Дорогі матусі.Дитині 1рік і 10 місяців вказівного жесту немає ,дитина не показує на предмет,не виконує простих прохань,наприклад дати мені іграшку.Але коли кличу їсти ,купатися чи гуляти то зразу біжить.Говорить тільки мама ,баба і постійно щось по своєму.Дитина активна,зоровий контакт є,на імя відкликається но не завжди.Звернудись до нашого педіатра ,сказали чекати до 2.5 років,що рано щось зараз казати.Як розвиваються ваші дітки?коли появився у них вказівний жест?Дітки у яких появився пізно вкпзівний жест.як вони зараз розвиваються?Цікавить будь яка думка,бо я вже вся вимоталась ,постійно щось дурне лізе в голову.
Ответ дляГрабля
Пробовали «не понять» чего хочет?
Не нужно ждать 2,5
Не бойтесь психиатра. Хорошего. И толкового дефектолога ищите
и вы не ответили как он выбирает...
Не нужно ждать 2,5
и вы не ответили как он выбирает...
Рукою мою показує
Незламна Україна• 10 августа 2023
ой, всі ці хвилювання дожопи вибачте..
моїй дитині поставили РАС у 14 років.
Я вже й не пам´ятала чи був той вказівний жест чи ні, коли мені анкету видали
воно або є, або нема. І ніякі хвилювання, ноотропи та омега це не змінить
моїй дитині поставили РАС у 14 років.
Ответ дляНезламна Україна
ой, всі ці хвилювання дожопи вибачте..
моїй дитині поставили РАС у 14 років.
Я це розумію ,але страшно пропустити той момент ,коли ще можна щось підправити.
Однозначная• 10 августа 2023
Ответ дляTeonaa
Ну як педіатр сказав, що норм до 2,5, то чекайте. Не нервуйте
Пальцем тикать почала мабуть в 5 міс у мене, це вказівний жест?
Педиатры абсолютно не компетентны в этом вопросе.
Можливо не рас а затримка розвитку,хочеться зробити все ,щоб дитина виросла і комфортно себе почувала в суспільстві
Однозначная• 10 августа 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
А взагалі ручку складає у цей жест? Ви вчили його показувати, самі так робите, мучаєте дитиу постійно цим показуванням з наглядним прикладом?
Этому не надо учить. Понимаете?
Это часть развития здорового ребёнка.
Однозначная• 10 августа 2023
Ответ дляКозяка-маляка
Покажите ребенка неврологу . И будете точно знать . Здесь мы не эксперты. Но мой невролог точно говорил что это до года должен научиться уметь .
Невролог не ставит аутизм.
Однозначная• 10 августа 2023
Ответ дляannetta888
Автор, я би йшла до іншого лікаря.
Омегу даєте дитині? Запитайте поради у лікаря, чи треба.
Малій 1.8, омега, лецитин, холін курсами за призначенням педіатра.
Але у мене педіатр така... Норма у неї 12 слів в рік має бути у дитини усвідомлених,на її думку
Да, омега - лекарство от аутизма
Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Якщо він щось хоче ,то просто стоїть і кричить.
Якщо в Україні, то сходити б до невролога. Педіатри різні бувають. Це не норма здається. Не втрачайте час, в такому віці він на вагу золота. Проконсультуйтеся з різними лікарями.
Моя, до речі вже давно показує пальчиком, їй 1,5.
Уси Пуси• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Я бы обратила больше внимание на ’ не виконує простих прохань’,тоесть ребенок не понимает/ плохо понимает обращенную речь. Моему ребенку ,по этой причине ,уже в 1.6 сделали ЭЭГ,МРТ и проверили слух. ЗПРР,был первый диагноз. Вам действительно нужно показать ребенка неврологу и не одному , желательно. Очень хорошо,если это особенности развития и проблемы нет,но лучше таки показать и быть спокойным.
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
ой, там нема чогось такого, щоб ви пропустили для ’підправити’.
Якщо мови не буде після 3х - то дефектолог, логопед буде працювати
Якщо сенсорні проблеми - нейропсихологи з сенсорною інтеграцією
Якщо агресія - поведінкова корекція
Гірше коли не видно
от у нас не було - бо і мова була, і вказівний жест той був, і на ім´я норм реакція, садок, школа...Але треба було виявляється на інше звертати увагу.
От була і є вібірковість у їжі - треба було звертати на це.
Ну і вже в підлітковому віці все вистрілило сильніше...плюс РДУГ.
Ще дивіться, може у вас чи батька таке шось є. Воно насправді може бути у дорослого не діагностовано. Бо рас - це спектр - і може бути не так виражено.
