спочатку всі допомагали, співчували і були рожеві окуляри майже рік.
потім різко сказали виселитись протягом 2 тижнів.
при пошуку житла 90% не хочуть українку, 95% українку з дітьми.
робота - мінімалка: завод на мінімум 10 годин стояти, пекар - також стояти цілий день.
я спочатку думала, що тут залишусь, але що говорити про роботу, якщо житло за ціну, яку самі поляки ж пропонують вони не хочуть здати.
Вчора добив пост в фб, точніше коментар на нього. Дівчина в групі міста написала двома мовами: польською і українською ’де можна зробити манікюр’. їй відповіли: ’іди працюй, а не допомогу витрачай (польською)’. Допомоги на дорослих немає, на дитину - 4 тис грн в місяць, які знімають всім, хто хоч на день перетнув кордон (потім цю допомогу відновити займає від 3 місяців).
Дуже сумно. Дитина добре знає мову, хоче залишитись.
В мене крім роботи і батьків нічого в Україні не тримає. Але це невимовно важко бути отак в чужині, де тебе не люблять просто так..
Дома буде важко. В мене зараз віддалена робота, про яку я завжди мріяла. Дома прийдеться ходити в офіс з ранку до ночі, не бачити дитину, наймати няню.
Дівчата, як ви тримаєтесь?
Ответ дляПтица-синица
Ну и Вы желаете всем вашего опыта или что?) Я например хочу жить хоть в минимальном комфорте. И ребенок привык к комфорту. И не хочется чтоб война поломала нас настолько
Вы спросили - я ответила.
При чем здесь вообще ’всем желаю’?
И мой опыт не был негативным.
Это все не так, как Вы себе можете представить.
Было ощущение поддержки и благодарности.
Спасибо людям, которые встретились на моем пути.
Это временное явление, это опыт, через которые нужно было пройти.
При чем здесь вообще ’всем желаю’?
И мой опыт не был негативным.
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляVertonik
я вам говорю как мне объясняли сами арендодатели, после того как добавила договора и мне сразу трое позвонили с предложением. А до этого сотни написали что украинцем не сдают.
Куди ви їх добавили?
Я знайшла собі першу квартиру на олх, другу на отодом
Ніхто не запитував мене про роботу.
Також допомагала житлом і іншим.
Тому й кажу, що не зтикалась с тим, щоб це вимагали або ж це впливало на пошук оренди.
Ніхто не запитував мене про роботу.
Також допомагала житлом і іншим.
Ответ длясладкий_ноябрь
Куди ви їх добавили?
Ніхто не запитував мене про роботу.
Також допомагала житлом і іншим.
Ніхто не запитував мене про роботу.
Також допомагала житлом і іншим.
я добавляла в письма вложением или на сайтах аренды тоже как вложение
Ответ дляprozerpina123
За год любой язык на разговорном уровне выучить нельзя.
Разве что учить целыми днями и не работать, ну, или быть полиглотом
Так что не нужно баек про знакомых
тоже не могу себе представить))) но правда я и на чешской работаю и удаленно на украинской. Язык учу кусками))) Уволилась за месяц прошла один блок. Поработала полгода и вот буду менять работу и месяц потрачу на второй. Во время работы не успеваю. Могу конечно объяснится или отвечать по телефону, но не разговорный.
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляVertonik
:ну сегодня вы работаете, завтра - нет
Где гарантия того, что вы сможете платить ?
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляVertonik
ну по их словам это гарантия))) наверное делят на заробитчан и чистых беженцев. Не знаю почему именно так, но мне так сказали несколько человек из разных городов.
😂😂😂😂
А вы значит не беженец?
Или приехали до 23.02?
А вы значит не беженец?
Или приехали до 23.02?
Ответ дляtirin
Это ваши уникальные способности) Среднестатистический человек не выучит, особенно если он находится в стрессе.
та то у нее не разговорный
на уровне чтоб тебя поняли что ты хочешь то конечно можно в среде выучить))))) я думала она о таком чтоб прям говорить правильно))))
Lor111etta• 12 августа 2023
Ответ дляVika-N
Що значить понтуются? Там виплати не платят, усі біженці сидять за свій рахунок.
