Оксана-15b0• 10 августа 2023

У дитини 1рік і 10міс. немає вказівного жесту.

Дорогі матусі.Дитині 1рік і 10 місяців вказівного жесту немає ,дитина не показує на предмет,не виконує простих прохань,наприклад дати мені іграшку.Але коли кличу їсти ,купатися чи гуляти то зразу біжить.Говорить тільки мама ,баба і постійно щось по своєму.Дитина активна,зоровий контакт є,на імя відкликається но не завжди.Звернудись до нашого педіатра ,сказали чекати до 2.5 років,що рано щось зараз казати.Як розвиваються ваші дітки?коли появився у них вказівний жест?Дітки у яких появився пізно вкпзівний жест.як вони зараз розвиваються?Цікавить будь яка думка,бо я вже вся вимоталась ,постійно щось дурне лізе в голову.
автор Оксана-15b0 • 10 августа 2023
Ответ дляГрабля
Пробовали «не понять» чего хочет?
Не нужно ждать 2,5

Не бойтесь психиатра. Хорошего. И толкового дефектолога ищите
и вы не ответили как он выбирает...
Рукою мою показує

Незламна Україна• 10 августа 2023
ой, всі ці хвилювання дожопи вибачте..
моїй дитині поставили РАС у 14 років.
Я вже й не пам´ятала чи був той вказівний жест чи ні, коли мені анкету видали
воно або є, або нема. І ніякі хвилювання, ноотропи та омега це не змінить
автор Оксана-15b0 • 10 августа 2023
Ответ дляНезламна Україна
ой, всі ці хвилювання дожопи вибачте..
моїй дитині поставили РАС у 14 років.
Я це розумію ,але страшно пропустити той момент ,коли ще можна щось підправити.
Однозначная• 10 августа 2023
Хотите успокоиться, идите сразу к психиатру, это по его части,
Однозначная• 10 августа 2023
Ответ дляTeonaa
Ну як педіатр сказав, що норм до 2,5, то чекайте. Не нервуйте
Пальцем тикать почала мабуть в 5 міс у мене, це вказівний жест?
Педиатры абсолютно не компетентны в этом вопросе.
автор Оксана-15b0 • 10 августа 2023
Можливо не рас а затримка розвитку,хочеться зробити все ,щоб дитина виросла і комфортно себе почувала в суспільстві
Однозначная• 10 августа 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
А взагалі ручку складає у цей жест? Ви вчили його показувати, самі так робите, мучаєте дитиу постійно цим показуванням з наглядним прикладом?
Этому не надо учить. Понимаете?
Это часть развития здорового ребёнка.
Однозначная• 10 августа 2023
Ответ дляКозяка-маляка
Покажите ребенка неврологу . И будете точно знать . Здесь мы не эксперты. Но мой невролог точно говорил что это до года должен научиться уметь .
Невролог не ставит аутизм.
Однозначная• 10 августа 2023
Ответ дляannetta888
Автор, я би йшла до іншого лікаря.
Омегу даєте дитині? Запитайте поради у лікаря, чи треба.
Малій 1.8, омега, лецитин, холін курсами за призначенням педіатра.
Але у мене педіатр така... Норма у неї 12 слів в рік має бути у дитини усвідомлених,на її думку
Да, омега - лекарство от аутизма

Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Якщо він щось хоче ,то просто стоїть і кричить.
Якщо в Україні, то сходити б до невролога. Педіатри різні бувають. Це не норма здається. Не втрачайте час, в такому віці він на вагу золота. Проконсультуйтеся з різними лікарями.
Моя, до речі вже давно показує пальчиком, їй 1,5.
Уси Пуси• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Я бы обратила больше внимание на ’ не виконує простих прохань’,тоесть ребенок не понимает/ плохо понимает обращенную речь. Моему ребенку ,по этой причине ,уже в 1.6 сделали ЭЭГ,МРТ и проверили слух. ЗПРР,был первый диагноз. Вам действительно нужно показать ребенка неврологу и не одному , желательно. Очень хорошо,если это особенности развития и проблемы нет,но лучше таки показать и быть спокойным.
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
ой, там нема чогось такого, щоб ви пропустили для ’підправити’.
Якщо мови не буде після 3х - то дефектолог, логопед буде працювати
Якщо сенсорні проблеми - нейропсихологи з сенсорною інтеграцією
Якщо агресія - поведінкова корекція
Гірше коли не видно

от у нас не було - бо і мова була, і вказівний жест той був, і на ім´я норм реакція, садок, школа...Але треба було виявляється на інше звертати увагу.
От була і є вібірковість у їжі - треба було звертати на це.
Ну і вже в підлітковому віці все вистрілило сильніше...плюс РДУГ.