Якщо агресія - поведінкова корекція
Гірше коли не видно
Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
У невролога не були,були в нашого педіатра ,сказала що зараз рано що казати ,чекати до 2.5 років
У меня знайома так в 3 роки дитини прийшла, все чекали с бабусями що переросте. Лікар, невролог, до речі, схватився зв голову, чому ви раніше не звернулися і негайно до психіатра її тоді. Мама аутиста.. Казала що втратили багато часу
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляБаба на горошині
невролог тут ні до чого
психіатр
Сільський ансамбль• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Я вам скажу, що сама мучилась питанням рас, порівнювала з старшим сином. Донька не сміялися в голос у 5 місяців, невролог мені почала налякати за рас. Я записалася на онлайн консультацію до адекватного невролога вона трохи збавила мою тривожність на декілька місяців. Ближче року мене знову переклинило і знову мене мучило щось. Тоді я записалася до дитячого психіатра яка розвіяла мої страхи. В вашій ситуації зважаючи на відсутність вказівного жесту та не зовсім розуміння зверненої мови я б уже консультувалась з дитячим психіатром. Коли я брала консультацію моїй було 1.4. Основними питаннями були вказівний жест, відгук на ім´я, як дитина просить щось їй дати, чи користується рукою батьків щоб взяти предмет, відкрити двері і тд, чи ініціює гру з дорослим, виконання простих доручень, тобто дати машинку яка не лежить перед дитиною а знаходиться наприклад в кошику з іграшками, чи зверне дитина увагу якщо ви зрадієте чомусь та чи переключить погляд на цю річ.
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
так, в мене у знайомого дитина майже не говорила в 4 рокі навіть.
теж на ім´я не завжди відзивався, не робив що просили, не розумів більш складні прохання в 5 років(!). Вони закордоном і все чогось чекали
Так от не рас ставлять, а зрр, зпр і афазію, алалію
За рік в спецсадочку вже розмовляє, розуміє, почав читати та писати на двох мовах.
І це вони в 5 років почали шось собі думати активно. Там все думали шо виговориться сам.
Сільський ансамбль• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Скажу вам так 1000 грн не великі гроші щоб дізнатись напрямок дій та корекції дитини поки не пізно
Ответ дляСільський ансамбль
Діло не в 1000 грн,діло в тому до кого впершу чергу звернутися .
Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляНезламна Україна
невролог тут ні до чого
психіатр
Знаєте я б вже всіх можливих лікарів оббігала, якщо це ще й в Україні, і педіатру не одному б показала. Педіатри бувають не компетентні і не переймаються, навіть виписати направлення такій мамі до іншого спеціаліста. Чого ж чекати, хвилюватися? Сходіть до інших.
здоров´я дитини, тим більше психічне, де час грає немалу роль, це дуже серйозно.
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Рукою мою показує
якщо бере вашу руку і нею показує - то це так, теж червоний прапорець рас.
Я читала багато про це все, намагаючись зрозуміти, шо ж я пропустила в молодшому віці
але виявилося шо нічого - і не допомогло)
Сільський ансамбль• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
До психіатра, а далі якщо є діагноз виключаються стани зі сторони неврології та генетики. Все вам потрібен першочергово психіатр
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляБаба на горошині
ну от я не оббігала і ніхто не направляв.
І от в 14 років поставили РАС
Тобто я весь цей час пропустила чи шо...?
І от в 14 років поставили РАС
Сільський ансамбль• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Перечитайте те що я написала і дайте собі відповідь на ці питання що ваша дитина виконує, ви зрозумійте що є багато червоних прапорців
НЛОша• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Любе складати сортер,пазли ,показую карточки з тваринами.
Все аутисты в окружении, а это 4 человека, очень любили раскладывать, складывать и тд 🤷🏻♀️
Ну никакая не норма не показывать в почти 2 года
Вы же понимаете сами
Если ребёнок не с УО, а судя по всему, УО не наблюдается, то как бы готовым надо быть
21 век
На каждом третьем встречается спектр
Вы же понимаете сами
21 век
На каждом третьем встречается спектр
НЛОша• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Рукою мою показує
Да, вот руку они все берут и показывают до сих пор даже
Сами своей рукой показать не могут
Это прям один из лакмусов ярких
Сами своей рукой показать не могут
Это прям один из лакмусов ярких
Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляНезламна Україна
І от в 14 років поставили РАС
Вам видніше. До 14 років що дитину в очі не бачив ні невролог , ні психіатр і вам все норм?
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляБаба на горошині
ви просто так планово ходите з дитиною до психіатра??
невролог звісно ж бачив - всі планові огляди.
Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляНезламна Україна
Ні, дитина нормотипічна. В мене питань до психіатра навіть не було. Садочок, школа все звичайно, мед огляди.
Якби в мене були будь які питання я б задавала їх психіатру.
Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Я буду в неї в пятницю на привівку йдемо.то запитаю чому нас не направляли до інших спеціалістів.
Вакцинація може бути категорично заборонена, їх не вакцинують, якщо є якісь діагнози психіатричні. Ви усугубляєте ситуацію. Сходіть до психіатра перед вакцинацією обов´язково.