ЛісАпетная• Изменено 13 августа 2023

Чи піднімати ціну оренди за однушку в Києві?

Люди живуть, але платять 5000 грн + комунальні. Правий берег, від метро їхати 15 хвилин, але транспорту досить ходить, кожні пару хвилин у годину пік. Ремонт зробили перед війною, не дизайнерський, але й не бабусин. Килимів нема)

На кухні типу сканді - сіре з білим, та плитка змішана біла+ під дерево, санвузол щоправда полінувалися, просто пофарбували навіть плитки немає окрім звісно підлоги.

Унітаз новий, ванна стара. Всякі змішувачі, полички та інша мілкота - нові, меблі в кухні нові, але з недорогих. Техніка - холодильник, пралка, бойлер, все тоді ж куплялося, одразу перед війною нове.

В кімнаті здоровенне двоспальне ліжко з гарним ортопедичним матрасом, в мене навіть вдома менше. Поверх другий. Хрущ. Газ плита (теж нова). Парадне норм, чисте. Сусіди адекватні. А, ще балкон є, але не засклений.

Думаю піднімати ціну, але не знаю чи варто, та якщо варто, то на скільки. Хто здає, поділіться будь ласочка що й як.
Кофе в лобби• 13 августа 2023
Ответ дляЛісАпетная
ну тобто Ви вважаєте, що 6000 це дорого?

я справді хочу зрозуміти що реально казати орендарям, щоб не сказати багато, але й щоб не втратити, здавати просто хату аби була, простіше замкнути пустою. бо комуналка не міліон там, тим більше при відключенні світла не вимикають гарячу воду та опалення
Я тоже сдаю две квартиры 1к сдаю вообще переселенцам, бесплатно. Для того, что б повысить на 1/5 от стоимости аренды сейчас у вас должна быть мотивация
У них что-то улучшилось? Нет, так почему на 1000 повышать будете? Или может зп подняли, уровень жизни вырос, и тд? В стране война, зачем добивать своих же? Или 5000 это не деньги для вас?

автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляНе любовница
Я до войны 7500 сдавала и вовремя войны около 5 лет, сейчас говорят цены вернулись на довоенный уровень.
Но все знакомые, которые пересдавали с мая месяца сдали уже по послевоенным ценам. У вас цена меньше 200 дол в столице. Пусть все кто пишет нет денег, снимают комнаты.
моя донька в Полтаві навчається, так жила в гуртожитку, а цього року вирішили з її хлопцем жити разом, блін, однушку зняли за 13 000 я офігіла! кажуть за 9000 нема на що дивитися, гарні тільки на фото, а за 7000-8000 взагалі точно що пильний бабушатник тільки
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляКофе в лобби
Ви мене вибачте, але я здаю не заради благодіійності, а щоб були кошти для сім’ї, які мені є куди витрачати. Якщо Ви пустили людей жити безкоштовно, це Ваше особисте рішення.

Я тему створила для того, щоб більш-менш зорієнтуватися в реальних цінах на нерухомість, а не для вигулу білого пальто.
Матраскин Брат• 13 августа 2023
Мы жили в новострое, всё на электрике за 13500 в месяц, сейчас аренда этого сегмента уже начинается от 21000, при том этаж высокий, генераторы на подъезде не стоят. В итоге уехали заграницу, здесь снимать дешевле. А тут в Киеве квартира, идеальная для отключений электроэнергии, всего за 150 евро…
Кофе в лобби• 13 августа 2023
Ответ дляЛісАпетная

Работать не пробовали?
Или вам просто для семьи не хватает этой 1000, поэтому надо поднимать?
Помню знакомая у меня повышала арендам потому что платила кредит и вот аренда полностью зависала от кредита
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляМатраскин Брат
ну бачите, тут є ще розумні, які кажуть, що я маю безкоштовно віддавати
Матраскин Брат• 13 августа 2023
Ответ дляКофе в лобби
Работать не пробовали?
У меня друзья снимают в у.е. квартиры, рассчет в гривне по курсу, никто и не думал снижать цены. А здесь автор чуть ли не за бесплатно сдаёт, и всё равно находятся упрекальщики.

Шальная коклетка• 13 августа 2023
Автор, піднімайте і не вагайтесь.
Оренда - це теж бізнес!
Вам же в магазинах знижки не роблять, на ринку за безцінь не продають?)
Які ще аргументи потрібні.
Є попит і є пропозиція
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляКофе в лобби
Работать не пробовали?
поясніть будь ласка, навіщо Ви мені це пишете? щоб що?

працюю, від оренди цієї не залежу, але я не Ротшильд, щоб просто так в мене хтось жив, дуже прикольно випахатися, вкласти в ремонт херову тучу коштів, поставити нову техніку, класні меблі та віддати комусь жити безкоштовно

ви не за адресою звертаєтеся явно
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляМатраскин Брат
ну бачите, я маю на шару віддати. бо комусь не подобається
Не любовница• 13 августа 2023
Ответ дляЛісАпетная

