початок навчання з березня, вартість теж більш-менш прийнятна. Не знайшла тільки наших студентів, щоб розпитати, про навчання/побут/вартість витрат. Трохи зупиняло, що Рига дуже вже поряд з рашистами, їхати далі, ніж в Польщу, чула, що рівень цін там буде вищий, ніж в Польщі. Сам університет і містечко мені візуально дуже подобалися і світовий рейтинг у нього, як наш КПІ.
У дітей політиків є значно більше фінансових можливостей, ніж в мене і можна обирати між тим, що хочеш, а не тим, що можеш.
автор Даю справку • 10 августа 2023
Ответ дляБагиня
Ех, шкода, ми далі, Лодзь. так би може скооперувалися , раз маємо хлопців