Ведуть себе відповідно
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляVertonik
я беженец))))) но это мои предположения, что наличие рабочего договора у них внутренне меняет статус, я просто другого объяснения не нашла)))))
Нет, работа не меняет никакой статус
Ответ дляdiamond_shop
ви прекрасно знаєте, що хоч на 10 укр компаній працюйте, а в Польщі маєте офіційно працювати, вам тому й житло не хочуть здавати, підіть додатково до свого онлайну десь у КФС мити посуд, то спокійно знімете житло, будете ще страховку мати та відпустку оплачувану
Це маячня, не потрiбна офiцiйна праця в Польщi..я працюю вiддалено , менi здали
Птица-синица• 12 августа 2023
Ответ дляFeel good
Вы спросили - я ответила.
При чем здесь вообще ’всем желаю’?
И мой опыт не был негативным.
При чем здесь вообще ’всем желаю’?
И мой опыт не был негативным.
Ну так если у вас был такой опыт в Германии , то к чему ваше заключение, что это разгоняют просто неправдивую информацию. Нет в Польше никаких центров помощи сейчас украинцам, максимум 40+ для тех у кого трое детей и муж не в Польше, инвалидам, возможно пенсионерам, хотя я наслышана о других ситуациях, когда люди бьются, а выбить ничего не могут. Я год пытаюсь вернуть себе эти несчастные 500 злотых на ребёнка и в ответ тишина. Полное самообеспечение ни в чём себе не отказывай, а цены на аренду мрак.
Птица-синица• 12 августа 2023
Ответ дляFeel good
Вы спросили - я ответила.
При чем здесь вообще ’всем желаю’?
И мой опыт не был негативным.
При чем здесь вообще ’всем желаю’?
И мой опыт не был негативным.
Я не хочу в своей жизни проходить такие явления 5 месяцев жильё в лагере с цыганями, вообще не хочу и своему ребёнку такого не хочу. Это самоуспокоение про опыт) по-другому не оправдать, когда человек живёт на дне 5 месяцев , но при этом ’это мне нужно для опыта’)
Korsika999• 12 августа 2023
Автору надо искать жилье в маленьких городках.Ценники на порядок ниже. Например ПетрикувТрибунальский, Ченстохова, Серадз. Открывать карту и смотреть где больше подходит. Ближе к Чехии, или Германии, а может Балтика. Работа удаленная, поэтому выбор отличный. Зачем идти на завод? А маленьких городах можно найти жильё за 1500 зл. И отношение к украинцам намного лучше чем в больших. Пишу по своему опыту.
Ответ длясладкий_ноябрь
Якщо ви думаєте, що тільки українці можуть себе так поводити, то це не так.
Випадки різні, але я дійсно не стикалась з тим, щоб вимагали довідки з роботи.
У моей подруги требовали справку с работы,без неё не сдавали квартиру. Варшава, если что
Pupsik-Nata• 12 августа 2023
С первого дня надеялась только на себя. 18 марта приехала в Польшу. 30 марта вышла на работу, завод по 8 часов. Розовых очков с самого начала не было. 2 детей. 3 месяца прожила в хостеле бесплатно. Собрала деньги на залог+ первый месяц, в конце июня перехали на квартиру. Мне там никто ничего не должен.
Ответ дляIrina-5d24
А ви переїдьте, за рік вивчить мову з нуля до В1 мінімум, а потім будете питання ставити можна чи не можна. Ну або підете мити підлоги та готувати борщі в Червоний Хрест (як пощастить). Без мови більше не світить навіть якщо англійська є
Дякую ми вже там були.
Одразу після університету працювали рік у Польші - проблем з мовою не було.
Потім два роки у Великобританії - також проблем з мовою не відчувалось.
Потім 5 років у Данії, так мова складна але більшість людей розуміє англійську.
Переїздити за кордон наша родина не збирається, ми там вже були, вирішили що в Україні краще - навіть зараз під час війни!
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляJanna2525
Ну про подруг і я можу розказувати.