’я сдаю задаром’ Не слушайте, это пишут арендаторы, чтоб сбить цены, они думают, что арендодатели между собой не общаются, и не знают рынок.
А потом, арендаторы говорят, ой, извините, мы съезжать не будем, это нас другие с толку сбили, а поезд ушел.
Бася-Мася• 13 августа 2023
Ответ дляШальная коклетка
Вважаю, що 10 000 грн - адекватна ціна для оренди такої квартири!
Автор, це ж Ваші гроші, Ваші витрати на ремонт, то ж не займайтесь благодійністю і піднімайте ціну.
Або займайтесь) це Ваш вибір)
Уйдут, и никого норильных не найдешь.
Мы здаем квартиру по довоеным ценам, но съемщиц живет уже давно, и очень аккуратная, износа практически нет. А поднимешь, она скажет ’звиняте’. И сдавать потом придется беженцам. А это совсем другая публика. Больше потеряешь.
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляНе любовница
подруга здає, квартирант у червні заявив, що з’їде бо хоче ’чогось нового в житті’, коли мав виїхати вони попитала, коли за ключами приходити? так він залишився, каже ’ой, так все подорожчало, щось проблема знайти’
Не любовница• 13 августа 2023
Ответ дляЛісАпетная

ви не за адресою звертаєтеся явно
Точно арендатор, который в своих фантазиях сдает квартиру за бесплатно))))
Шальная коклетка• 13 августа 2023
Ответ дляБася-Мася
Уйдут, и никого норильных не найдешь.
Ну, в тебе така вдача - в тебе все зламають і не заплатять)
А у Автора гарні орендарі) як не ці, то інші будуть)
Це Київ, це не передмістя)
Є попит, і ціна відповідно зростає
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляБася-Мася
Уйдут, и никого норильных не найдешь.
ну я за 10 000 ставити не збираюся, вище вже писала, що мені краще менше грошей та адекватні квартиранти, але 5000 вважаю зараз вже замало

ще раз - в мене довоєнна ціна була 8500, саме ці люди на цю ціну погодилися, але почалася війна, жили безкоштовно 3 місяці, а потім стали платити 5000
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляШальная коклетка
Це Київ, це не передмістя)
Є попит, і ціна відповідно зростає
так вона як раз пише, що здає по довоєнній ціні) а я здаю дешевше, довоєнна ціна була 8500, а зараз 5000
Не любовница• 13 августа 2023
Ответ дляЛісАпетная

Тогда не меньше 7ми, рынок они знают.
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляНе любовница
Тогда не меньше 7ми, рынок они знают.
може й не знають, тому що навряд чи шукають дешевше) дякую за пораду)

Не любовница• 13 августа 2023
Ответ дляЛісАпетная
Я думаю, в глубине души, они удивляются, почему им до сих пор не подняли цену.
Ну що ви, мамо!• 13 августа 2023
я здала 2 квартири по довоєнній ціні у гривні. якщо до війни ваша квартира здавалася за 8.5 тис, то і зараз має здаватися за цю ціну. з квартирантами я б погодила графік підвищення, ми так робили того року вже. мовляв, ось зараз 5 тис, але ми хочемо за неї отримувати 8.5 тис. то давайте в наступному місяці 6.5 тис, а через один - вже 8.5.
не затягуйте з здачею новим орендарям, то зараз попит виріс - а перед опалюванним сезоном знов трішки просяде. і якщо ваші орендарі з´їдуть, то нехай то буде вже зараз, а не потім.
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляНе любовница
от я й думаю, як так їм підняти, щоб не здивувалися на скільки підняли)
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляНу що ви, мамо!
а графік підвищення це Ви помісячно підвищували? просто я з таким не стикалася... якщо до 7000 підняти, то запропонувати щоб не одразу. а протягом пари місяців?
Не любовница• 13 августа 2023
Ответ дляЛісАпетная
Не ждите, сейчас самый пик сдачи, хотя хрущи с газом, возможно дальше будут все популярней.
Не любовница• 13 августа 2023
Сама живу на высоком этаже с электрикой, и далеко от метро, ой, как я прошлой зимой тоскавала по своей квартире, которую сдаю в хруще с газом.
Ну що ви, мамо!• 13 августа 2023
Ответ дляЛісАпетная
якщо велике підвищення, то ми домовлялися з орендарями про поетапне: ну коли з 10,5 ти до 15 піднімали, ситуація була як і у вас (знизили з 15 до 10.5 коли війна почалася). то на початку літа минулого за червень вже було 12.5 тис, а за липень - вже 15 тис, і надалі цю суму зафіксували на рік вже. це простіше для орендарів, бо треба ж витрати свої планувати, що збільшуються.
Барабан для дорослих• 13 августа 2023
Здаю хрущ 1кім на караваєвих , ремонту років 18, робили косметику нещодавно, здала у лютому за 7500 без проблем, зараз можна і 8500 думаю. Але живе одна дівчина , дуже порядна, тож поки не буду піднімати.
автор ЛісАпетная • 13 августа 2023
Ответ дляНе любовница
ну справа в тому, що вони ось на днях будуть платити, й я тоді скажу, що вже з наступного місяця піднімаю, бо я ж не можу прийти та сказати давайте більше
Не любовница• 13 августа 2023
Хороший совет выше, вы же изначально сдавали дороже, а не сдали на шару и повышаете.
У меня когда квартирант сьезжал (купил квартиру) я расстроилась, а потом обрадовалась, что смогу выставить по рыночной стоимости. Так поднимать было не удобно. Он даже во время войны платил.
Не любовница• 13 августа 2023
Ответ дляЛісАпетная
Да, по негласным правилам, предупреждают за месяц. Это справедливо.