Дорогі матусі.Дитині 1рік і 10 місяців вказівного жесту немає ,дитина не показує на предмет,не виконує простих прохань,наприклад дати мені іграшку.Але коли кличу їсти ,купатися чи гуляти то зразу біжить.Говорить тільки мама ,баба і постійно щось по своєму.Дитина активна,зоровий контакт є,на імя відкликається но не завжди.Звернудись до нашого педіатра ,сказали чекати до 2.5 років,що рано щось зараз казати.Як розвиваються ваші дітки?коли появився у них вказівний жест?Дітки у яких появився пізно вкпзівний жест.як вони зараз розвиваються?Цікавить будь яка думка,бо я вже вся вимоталась ,постійно щось дурне лізе в голову.
Ответ дляхутряна володарка
Невролог обязателен к посещению в год точно . Почему вы не были ? Сходите к хорошему детскому неврологу. Ваш педиатр малограмотный
Нас ніхто до нього не відправляв .і не казав що потрібно проходити .
Ответ дляТирамісу на терасі
То навчиться.
Знаєте я помітила, що як дитину не вчити цих всіх жестів, то з неба вони не з´являться. Можливо звучить трохи різко, але я про себе і про свій досвід, не приймайте на власний рахунок.
У моїй педіатрії в 9 місяців дитини дали тест. Там всяка дурня була типу чи грається в куку чи шукає іграшку накриту хусточкою. Ні, не робить цього, бо ніхто з нею у саме ці ігри не грає. Гадаю, це педіатри розуміють, тому там приписка була, що пограйтеся з дитиною три дні за усіма цими пунктами (а їх там було близько 50) і лише тоді відповідайте. От немала чим зайнятися. Написала як є. Щось, що ми з нею робили вона виконувала, пару пунктів я показала, вона зробила, пару не зробила (але я знала, що це для доросліших дітей і вона не повинна робити), один узагалі передбачав гру з прозорою пляшкою. Мине купуємо солодку воду і немала я прозорих пляшок та і остогид мені на той момент тест, тому я написала не виконує. Результат, відсталість. Так і записали: уміння вирішувати проблеми - не відповідає віку.
Вказівного почала вчити,от саме вчити з 9 місяців. Зараз показує уже. Але я знала, як всі переймаються тим вказівним, тому реально не злазила з неї, як ото колись бабусі, а де червона машинка, а де синя, де киця, а де тато по сто разів за вечір і постійно кудись тикати, самій показувати, забути про ’невиховано’
Попробуйте повчити пару тижнів і подивитеся чи буде результат. Тільки лиш дайте собі на це більше часу, не кілька днів, бо дитина вже обрала інші способи комунікації.
Я поки не зіткнулась з цим ,ніколи не чула що це так впжливо мати вказівний жест
Пугачиха• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Якщо він щось хоче ,то просто стоїть і кричить.
Вам потрібен адекватний педіатр та консультація дитячого психіатра (бажано не одногт). Нажаль , гарних не багато, але вони є. І одразу ж шукайте логопеда дефектолога, колекційного педагога, заняття на розвиток сенсорики і таке інше. Це програма мінімум, виходячи з того анамнезу ,що ви описали. Вы впораєтесь.!
Пугачиха• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Любе складати сортер,пазли ,показую карточки з тваринами.
Вказівному жесту дійсно треба вчити в такому випадку, прямо берите долоньку, виставляйте вказівний палець і вчить показувати все підряд. Постійно все проговорюйте - це пташка (берите руку дитини, виставляйте її палець, показуєте ним), де пташка? І так зі всім, нон стоп
Пугачиха• 10 августа 2023
Ответ дляхутряна володарка
Автор, уже несколько человек спросили , что говорит ваш невролог? А Вы все игнорируете это. Почему ?
Це не парафія невролога, це дитяча психіатрія, невролог тут боком.
хутряна володарка• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Невролог в месяц , в пол года , год. Для всех обязательно. Там есть еще и окулист в этом списке к посещению . Ваш педиатр очень плохой. Займитесь поиском адекватного. Вы откуда ?
хутряна володарка• 10 августа 2023
Ответ дляПугачиха
Вы не правы
Ответ дляхутряна володарка
Я буду в неї в пятницю на привівку йдемо.то запитаю чому нас не направляли до інших спеціалістів.
хутряна володарка• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Вы живете где? Киев ?
Пугачиха• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Вам в першу чергу до психіатра , в другу до невролога. Якщо ви зробите навпаки, то може бути такий результат - розвиток дитини відповідає нормі. І визаспокоюєтесь. Але, він відповідає нормі неврологічній, але за психічний розвиток ,невролог вам може нічого і не сказати, бо то не його профіль
МУСЯкомарова• 10 августа 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
То навчиться.
А у зв´язку з чим ви цей тест у 9 місяців проходили? Чи це по бажанню?