Ці байки мене вже не тішать
Ответ дляseami
Дивно звучить, адже тисячі українців знімають апартаменти, будинки в різних країнах Європи поки що не маючи доходу в країні перебування і чоловіків. Не знаю саме за Польщу, але з моїх знайомих жоден не стикався з такими вимогами в Швеції, Австрії, Швейцарії, Словаччині, Данії. Достатньо декларації/довідки/виписки з України з перекладом, якщо власник ставить за умову. Про чоловіка взагалі щось дивне..Це якісь місцеві правила? Чи вам попалися такі власники? Так і кажуть - без чоловіка не здаємо?
часто пишут для двух работающих взрослых, наверное это автор имела ввиду
annetta888• 12 августа 2023
Ответ дляSunbeam1
порадьте може якесь містечко, де є українці
Мені подобається Малопольське воєводство
Новий Сонч і поблизу села, наприклад
Ответ дляSunbeam1
шукаю житло в різних містах вже.
а Ви в якому місті кажете, що нема проблем?
зараз студенти, і мені сказали, що до жовтня житла я не знайду
Ми зараз так само шукаємо у Румунії, нарешті на 6й день активного пошуку знайшли, але зовсім не те що очікували. Все через відпустки та студентів.
Ответ дляdiamond_shop
що за маячня? я вірила доки не прочитала про ’перетнув кордон’, авторе, що ви вигадуєте?
друзі у Польщі, працюють офіційно, так, житло винаймають вже давно й воно досить дороге, так, їх двоє дорослих тому одна зарплата йде уся на житло, а на другу живуть, але знімають двушку, є й дешевші квартири
чому ви не працювали весь цей час? так, роботи важкі, але ж вони є!
стосовно перетнути кордон - вони вже півсвіту обкатали за цей час, беруть на роботі відпустку, оплачувану! та їдуть - Італія, Ірландія, Мальта, Австрія, Словакія
в Україну їздять періодично раз десь на три місяці, то документи зробити, то зуби полікувати, то ще щось, у поляків, до речі, зараховується український стаж! якщо він є, то зарплатня більша
тож про перетин кордону брехня повна! багато разів їздили, проблем немає, але! вони допомогу майже не отримували бо з другого місяця вже повлаштовувалися на роботу, не сиділи на шиї в дружньої до нас держави!
Як Ви читаєте?
це просто ...
Де Ви вичитали, що автор не працює?
Автор не писала, що не можна перетнути кордон, а що, якщо перетинаєш, то знімають виплату на дитину, яку треба поновлювати
це просто ... Де Ви вичитали, що автор не працює?
Ответ дляAlexandra
Ми приїхали спочатку, коли всім допомогали, нас запросили до себе давні знайомі, але все доводилося самім узнавати і оформлювати, а це тут (не важливо де) дуже складно. І от коли майже все більш-менш за рік з невеличким вляглося, нам треба шукати квартиру. А це майже не можливо, бо на оренду піде вся моя зарплата і то, це якщо пощастить і нам захочуть здати, а допомоги вже не має такої, як раніше: допомогали з транспортом меблі привезти або спочатку давали постіль і таке інше. Без житла не кинеш дітей і не підеш працювати, а без роботи не знімеш житло, такий замкнутий кут. Тут набагато більше можливостей, але якби було де жити.
В первые месяцы и правда было легче. Я до сих пор рада что не послушала советы ’посиди отдохни, поучи язык все равно жилье бесплатно, пособие платят’. Был какой-то внутренний страх и в первый же месяц начала искать работу, на второй начала искать квартиру. На т третий уже переехала. И тогда куча чехов с разных групп помогли. Привезли сами в пустую квартиру всю мебель, технику, посуду, постельное, даже мелочи типа веника и моющих. И это прям спасло, потому что деньги на первый взнос я отдала всю зп мою и сестры+помощь ребенку и еще одолжила.
Уже через полгода мне бы пришлось все это покупать. + был сильный откат после стресса. Наверное не хватило бы тогда сил впахивать.
сладкий_ноябрь• 12 августа 2023
Ответ дляdiana32
Хозяин барин, может и анализ кала потребовать. В 14 году и в Украине было: с детьми, животными, беженцам не сдаём.
Не у всій Україні таке було, а вибірково, бо дебілів таки багато серед тих, хто здає.