Ще дивіться, може у вас чи батька таке шось є. Воно насправді може бути у дорослого не діагностовано. Бо рас - це спектр - і може бути не так виражено.
Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
У невролога не були,були в нашого педіатра ,сказала що зараз рано що казати ,чекати до 2.5 років
У меня знайома так в 3 роки дитини прийшла, все чекали с бабусями що переросте. Лікар, невролог, до речі, схватився зв голову, чому ви раніше не звернулися і негайно до психіатра її тоді. Мама аутиста.. Казала що втратили багато часу
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляБаба на горошині
невролог тут ні до чого
психіатр
-Ань-• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Я буду в неї в пятницю на привівку йдемо.то запитаю чому нас не направляли до інших спеціалістів.
Так може від щепленнь проблема? А новою дозою вакцини ви ще гірше зробите.
Сільський ансамбль• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Я вам скажу, що сама мучилась питанням рас, порівнювала з старшим сином. Донька не сміялися в голос у 5 місяців, невролог мені почала налякати за рас. Я записалася на онлайн консультацію до адекватного невролога вона трохи збавила мою тривожність на декілька місяців. Ближче року мене знову переклинило і знову мене мучило щось. Тоді я записалася до дитячого психіатра яка розвіяла мої страхи. В вашій ситуації зважаючи на відсутність вказівного жесту та не зовсім розуміння зверненої мови я б уже консультувалась з дитячим психіатром. Коли я брала консультацію моїй було 1.4. Основними питаннями були вказівний жест, відгук на ім´я, як дитина просить щось їй дати, чи користується рукою батьків щоб взяти предмет, відкрити двері і тд, чи ініціює гру з дорослим, виконання простих доручень, тобто дати машинку яка не лежить перед дитиною а знаходиться наприклад в кошику з іграшками, чи зверне дитина увагу якщо ви зрадієте чомусь та чи переключить погляд на цю річ.
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
так, в мене у знайомого дитина майже не говорила в 4 рокі навіть.
теж на ім´я не завжди відзивався, не робив що просили, не розумів більш складні прохання в 5 років(!). Вони закордоном і все чогось чекали
Так от не рас ставлять, а зрр, зпр і афазію, алалію
За рік в спецсадочку вже розмовляє, розуміє, почав читати та писати на двох мовах.
І це вони в 5 років почали шось собі думати активно. Там все думали шо виговориться сам.
Сільський ансамбль• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Скажу вам так 1000 грн не великі гроші щоб дізнатись напрямок дій та корекції дитини поки не пізно
автор Оксана-15b0 • 10 августа 2023
Ответ дляСільський ансамбль
Діло не в 1000 грн,діло в тому до кого впершу чергу звернутися .

Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляНезламна Україна
невролог тут ні до чого
психіатр
Знаєте я б вже всіх можливих лікарів оббігала, якщо це ще й в Україні, і педіатру не одному б показала. Педіатри бувають не компетентні і не переймаються, навіть виписати направлення такій мамі до іншого спеціаліста. Чого ж чекати, хвилюватися? Сходіть до інших.
здоров´я дитини, тим більше психічне, де час грає немалу роль, це дуже серйозно.
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Рукою мою показує
якщо бере вашу руку і нею показує - то це так, теж червоний прапорець рас.
Я читала багато про це все, намагаючись зрозуміти, шо ж я пропустила в молодшому віці
але виявилося шо нічого - і не допомогло)
Сільський ансамбль• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
До психіатра, а далі якщо є діагноз виключаються стани зі сторони неврології та генетики. Все вам потрібен першочергово психіатр
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляБаба на горошині
ну от я не оббігала і ніхто не направляв.
І от в 14 років поставили РАС
Тобто я весь цей час пропустила чи шо...?
Сільський ансамбль• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Перечитайте те що я написала і дайте собі відповідь на ці питання що ваша дитина виконує, ви зрозумійте що є багато червоних прапорців
НЛОша• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Любе складати сортер,пазли ,показую карточки з тваринами.
Все аутисты в окружении, а это 4 человека, очень любили раскладывать, складывать и тд 🤷🏻‍♀️
Ну никакая не норма не показывать в почти 2 года
Вы же понимаете сами
Если ребёнок не с УО, а судя по всему, УО не наблюдается, то как бы готовым надо быть
21 век
На каждом третьем встречается спектр
НЛОша• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Рукою мою показує
Да, вот руку они все берут и показывают до сих пор даже
Сами своей рукой показать не могут
Это прям один из лакмусов ярких
Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляНезламна Україна
І от в 14 років поставили РАС
Вам видніше. До 14 років що дитину в очі не бачив ні невролог , ні психіатр і вам все норм?
Незламна Україна• 10 августа 2023
Ответ дляБаба на горошині
ви просто так планово ходите з дитиною до психіатра??

невролог звісно ж бачив - всі планові огляди.
Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляНезламна Україна

Ні, дитина нормотипічна. В мене питань до психіатра навіть не було. Садочок, школа все звичайно, мед огляди.
Якби в мене були будь які питання я б задавала їх психіатру.
Баба на горошині• 10 августа 2023
Ответ дляОксана-15b0
Вакцинація може бути категорично заборонена, їх не вакцинують, якщо є якісь діагнози психіатричні. Ви усугубляєте ситуацію. Сходіть до психіатра перед вакцинацією обов´язково.