Пугачиха• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Це перший червоний прпорець. А у вас я побачила не один прпорець. Не нервуйте, так буває, є безліч методів корекції, головне для вас зараз, якомога швидше потрапити на консультацію, щоб розробити план діі і не втрачати час
хутряна володарка• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Вінниця
В Киеве могла бы подсказать, но вы не тут. Займитесь поиском другого педиатра. Не бросайтесь в крайности и не стоит тащить ребенка к психиатрам, как тут вам советуют. Но детского невролога посетить нужно обязательно. Хорошего невролога. Если там есть проблемы, требующие консультации психиатра, он вас направит.
Пугачиха• 10 августа 2023
Ответ дляхутряна володарка
Вы не правы
Ні права. Невролог не має права діагностувати те, на що схожі симптоми дитини автора. Він в цьому випадку, доповнюючий лікар. # ялікар
хутряна володарка• 10 августа 2023
Ответ дляПугачиха
Какая ваша специальность ?
Моторошні троянди• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Не робіть прививку, автор, поки що. Краще відкладіть на потім.
З такими червоними прапорцями вакцинація може спрацювати як спусковий механізм до РАС.
Тирамісу на терасі• 10 августа 2023
Ответ дляМУСЯкомарова
Я не в Україні, це рутинний тест для 9 м.
Узагалі-то лікарка мала сама його провести, але я так зрозуміла зараз практика давати батькам з настановою 3 дні проходити по всім пунктам, робити все, що написано, грати ці всі ігри і лише тоді відповідати. Я наприклад написала, що моя дитина не підставляє ручки, щоб одягнути річ. Вона дійсно цього не робить, бо не любить одягатися, вона ховає ручки і намагається втікти. Я вирішила відповісти чесно. А це питання як виявилося теж з категорії ’рішення проблем’, оцих двох питань й вистачило для ’відсталості’ (потім подивилася по шкалі)
Пугачиха• 10 августа 2023
Ответ дляМУСЯкомарова
Сильно сумніваюсь, що за бажанням
Пугачиха• 10 августа 2023
Ответ дляхутряна володарка
Какая ваша специальность ?
Психіатрія. Не дитяча.
Ответ дляГрабля
А как он указывает на то что хочет
или выбирает одно из предложенного?
Бере мою руку і веде туди куди він хоче
Пугачиха• 10 августа 2023
Ответ дляМоторошні троянди
Не може.
Грабля• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Бере мою руку і веде туди куди він хоче
А вы показываете/перечисляете все что есть в поле зрения?)
Ответ дляГрабля
Він те що йому хочеться просто бере .а як не може дістати то стоїть на ньогодивиться і кричить.
Xвостокрутелка• 10 августа 2023
Ответ дляannetta888
Автор, я би йшла до іншого лікаря.
Омегу даєте дитині? Запитайте поради у лікаря, чи треба.
Малій 1.8, омега, лецитин, холін курсами за призначенням педіатра.
Але у мене педіатр така... Норма у неї 12 слів в рік має бути у дитини усвідомлених,на її думку
омега, лецитин, холін курсами?!
В три роки піде в школу ))
Перший курс в роддомі почали?)
В три роки піде в школу ))
Перший курс в роддомі почали?)
Тирамісу на терасі• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
А ви вчили його дай і на?
Я свою теж цьому вчила (це об слів набрати до року і типу це теж жести, які мають бути). Ми сідали всі у коло, я, чоловік і старший син, садили дочку у наше коло і передавали один одному іграшки. Казали дай і на. Супер цікава гра
Вона перші пару днів дивилася на ці дійства, а потім й сама почала дайкати, накати і давати те, що тримає у руках на прохання дай.
Попробуйте повчити авторе. Зараз не той темп, не ті ритми, узагалі багато що змінилося і немає потреби показувати пташок чи машин, це не є дивина, немає потреби багато говорити. Але дитині для розвитку це потрібно. Тому я просто ставлюся до цього всього як до навчанні і просто вчу її того, що має вимагатися по віковим нормам.
Вона перші пару днів дивилася на ці дійства, а потім й сама почала дайкати, накати і давати те, що тримає у руках на прохання дай. Попробуйте повчити авторе. Зараз не той темп, не ті ритми, узагалі багато що змінилося і немає потреби показувати пташок чи машин, це не є дивина, немає потреби багато говорити. Але дитині для розвитку це потрібно. Тому я просто ставлюся до цього всього як до навчанні і просто вчу її того, що має вимагатися по віковим нормам.
Грабля• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Пробовали «не понять» чего хочет?
Не нужно ждать 2,5
Не бойтесь психиатра. Хорошего. И толкового дефектолога ищите
и вы не ответили как он выбирает...
Не нужно ждать 2,5
и вы не ответили как он выбирает...
Ответ дляТирамісу на терасі
А ви вчили його дай і на?
Дякую за пораду. На ’на’він добре реагує.бо знає що я йому щось хороше даю.а от ’дай’я його ціленаправлено не учила.Завтра будемо гратт таку гру.